CRM платформа, фирма SHCR

  • 12 799
  • 210
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, вчера попаднах на обява за работа от вкъщи, подходяща за студенти като мен.Става въпрос за онлайн платформа, която ти дава възможност да избираш задачи(като пускане на реклами, превод на документи, набиране на документи и т.н.), на които задачи пише какво се изисква и колко ще получиш при свършването й.На пръв поглед е супер работа.. лесни бързи пари от вкъщи, което е малко невероятно за страната ни..Въпроса ми е някой чувал ли е за тази фирма "ЕС ЕЙЧ СИ АР" ЕООД, като са ми посочили, че имат офис в София на адрес:ул. "Любляна" No.46

# 1
  • Мнения: 19 687
Къде я намери въпросната обява?

# 2
# 3
  • Мнения: 19 687
Като гледам колко грамотно е написана плюс факта, че е в продавалник... Пиши им с конкретни въпроси относно примерно как и кога се плаща, и прецени дали си заслужава да го мислиш.

# 4
  • Мнения: 8
Здравейте, някой започнал ли е да работи в тази фирма, с тази платформа?

# 5
  • Мнения: 16
Здравей, аз също попаднах на тази обява и реших да им пиша, защото ми се стори доста привлекателно предложение. След като ги питах за заплащане, начин на работа и какво всъщност може да се очаква от тази обява, останах доста изненадана. Дадоха ми два варианта - сертификат, който трябва да се заплати или електронен подпис. Естествено аз реших да си направя подпис, защото сертификата беше около 170 лв., но тъй като изобщо нямах представа каква е тази фирма в действителност, не ми се даваха пари просто така. Изкарах си електронен подпис и им писах, но те ми казаха, че ще мога да се регистрирам и да започна работа по този начин на 25 януари, като ще се появи бутон за регистрация. Както ти става ясно, до днешна дата такъв бутон няма. Два пъти им писах, първият път ми отговориха, че очакват разрешително, всичко от тяхна страна било готово. Вторият път след още няколко дни им писах, но отговор така и не получих, при положение, че виждах как човека, с когото си комуникирах е бил онлайн, но явно просто не е пожелал да ми отговори. Реших да се пробвам и по телефони, намерени от мен в интернет на въпросната компания. Три номера успях да намеря, два от тях били грешни или не съществуват, а единият дори не даде никакъв сигнал и просто затвори. Сама прецени от казаното до тук наистина каква е тази фирма, защото аз останах в началото с доста големи очаквания от комуникацията си с човека от фирмата, ноо към днешна дата съм не мога да кажа същото. Дано съм ти била полезна! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 8
Аз чакаш сертификат от 14 януари

# 7
  • Мнения: 3
Май станахме доста, които чакат сертификат от тази “коректна” фирма SadSad
И аз чакам от 11 януари, но май само ще си чакам:(

# 8
  • Мнения: 8
Трябва да направим нещо хаха

# 9
  • Мнения: 19 687
А платили ли сте?

# 10
  • Мнения: 8
Казаха че е пусната поръчка от 27.11.2018 за електронни удостоверения и че ако нещо се притеснявам ще ми върнат парите

# 11
  • Мнения: 19 687
Дано да ги получите, но силно се съмнявам Crazy

# 12
  • Мнения: 1
Ето и моята кореспонденция с гореспоменатата фирма:
"Здравейте,
имаме партньори както в България така и извън страната.
Обработваме техни документи, рекламни кампании, новинарски платформи и редица други. Предимно работата е в текстообработка и работа с интернет.
Нашите оператори ви подават задачи в нашата платформа с пълно описание какво, как, къде и до кога трябва да се изпълни. Вие приемате задача от основния панел ако сметнете, че можете да се справите със нея. След като приемете дадена задача те е видима вече единствено и само за вас и получавате "оферта" за изпълнението и. Пример:
рекламни кампании в facebook - между 15 и 70 лева на задача, като времето за изпълнение което ще трябва да отделите е от 10 до 40 мин.
обработка на документи - 6лв. на документ. За час се обработват между 10 и 20 документа.
За задачи свързани с чужд език офертите са с 30-45% по високи.
В профила си можете да следите вашите постигнати резултати и какви доходи сте натрупали.
Можете да поискате изплащане на сумата на всеки пети ден в месеца (прм. 5,10,15,20,25,30, за февруари предпоследния ден от месеца) ако деня се пада в почивен ден, първия работен ден след него.
Изплащанията на сумите се извършва по банков път, чрез EasyPay, Western Union, ePay или пощенски запис.
За започване на работа заплащате такса за издаване на сертификат. Таксата е в зависимост от това дали искате да се занимавате само с реклама или и с обработка на документи.
За обработка на документи ще подпишете съгласие за проверка на вашата личност дали е осъждана. (Все пак работите с документи на фирми). Ние сме фирма регистрирана като администратор на лични данни и всички наши служители партньори трябва да бъдат изрядни.
Имаме служители работещи и от извън България."

-След което запитах за таксите, колко струват и т.н. получих този отг: "Моля да изпратите CV ако имате интерес.
Фирмата с която се подписват трудовите взаимоотношения е "Ес Ейч Си Ар" ЕООД
Платформата се намира на ndp.shcr.eu"


-След което пратих СВ, портфолио и последва това:
"Мисля че ще ни много по полезен в друг сектор. Моля да изпратите CV-то си на info@shcr.eu"

И повече не съм чул нито вест от тях... Навежда ме на мисълта, че това е някаква фейк фирма ..на посоченият адрес по-горе излиза съвсем друг сайт, чужд и няма общо с това което казват.. Както и да е лека вечер, дано се възвърнат загубите Ви !!

# 13
  • Мнения: 16
Ами няма ли къде да се провери дали наистина такъв сертификат е пуснат или някакъв телефон, към който можете да се обърнете за информация? Защото все пак от написаното до мен за тези сертификати, сумата не е малка и все пак Вие трябва да знаете къде точно отиват парите Ви и колко време ще е нужно тези сертификати да са готови. Ясно е, че тази фирма не е коректна, но все пак поне си потърсете парите! Simple Smile

# 14
  • Мнения: 8
Ето номера на поръчката 05024-2017-0034 за електронните удостоверения

# 15
  • Мнения: 16
Ами разгледайте в интернет от къде може да се издават тези сертификати и предполагам, че ако намерите такъв сайт, трябва да има проверка по номер на поръчка, за да можете да следите в реално време какво се случва. Само за информация, понеже бях изпратила и имейл до въпросната фирма, днес получих отговор от тях. Направо ви го копирам: "На кой телефон звъните?
В момента се подготвя платформата за самостоятелна регистрация.
В момента в който бъде готова ще бъдете информирани. Ако погледнете обявата са я прегледали над 14900 души. Не може на всеки да се отговаря моментално и бързо." От казаното до тук става ясно, че сега чакаме явно не само бутона за регистрация с електронен подпис - в моя случай, а изцяло платформа за самостоятелна регистрация.

# 16
  • Мнения: 16
При Вас има ли някакъв отговор от тази компания кога ще има възможност за регистрация и изобщо водите ли някаква кореспонденция с тях? Защото след като ми отговориха, отново не споменаха нищо за телефоните, които бях намерила в интернет, а не ми се струва нормално една фирма, която се занимава с онлайн платформи и обработка на лични данни да нямат телефони за връзка.

# 17
  • Мнения: 8
На мен все ми казват, до края на седмицата трябва да получите инструкции по имейл.

# 18
  • Мнения: 16
Да, и на мен същото. Всяка седмица повтарят това.

# 19
  • Мнения: 3
И на мен ми казват, че до края на седмицата ще получа два линка на пощата, но не става ясно обаче коя седмица.....
Предложиха да ми върнат парите но ще изчакам още малко и ще си ги искам най - вероятно:(

# 20
  • Мнения: 19 687
Дано не позная с пророчеството, но мисля, че пари също няма да видите Confused

# 21
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен! От една седмица комуникирам с човека пуснал обявата в OLX, доооста привлекателна. Преди малко получих отговор какво е необходимо за да започна работа в ”платформата”, но добре че попаднах на коментарите ви, защото е ясно че става въпрос за имама Sad А така искам да намеря работа от вкъщи.

# 22
# 23
  • Мнения: 19
Някой започнал ли е работа към тази фирма?Имат сайт в интернет и всичко изглежда добре на 1-во четене Simple Smile

# 24
  • Мнения: 19 687
Някой започнал ли е работа към тази фирма?Имат сайт в интернет и всичко изглежда добре на 1-во четене Simple Smile
Ма айде четете, де! Два поста по-нагоре!

# 25
  • Мнения: 16
Здравейте, от написаното до тук разбирам, че Вие работите в тази фирма. Не мисля, че създадената тук тема е с цел да се хейти въпросната компания, а защото доста хора са кандидатствали и няма нужната кореспонденция, все пак става въпрос за пари. При посочени телефони за връзка - три успях да намеря в интернет, два бяха грешни или не съществуват, а третият даже не даде сигнал. По този въпрос така и не ми отговориха защо не мога да се свържа с тях по телефона. Аз лично още в началото реших да си изкарам електронен подпис и датата, която ми посочиха, че ще мога да се регистрирам беше 25-ти януари. Към днешна дата още нищо. Нормално е, когато доста хора са дали пари или са вложили някакъв труд и емоция в дадено нещо, което след доста писма не се получава и няма телефон за връзка, да се обменят мнения с цел да се разбере за какво става въпрос, само при определен човек ли е така или при всички. Никой тук не е хейтил, незнам защо решихте, че обсъждането на тази компания тук е това.

# 26
  • Мнения: 19
Моля някой който е запознат да даде повече информация за естеството на работа относно рекламния сертификат на стойност 45 лева?Аз чакам такъв сертификат за да работя в платформата и бих се радвала някой,който има опит да сподели.

# 27
  • Мнения: 4
Здравейте, към днешна дата някой друг освен nikiv успя ли да започне работа по тази платформа?

# 28
  • Мнения: 2
От всичко изченето до тук разбирам , че е абсолютна измама работата в заветната фирма Ес Ейч Си Ар ЕООД. Аз съм една от "ужилените" мами и пиша тук именно защото съм недоволна. Господин Красимир Дамянов Илиев и
nikiv  с изказването си, като служители на фирмата не ме успокоявате. Напротив засилвате чувството ми за имама. Не вярвам на "сладките" Ви проказки. Действителността е различна за мен и много други.
След неуспешен опит да получа сертификата поисках възстановяване на средствата ми, тйкато не ми беше предоставена услуга за която съм заплатила. Всичко се случва в законовия 14-дневен срок. Но за съжаление от 06 февруари пратката ми с договора стои в офис на Еконт Стара Загора. А защо там, след като фирмата е в гр. София -незнам. Отговорът е ,че няма упълномощено лице което да я вземе. За справка: когато изпратих плащането беше взето от офис на Еконт Стара Загора след 1ч.
Тук не става въпрос за 1-2 лв, та да ги оставя. Аз съм платила 45лв. След като не ми е предоставена услугата за която плащам , ще ми се възтановят средствата. Ако трябва ще намеся и националните медии.

пп.Ако някой е намерил информация за обществена поръчка 05024-2017-0034 от 27.11.2018г , моля да сподели. Аз не намерих.

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 09:54 от svetlina11

# 29
  • Мнения: 2
Целта на коментара ми не е да хейтя фирмата или служителите й. Целта е градивна критика. Simple Smile Радвам се за всички Вас , които работите в „Ес  Ейч Си Ар“ ЕООД. Когато се променят няколко условия има възможност да се превърне в коректна фирма.
Аз си получих възтановяването, след  няколко имейла,  съобщения и месец и половина разтъкаване и лъжи за 4-5 дена.
Лично за мен си остава некоректна фирма защото:
1.Кореспонденцията започва с лъжа (изпращаш парите и започваш работа след 4-5 дена)- никои от вас не е започнал работа в този срок.
Фирмата трябва да направи пояснение, че се чака 2 и повече месеца, още преди да се заплати сертификата, за да не се стига до връщане на средства и чувство за измама.
Лично аз не бих чакала непознат 2-3 и повече месеца да започна работа , след като съм заплатила. Тук светва една лампичка в съзнанието ми , че съм "подарила средстава на незнайно кого".   
2. След като няма сертификати, няма да се събират пари от "невини жертви". Плащането би трябвало да се извършва след придобиване на сертификат от фирмата. Ако има 3 сетрификата, ще си наеме само 3-ма работника, не 53-ма.
3. Също би трябвало служителите  да си подобрят начина на кореспонденция. Получих отговори който са далеч от добрия тон за служебна кореспонденция. Това засили чувството ми за  поредна жертва на измама.
Моята история завърши с happy end. Дано всички да са такива.

# 30
  • Мнения: 92
Здравейте,
обява за работа в OLX наистина звучи несериозно на пръв поглед. Писах им, обясниха ми за сертификатите или ел. подпис, естествено да пратиш на фирма която не си чувал, ни виждал 170 лв. е меко казано  тъпо, затова ги разпитах за вариант с електронен подпис и си направих. Отговарят веднага, и обяснявам много подробно, което не пречи да са скам.

Днес им писах отново и понеже преди нищо не ми излизаше по форуми, сега съм изненадана, че излезе това. Едва ли 4, 5 души които работят за тях, са наети да пишат в БГ мама и да си измислят, че е истина. Аз продължавам да чакам, когато стане тогава. ..Simple Smile) Успех на другите и не пращайте пари ей така без да мислите.

# 31
  • Мнения: 370
Здравейте,
Аз също забелязах обявата и си пишем с човека. Вчера отново го попитах кога ще бъде активен бутона и той отговори, че вече е активна формата за регистрация и до края на деня ще е активен и бутона в сайта. Стискам палци Simple Smile Искам да попитам тези, които имат вече опит с работата какъв точно подпис трябва да си извадя, понеже не съм много наясно. Стандартен може би и къде си го извадихте?
Поздрави

# 32
  • Мнения: 16
Здравейте, аз си го извадих от Борика. Прави се онлайн заявка и мисля, че имаше около месец или два, в които трябва да се отиде в един от техните офиси в страната и да се издаде. В офиса ще Ви отнеме не повече от 10 минути и мисля, че цената беше около 38 лв.

