Пубертетът при момчетата - Тема № 4

  • 38 857
  • 765
  •   1
Отговори
# 510
  • Бургас
  • Мнения: 193
Здравейте,момичета,записвам се и аз при вас, моят хубавец е почти на 10 години и при нас започва да става интересно Laughing Вчерашният ден, който мина прекрасно, приключи с гръм и трясък. Сдоби се в детската си стая с нов телевизор, голяма радост беше, подрежда, нарежда ... и към 10,30 ч вечерта, когато трябваше да си легне, реши, че ще играе някаква игричка. Когато му отказах и му обясних, че трябва да си ляга, защото утре е на училище, изпадна в такава истерия, че свят ми се зави - рев, тръшкане, като се поуспокои през сълзи заяви, че му е омръзнало от нас, че не го разбираме какво му е на главата и разни такива ... след десетина минути вече беше напълно спокоен, хрупаше солети и ми се усмихваше мило.
Цял ден ходя като замаяна, той е добро детенце, досега такива номера не ми е спретвал. Чудя се да подхващам ли темата или да си замълча довечера? Имали ли сте такива изпълнения и как сте реагирали в такава ситуация?
Благодаря ви!

# 511
  • Мнения: 4 572
Живето, имали сме и още как Grinning да не кажа, че все още имаме от време на време. И да повдигнеш въпроса, и да не го повдигнеш, общо взето е без разлика. Когато е спокоен нямаме никакви проблеми, разбираме се и си помагаме взаимно. Когато го удари хормона го изпращам в стаята да му мине и след това разговарям с него. Търпение се иска и да не се връзваш (не всеки път става). Аз лично телевизор в стаята не бих сложила, нито в спалнята - имам си по-интересни неща за правене, а и това е още едно нещо, заради което ще има спорове и караници. Ми спестявам си ги Simple Smile

# 512
  • Мнения: 1 091
Дааааа и моя малкия /който ще прави 12г. тази година/ прави такива изпълнения.
На моменти полудявам ,защото ми писва от ревове ,капризи ,изисквания.
Ноооо ,хормони какво да се прави и това ще отмине ,надявам се скоро.

# 513
  • Бургас
  • Мнения: 193
Живето, имали сме и още как Grinning да не кажа, че все още имаме от време на време. И да повдигнеш въпроса, и да не го повдигнеш, общо взето е без разлика. Когато е спокоен нямаме никакви проблеми, разбираме се и си помагаме взаимно. Когато го удари хормона го изпращам в стаята да му мине и след това разговарям с него. Търпение се иска и да не се връзваш (не всеки път става). Аз лично телевизор в стаята не бих сложила, нито в спалнята - имам си по-интересни неща за правене, а и това е още едно нещо, заради което ще има спорове и караници. Ми спестявам си ги Simple Smile
Благодаря, beki8, вече съжалявам, но връщане назад няма. Но определено споровете ни се въртят основно около телефона и компютърните игри. Всяко разсейване от наша страна се използва пълноценно.

# 514
  • Мнения: 4 572
Като всяко дете се опитва да надцака системата Grinning Ако не си вреди здравословно може да си затваря очите човек, но иначе не бива...

# 515
  • Мнения: 29
Здравейте,
а как стои въпроса с момичетата ?
Вълнуват ли се от тези въпроси ? При нас е денонощна комуникация с девойката,срещи ,подаръци ,ревност ,засега споделя с мен,но нещата са в процес и не зная докъде ...

# 516
  • Мнения: 9 152
Здравейте,
а как стои въпроса с момичетата ?
Вълнуват ли се от тези въпроси ? При нас е денонощна комуникация с девойката,срещи ,подаръци ,ревност ,засега споделя с мен,но нещата са в процес и не зная докъде ...
Вълнува се, личи си. Но нищо не казва, не мога да изтегля и половин буквичка на тази тема, за да съм в час. И оттам евентуално, да му помогна със съвет или да давам ориентири. Тотално наложено табу е темата за момичетата.

# 517
  • Мнения: 29
А бащите намесват ли се със съвети,защото има неща ,за които майките не биха могли да са така полезни.Така де ,извън темата за безопасния секс,забременяването ,контрацепцията,дали и как подходихте при обясненията за интимните отношения между двата пола?Ясно е,че са учили в училище,ясно е,че говорят помежду си с недомлъвки,но има ли правилен начин  ?

# 518
  • Мнения: 10 256
Споменавала съм и преди, не живея в БГ. В класа на синчето (15г) вече си имат бременна съученичка. Явно големи дискусии се вихрят в клас и от него разбирам, че родителите и тя са решили да направи аборт. Явно сина ми се вълнувам много от случката, и споделя, разпитва, чуди се. Две седмици ми се наду главата с тоя аборт Simple Smile

# 519
  • Мнения: 6 443
Всяко дете е различно, така че универсален правилен начин няма. Трябва индивидуален подход.

При нас единия споделя много, другия е доста прикрит по темата, но със спокойни разговори насаме, между други теми успявам и за момичета да поговорим. С баща си също споделят, но по-различно, по-стегнато, по мъжки. Искат съвети спокойно и открито, разбира се в разговор на 4 очи с мен или баща им.
Съвсем умишлено се стремим тимите за съзряването, любовта, сексуалността, връзките, голотата и т.н. да не са табу и говорим с тях свободно и спокойно от съвсем малки, разбира се съобразено с възрастта и развитието им, с литература и материали по темата. Не желаем да научават тези неща на улицата и за момента смятам,  че сме действали правилно.

# 520
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Моят син всичко споделя с мен и коментираме като равни. Още от първите си по-дълги задържания в банята. Даже в началото се беше притеснил, че прекалено често изпитва желание и любопитство, но след като си поговорихме, се успокои. За момичета също говорим. Момичетата го интересуват, имал е 2 гаджета досега, но в момента няма (и по-добре, че ни предстои НВО). С баща си не споделя много - и двамата се притесняват.

# 521
  • Мнения: 11 908
Аз се притеснявам, че моят е инфантилен. Всяка вечер, вали, гърми, гледа Лека нощ деца, но го пази в заклета тайна. Не е имал гадже, само симпатии. Стеснителен е, а иначе за други щуротии е пръв-да опрэска с вода, да хвърля хартиени самолети и т. Н. Гледам, връстниците му имат леки мустачки, не всшчки, но много. Той-нищо

# 522
  • Мнения: 2 418
Моят също заглежда мацки,нооо го е срам и се гипсира яко.За сега за всичко се допитва до мен,изключително рядко споделя с баща си.
За бели и щуротии,ако има компания е пръв.Яд ме е,че не домисля нещата и скача директно в дълбокото а после съжалява.Дано му уври главата скоро!

# 523
  • Sofia
  • Мнения: 4 390
Светкавица, не се притеснявай! Много са разнородни точно в тази възраст - от почти мъже до дечковци. Гледам ги в класа на набора, гледам ги и като ходим на школата (на влизане и излизане) - пълен карашик Grin До година-две ще изравнят и пъпки, и окосмяване, и любовни трепети. Нашият има всичко, но си играе със сестра си измислени игри или гледа в захлас анимационни филмчета.

# 524
  • Мнения: 1 987
Имал е вече няколко гаджета, аз съм казвала и преди, че е много влюбчив и наивен. Момичетата са по-зрели. Положението всеки ден е различно - един ден ми обяснява, че много ме обичал, на следващия казва, че сме много досадни. Стремим се да говорим свободно по всички теми и аз, и баща му. Споделя на моменти, не винаги.
Вече си бръсне мустака, чопли пъпки, но гледа анимация.

Общи условия

Активация на акаунт