Изследване на плацентата

  • 1 760
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Добър ден!
Ситуацията е следната. Утре имам час за изследване на плацентата, може ли да ми кажете как се случва прегледа. През влагалището или чрез ултразвук на корема? Вреди ли на бебенцето по някакъв начин и задължително ли е да има сериозен проблем с бременността и за това да ме пращат на този вид преглед (имам плацента превиа).
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 539
Добър ден!
Ситуацията е следната. Утре имам час за изследване на плацентата, може ли да ми кажете как се случва прегледа. През влагалището или чрез ултразвук на корема? Вреди ли на бебенцето по някакъв начин и задължително ли е да има сериозен проблем с бременността и за това да ме пращат на този вид преглед (имам плацента превиа).
Благодаря предварително за отговорите!
Здравей, с УЗ е прегледът Simple Smile Като нормален ехографски преглед е. Предполагам си поне към средата на бременността. Следи се дали правилно се изхранва бебенцето от нея и съответно я определят по степен - 1,2,3. Когато стигнеш към края на бременността, се появяват калцификати по плацентата и започва да изхранва по-малко бебето, тоест идва краят на бременността Simple Smile Успех!

# 2
  • Мнения: 177
Много благодаря за отговора. А иначе след три дена влизаме в 7-мия месец.

# 3
  • Мнения: 3
Много благодаря за отговора. А иначе след три дена влизаме в 7-мия месец.


Следят този захващане на плацентата,защото и на входа межде влагалището и матката т.е. за шийката прикрепена . За да се предотвратят усложнения с плода и бременността, прокървявания и прочие . А и предполагам са ти казали , че секциото е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при тезш случай ?

# 4
  • Мнения: 177
Много благодаря за отговора. А иначе след три дена влизаме в 7-мия месец.


Следят този захващане на плацентата,защото и на входа межде влагалището и матката т.е. за шийката прикрепена . За да се предотвратят усложнения с плода и бременността, прокървявания и прочие . А и предполагам са ти казали , че секциото е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО при тезш случай ?

Така четох, но добър генеколог ми каза, че до края на бременността има огромен шанс плацентата да се закрепи отгоре и да протече раждането нормално.

# 5
  • Мнения: 73
Добър ден!
Ситуацията е следната. Утре имам час за изследване на плацентата, може ли да ми кажете как се случва прегледа. През влагалището или чрез ултразвук на корема? Вреди ли на бебенцето по някакъв начин и задължително ли е да има сериозен проблем с бременността и за това да ме пращат на този вид преглед (имам плацента превиа).
Благодаря предварително за отговорите!

А можеш ли да ми кажеш как протича за момента бременността? Имаш ли някакви забрани? Взимаш ли специфични медикаменти? Аз съм също с превия в 13 г.с. На преглед съм чак след 4 седмици и леко ме е шубе какво предстои. Още повече, че имам и болки като предната  бременност.

# 6
  • Мнения: 177
Добър ден!
Ситуацията е следната. Утре имам час за изследване на плацентата, може ли да ми кажете как се случва прегледа. През влагалището или чрез ултразвук на корема? Вреди ли на бебенцето по някакъв начин и задължително ли е да има сериозен проблем с бременността и за това да ме пращат на този вид преглед (имам плацента превиа).
Благодаря предварително за отговорите!

А можеш ли да ми кажеш как протича за момента бременността? Имаш ли някакви забрани? Взимаш ли специфични медикаменти? Аз съм също с превия в 13 г.с. На преглед съм чак след 4 седмици и леко ме е шубе какво предстои. Още повече, че имам и болки като предната  бременност.

Не знам, дали късно отговарям, но единствените забрани които имах бяха да не се претоварвам много и секса естествено. Но това ми го каза генеколожката тук в Германия, а в България много добър специалист каза, че всичко си е наред и , че до края на бременността бебето трябва да се качи горе и така стана. Бебка се качи високо горе и ме натискаше страшно много по черния дроб, та не можех да мигна от болка. А болките ми бяха ниско долу в корема, което ми казаха, че е съвсем нормално и в последствие ме болеше областта на гениталиите, но четох, че това е защото се разтеглят мускулите на матката, а пък майка ми ми каза, че може да е защото таза ми се разширява. А относно хапчета ми бяха изписали да пия желязо, обикновените витамини за бременни и едно хапченце - хормон на щитовидната жлеза. Вече имам прекрасно момиченце на 19 дена, раждането беше нормално с 3 вътрешни шева, които реално можеше да ги няма, ако акушерката не ми беше завъртяла бебето, което беше в перфектната поза.
Не се притеснявай, до края на бременността ти би трябвало бебчо да се вдигне нагоре и да си се обърне нагоре с главата и всичко да протече нормално без да се налага секцио. Казват, че за плацентата превиа, че имало шанс да се прокърви повреме на бременността, но при мен нямаше такова нещо. А за болките, ако са прекалено силни и те притеснява нещо, консултирай се с гинеколога си. Аз не съм лекар и не мога да кажа, какво боли и дали има нещо сериозно. Лично при мен беше всичко нормално.
Лека бременност ти желая и се надявам да съм те успокоила поне , ако не друго.

# 7
  • Мнения: 12
Добър ден!
Ситуацията е следната. Утре имам час за изследване на плацентата, може ли да ми кажете как се случва прегледа. През влагалището или чрез ултразвук на корема? Вреди ли на бебенцето по някакъв начин и задължително ли е да има сериозен проблем с бременността и за това да ме пращат на този вид преглед (имам плацента превиа).
Благодаря предварително за отговорите!
Здравей, с УЗ е прегледът Simple Smile Като нормален ехографски преглед е. Предполагам си поне към средата на бременността. Следи се дали правилно се изхранва бебенцето от нея и съответно я определят по степен - 1,2,3. Когато стигнеш към края на бременността, се появяват калцификати по плацентата и започва да изхранва по-малко бебето, тоест идва краят на бременността Simple Smile Успех!

Здравейте, къде в София мога да си направя такова изследване за това коя степен е плацентата ми и как се изхранва бебето?

Общи условия

Активация на акаунт