# 33
  • Мнения: 92
А тия, които пишат, че работят за тях, конспирация а? не казвам, че са 100% читави докато не почна работа...Grinning,  но и да пратиш ей така 170 лева без мн мн мисъл...явно проблема не е техен, а във вашите способности да мислите. какво направих аз, писах им, питах ги мн подробно за тези сертификати, и ако не ми бяха дали опция за ел подпис, нямаше да пратя пари. извадих си подпис, инсталирах го, работи си, те ми отговарят и чакам да видим какво ще стане. Ако бяха измамници мисля, щяха да спрат да ми пишат след като разбератм, че имам подпис, и няма да им преведа пари. Хората поддържат кореспонденцията, плюс няколко души писаха тук, че тработят за тях. Стига сте ревали, ами бъдете по-умни и търпеливи. Пфууу

# 34
  • Мнения: 13
Аз казах на човека, с който си пиша, че искам да си задам въпросите по телефона или лично и той ми отговори, че колегите му ще се свържат с мен. В момента, в който някой ми се обади (въпреки, че силно се съмнявам) ще ви пиша.

# 35
  • Мнения: 92
Честно казано и на мен ми прилича на скам, особено с това дайте пари за сертификат, на всеки би му светнала червена лампичка. За въпросните започнали работа, не знаех, че са изчезнали, ако е така..хм хм, дам интересно. Но още по-интересно е, защо ми пишат вече 3-ти ден след като знаят, че имам ел. подпис и пари няма да им пратя. ..Питаха ме супер конкретни технически въпроси също за електронния подпис, кой би си губил времето да поддържа подобна кореспонденция ..не ми се връзва. Ами ок, аз чакам, ще пиша какво се случва.

# 36
  • Мнения: 13
Това е моята кореспонденция с тях. Мился, че един телефонен разговор щеше да трае сравнително по - малко от времето, което ми отдели този човек, за да ми отговаря на имейлите. Направете си изводите. Все още никой не ми е звъннал. Явно се страхуват от нещо Simple Smile




Стив

Допълнителен или основен доход
 виж Номер на обявата: 112963843
Изпратено от мобилен телефон 7 фев, 02:29 Твоят отговор

Здравейте,
Имам интерес към обявата за работа. Моля, свържете се с мен на телефон 0877****** за повече информация.
Поздрави




Здравейте,
имаме партньори както в България така и извън страната.
Обработваме техни документи, рекламни кампании, новинарски платформи и редица други. Предимно работата е в текстообработка и работа с интернет.
Нашите оператори ви подават задачи в нашата платформа с пълно описание какво, как, къде и до кога трябва да се изпълни. Вие приемате задача от основния панел ако сметнете, че можете да се справите със нея. След като приемете дадена задача те е видима вече единствено и само за вас и получавате "оферта" за изпълнението и. Пример:
рекламни кампании в facebook - между 15 и 70 лева на задача, като времето за изпълнение което ще трябва да отделите е от 10 до 40 мин.
обработка на документи - 6лв. на документ. За час се обработват между 10 и 20 документа.
За задачи свързани с чужд език офертите са с 30-45% по високи.
В профила си можете да следите вашите постигнати резултати и какви доходи сте натрупали.
Можете да поискате изплащане на сумата на всеки пети ден в месеца (прм. 5,10,15,20,25,30, за февруари предпоследния ден от месеца) ако деня се пада в почивен ден, първия работен ден след него.
Изплащанията на сумите се извършва по банков път, чрез EasyPay, Western Union, ePay или пощенски запис.
За започване на работа заплащате такса за издаване на сертификат. Таксата е в зависимост от това дали искате да се занимавате само с реклама или и с обработка на документи.
За обработка на документи ще подпишете съгласие за проверка на вашата личност дали е осъждана. (Все пак работите с документи на фирми). Ние сме фирма регистрирана като администратор на лични данни и всички наши служители партньори трябва да бъдат изрядни.
Имаме служители работещи и от извън България.
Моля да изпратите CV ако имате интерес.

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:14 Твоят отговор

Автобиография

Прочетено преди 3 часа

Avtobiografiia_CV_1_.doc

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:15 Твоят отговор

Съгласна съм с условията. Ще се радвам да проявите интерес и да се свържете с мен.

Прочетено преди 3 часа

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:51 Твоят отговор

Надявам се обявата да е актуална все още

Прочетено преди 3 часа

днес, 14:01 Стив

CV-то Ви е повече от перфектно за дейността.
В платформата над 90% от задачите са свързани с текстообработка. Виждаме че имате познания в тази насока.
Регистрацията се прави от нас.
Вариантите са два. Единия е да имате собствен електронен подпис или да си закупите такъв. Другият вариант е ние да ви направим.
Когато ние правим това закупуваме сертификат който е единствено и само за вас и ви удостоверява в системата. Таксата реално е за покупката на сертификата.
Таксите са следните:
45лв. е ако ще работите само по реклами и нюз румове.
170лв. е ако ще работите в пълния обем на платформата.
Разликата е в сертификатите и съответно в достъпа до платформата. Ние нямаме право да ви издаваме електронни подписи такива каквито са общо познати, съдържащи протокол bit4id.
Такова право имат само банковите институции и регистраторите обявени от КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията), за това за служители които не притежават електронен подпис, ние им поръчваме електронен сертификат. Вариантите за него са два:
Вариант 1 - Да съдържа само Три имена и ЕГН и не поддържа никакви протоколи, с валидност 10 години цената му е 43.70лв. (ние сме я закръглили на 45лв.)
Вариант 2 - Да съдържа всички данни от личната карта на носителя и поддържа всички протоколи без bit4id. Поддържа и SSL и TSSL, които са необходима за работа с документи в нашата платформа. С валидност 10 години цената на сертификата е 169лв.(ние сме я закръглили на 170лв.)
Таксите се заплащат срещу подписан трудов или граждански договор зависимост от това каква заетост желаете.
Трудовите договори са безсрочни. Поне за първия месец договора е на 560лв. след него можем да го коригираме според вашето желание. Имаме служители се осигуряват на тавана (за всичко което взимат) имаме и служители които решават да си останат на 560лв. Относно заплащането на осигуровките - работим с частични плащания от европейски фондове, които ни помагат да заплащаме по високи осигуровки на служителите.
След като ни изпратите данни за попълване на договора, ще Ви бъде изпратен по Еконт. Изпращат се с наложен платеж и опция преглед. Преглеждате договора, ако сте ОК разписвате единия екземпляр и ни го връщате като заплащате и наложения платеж.
След като се подготви всичко, на пощата ще получите два линка. Единият "Първа стъпка" е да инсталирате сертификата на компютъра от който ще работите. Другият "Втора стъпка" е да свалите и инсталирате платформата. Платформата е много лека и не се изисква компютър с високи параметри.

Изпратено от мобилен телефон днес, 14:57 Твоят отговор

Как да съм сигурна, че това не е измама? Бих искала да проведем разговор по телефона или лично, защото имам няколко въпроса. Офертата много ме заинтригува, но искам да знам поне за коя фирма става въпрос. Не мога просто така да си дам данните на някой и да му изпратя пари. Много моля оставете някакъв телефон за връзка или ми се обадете на 0877******. Ако сте сериозна фирма най-малкото няма да се притеснявате да кажете името си.

Прочетено преди 2 часа

днес, 14:59 Стив

Фирмата с която се подписват трудовите взаимоотношения е "Ес Ейч Си Ар" ЕООД
Тук можете да видите и другите ни позиции: https://www.jobs.bg/company/248020
Ако желаете да коментирате и по телефон, моля да посочите удобно за вас време и колегите ще се свържат с вас.


Изпратено от мобилен телефон днес, 15:03 Твоят отговор

0877****** удобно е по всяко време

Прочетено преди 1 час

днес, 16:28 Твоят отговор

Запознати ли сте с тази дискусия https://www.bg-mamma.com/?topic=1089270

Прочетено преди 34 минути

днес, 16:29 Стив

Да запознати сме. Като всяка една фирма, сайт и каквото и да било. Има доволни има и недоволни.


Изпратено от мобилен телефон днес, 16:39 Твоят отговор

Защо никъде в интернет няма телефон, на който хората да могат да се свържат с вас? Не се ли страхувате, че някой може да докладва на съответните органи?

Прочетено преди 17 минути

днес, 16:49 Стив

Ами защото има запитвания над 14 000 представете си ако трябва да им се отговаря на телефон. Над 99% са за пълни глупости, даже не знаят защо ни пишат.
От какво да ни е страх, че ще ни подадат някъде си, всичко си ни е изрядно. Работим само с договори и декларираме всяка една стотинка. от какво да ни е страх?

Блокирай потребителя
Изпратено от мобилен телефон днес, 16:54 Твоят отговор

Разбирам да не звъните при първо запитване, но след като видите, че някой иска да работи за вас какво ви пречи да му се обадите?

Прочетено преди 6 минути

днес, 16:58 Стив

Е на никой не сме отказали да му се обадим или да му дадем кординати. Другото което всички документи се разпращат с Еконт и се връщат с Еконт. За да се прави това се предоставя телефон за контакт. Всеки има теефоните от товарителниците. Това, че някой пишат че нямат контакт с нас просто спекулират.


Изпратено от мобилен телефон днес, 17:00 Твоят отговор

Ок, ще чакам да се свържете с мен

# 37
  • Мнения: 92
Уау,  вие супер открито задавате въпросте Simple Smile хахах аз дори не им намекнах, че може да са скам, всеки с подхода си. Пък и не искам да ги набеждавам без причина. Ако наистина имат мн запитвания и тн е нормално да се чака. Офертата изгфлежда апетитна и сигурно куцо и сакато пише..Ами дано са читави и да си бачкаме.

# 38
  • Мнения: 14
Мен ме притеснява това, че от миналия петък насам ми казват, че на платформата ще се появи бутон, чрез който ще мога да се регистрирам сама с ел.подпис. За съжаление все още този бутон липсва. Надявам се наистина да са е процес на завършване и скоро да заработи, защото си извадих моя ел.подпис края на януари, а вече сме края на февруари.

# 39
  • Мнения: 30
Вчера се регистрирах и всичко е ОК. Изпратиха ми линк до формата за регистрация. Имам едно питане. В момента виждам само рекламните задачи, казаха, че по късно отпушват пълния достъп. Някой има ли представа след колко време?

# 40
  • Мнения: 92
Аз още чакам за регистрация, казаха ми, че ако съм с ел. подпис имам достъп до рекламните задачи за около месец, после дават пълрн достъп.

# 41
  • Мнения: 13
Днес сутринта ми звънна човек от тази фирма. Каза, че имат много запитвания и когато публикуват телефон той не спира да звъни. На въпроса защо не мога никъде да намеря техен актуален номер ми каза че е имало във форум на бгмама, но администраторите сметнали, че е реклама и го изтрили. Който се интересува нека ми пише на лично и аз ще ви го дам. На въпроса защо се бавят сертификатите ми каза че в началото са имали по 2-3 заявени на месец, но после са започнали да стават прекалено много заявките и затова ги бавят. Питах и за платформата - отговора беше, че вече била готова и не трябвало да има проблеми. Каза също, че обявата била в olx, защото комуникацията там е по лесна.Това е засега. Ще се радвам, ако някой от оплакалите се в този форум каже, че вече всичко е наред и си работи. Тогава ще се замисля дали да не си направя и аз ел. подпис. Иначе на коментари от хора с току що създадени профили, които казват, че всичко им е ок - не вярвам.

# 42
  • Мнения: 16
Казаха ли Ви кога ще пуснат и бутона за регистрация с електронен подпис, защото разбирам, че всеки, който ги попита му отговарят или до края на седмицата или до края на работния ден, но към днешна дата все още нищо?

# 43
  • Мнения: 13
Казаха, че всичко вече било наред и нямало проблеми с платформата. Аз нямам електронен подпис, така че да споделят хората, който чакат сертификати, регистрации и т.н
Някой пробва ли да позвъни?

# 44
  • Мнения: 19
Здравейте,някой може ли да ми даде линк към платформата?

# 45
# 46
# 47
  • Мнения: 370
Успявате ли да се регистрирате? Simple Smile

# 48
  • Мнения: 14
Бихте ли споделили тогава как започнахте работа, защото всички които сме "недоволни", сме такива именно защото "работодателят" е некоректен. Видя кореспонденция с тях от края на януари, имам електронен подпис също от тогава. Казаха ми, че регистрацията ще е възможна на 15.02, после на 18, после утре, после не знам си кога. Звъняла съм поне 4-5 пъти, за да попитам ако е възможно те да ме регистрират. Казаха ми да пиша на мейлите, писах - отговор няма. Отново звънях, записаха ми имейла, за да ми върнат линк на него, чрез който да се регистрирам. Познайте - няма отговор. Как искате след всичко това хората да са доволни. Влагаш средства, време и очаквания, а накрая оставаш излъган.

# 49
  • Мнения: 4
Мария Иванова 621530, работя със сертификат от тях от 6-ти Януари. Може да не са ви одобрили да работите? Все пак кандидатствате за работа. Не си купувате ябълки. Всеки работодател  е в правото си да избира кой да работи. Брат ми не го взеха защото не отговаря на изискванията. Защо не отворите една тема, че не ви приемат на работа в министерството? Купили сте си хубави дрехи, нагласили сте се, но не ви взимат? Другото което е от четвъртък в платформата има нови 28 служителя.  Бяхме 94 сега 122 явно има движение. 

# 50
  • Мнения: 14
Мислите ли, че ако не са ме одобрили, ще си губят времето с мен или с когото и друг от неодобрените, за да му обясняват, че въпросният бутон за регистрация ще се появи на "Х" деня?  Също така още в началото попитах дали има специфични изисквания за започване на работа. Отговориха ми, че няма. Достатъчно е да имаш компютър, интернет, познания за набиране и разпространяване на текстове, реклами и т.н. Не ме разбирайте погрешно, аз имах и имам желание да работя така работа, само че когато тя е нереална и потенциалните работници са заблуждавани, няма как да съм доволна.

