Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 21 ян. 2019, 10:35 ч.

Спящите бонови книжки

• 8 357
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • София
Привет, имам 25 бр. акции в "Родна земя холдинг" АД.  Номиналът на една акция е 1 лв. Трябва да им пиша по мейла ли, за да ми изплатят дивиденти?
Само ако са раздавали дивиденти в последните...5 години, ако не бъркам. Може ОС да е решило да не раздава.
Можете да ги продадете на БФБ.

Здравейте,

Не можете сами да продадете нещо на БФБ (Българска фондова борса). До нея имат достъп само брокери, които са на трудов договор в Инвестиционните посредници. Услугата не е безплатна. И ако имате 25 акции и те струват 2.00 лв (последно преди малко проверих в infostock.bg) общото богатство, което имате по нетната стойност към 30 април е била 50.00 лв. Инвестиционният посредник ще Ви вземе хонорар за сделката по продаването на Вашите активи. Чувал съм за мин. 20.00 лв. Сами преценете дали си струва усилието.

# 91
  • София
Не можете сами да продадете нещо на БФБ (Българска фондова борса). До нея имат достъп само брокери, които са на трудов договор в Инвестиционните посредници.
А стига бе! Сериозно?
Изразих се фигуративно. Когато кажете "подстригах се", означава ли това, че вие сам сте грабнали ножицата?Впрочем, преди 20 години съм работила във ФБК, все нещо знам.

Общи условия

Активация на акаунт