Кандидатстване в детска градина на деца родени Януари

  • 2 694
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

Ненамирам тема, която отговаря на въпроса ми, за това ето какво ме вълнува:
Детето ми е родено началото на Януари 2017 и в официалният сайт за ясли и детски градини виждам, че децата родени Януари могат да кандидатстват с набор 2016. Идеята ни е да тръгне на детска градина Септември 2019, когато ще е почти на 3. Системата обаче не ми позволява да добавя трите градини, които сме харесали, защото пише "няма група за 2017". Моля да ме посъветвате как да процедирам в този случай.

Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Ааа, ако са само ДГ, а не ОДЗ, няма да ти даде. Може да ходиш да говориш с директорките.

# 2
  • Мнения: 162
Ще трябва да е втора яслена група. Пишете на администраторите в ИСОДЗ да сменят набора, ако искате да тръгне направо на детска. Но тогава ще трябва да тръгне и по- рано на училище.
Моят голям син е Януари 2016 и го оставих с набора си. Скучно му беше и още му е, но има и други дечица Януари-Февруари- с тях си играе добре Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 943
Може да смените набора през есента за текущи класирания, за голямото майско класиране не може.
Освен това децата със сменен набор се класират СЛЕД децата от редовния, ако има чакащи от него. Т.е. възможно е, но е трудно постижимо в повечето квартали.
Моят син е роден в самото начало на 2016, с набора си е, и на него вече му е скучно, но все ще избута до есента, в градината вече ще е различно Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1
Здравейте, детето ми е родено на 10.01.2019г. Искам да тръгне на ясла след навършени 2 години т.е. март 2021г.(след изтичане на майчинството и отпуската)Кога трябва да кандидатствам за прием?
Благодаря предварително Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 896
Да обновя малко темата моето дете е родено на 20.01.2020 април 2021 ли трябва да подам документи за ясла и да си влезе с набора 2022г.януари като ми изтече майчинството?

# 6
  • Мнения: 1 109
С януарче 2020 можете да участвате на майското класиране през 2021 за тръгване в първа яслена група през септември.  Можете да отложите тръгването на ясла с максимум 60 дни, което значи, че детето Ви трябва да започне да посещава най-късно ноември 2021.  С тръгването на ясла се прекратява и майчинството.  Това през кой месец детето прави годините няма значение, кандидатстването е общо за целия набор (моето дете е декември и при нас е точно обратното). 

Общи условия

Активация на акаунт