# 51
  • Мнения: 4
Е вие си противоречите. Какъв е смисъла да ви обясняват и да казват всеки ден примерно след седмица? Какво печелят от това? Че им цъкате мейли? Или че някой се занимава да ви отговаря? Какво точно печелят, след като до  колкото виждам не сте платили на тях за сертификат?

# 52
  • Мнения: 14
Попитайте тях! Независимо обаче дали ще работиш с техен сертификат или ще си набавиш електронен подпис, отговорността на един коректен работодател, а също и на работник остава. Не може да предлагаш работа на хората, да определиш дата за започване е и в крайна сметка да ги оставил просто да си чакат. Цялата работа е супер несериозна и непрофесионална.

# 53
  • Мнения: 92
Здравейте,
работя във фирма със хиляди служители в България, HR отдела е от над 20 души сигурно и не, не може да се бавят и да не отговарят, но редовно го правят. Това е България, и колкото и да е тъпо, такива неща са ежедневие, на никой не му пука за вашето възмущение и ще ви бавят колкото си искат. Grinning Ако за не знам на колко сте години не сте го разбрали това и да не си хабите нервите излишно..не знам. Не казвам, че е правилно, а че няма смисъл да седите и да се навивате и да си образувате нерви. Аз започнах цялата одисея на 12-сти Февр и съм стигнала до "какъв цертификат имате" от тяхна страна...Grinning. напредваме. За коледа може да се появи линк и бутон...Grinning

# 54
  • Мнения: 30
Малко вътрешна информация. Започната е поетапна регистрация, на всеки желаещ с електронен подпис. Пишете на мейлите които са ви предоставили. Ако някой ги няма да пише на ЛС да му ги предоставя, за да не нарушаваме правилата и да правим реклма.

# 55
  • Мнения: 16
За имейл адреса оставен в техния сайт ли говорите или за някакви други имейли?

# 56
  • Мнения: 30
Мейлите за контакт с администраторите.

# 57
  • Мнения: 13
Някой започна ли да работи в платформата?

# 58
  • Мнения: 92

Като гледам всички работим усилено по платформата Grinning...На мен последно след като ми казаха, че браузъра ми не приемал подписа, а тоя подпис е съвсем коректно инсталиран и работи, но тяхната система не го приема, та ми казаха, да им дам CV и ЕГН, за около 34-ти път. Дадох им, и последва въпроса, Виждаме, че се осигурявате, дайте ни повече информация Simple Smile)), Е НЕ ПИЧОВЕ, седя без работа и ви чакам 3 седмици да се случи нещо. Приницпно съм мн търпелив човек, но щом дори и мен почват да нервят представям си какво е за нормалните хора с не толкова мн търпение. Та да, чакам да ми "помогнат" да се регистрирам и да видим какво ще отговорят на моето супер странно обяснение, че работя Simple Smile)). Ако чакам на тях мисля, че ще умра от глад. Та така с тия, забава  е. Успех и търпение, а ако е една голяма измама, лично ще отида до офисчето им..още малко остава.

# 59
  • Мнения: 19
Значи все пак са се опитали да дадът достъп на хората стс собствен подпис,така ли да разбирам?Simple Smile

# 60
  • Мнения: 19 687
То изобщо знае ли се къде е офиса? Simple Smile

# 61
  • Мнения: 92
Да, опитват се, засега неуспешно. Не знам колко запитвания имат и какво им е положението, но на 25-ти им дадох ЕГН и СВ, с което не знам как ше ми помогнат да ми работи подписа, но това е друг въпрос. Едно обяснение е, да имат супер мн работа и заявки и странични неща и затова да е толкова бавно и зациклено, друг вариант е да се ебават с нас, но това би било доста нелогично, да си губят времето и те...., НООО това  е БГ, всичко е възможно Simple Smile. Може да е схема, за която не се сещаме каква е..все още.

# 62
  • Мнения: 13
Мили хора, много съжалявам, че ще ви го кажа, но вие сте попаднали на поредната измама.
Разрових се за информация относно фирма "Ес Ейч Си Ар" ЕООД. В търговския регистър видях името на управителя и проверих дали има и други фирми.
Господинът е  бил собственик и на фирма "ГИБСОН АЙ ТИ" ЕООД. Тази фирма е стигнала познайте чак докъде ... до "Господари на ефира".
Оправданията за неплатената фактура май доста приличат на оправданията относно платформата, заявките за вписване и т.н.
Изгледайте видеото и си преценете сами. И един съвет от мен не си давайте личните данни на тези измамници -  кой знае какво ще направят и какви проблеми ще ви докарат.
Осъзнайте се навреме, за да не съжалявате после и не се занимавайте с тази фирма. Най - много (ако имате тази смелост) ще стигнете и вие до "Господарите".
Това е видеото https://www.youtube.com/watch?v=5Mjr5TYbe-o
Правете си изводите.

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 22:09 от el.aleksandrova

# 63
  • Мнения: 92
Страхотно Simple Smile. Единстеното нещо, което се сещам на първо време е..ама не мога да го напиша тука, те ще го видят. Ако някой иска да се съберем и да действаме или да измислим нещо, за да спрат да лъжат хората да каже. Познавам огромни метъли, които с кеф ще отидат и ще свършат някоя и друга работа с тоя смешник..Ако някой се сеща нещо по-адекватно да предложи. За съм...Simple Smile

# 64
  • Мнения: 16
Да, наистина този господин е управител и на сега действаща фирма, която е била разследвана и снимана от предаването "Господари на ефира". Интересно ми е само защо ще си губят времето с толкова много хора и ще отговарят, при положение, че лично от мен пари не са получили. Просто е доста объркано положението. Евентуално лични данни да искат с цел някаква измама? В същото време уж някакви хора споделят тук, че работят за тях и са доволни.

# 65
  • Мнения: 13
Най - вероятно измамата е свързана с личните данни, електронните подписи .. не знам вече какво да си мисля, но със сигурност няма да се занимавам с тези хора.

# 66
  • Мнения: 92
Тези, които бяха писали, че работят им няма мненията, тоест са били техни хора/човек, за да продължава зарибявката. Аз пък ще продължа да видим докъде ще стигнат, вече съм си дала данните, но не мисля, че само с лична карта могат да направят нещо...Надявам се, че не могат, явно е друфга врътката, но ще разровя да видя каква е. Принципно много мразя такива помияри и няма да оставя нещата така. Аз понеже не съм и майка, не ми пука :Д , тия смешници, излизат две имена за тия фирми... ще страдат.

# 67
  • Мнения: 13
Ти и данните от личната карта ли си даде?

# 68
  • Мнения: 92
Ти и данните от личната карта ли си даде?
Дам, дам Simple Smile от много акъл. Ще подавам заявление да видя дали дължа кредит. ...хахаха

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 16:08 от Petya D

# 69
  • Мнения: 13
Това, че четат е повече от сигурно. Сега очаквам пак някой с профил създаден преди 2-3 часа да започне да обяснява как всичко и е точно на фирмата и как собственика и много печен.

# 70
  • Мнения: 30
Аз съм с профил от няколко години и работя и съм ок.
el.aleksandrova и  Petya D сте със съзадени профили и коментари само за случая.

# 71
  • Sofia
  • Мнения: 3 023
Аз съм с профил от няколко години и работя и съм ок.
Вчера се регистрирах и всичко е ОК. Изпратиха ми линк до формата за регистрация.

# 72
  • Мнения: 92
gsnedelcheva,

добър опит но: този човек е имал предна фирма, която се е занимавала с измами. Две, хора с месеци са въртяни и не се случва, това което казват от фирмата. Три - ако един лузър е лъгал с една фирма, ще направи така и с друга такава.... четири, за какво им е на хората да си ИЗМИСЛЯТ такива неща..айде замислете се малко. И Пет, подала съм сигнали където трябва, ще се разбере кой какъв е и на кой мъ трябва лична карта и ЕГН....:0). Всичко ще се нареди точно както трябва да се.

# 73
  • Мнения: 30
Аз съм с профил от няколко години и работя и съм ок.
Вчера се регистрирах и всичко е ОК. Изпратиха ми линк до формата за регистрация.
Не съм се изразила правилно. Профила ми в bg-mamma ми е от няколко години. Нали това коментирате, че пишат новосъздадени. Иначе всичко за сега е ок. Като ми плтят и заработеното ще кажа вече дали съм доволна на сто прцента. И по въпроса какво се прави, предимно са реклами и има много набирания на електронни книги за някакъв сайт.

# 74
  • Мнения: 13
офф хора, трошете си главите като знаете толкова. Изпращайте си всички данни на тая фирма, ама после недейте да ревете тука или където и да било щото вие сте си виновни. tatti наистина ли смяташ, че тази жена работи в прословутата платформа? 
Егати чудото. На българина и да му завреш в лицето истината пак ще си знае неговото....
Правете квото знаете, аз се радвам, че не им дадох данните си.

# 75
  • Мнения: 19
Скрит текст:
Това е моята кореспонденция с тях. Мился, че един телефонен разговор щеше да трае сравнително по - малко от времето, което ми отдели този човек, за да ми отговаря на имейлите. Направете си изводите. Все още никой не ми е звъннал. Явно се страхуват от нещо Simple Smile




Стив

Допълнителен или основен доход
 виж Номер на обявата: 112963843
Изпратено от мобилен телефон 7 фев, 02:29 Твоят отговор

Здравейте,
Имам интерес към обявата за работа. Моля, свържете се с мен на телефон 0877****** за повече информация.
Поздрави




Здравейте,
имаме партньори както в България така и извън страната.
Обработваме техни документи, рекламни кампании, новинарски платформи и редица други. Предимно работата е в текстообработка и работа с интернет.
Нашите оператори ви подават задачи в нашата платформа с пълно описание какво, как, къде и до кога трябва да се изпълни. Вие приемате задача от основния панел ако сметнете, че можете да се справите със нея. След като приемете дадена задача те е видима вече единствено и само за вас и получавате "оферта" за изпълнението и. Пример:
рекламни кампании в facebook - между 15 и 70 лева на задача, като времето за изпълнение което ще трябва да отделите е от 10 до 40 мин.
обработка на документи - 6лв. на документ. За час се обработват между 10 и 20 документа.
За задачи свързани с чужд език офертите са с 30-45% по високи.
В профила си можете да следите вашите постигнати резултати и какви доходи сте натрупали.
Можете да поискате изплащане на сумата на всеки пети ден в месеца (прм. 5,10,15,20,25,30, за февруари предпоследния ден от месеца) ако деня се пада в почивен ден, първия работен ден след него.
Изплащанията на сумите се извършва по банков път, чрез EasyPay, Western Union, ePay или пощенски запис.
За започване на работа заплащате такса за издаване на сертификат. Таксата е в зависимост от това дали искате да се занимавате само с реклама или и с обработка на документи.
За обработка на документи ще подпишете съгласие за проверка на вашата личност дали е осъждана. (Все пак работите с документи на фирми). Ние сме фирма регистрирана като администратор на лични данни и всички наши служители партньори трябва да бъдат изрядни.
Имаме служители работещи и от извън България.
Моля да изпратите CV ако имате интерес.

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:14 Твоят отговор

Автобиография

Прочетено преди 3 часа

Avtobiografiia_CV_1_.doc

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:15 Твоят отговор

Съгласна съм с условията. Ще се радвам да проявите интерес и да се свържете с мен.

Прочетено преди 3 часа

Изпратено от мобилен телефон днес, 13:51 Твоят отговор

Надявам се обявата да е актуална все още

Прочетено преди 3 часа

днес, 14:01 Стив

CV-то Ви е повече от перфектно за дейността.
В платформата над 90% от задачите са свързани с текстообработка. Виждаме че имате познания в тази насока.
Регистрацията се прави от нас.
Вариантите са два. Единия е да имате собствен електронен подпис или да си закупите такъв. Другият вариант е ние да ви направим.
Когато ние правим това закупуваме сертификат който е единствено и само за вас и ви удостоверява в системата. Таксата реално е за покупката на сертификата.
Таксите са следните:
45лв. е ако ще работите само по реклами и нюз румове.
170лв. е ако ще работите в пълния обем на платформата.
Разликата е в сертификатите и съответно в достъпа до платформата. Ние нямаме право да ви издаваме електронни подписи такива каквито са общо познати, съдържащи протокол bit4id.
Такова право имат само банковите институции и регистраторите обявени от КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията), за това за служители които не притежават електронен подпис, ние им поръчваме електронен сертификат. Вариантите за него са два:
Вариант 1 - Да съдържа само Три имена и ЕГН и не поддържа никакви протоколи, с валидност 10 години цената му е 43.70лв. (ние сме я закръглили на 45лв.)
Вариант 2 - Да съдържа всички данни от личната карта на носителя и поддържа всички протоколи без bit4id. Поддържа и SSL и TSSL, които са необходима за работа с документи в нашата платформа. С валидност 10 години цената на сертификата е 169лв.(ние сме я закръглили на 170лв.)
Таксите се заплащат срещу подписан трудов или граждански договор зависимост от това каква заетост желаете.
Трудовите договори са безсрочни. Поне за първия месец договора е на 560лв. след него можем да го коригираме според вашето желание. Имаме служители се осигуряват на тавана (за всичко което взимат) имаме и служители които решават да си останат на 560лв. Относно заплащането на осигуровките - работим с частични плащания от европейски фондове, които ни помагат да заплащаме по високи осигуровки на служителите.
След като ни изпратите данни за попълване на договора, ще Ви бъде изпратен по Еконт. Изпращат се с наложен платеж и опция преглед. Преглеждате договора, ако сте ОК разписвате единия екземпляр и ни го връщате като заплащате и наложения платеж.
След като се подготви всичко, на пощата ще получите два линка. Единият "Първа стъпка" е да инсталирате сертификата на компютъра от който ще работите. Другият "Втора стъпка" е да свалите и инсталирате платформата. Платформата е много лека и не се изисква компютър с високи параметри.

Изпратено от мобилен телефон днес, 14:57 Твоят отговор

Как да съм сигурна, че това не е измама? Бих искала да проведем разговор по телефона или лично, защото имам няколко въпроса. Офертата много ме заинтригува, но искам да знам поне за коя фирма става въпрос. Не мога просто така да си дам данните на някой и да му изпратя пари. Много моля оставете някакъв телефон за връзка или ми се обадете на 0877******. Ако сте сериозна фирма най-малкото няма да се притеснявате да кажете името си.

Прочетено преди 2 часа

днес, 14:59 Стив

Фирмата с която се подписват трудовите взаимоотношения е "Ес Ейч Си Ар" ЕООД
Тук можете да видите и другите ни позиции: https://www.jobs.bg/company/248020
Ако желаете да коментирате и по телефон, моля да посочите удобно за вас време и колегите ще се свържат с вас.


Изпратено от мобилен телефон днес, 15:03 Твоят отговор

0877****** удобно е по всяко време

Прочетено преди 1 час

днес, 16:28 Твоят отговор

Запознати ли сте с тази дискусия https://www.bg-mamma.com/?topic=1089270

Прочетено преди 34 минути

днес, 16:29 Стив

Да запознати сме. Като всяка една фирма, сайт и каквото и да било. Има доволни има и недоволни.


Изпратено от мобилен телефон днес, 16:39 Твоят отговор

Защо никъде в интернет няма телефон, на който хората да могат да се свържат с вас? Не се ли страхувате, че някой може да докладва на съответните органи?

Прочетено преди 17 минути

днес, 16:49 Стив

Ами защото има запитвания над 14 000 представете си ако трябва да им се отговаря на телефон. Над 99% са за пълни глупости, даже не знаят защо ни пишат.
От какво да ни е страх, че ще ни подадат някъде си, всичко си ни е изрядно. Работим само с договори и декларираме всяка една стотинка. от какво да ни е страх?

Блокирай потребителя
Изпратено от мобилен телефон днес, 16:54 Твоят отговор

Разбирам да не звъните при първо запитване, но след като видите, че някой иска да работи за вас какво ви пречи да му се обадите?

Прочетено преди 6 минути

днес, 16:58 Стив

Е на никой не сме отказали да му се обадим или да му дадем кординати. Другото което всички документи се разпращат с Еконт и се връщат с Еконт. За да се прави това се предоставя телефон за контакт. Всеки има теефоните от товарителниците. Това, че някой пишат че нямат контакт с нас просто спекулират.


Изпратено от мобилен телефон днес, 17:00 Твоят отговор

Ок, ще чакам да се свържете с мен




Аз когато зададох абсолютно същия въпрос, получих отговор да си търся друга работа а аз бях задала въпроса си по същия начин. По-късно ще кача цялата моя кореспонденция

Последна редакция: пт, 01 мар 2019, 12:20 от AnMary

# 76
  • Мнения: 92
Да и на мен вече ми казаха, да си търся друга Simple Smile, ама аз искам тази пък. Няма да си търся друга ..хахаха

# 77
  • Мнения: 19 687
Да, това е супер нелепо - чакал си 3 седмици или повече за нещо и накрая "ами, ако не ти харесва, бЕгай другаде".

Аз, като страничен наблюдател, само ще кажа, че не разбирам как може някой да плаща за набор на текст, при условие, че дори обявата в ОЛХ е написана супер неграмотно Rolling Eyes Същото важеше и за повечето от хората, които постваха тук и уж работеха във фирмата. Нямаха елементарна езикова култура и се чудя как изобщо се върши работа в крайна сметка, че и има луд да плаща за нея newsm78

# 78
  • Мнения: 92
Най-вероятно е skam

Последна редакция: чт, 28 фев 2019, 22:47 от Petya D

# 79
  • Мнения: X
Да набират електронни книги хаха кой набира на ръка книги, да не би да ги преписват??? При всичките  конвертори и приложения...??!?!... Това е нелепо, за толкова прости ли смятат хората...

# 80
  • Мнения: 49
Да набират електронни книги хаха кой набира на ръка книги, да не би да ги преписват??? При всичките  конвертори и приложения...??!?!... Това е нелепо, за толкова прости ли смятат хората...

Качени са обработени с ACR, но след това както повечето знаят се изисква да се обработят на ръка. Да се преформатират, да се проверят за грешки и т.н. Дори една обработка с ACR, изисква човек да го направи. Има много които се превеждат от английски, немски и полски на български и обратно, български книги да се превеждат на английски, немски и полски.

# 81
  • Мнения: X
Разбирам, ОК.

# 82
  • Мнения: 19 687
Да набират електронни книги хаха кой набира на ръка книги, да не би да ги преписват??? При всичките  конвертори и приложения...??!?!... Това е нелепо, за толкова прости ли смятат хората...
Качени са обработени с ACR, но след това както повечето знаят се изисква да се обработят на ръка. Да се преформатират, да се проверят за грешки и т.н. Дори една обработка с ACR, изисква човек да го направи. Има много които се превеждат от английски, немски и полски на български и обратно, български книги да се превеждат на английски, немски и полски.
Добре де, аз пак ще повторя, че виждайки нивото на грамотност от постовете тук (на работещи и на отговарящи в ОЛХ), не разбирам как някой ще извърши качествена услуга. Ти си един от малцината, които не са абсолютни профани, но също имаш грешки. Та кой и защо би платил за недъгаво свършена работа? newsm78 Разбирам за кликане на реклами... там има някаква логика и не е квалифициран труд. Ама за проверка на грешки хич не ми се връзва.

# 83
  • Мнения: 49
Да набират електронни книги хаха кой набира на ръка книги, да не би да ги преписват??? При всичките  конвертори и приложения...??!?!... Това е нелепо, за толкова прости ли смятат хората...
Качени са обработени с ACR, но след това както повечето знаят се изисква да се обработят на ръка. Да се преформатират, да се проверят за грешки и т.н. Дори една обработка с ACR, изисква човек да го направи. Има много които се превеждат от английски, немски и полски на български и обратно, български книги да се превеждат на английски, немски и полски.
Добре де, аз пак ще повторя, че виждайки нивото на грамотност от постовете тук (на работещи и на отговарящи в ОЛХ), не разбирам как някой ще извърши качествена услуга. Ти си един от малцината, които не са абсолютни профани, но също имаш грешки. Та кой и защо би платил за недъгаво свършена работа? newsm78 Разбирам за кликане на реклами... там има някаква логика и не е квалифициран труд. Ама за проверка на грешки хич не ми се връзва.

Едва ли повечето се стараят да пишат коректно по форуми (мое мнение), повечето дори пишат на латиница и от телефони. Добре, че повечето форуми налагат забрана за писане на латиница (щльокавица). За работата се използват множество софтуери за коригиране и т.н., но си иска човешка ръка. Все пак ако трябва изцяло всичко да се прави от човек, една книга от 500 страници (примерно) ще му отнеме доста време и едва ли ще си заслужава заплащането. А за рекламите, не се клика, а се публикуат реклами в определени сайтове.

# 84
  • Мнения: 13
Хората, които казват че работят там не се ли притеснявате от това, че управителят ви е мамил хора, завличал ги е с пари и е бил разследван от ,,Господари на ефира". Странно ми е защо никой от вас не коментира това, а се включихте единствено да кажете, че работите по платформата и какво точно представлява работат ви. Не е ли логично човек да се притесни малко като разбере подобна информация за шефа си?

# 85
  • Мнения: 19 687
nikiv, да, имаш право. Просто коментирах общото ниво въз основа на това, което съм видяла. Пак казвам, че коментирам като страничен наблюдател и ми беше странно.

el.aleksandrova, за какво да се притесняват? Те са наемници и взимат допълнителен доход за работа на парче, който се изплаща всяка седмица. Или поне аз така разбрах. Дори и да ги прецакат, няма да е колосална сума.

# 86
  • Мнения: 7
Да и на мен вече ми казаха, да си търся друга Simple Smile, ама аз искам тази пък. Няма да си търся друга ..хахаха

Искам да ви попитам, върнаха ли ви сумата която сте заплатили за електронен подпис?

# 87
  • Мнения: 92
Електронния подпис си го правиш ти те нямат общо. Не са ми върнали. Не съм и искала, тъй като сама си го извадих.

# 88
  • Мнения: 8
На мен ми ги върнаха.

# 89
  • Мнения: 14

Ти се отказа да чакаш да те регистрират или не те одобриха?

# 90
  • Мнения: 7
Няколко минути след коментара ми тук получих имейл че имам товарителница в офис на еконт където ще ми възстановят сумата ( а ми казаха че във вторник ще получа достъп до системата), но аз трябва да им върна договора и тогава ще си получа сумата. Казах им че в такъв случай те трябва да ми върнат този които е в тях с моя подпис, след което получих следващ емейл в които ми казват че се унищожават и ако искам мога да платя такса за прекратяване! :O Попитах каква е цената, направиха се че нещо не са ме разбрали и се стигна до там че мога да не го връщам и ако искам да ми изпратят запис със сумата по еконт. Ужжжж щеше да стане в рамките на деня, съгласих се и сега си чакам сумата. Просто думи нямам! Не питах защо ще ми връщат сумата, защото е ясна работата -ИЗМАМНИЦИ! И съм 1000% сигурна че сред коментиращите тук има някоя къртица където докладва всичко и се опитва да оправдае въпросната „фирма”. Чакам си парите, 45лв са но не е коректно!

# 91
  • Мнения: 19 687
Добре де, ако сте имали договор, защо изведнъж ще връщат сумата? Нали идеята е била да започнете работа? newsm78 Или Вие сте се отказали?

# 92
  • Мнения: 7
Не съм се отказвала,  дори преди няколко дни писах на господин какво става и кога ще имам достъп до платформата. Именно той ми каза вторник или сряда. И ето вчера получих имейл за възстановяване на сумата ☺

# 93
  • Мнения: 19 687
Луда работа ooooh! А попита ли защо изобщо връщат парите, при условие, че искаш да работиш

# 94
  • Мнения: 7
Луда работа ooooh! А попита ли защо изобщо връщат парите, при условие, че искаш да работиш

Какво да ги питам, след прочетеното тук е ясна работата!

# 95
  • Мнения: 19 687
Ами най-малкото са ти загубили нерви и време. Аз поне бих вдигнала врява и бих настоявала за отговор защо Blush Някъде трябва да е станала грешка. След като си била одобрена, имаш договор, пратила си пари, обещан ти е достъп... Изведнъж ново двайсет!

# 96
  • Мнения: 19
Вие ли поискахте да ви върнат парите?Как така изведнъж те ви изпращат email, че ще ви възстановят някаква сума,при положение,че имате договор и изчаквате да започнете работа?Тук нещо не се връзват нещата. Simple Smile

# 97
  • Мнения: 30
Получих плащане. Само с реклами не се изкарва нещо много, а очите ти стават на плачинки.

# 98
  • Мнения: 19 687
За какъв период от време? Добре е да скриеш и трите имена от снимката Hug

# 99
  • Мнения: 30
Не мисля, че съм единствената с тези имена.
На 20-ти получих достъп, на 28-ми пуснах изплащане.Имам още 7лв. в профила, но трябва да е кръгло число.

# 100
  • Мнения: 19 687
Значи не е лошо като допълнителен доход. Дано да продължат да плащат навреме Blush

# 101
  • Мнения: 7
Вие ли поискахте да ви върнат парите?Как така изведнъж те ви изпращат email, че ще ви възстановят някаква сума,при положение,че имате договор и изчаквате да започнете работа?Тук нещо не се връзват нещата. Simple Smile

Аз не съм искала, те ми мисаха че ще я върнат!

# 102
  • Мнения: 92
Аз проведох доста подробни разговори с тях, където ми разясняваха защо се бавят и тн. Това беше преди 5 дни, явно не ми се кефят вече и няма да работят с мен, Но не са ми го казали в прав текст Grinning. Ужас

# 103
  • Мнения: 19 687
А защо се бавят?

# 104
  • Мнения: 92
С две думи, преди са купували на хората сертификати, но после не влизали всички и те решили да ги карат те да си ги купят или ел. подпис иначе са на загуба. Имало 4 души които обработвали документите и то подред на кандидатстване, общо взети такива неща, все едно нямт ресурси. Казах им тогава да дават реални срокове и да не пишат гоупости зашото всеки нормален човек, ще се усъмни, че са скам..абее много обяснения и пак от 5 дни нищо. Но предполагам, че тъй като ги обвиних и нахраних, вероятно ще ме отрежат. Слава богу имам стабилна работа, с която си изкарвам прилични пари, но исках да видя какво е тва аджаба и дали сработва човек да си работи от тях и да си докарва средства. Общо взето неадекватности, тъй като на мен ми избълваха супер мн вътршно инфо, което хората няма как да знаят..не знам какво си представят и как я мислят, явно който ги изтърпи в крайна сметка може да припечели някой др лев...Simple Smile))

# 105
  • Мнения: 19 687
Да, не изглежда, че се държат особено адекватно наистина.

# 106
  • Мнения: 4
Никой ли няма доволен от тази фирма? Принципно обработка на документи изисква време. И в реална фирма да се кандидатства пак отнема време-интервюта,събеседвания,изготвяне на договор.

# 107
  • Мнения: 92
Да, разбира се, така е, ако го споменат някъде, горе долу колко вр. им отнема средно да се случи започването на работата ще е ок. Като ти оговарят през 3-5-7 дни и то понякога неадекватно..какво да си помислиш...

# 108
  • Мнения: 2 433
На никой ли не му прави впечатление, че и двата профила, които защитават фирмата май са на един човек? Последните коментари и на gsnedelcheva и на nikiv са от август 2016 в една и съща тема, за масажи за бременни? Единият рекламира дадено нещо, другият казва колко е доволен..
После затишие от август 2016 до февруари 2019, когато пак и двата профила пишат в една тема.
gsnedelcheva има коментари само за платформата (с наложен платеж в Добрич), за притежание на магазин за дрехи в Казанлък и за масажи в София.. С метлата ли хвърчи между градовете в БГ?
Не че нещо, но като лъжете, научете се и да замазвате,а?

# 109
  • Мнения: 19 687
Аз си признавам, че не бях обърнала внимание Embarassed

# 110
  • Мнения: 2 433
Е, признавам, че и мен ме поблазни офертата и за това се разрових, иначе ми дреме на шапката кой какъв е, но в случая профилите са именно направени с цел реклама.

# 111
  • Мнения: 30
Реклама на какво? Реално реклама е всеки пост който правим. Било за хотел, доктор, болница и какво ли не.  Родом съм от Добрич, изписват адреса по лична карта. Приятелят ми с който живеем на семейни начела и имаме дете, е от Казанлък и там направихме магазинче което зареждаме от София. Работят неговите родители. Няма да споменавам имена защото ще е пак реклама. Родих детето си 2016г. заедно бяхме в болница Токуда с Никол, от там се и познаваме. Ние ли сме единствените които се познаваме реално в форума? Другите нямате ли приятели или колеги в форума?

# 112
  • Мнения: 2 433
Самият факт, че влизаш в обяснителен режим ми е достатъчен.
На мен сте ми крайно съмнителни, пък всеки има глава на раменете си.

# 113
  • Мнения: 49
Като, се каже нещо, защо се казва, а като не се каже нищо, пак е лошо.
Хибискус - до колкото виждам извършваш много близка дейност, преводи. Да не би да са ти конкуренти? Попитай може да сте си полезни.

# 114
  • Мнения: 2 433
Аз казах, че офертата ме е заинтересувала и за това се ровя, нали?
Въпросът е като се разровиш дали смърди? В случая май да,именно заради вашите профили, но времето ще покаже.


ред. така и така връщаш 10-15 страници назад в мненията ми, можеше и поне да отбереш с какво точно се занимавам.

# 115
  • Мнения: 4
"Всичко е точно" - от Кекс на Папи Ханс.
Хората си плащат, не може да се отрече.
На който не му харесва има upwork.com, freelancer.com, fiverr.com, flexjobs.com, solidgigs.com, servicescape.com, guru.com, indeed.com, cloudpeeps.com и вече мнооооого други. И като идея ако на някой някъде не му стига като заплащане, а има свободно време може да се регне на 3-4 места та дори и на 10 и да си избира задачи и да си ги работи.

# 116
  • Мнения: 13
Ако всичко им беше наред нямаше да се пънат толкова да доказват че ,,всичко е наред''. Смешна история сте.......

# 117
  • Мнения: 14
Някой, който е пратил CV и има Ел. Подпис, да са го регистриряли вече? Аз моето го пратих преди половин месец и все още нямам отговор. Звънях им няколко пъти и ми казаха, че ще проверят какво се случва ще и ще ми отговорят, но така и никой не се обажда.

# 118
  • Мнения: 92
На 12-сти Февр започнах кореспонденция, от 14-сти имам подпис. Последно тук от форума видях линк, на който уж можеш да се регистрираш, но не ми показва ел. подписа. Питах ги какво става, поискаха ми ЕГН за 18-сти път, за да ми помогнели да се регна Simple Smile. После вкарах малко по-остър тон, защото се поизнервих от тъпотиите им и някакъв тип започна надълго и нашироко да ми обяснява какъв бил процеса и защо се бавели, и да се оправдава как не били еди кви си, ами еди кви си. Това последно на 28-ми Февр. От тогава ни вест, ни кост. Ridiculous, pathetic and unprofessional. Оправданието, и в реалния живот се чакало за работа ....още малко изчаквам и ще им пратя посещение.

# 119
  • Мнения: 7
Не знам кой с какъв профил е, но с  тази фирма нещата не са ОК. Върнаха ми сумата, като също ми отговориха че след като отстранят проблема ( след 15-20ти) ако имам желание мога да работя. В такъв случай защо ми връщат парите? Можеха да се свържат с мен и да обяснят че работят по проблема с логването в платформата! И какво ако искам трябва да им дам отново пари, за да ми направят ел подпис и да чакам половин година логване в платформата. Живи и здрави тези дето работят там, ако въобще има но нещата не се връзват!

# 120
  • Мнения: 30
Laughing Laughing Laughing "Върнаха ми парите." "нещо нередно има". Явно нещо не наред и са ви върнали парите. Трябвало е да не ги връщат ли?

# 121
  • Мнения: 3
На мен ми писаха да си изпратя договора и ще ми върнат парите, също така си направих електронен подпис, защото се разбрахме да се регистрирам в платформата с него...........всичко това се случи преди повече от 10 дни и днес ми звъняха от офис на Еконт в Стара Загора, че тази фирма не отговаря на позвънявания и казаха, че ще изчакат още три дни и ще ми върнат пратката обратно при мен..... просто нямам думи, търпение и нерви вече😡😡😡
Спирам да се занимавам с тях....

# 122
  • Мнения: 1
Пък и тези, дето казват, че работят, според мен са фейк, защото по принцип  човек, който работи и му върви всичко нормално, няма да седне и да коментира тук, също така ни най-малко би отворил тази страница. А бележките, дето снимат за получени пари, това сигурно са парите, които фирмата им превежда да мамят. Мен лично работата ми е ясна, защото чакам повече от един месец да ми пратят тази платформа и още по-ясно е, че щом досега не са я пратили, значи и за натам няма. Също така вече спряха да отговарят, когато им пиша съобщение, така, че ще им дам още няколко дни гратисен период и ще сигнализира, където трябва. Поне да кажат вече какво се случва за да знам аз какво да правя занапред, че имам и договор с тях, който ме ограничава в започването на друга работа и съм принуден да чакам.

# 123
  • Мнения: 1
Фирмата е изключително некоректна. В същата ситуация като колегата отгоре съм. Спряха да отговарят на съобщения, не е ясно какво става нито с парите, нито с договора. Има нужда от сигнализиране.

# 124
  • Мнения: 2 433
Точат някоя програма щом раздават договори, на трудов или граждански сте?

# 125
  • Мнения: 1
И аз май няма да си получа достъпа, къде да подам сигнал ?

# 126
  • Мнения: 19
Някой запознат ли е с този сайт http://ragcom.eu/#tmFeatures ,съвсем случайно го намерих вчера и въпросните господа от фирма  “shcr” ,с която се подписва договор за платформата: Милен Арсов,Стефан Иванов,Дамян Вълев и др. са вписани като екип и в този въпросен сайт “ragcom”,странно е,че тези имена не фигурират никъде другаде в интернет.Нито във “facebook”,нито никъде.Някой знае ли дали тези хора изобщо съществуват?Има някаква схема,но никой незнае каква е...Във въпросния 2-ри сайт има координатите,които са посочени и в “shcr”...странно е,това са всеразвити личности явно,които имат сто хиляди сайта с някакви оферти.Ако някой има каквато и да било информация относно това,моля да сподели,че ми е безкрайно интересно Simple Smile

# 127
  • Мнения: 4
Здравейте, и аз ще се включа след много четене на коментари. Аз също съм от ужилените, само че с пълния пакет. Разправям се от януари и никакъв ефект. Само се обесняват и отговарят с абсурдно закъснение. Чакам да ми върнат сумата, ама още малко ще ги почакам и ще информирам всяка медия. Ще събера и всички желаещи за сигнал. Имам време да се занимая.

# 128
  • Мнения: 19
Аз споделям,че договорът ми влезе в сила от 20.02.2019 и съм им звъняла около 100 пъти и отговора е края на седмицата или началото на седмицата.В Петък се чух с някого по телефона и ми се каза,че в Понеделник ще си получа всичко на email,като звъннах в Понеделник и се оказа,че  сме се били разбрали за Вторник,след като им звънях около 100 пъти днес и вчера-абсолютно нищо.(Звъня на 5 номера,на които съм сигурна,че отговаря един и същи човек!)Не обичам такива неща,но ще се наложи да задействам нещо,поне за да си получа парите обратно.Имам налице фактури от "Еконт" с имената на тази фирма,имам и договор и може да  действаме заедно с хората,които са излъгани.

# 129
# 130
# 131
  • Мнения: 19
Значи до 24 Май ще чакаме,така ли се оказва😃

# 132
  • Мнения: 1
Мисля че хората по скоро са им нужни за преди това за да го пуснат да работи на 24 май. За какво са им след като заработи.

# 133
  • Мнения: 19
След днешния ми коментар във форума,получих email от тях,че сумата ми е в офис на еконт.Знам,че тук има хора,които четът и докладват,искам да им благодаря,но защо трябва по този начин да се случват нещата в България...успех на всички и дано някой ден се случи така,че да работим в тази платформа

# 134
  • Мнения: 14
Ами тогава и аз да кажа: Стефчоооо, върни ми парите!!! Заради твоята обява в олх си извадих електронен подпис, който трети месец стои в шкафа!!! Включи си телефоните и не се излагайте повече!!! Виждаш ми снимката тук, защото аз не се крия като теб, имаш ми и CV-то. А да, чакай да ти помогна....Мария Иванова се казвам и ти казах, че договорът ти за работа е пълна пародия! Сещаш ли се?!? Дължиш ми 65 лева!

# 135
  • Мнения: 4
Здравейте, това че сте получили емайл с номер на товарителница не значи нищо. За малко да ме разходя за зелен хайвер. Добре че имам профил в еконт. Да има товарителница но тя не е в движение. Ако до сега съм си мислила че са отнесени и мудни. То вече много почват да ме дразнят, а аз съм изключително търпелив човек.

# 136
  • Мнения: 19
Току що си взех парите от “Еконт”,с мен постъпиха лоялно и ми върнаха парите,явно просто са по-натоварени и затова се бавят.

# 137
  • Мнения: 11
Здравейте, на всички участници (волни и неволни) в темата.
Ще се постарая да бъда ясен и да отговоря, на всички въпросителни възникнали през двата месеца на тълкувание в този форум. Ще помоля администраторите на сайта да не изтриват поста. Набирането на служители е прекратено от повече от две седмици и няма на какво да правим реклама.
Нека да започна със това, че аз съм Милен Арсов - технически директор на фирмата. Колкото и да е странно, да такъв човек съществува както и всички останали от екипа. Нека всички които четат това и са имали или имат договор с нас, проверят в еконт от кой е изпратена самата пратка и в последствие е взето копието и паричния превод. Всички изпращали поне една пратка в последната година с Еконт, знаят много добре, че да се вземе една пратка, да се изпрати а де не говорим да се вземе наложен платеж, трябва да се предостави лична карта. Моля да си погледнете кой ви е изпращал документите и кой ги е приемал. Как не съществуващи лица го правят? Nadence7777 Моля точно вашата пратка да погледнете кой я е изпратил? Лично аз. С моя подпис върху товарителницата. Нека да потвърдят и на тези които са им изпратени от другите колеги. Това, че не намирате дадено лице във интернет, освен в сайта в който е обявен, че работи, не значи че не съществува. Няма да посочвам вашите имена за да не нарушаваме Закон за Защита на Личната Данни (ЗЗЛД). Моля ако вие прецените, предоставете ги, за да опита всеки един от читателите. След като опитахме да ви намерим, се оказа, че също не съществувате. Няма ви във фейсбук, няма ви във инстаграм, няма ви във туйтър, нито в линкедин. По вашата логика щяхте да сте поредния служител фантом. Това, че някой не е дал публичност на личността си не е критерии. Колкото и чудно да ви звучи все още има хора който дори нямат фейсбук (не казвам, че съм от тях).  Ще кажете работата ви не го ли изисква? Не, защо да го изисква. Ще дам пример с една от най-големите уеб дизайн компании gmc-webdesign.com (Джи Ем Криейтив ЕООД), която прави сайтове и софтуери за министерства, общини и големи корпорации. Влизаме в търговски регистър и виждаме, че собственик е Г.К.М (няма да изписвам имената му всеки може да го види), и о боже той е само с 10лв. капитал, а изпълнява такива поръчки. Както и да е. Вписваме имената му в Google, Facebook и т.н., и какво да видим този човек не съществува, има го само в извадката на сайта на bivol.bg, че е собственик на фирма. А как този човек преди малко повече от седмица участва в публична конференция която бе излъчена по доста медии. Участвал е в блокове и какво ли не. Има едно основно нещо, казва се лично пространство. Всеки сам определя колко публично да го направи.

Да продължа с Мария Иванова, явно твърде много ви дразни факта, че не искат да ви вземат колегите да работите. Като за начало, няма аз да го направя, за да не наруша дадени клаузи в ЗЗЛД, ще помоля да го направите вие. Искам да качите чрез снимка цялата кореспонденция между нас и вас, и да посочите къде точно аз или някой колега, изрично ви е казал да си купите сертификат преди да сте одобрени за работа? Още във първото съобщение сме ви написали, че всеки един от служителите се проверява и се допуска след това до платформата. Вътре имате достъп до лични данни и документи на трети лица и фирми, които все пак по някакъв начин трябва да защитаваме. След като не сте във физически офис при нас. След като ви е поискано CV се установява, че работите в юридическа кантора, което определено е в конфликт на интереси. Относно връщането на парите, кои пари? В момента се опитвате да обясните на всички, че ако отидете да си купите едно костюмче, за да изглеждате добре на едно интервю (което си е ваш избор), като не ви вземат на работа да кажете на собственика на фирмата "Филипееее, да ми парите, за костюма, че не ме взе на работа, а аз заради теб го купих". Въпреки това ще покажем, че все пак се чувстваме виновни за забавянето на всички и ще ви изплатим въпросната сума за закупения сертификат.

Платформата стартира февруари месец на 2018г., но работата в нея беше твърде малко. Октомври месец към платформата се присъедини новооткриващ се сайт за електронни книги, който в началото клиентите обмисляха да е само с книги на български, но в последствие, се промени и решиха да вкарат и други езици с което се повиши още повече работата. За това се наложи набирането на по голяма група хора, който да работят. До този момент в платформата са били включвани 3-4 души на месец, а в един момент се наложи да включим 50. Пускайки заявка към единствения доставчик на електронни удостоверения клас 2, се оказва, че не може да ни ги достави и, че за да ги поръчаме през него трябва да пуснем обществена поръчка. В процеса на обществената поръчка доставчикът прекратява вноса на такива удостоверения и ни я отхвърлят, понеже няма кой да ги достави и дефакто няма смисъл от нея. Ако някой намери такава фирма в България нека да я предосави. За да избегна въпросите като защо не давате електронни подписи и какви са тези сертификати ще ви отговоря. Тези сертификати могат да ви удостоверяват навсякъде, но не и пред банкови институции. Това е един от най големите производители на такива удостоверения https://www.esign.in/. Не можем да ви издаваме електронни подписи, защото те са високо квалифицирани и могат да се издават единствено от електронните регистратори сертифицирани от Комисия за Регулиране на Съобщенията (КРС). Който има интерес може да прочете повече за това в нормативната уредба на КРС (https://crc.bg/bg/statii/1654/predostavqne-na-udostoveritelni-us … normativna-uredba). За това се наложи да търсим варианти за доставка от извън България, което също изисква технологично време. На всички от този момент ви се предложи да ви се възстановят сумите до отстраняването на проблема, за да не се получават недоразумения. Но въпреки, че някой казват "А не не искам да ми я връщате, аз нямам проблем да изчакам.", в следващите минути започват да бълват глупости тук. Колежката Никол попаднала на темата търсейки друго и го публикува в платформата. Доста от колегите решиха да си кажат мненията, но бяха изтрити. В известна степен не упреквам администраторите на сайта, защото да застанат 50-60 човека да кажат в рамките на една седмица нещо хубаво за една фирма, а само 5 да са с лоши коментари си е чиста проба реклама. (След няколко дни ще ви пусна линкове как една фирма, която не съществува, умишлено пуснахме няколко лоши коментара и в момента около 20-30 души ръсят супер небивалици, а това дори не е реално което сме пуснали. Нека просто още малко да се поразпали обстановката покрай нея.) Няма такъв вариант на някой да не му е възстановена сумата. Да признавам може да сме се забавили с изпращането, но няма такъв вариант да не ви е възстановена сумата или да не сте получили достъп. Да не говорим, че има такива на които име възстановена сумата и им е предоставен достъп без да заплащат за него. Искрено от името на целия екип се извиняваме на всички които сме забавили.

Относно личните данни. Както всеки един работодател имаме правото да събираме вашите лични данни до толкова до колкото да можем да подпишем законосъобразен договор и съответно да ви подаваме необходимите документи. Като работодател НЯМАМЕ ПРАВО да снимаме вашата лична карта (което не сме ви и искали) но имаме право да ви изискваме необходимите лични данни за сключвне на трудов или граждански договор, като сме длъжни да съхраняваме вашите данни и да не ги предоставяме на трети лица и да не ги използваме за други цели освен целите на договора. Всеки може да прочете това в Защита на неприкосновеността на работното място на КЗЛД намиращ се тук https://www.cpdp.bg/download.php?part=rubric_element&aid=2729 . Също така като работодател сме във пълното си право да определяме кой да работи за нас и кой не.
Една от основните цели на платформата беше да се осигури допълнителен доход на родители по майчинство или в нетрудоспособност. Но с напиращите тук раздумки  провокирали пускането на жалби, се наложи да прекратим взаимоотношенията с повечето такива, защото повечето мами не искат да им се спре майчинството, а да си го взимат и съответно да си изкарват допълнително доходи. Но всички знаете, че чисто законно това няма как да се случи. Ако декларирате доход по висок от прага на бедността майчинството си отива. За това и прекратихме отношения с такива, за да не търпим глоби нито ние нито те.
Набирането на нови кандидатури официално е прекратено. Тези които са бълвали неща по адрес на фирмата, да не се учудват, че не са приети. Не мисля, че има работодател, който да го "псуваш", а той да ви казва ела да работиш при мен. Да съгласен съм, че в известна степен може би сте прави, че сме ви забавили. По скоро че не ви се дава бърза информация. Но зад одобрението на всеки един стоят само 8 човека. На ден сме получавали по 300-400 мейла(или писанки в olx) от хора който даже не знаят за какво ни пишат, но ние трябва да отворим и да прочетем и да отговорим, на редици глупави въпроси като "може ли да се работи от телефон" при положение, че сме написали какво се изисква и, че става въпрос за текстообработка. Сега веднага ще кажете "ами наемете си още хора", да но тези хора трябва да ги наемем за два месеца докато набираме хора и после да им кажем чао, като да им дадем достъп до вашите лични данни.
Понеже регистрите са в голяма степен публични. Учил съм в НБУ и желаещите може да го проверят. През 2014 година кандидатствах за работа в HP в съпорт центъра, 8 месеца съм чакал за интервю и още два месеца по късно ме взеха. Може би е трябвало и аз да се оплача. Наложи се да си купувам доста четива свързани с работата ми там. Но пропуск.

И накрая относно собственика на фирмата, Иванов и другата му фирма. Ако се поразровите малко повече за фирмата която е посочена в господарите, ще видите, че само двама души са се оплакали, а къде са многото? Също така някак си случайно се излъчва когато фирмата печели 6 обществени поръчки в северна България. Вижте и кои са били клиенти на фирмата: Олинеза, Главбулгарстрой, Джи Пи Груп, храм Света Неделя - гр.София, храм Света София - гр. София, храм Света Петка - гр. София,  Софийска Духовна Семинария,  VIDEX, Балканстрой, 77-мо ОУ София, училище за деца с увреждания Видин, Remax, бензиностанции Петрол и много други. Нека малко се позамислим дали е прецакал бизнеса си за да вземе 2000лв. Всички знаем как се случват нещата в България. 2011 година Господари на ефира излъчиха репортаж за една от най-големите вериги училища за чужди езици в България. Нека всеки само да провери в търговски регистър как един месец след репортажа фирмата се продава с целия си капацитет на цената на един стек цигари. Може би случайности, или такава е била стойността.

Извинявам  се ако все пак съм обидил някой в написаното по горе.

# 138
  • Мнения: 19 687
Аз не съм аплайвала при Вас, но следях темата с интерес, защото моя позната се опита и я бавят вече повече от 2 месеца. Уж е одобрена, уж има кореспонденция, ама на практика нищо newsm78

Бидейки самата аз на позиция средно ниво мениджър има нещо, което не разбирам - какви бяха критериите да избирате въпросните служители? Кой ги оценяваше и как? Защото, ако са осемте споменати личности, не звучи много професионално. Съжалявам за прямотата, но доста от тях нямаха елементарна езикова култура, както остава да имат опит в подбор на кадри! Дори обявите Ви за работа бяха неграмотни!

Същото се отнася и за хората, които постваха тук! В крайна сметка, ако приемем, че работата се е увеличила благодарение на сайт за електронни книги, не виждам как служителите, които уж работят върху тях, биха могли да бъдат подобни илитерати и работата да върви Shocked

Не Ви се бъркам в бизнеса, нито в подбора на кадри, но определено създадохте голям хаос и с право има доста въпросителни Peace

# 139
  • Мнения: 11
Cristi, 
Основно кой да има достъп до платформата и кой не, се определяше от мен, юристката ни и още двама административни служителя. Критериите в началото не бяха толкова строги, понеже ставаше въпрос предимно за набиране на текстове за реклами, като има редица редактори които да им помагат. Просто се иска човешката ръка. Но за там няма кой знае колко много работа. Всеки има глава на раменете. Ако си получил пълен достъп до платформата и можеш да обработваш книги примерно, си взимаш такава задача в много голяма степен това си е за теб. Не само няма да получиш нищо за това, но и ще имаш санкции за това, че си забавил въпросната задача. Съгласен съм, че повечето са писали неграмотно тук, но кой се старае в един форум да пише идеално. Признавам, че и аз дори не го правя. Да сигурно е грешно, но в бързината просто да си напишеш това което си решил не внимаваш за такива неща, не си на изпит. Много голяма част от потребителите не се стараят дори да пишат на кирилица, доста интернет страници/форуми си направиха дори опцията като публикуват нещо автоматично да го обръща от латиница на кирилица. Относно електронните книги по голяма част от персонала работещ по тях е на доста високо ниво и съответно с един или няколко перфектни езика.

Да така е създаде се хаос, но като го преминеш се виждат част от грешките. Не е толкова лесно да направиш подбор на персонал с който нямаш пряк контакт на живо. За много голяма част от тях дори не го приемат като работа, а като да си цъкаш в фейса, и то поради факта, че нямаш пряк шеф в съседната стая. Само си помислете кой и колко души ще си позволят да викат на прекия си шеф или на който и да било на по високо ниво в йерархията, когато са реално в физически офис на работа? А тук нещата са коренно различни. Признаваме, не сме професионалисти в предоставянето на дистанционна работа. Започнахме от скоро и не го крием. Вече няколкократно се споделя, че платформата работи едва от февруари 2018г. и, че от края на годината е вече активно работеща. Няма как да ви кажем, че сме професионалисти в това.  Опитваме се да направим нещо ново полезно за доста хора.

Последна редакция: чт, 28 мар 2019, 14:38 от milenarsov

# 140
  • Мнения: 19 687
Благодаря за отговора и успех!

# 141
  • Мнения: 5
Някой изобщо свързвал ли се е с тях? Казали ли са му точна дата или всичко виси във въздуха??

# 142
  • Мнения: 19 687
Моята приятелка очаква включване до края на седмицата (или поне така е говорено с г-н Арсов, който поства по-горе). Ще пиша какъв е развоя на нещата, когато самата аз имам информация.

# 143
  • Мнения: 5
Доколкото разбрах има разни шмульовци, които все още спамят имейлите на фирмата за работа, въпреки, че те не набират хора вече и обявата я няма в ОЛХ. Затова от фирмата се затрудняват да отговарят на тези, които вече са кандидаствали...

Мисля, че тази информация може да е от полза, за някои от кандидатствалите Simple Smile

# 144
  • Мнения: 4
Здравейте, искам да споделя с вас че си получих парите. Въпреки голямото закъснение искам да им благодаря и да им пожелая успех.

# 145
  • Мнения: 19 687
Аз най-накрая се чух с моята приятелка и сподели, че никой не се е свързал с нея, въпреки обещанията.

# 146
  • Мнения: 3
Милен Арсов, вдигай си телефончетата, какво се криеш?

Аз от 27и февруари водя една дълга кореспонденция за възстановяване на сума, последната лъжа беше, че в петък ще ми пуснат парите и в понеделник след 12ч да си ги търся в еконт. Сами си правете изводите дали ги намерих Simple Smile

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 13:05 от itanev

# 147
  • Мнения: 19 687
Мдам, г-н Арсов изглежда не си вдига телефона (поне моята приятелка не е успяла да се чуе с него, въпреки увещанията, че ще има връзка), а на мен не ми отговори на ЛС, което изпратих тук Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 11
Започвам леко да се изнервям и от цялата ситуация.
1. Г-н Танев Парите са ви пуснати още в четвъртък, а не в петък както сме ви обещали. Спазили сме всички уговорки с които сте се съгласили.



2. Cristi - мога да си върна историята и до колкото виждам, сте написали, че нито вие нито вашата приятелка искате да се ползва с някакви привилегии от това че сте "някой си" във форума. А в един момент ми оказвате натиск публично,  какво и как е или не е направено. Изрично още в предния пост казах, че ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СЕ ПРИЕМАТ КАНДИДАТУРИ ЗА  ПЛАТФОРМАТА НЕЗАВИСИМО ПО КАКЪВ НАЧИН СЪС ИЛИ БЕЗ ЛИЧЕН КЕП. Ако преценим и когато преценим ще вземем даден човек от тези които са кандидатствали.

PS: Има 12 записа в Еконт които не са потърсени, някои повече от 2-3 седмици. Преди да седнете да пишете проверете дали не сте от тях. Еконт имат някаква нова политика за смс известяването и може да не ви е активирано. Днес на всички сме пуснали отново уведомителни писма за това.

Последна редакция: вт, 09 апр 2019, 13:49 от milenarsov

# 149
  • Мнения: 19 687
Ами всъщност не това сте ѝ казали на нея. Доколкото разбрах, сте имали почти половин час разговор по телефона, в който сте я убедили, че миналата седмица ще има някакъв отговор от Вас. Това не се е случило. Не говорим за ден или два, г-н Арсов, а за мотаене от 2 месеца!

Не знам ВИЕ колко се изнервяте, но виждам колко всички ДРУГИ се изнервят. И с право! Като нямате капацитета да си организирате нещата, не се занимавайте с несвойствени дейности и/или си наемете хора, които да се справят по-успешно от Вас!

Това, че тя е деликатен човек и няма да Ви тормози, не означава, че аз ще си замълча. С оглед на това, което чета и научавам от първо лице, Ви казвам в прав текст, че се изложихте здраво! Не така се прави бизнес и не така се върши работа.

Цялото добро впечатление, което имах от постовете Ви по-горе се изпари яко дим. Не се излагайте повече, наистина.

# 150
  • Мнения: 11
Да така е. Изложихме се. Написал съм го и по горе.  Не мисля, че това да опиташ нещо ново като развитие на бизнес е нещо лошо. Да както и по горе съм написал НЕ СМЕ ФИРМА НА 50 години. Едва ли в България или някой по света който стартира даден бизнес не допуска грешки. Ако има такъв, нека го провъзгласим за бизнесмен на годината, а може и с орден Стара планина.
Може би с това мислене, трябва всички да прекратят развитието си и никой да не стартира бизнес или ако го прави да супер малък и да си работи единствено и само той. Така се развива държава.

"Цялото добро впечатление, което имах от постовете Ви по-горе се изпари яко дим. Не се излагайте повече, наистина."
Кое точно ви накара да промените мнението си? Това, че може да не вземем приятелката ви?  С кое се излагаме? Да допуснали сме грешка с набирането на голям персонал. Но никога не сме допускали, че ще имаме такъв глупав проблем, но е факт. Нещо което няма как да предвидиш.

# 151
  • Мнения: 19 687
Това, че продължихте да я залъгвате още цяла седмица - в крайна сметка не сте си удържали обещанието някой да даде категоричен отговор. Когато тя решава да потърси този отговор, защото очевидно нищо не се случва (за пореден път) Вие дори не си вдигате телефона, нито връщате обаждане.

Като не набирате хора, би трябвало да го кажете веднага, а не да ѝ разтягате локуми как много я искате и как някой ще я потърси.

Да, никой не може да предвиди всичко, но това отношение е обидно. Желая Ви здраве и успехи, а на всички търсещи работа, по-бързо да намерят подходящата!

# 152
  • Мнения: 3
Г-н Арсов, парите са изпратени, но непосредствено след поста ми днес. Освен това, не си вдигате и четирите телефона, което не е приятно.



Обадих се в еконт, превода е от днес.

И все пак благодаря за закъснялата с няколко месеца коректност.

# 153
  • Мнения: 11
Разбира се, в рамките на 13 минути ви прочитаме съобщението, и явно си държим служител пред еконт и веднага му звъним и той ги пуска.

# 154
  • Мнения: 3
Не знам какъв Ви е случая, но сигурното е, че служители имате много, а работа за тях не.

# 155
  • Мнения: 11
Мисля, че с коментарите тук, показвате точно обратното, че служители няма, а работа има. Нали не взимаме никой, а сме 2-3-5 измамника.
Ако желаете публично тук може да откажете, и ние ще спрем изпратените средства и ще пуснем съдебно да се разреши проблема. Така ще се докаже кой е крив и кой е прав. Нали имаше и много писали които да се събират и да пускат обща жалба. Тъкмо може да сте основателя на групата.

# 156
  • Мнения: 14
A аз кога ще получава отговор на съобщението си, което съм изпратила доста отдавна тук? По телефона на няколко пъти предлагахте да ми върнете парите, а реално после друго почнахте да говорите. Но щом за вас бг мама е място, където да видим такива разговори, ок. Много професионално... Та, какво се случва ме интересува?

# 157
  • Мнения: 11
Г-жо/г-це Иванова,
Не виждам да сте ми задали въпрос, за да ви връщам отговор във личните съобщения. Изпратили сте ми коментар. Какво друго сме започнали да говорим? Моля ако обичате да се изразявате правилно. "Да ви върнем парите"? Кои пари да ви върнем? Вие на нас не сте ни дали нито стотинка. Оставяте впечатлението пред всички, че сте ни платили нещо на нас. Предложили сме да ви заплатим сертификата  който сте си взели уж специално заради нас. ОК ще го направим.
Най официално заявявам тук, че всеки който се чувства ощетен, че си е закупил сертификат заради нас, че е направил някакви разходи по това да започне работа в платформата може да ми пише на m.arsov@shcr.eu и ще се постарая на всеки да му бъде платено това което е имал като разход. Надявам се някой да не си е купил кола, за да започне работа при нас.

# 158
  • Мнения: 5
Колко време средно чакат служителите за издаване на сертификат?

# 159
  • Мнения: 11
Докато се поръчваха по 3-5 броя на месец от български доставчик, ни ги предоставяха за 2-3 дни. В последствие единствения доставчик в БГ спря да ги предоставя и се насочихме към външен, най-краткия срок който ни дадоха беше 45 дни от Букурещ. Преди 3-4 седмици започнаха да ни ги предоставят на хапки по 5-6-10 сертификата. Последно ни доставиха 29.03 от тогава чакаме всеки петък или понеделник. Явно сме малка фирма и не сме им интерес да ни обслужват по бързо. Където и да се насочим за поръчка от друг място ще започне всичко на ново. Отново поръчки, отново изчакване на технологичното време, отново чакане за доставки и отново риск за забавяне. За сега поне от тук ни доставят по нещо. До края на февруари и това нямаше. Написал съм го и в първия си пост тук, ако някой може да даде решение нека го направи. Ако се притеснява че ще е публично да го направи на посочените мейли. Мисля, че форумите са не само за плюене по някой, а и начин да се помага един на друг за разрешаване на даден проблем.

# 160
  • Мнения: 5
https://www.esign.bg/
https://www.b-trust.org/
http://www.stampit.org/bg/

Не знам дали тези вършат работа, но наистина не ми се струва легитимно да има един единствен доставчик на ел. подписи в цяла България. Че сме назад като държава - назад сме, ама пък чак толкова...

# 161
  • Мнения: 11
Това са доставчици на Квалифицирани Електронни Подписи (КЕП), които ние нямаме право да предоставяме. Описал съм го в първия си пост. На нас са ни необходими електронни удостоверения клас 2. Извън България са много разпространени, но тук незнайно защо прекратиха въобще предлагането им. Фирмата която създаде платформата (софтуерно) ни предложиха този тип сертифициран достъп, понеже е по лесен, изисква по малко документи и не се изискват лицензи от Комисия за Регулиране на Съобщенията. Но се оказа, че за нас това ще се окаже доста голям препъникамък.

# 162
  • Мнения: 19 687
Е, нали не търсите повече хора? За какво са ви тогава удостоверения?

# 163
  • Мнения: 11
НЕ ТЪРСИМ И НЕ НАБИРАМЕ. Но сме си поръчали сертификати от извън БГ януари месец. И си ги чакаме.  Има няколко души които решиха да изчакат. В крайна сметка ще им предоставим само на тях. Също така има няколко души на които сме им възстановили сумите и  сме им обещали да им предоставим сертификатите безплатно след като ни ги доставят. Имаме още няколко стартирани кампании за който също ще ни послужат. А това да се сподели варианти, ще улесни други които им потрябват такива. Едва ли сме само ние. Старите карти на Shell използваха същото удостоверение. Много голяма част от електронните системи за сигурност също използват такива.

Да внеса само едно допълнение за тези които им е интересно, каква е разликата между сертификатите:
Сертификат клас 1: Сертификати от клас 1 се издават на физически лица. Тези сертификати ще потвърдят, че името на потребителя (или псевдонима) и адресът на електронната поща  са на представящтото се лице пред сертифициращите органи. Не носят лични данни на удостоверяваюото се лице. Срок за валидност - до 10 години

Сертификат Клас 2: Тези сертификати се издават както за служители от бизнеса, така и за частни лица. Тези сертификати ще потвърдят, че информацията в заявлението, предоставена от абоната, не противоречи на информацията в потребителските бази данни на сертифициращите органи. Те са носители на лични данни на удостоверяващото се лице. Срок за валидност до 10 години. (Определя се от валидността на документа за самоличност на абоната)

Сертификат клас 3: Този сертификат се издава на физически лица, както и на организации. Тъй като това са сертификати с висока степен на сигурност, предназначени предимно за приложения за електронна търговия, онлайн банкиране и друг вид висококвалифициран достъп, те се издават на физически лица само при лично (физическо) явяване пред сертифициращите органи. Издават се само от лицензирани регистратори. Срок на валидност - 1 или 3 години.

Последна редакция: чт, 11 апр 2019, 14:11 от milenarsov

# 164
  • Мнения: 1
Здравейте, казвам се Христо и кандидатствах за вашата фирма още през януари от Добрич. Като един наивен млад човек веднага ви изпратих парите за рекламен лиценз (45 лева), подписах договор с вашата фирма 2 дни след това и чаках сертификати 2 месеца. След безброй безсмислени имейли се оказа, че изобщо няма да получа сертификат и се разбрахме да си получа парите обратно. Товарителницата в еконт беше приготвена от вас и пусната от мен на 4-ти април. Днес е 18 април, а парите още не сте ми ги върнали. От Еконт са ви звъняли и не вдигате, аз лично ще ви потърся утре. Не ми е за 45те лева, но това е най-малкото неморално!

Последна редакция: пт, 19 апр 2019, 10:31 от hristopetrov

# 165
  • Мнения: 11
Не мога да разбера защо ни карате да се занимаваме с глупости? Г-н Христо Петров, моля да публикувате товарителницата и нека всеки да провери кога е била пусната от вас! До колкото виждам не е от 25 март. Колегите са ви изпратили товарителница на 4 април. Не знам как сте я пуснали на 25-ти март. Моля публикувайте товарителницата вие, за да не кажете, че нарушаваме дадени правила. Но пуснете така, че номера на товарителницата да се вижда и да може всеки да си го провери. Миналата седмица в петък са събрани всички върнати договори от офиса на еконт. Сега във вторник разбрахме че има 2-3 пратки които по грешка са изпратени в друг офис на еконт. Свързали са се с нас от съответните офиси и сме им обяснили както по телефон така и по електронен път че до 23-ти ще бъдат взети. Тъй като 4-мата души които имат право да приемат пратките са в София за да се занимават с 6 пъти пусната жалба от едно и също лице към  ИП, ИТ, КЗЛД се наложи да изкараме седмицата там вместо да се занимаваме с възникналите проблеми. За това няма кой да ги вземе преди 23-ти. Нека поне въпросното лице (понеже е поствало тук) да има честа да публикува резултата от трите институции, дали сме нарушили даден закон, и дали сме измамили някой. Съмнявам се, че ще го направи, понеже когато се окаже, че не е прав, никой няма смелостта да си го признае. Все пак ако реши да го направи, да се съобрази с ЗЗЛД и да закрие местата които са обект на лични данни.
Също така моля г-н Христов, чрез разпечатка, екранна снимка на телефон или каквото прецени, да покаже кога се опитал въобще да се свърже по някакъв начин с нас, посдледната седмица, за да ни информира, че преатката му не е взета и от еконт са му звъняли? Проверил съм и седемте телефона лично (понеже минават през централа и се виждат входно изходните обаждания, дори и да не са приети), както и мейлите на фирмата, също и посочения по горе мой личен мейл, но на нито едно мясно не откривам опит за комуникация с нас. На малкото може да вдигнете телефона и да питате "Абе, к`во стаа", или да драснете един мейл.  Освен мейла ви изпратен минута след поста ви тук.

# 166
  • Мнения: 541
Здравейте, аз също съм от тези които си платиха за сертификат, но от 170лв. До ден днешен не съм получила нищо. На 6.04.2019г. върнах копие от договора, така както се разбрахме и до днес все още сумата не ми е възстановена. Няколко пъти ми се обаждаха от Еконт Стара Зсгора, че никой не е дошъл за пратката. Вчера беше и поредното обаждане. Единствения път когато говорих с представител на фирмата беше преди около 12 дни и от тогава все не мога да се свържа. Обещаха ми , че до 2-3 дни ще платят парите.
Не мога да повярвам как така с лека ръка се доверих.
Чувствам се излъгана и ми е много гадно.

# 167
  • Мнения: 19 687
Е, нищо де. Утре г-н Арсов ще дойде на белия кон и ще те напляска виртуално. Ми така де! Защото 100% го занимаваш с глупости и ще докаже как парите ти те чакат от 2 седмици някъде, пък ти не си ги търсиш. Лошо момиче такова Naughty

# 168
  • Мнения: 14
Моите пари щяха да бъдат възстановени най-късно до 22.04 по банков път. Познайте дали е постъпила някаква сума....

# 169
  • Мнения: 19 687
Има ли клауза във договорите ви за преустановяване на отношения и условия за това? В смисъл, в какъв срок е упоменато, че трябва да ви се върнат парите? И пазите ли писмена кореспонденция с представител на фирмата?

# 170
  • Мнения: 541
За документи и разписки пазя всичко. Но дали е упоменато за такава клауза ще проверя, че не ми е под ръка договора. И какво мога да направя?

# 171
  • Мнения: 19 687
КЗП имат електронна форма за подаване на жалба. Няма как да я пропуснеш на сайта. Оттам попълваш полетата и прикачваш цялата документация, която имаш.


Като гледам почти всички опции отговарят на проблема, който имате. Нито услугата е качествена, нито е изпълнена в срок, нито са ви върнати парите. Хубавото е, че задължително ще отговорят на жалбата и, поне познавайки "двигателя" зад КЗП, ще проверят съвестно за какво иде реч. Успех Hug

# 172
  • Мнения: 541
Благодаря много за отговора. Най вероятно ще се възползвам.
Ще подам жалба където мога.

От Еконт няколко пъти ми звъняха, че не можели да се свържат с фирмата.
Най накрая ми се обади представител на фирмата би ми каза че били предупредили Еконт за забавянето, че тече данъчна проверка и че днес ще вземат пратката.
ПАК ЛЪЖА.
Остана и разходите по куриера да платя.

# 173
  • Мнения: 1
Здравейте,
аз си получих трудовия договор на 24.11 и от тогава чакам въпросния сертификат. Всяка седмица пусках запитвания (като първо се извинявах за нахалството си) кога евентуално да очаквам сертификата и всеки път отговора беше, че обществената поръчка е подновена поради еди какви си причини. И аз всеки път се зареждах с нова доза търпение до момента, в който на поредното си запитване на 27.03 получих следния отговор "Да но не за всички. моля да предоставите три имена и егн за възстановяване на сумата както и удобен офис на еконт." Пратих исканата информация, след няколко дни полух имейл с номер на товарителница, по която трябва да върна трудовия договор с наложен платеж. На 12.04 изпратих договора, от 13.04 пратката е пристигнала в офис на Еконт в Стара Загора и си стои непотърсена. Вече трети ден ми звънят от офиса на Еконт да ми кажат, че не могат да се свържат с получателя и искат да ми върнат пратката.  Сега не стига, че съм заплатила 45лв за сертификат, които така и не получих след 5 месеца чакане, ще трябва да платя и общо 15 лева за куриерски услуги. Скъпи г-н Арсов, разбирам че не ви се занимава с нас дребните душици, но ще ви помоля да бъдете така добри да ни върнете парите.

# 174
  • Мнения: 19 687
След като имате договор, по който не са спазени условията, се оплачете в КЗП. Пет месеца... Наистина нямат срама Shocked

# 175
  • Мнения: 14
Защо се връзвате на глупости от рода "връщане на трудов договор"?!? Нямате такива задължение по закон! Независимо дали става дума за трудов договор или друг вид, едната страна не дължи предоставяне на своя екземпляр от договора на другата. Именно затова се нарича договор, защото е сделка между двама субекта в случая, които са равнопоставени и имат два еднообразни екземпляра. А и по каква причина ви искат ЕГН? Където и да ви изпратят сумата, няма нужда от тази информация.
Институцията към която трябва да де обърнете в случая не е КЗП, а Инспекция по труда или Съд. Вие не сте потребител по този договор, а работник.

# 176
  • Мнения: 19 687
Ами не е точно така. Те имат договор И за изготвяне на сертификат срещу заплащане. Тоест услуга срещу парична сума. Оттам нататък, КЗП ще си поеме и ще прехвърли на други инстанции. Поне в това отношение, експертите им нямат грешка. Защото, нека бъдем реалисти, кой ще тръгне да се занимава със съдилища? С кой точно времеви и финансов ресурс? newsm78

# 177
  • Мнения: 2
Изглежда същата кореспонденция тече и по повод на следната обява: https://bazar.bg/obiava-25139095/rabota-ot-doma-dopalnitelen-ili-osnoven-dohod (същата я имаше и в Jooble)
В този случай ползват логото на Freelancer и имейл: freelancer.eu@abv.bg.
Така и не ми поискаха CV, текстовете, които ми пращат са едно към едно с прочетеното в този форум, само цената на сертификата за пълен достъп до платформата им е 150 лв. Няма Steve, Стефан или друго име, няма и телефон. Ето и част от кореспонденцията ми с тях, която ме накара да се разровя, да прочета целия форум и да се регистрирам, за да ви информирам:
Freelancer
   4 May 2019, 16:12 (2 days ago)      
Здравейте,
имаме партньори както в България така и извън страната.
Обработваме техни документи, рекламни кампании, новинарски платформи и редица други. Предимно работата е в текстообработка, преводи, работа с интернет, изготвяне на всякакви текстове по заявка (статии, есета, ревюта и т.н.), въвеждане на текст от снимки в текстови файл, въвеждане на текст от аудио файлове, както и всякакви други задачи свързани с текстообработка в зависимост от конкретните нужди в момента. Всяка фирма или частно лице определя задачата и цената й според нуждите си. Нашите оператори ви подават задачи в нашата платформа с пълно описание какво, как, къде и до кога трябва да се изпълни. Вие приемате задача от основния панел ако сметнете, че можете да се справите със нея. След като приемете дадена задача те е видима вече единствено и само за вас и получавате оферта за изпълнението и. Пример:
рекламни кампании в facebook - между 10 и 40 лева на задача, като времето за изпълнение което ще трябва да отделите е от 30 до 60 мин.
обработка на документи - 5лв. на документ. За час се обработват около 10
За задачи свързани с чужд език офертите са с 20-30% по високи.
В профила си можете да следите вашите постигнати резултати и какви доходи сте натрупали.
Можете да поискате изплащане на сумата на всеки пети ден в месеца (пример 5,10,15,20,25,30, за февруари предпоследния ден от месеца) ако деня се пада в почивен ден, първия работен ден след него.
Изплащанията на сумите се извършва само по банков път, чрез EasyPay, Western Union, ePay или пощенски запис.
За да работите в платформата ви е нужен електронен подпис (сертификат), който да ви удостоверява в системата. Издаването му отнема около 2 седмици, тъй като не се издава от нас а се прави поръчка. Заплаща се такса за издаването на такъв, при сключването на договор. Тя е в зависимост от това дали искате да се занимавате само с реклама или с реклама и обработка на документи (частичен или пълен достъп до платформата).
За обработка на документи ще подпишете съгласие за проверка на вашата личност дали е осъждана. (Все пак работите с документи на фирми). Ние сме фирма регистрирана като администратор на лични данни и всички наши служители партньори трябва да бъдат изрядни. Ако имате интерес пишете на freelancer.eu@abv.bg като включите трите си имена.

Извиняваме се за бавния отговор, работата ни е затруднена поради големия брой кандидати.

   4 May 2019, 17:14 (2 days ago)      
    
Здравейте,

Благодаря Ви за отговора и подробната информация!

Мисля, че мога да се справя прекрасно с повечето от задачите от дадените примери, особено ако са добре описани и е съвсем ясно какъв е очаквания резултат. Мога да обработвам и документи, така че бих искала пълен достъп до платформата Ви. Справям се отлично (писмено и говоримо) на английски, мога да превеждам, макар да не съм легитимен преводач. Мога да се справя и с някои по-прости текстове на немски и френски. Условията за плащане ме устройват и проверката на лични данни, свидетелство за съдимост и т.н. не е проблем за мен.

Доколкото разбирам нямате изискване за минимум активност или брой задачи, което е важно за мен, тъй като имам основна работа, която отнема голяма част от времето ми и не бих се отказала от нея.

Моля Ви да потвърдите какъв е типът договор, който сключвате с наеманите от Вас изпълнители, предполагам граждански. Интересувам се, за да си направя сметка за данъците, които евентуално ще дължа в един момент. Също и каква е таксата за придобиването на сертификата.

Много благодаря!
 
Freelancer Freelancer
   11:39 (3 hours ago)      
 
Здравейте, за да започнете да работите има 2 варианта. Единия е да имате собствен електронен подпис. Другият вариант е ние да ви направим.
Когато ние правим това закупуваме сертификат който е единствено и само за вас и ви удостоверява в системата. Таксата реално е за покупката на сертификата и се заплаща при сключване на договора.
Таксите са следните:
50лв. е ако ще работите само по реклами и нюз румове.
150лв. е ако ще работите в пълния обем на платформата.
Разликата е в сертификатите и съответно в достъпа до платформата. Ние нямаме право да ви издаваме електронни подписи такива каквито са общо познати, съдържащи протокол bit4id. Такова право имат само банковите институции и регистраторите обявени от КРС (Комисия за Регулиране на Съобщенията), за това за служители които не притежават електронен подпис, ние им поръчваме електронен сертификат. Вариантите за него са два:
Вариант 1 - Да съдържа само Три имена и ЕГН и не поддържа никакви протоколи, с валидност 1 година цената му е 47.70лв. (ние сме я закръглили на 50лв.)
Вариант 2 - Да съдържа всички данни от личната карта на носителя и поддържа всички протоколи без bit4id. Поддържа и SSL и TSSL, които са необходима за работа с документи в нашата платформа. С валидност 2 година цената на сертификата е 148лв.(ние сме я закръглили на 150лв.)
Таксите се заплащат срещу подписан трудов или граждански договор зависимост от това каква заетост желаете.
Трудовите договори са безсрочни. Поне за първия месец договора е на 560лв. след него можем да го коригираме според вашето желание. Естествено на трудов договор ще трябва да изкарате минимума 560 лева за месеца. Имаме служители се осигуряват на тавана (за всичко което взимат) имаме и служители които решават да си останат на 560лв. Относно заплащането на осигуровките - работим с частични плащания от европейски фондове, които ни помагат да заплащаме по високи осигуровки на служителите.
След като ни изпратите данните си  за договора, той ще Ви бъде изпратен по Еконт. Изпраща се с наложен платеж и опция преглед. Преглеждате договора, ако сте ОК разписвате единия екземпляр и ни го връщате, другият остава за вас, като заплащате и наложения платеж.
След като се подготви всичко, на пощата ще получите два линка. Единият "Първа стъпка" е да инсталирате сертификата на компютъра от който ще работите. Другият "Втора стъпка" е да свалите и инсталирате платформата. Платформата е много лека и не се изисква компютър с високи параметри.


Ако решите да работите с нас е необходимо да ни изпратите следната информация на адрес freelancer.eu@abv.bg
1. На какъв договор желаете да работите: трудов или граждански
2. Данни от лична карта за да можем да ви подготвим договора и да ви го изпратим
Ако сте на трудов договор са ни необходими всички данни три имена, егн, адрес по лична карта, номер на л.к., дата на издаване и от кой е издадена и ще бъде направена проверка за осъждане
Ако сте на граждански договор са ни необходими само три имена, егн и адрес по лична карта.
3. Адрес или офис на Еконт до който да Ви изпратим договора и ваш телефон.
4. Какъв лиценз да бъде активиран (от това зависи каква ще е таксата): Пълен - 150лв. или Рекламен (частичен) - 50лв.

Извиняваме се за бавния отговор, работата ни е затруднена поради големия брой кандидати.

# 178
  • Мнения: 19 687
Мдам, изглежда същата банда на Шаро Joy

# 179
  • Мнения: 14
Стефчо отново се е развихрил 😃

# 180
  • Мнения: 19 687
Кой е Стефчо? Тук не беше ли Милен или нещо подобно?

# 181
  • Мнения: 14
Стефан Иванов е едноличният собственик и управител на SHCR, т.нар. "Стив", който водеше кореспонденцията в OLX. Както беше написано по-напред в групата е и собственик и управител на фирма Гибсон ЕООД, за която имаше репортажи в Господари на ефира, че въпросният господин е завличал хора с пари. Милен, Иван или Драган за мен не съществуват. Кореспонденцията и разговорите по телефона съм водила с един и същ човек и това е Стефчо.

# 182
  • Мнения: 6
Свързах се с инспекция по труда, за да ги попитам за информация относно сигнала, който подадох срещу тази фирма. От инспекцията ми казаха, че развоят на събитията е в ръцете на МВР, тъй като от инспекцията НЕ НАМИРАТ УПРАВИТЕЛИ. Сами преценете за какво става дума...

# 183
  • Мнения: 19 687
Интересно. От днес пак имат обяви в джобса Joy

# 184
  • Мнения: 6
Значи могат да "търсят" нови хора (да измамят),  но не могат да си вдигнат телефоните или пък да си отговорят на имейлите... а в същото време ни държат сметка на нас как едва ли не ние не сме драсвали по ред... Не на мен тези. Тези хора не ги е грижа нито какво казва инспекцията по труда, нито пък имат някакво чувство за отговорност към тези хора, които вече са "включили" в "проекта" си.

Също така ако някой им следи уебсайта ще види, че компанията им се води в отпуск (първо беше до 7.5.2019) до 10.5.2019г. - колко удобно... Как така сте в отпуск пък търсите хора?!?!

Мен ако ме питате трябва да ги взривим тези институции със сигнали, че поне някой да стори нещо по въпроса. Най-много ме е яд да виждам измамници да продължават да мамят. Честно казано не знам как не са им спряли фирмичката от работа вече...

# 185
# 186
  • Мнения: 2
Това, което предлагат тези симпатяги е копирано 1 към 1 от световни платформи като Freelancer и Outwork, само че до подобни проекти, за които не се изисква кой знае каква квалификация, дори когато е нужен чужд език е адски трудно да се докопа човек, дори предлагайки най-ниската цена за услугите си, "наддавайки" за всеки един проект, който сам и си търски и кандидатства поотделно. Много са редки такива "задачки" и целият свят кандидатства за тях. А в България, на толкова малък пазар да се предлага нон-стоп подобна работа и то без наддаване е просто невъзможно.
Иначе звучи супер и за това толкова хора са се вързали и ще продължават да се връзват.
Това си плаче са серия от репортажи по телевизията, щото повечето хора, които кандидатстват и си дават личните данни безвъзмездно, че и пари пращат, та точно те гледат телевизия. За лични данни вече се плащат много пари, така че "събирачите" на такива вече са се "уредили" чрез договора, а пращането на пари за сертификата е допълнителен бонус в стил "ако мине номера".
В България подобно нещо (на Freelancer и Outwork) се опитват да направят Freelance.bg, само че поради липса на работа, кадри и недоизкусурената платформа, почти всичко, което се предлага там е в сферата на IT услугите.

# 187
  • Мнения: 6
Мен ако ме питате мисля, че е единствено редно да ги сподели същата съдба като от преди години... ГОСПОДАРИ НА ЕФИРА

# 188
  • Мнения: 19
http://cheti.online/ вече е 26.05.2019...гледам и не вярвам на ушите си!🤣Надявам се всички от вас да са си взели парите от тези...“умници”!Значи изложихте се максимално уважаеми!Нямате конкуренти...никой не ви саботира,защото сте на дъното и там ще сте винаги!Започнах дистанционна работа за фирма със седалище във Великобритания преди 1 месец и  им разказах за вашите схеми....хората се смяха с глас!Съветвам хората тук да не се доверяват на подобни фирми тук в България!Работя същия тип работа и никой никъде ни ми е издавал какъвто и да било сертификат...работя с литература от цял свят  със собствен ел. подпис.Регистрацията ми в платформата им отне минути Simple Smile Изискват задължително свидетелство за съдимост,преведено на английски език,копие на червен паспорт,превод на документи,доказващи 2 год. стаж в областа на работа с компютър,перфектен английски език и желание за работа.Пиша това,за да внеса яснота как процедират нормалните фирми,“конкуренти” на тези симпатяги.И относно факта ,че им трябват 1 000 човека,заявявам,че в платформата сме 13 човека и успяваме да обработим необходимият капацитет от книги за 4-6 часа дневно.В договора са ясно упоменати задълженията ми и времето,което съм длъжна да отделям на ден.Ако не го отделям ми прекратяват договора.Хора търсят изключително рядко,защото всеки знае какво прави и се старае.Заплащат ни на час и имаме team building веднъж в годината в Лондон.Господа от гореспоменатата многократно фирма:”Вие нямате конкуренти,вие сте на дъното!!!”До всички останали,не се доверявайте на такива хора пак!Бъдете предпазливи!Успех!Ще бъда щастлива,ако всички са успели да си върнат сумите,заплатени на тези “сладурковци”!

# 189
  • Мнения: 6
Аз не си получих парите и честно казано вече не знам какво да правя 😔

# 190
  • Мнения: 19
Опитахте ли да им пишете email,аз ги побърках и така ми ги върнаха.Постоянно звънях и така се случиха нещата.Трябва да не ги оставяте на мира тея....”сладури”.Накрая може да останете виновен,че бързате да започнете работа,да ви обвинят,че не сте запознат,че такава работа отнема време....абе оправдания от 101 нощи общо взето.Пишете на shcrndp@gmail.com .При мен там се случиха нещата.

# 191
  • Мнения: 6
Искаха ли първо да им изпратите обратно договора или направо ви ги върнаха?? И също така има ли други, на които също все още не са им върнали парите?

# 192
  • Мнения: 19
При мен им изпратих договора,който никой не взе от офис на “Еконт” и след това вече побеснях,защото освен,че чаках 2 месеца и им платих 45 лева за сертификат се наложи да платя и разноските в “Еконт”.Звънях им денонощно,естествено никой не ме отрази,писах на този email,който постнах преди,че ако не ми върнат парите до 2 работни дни ще се обърна към адвокат и те ми изпратиха отговор,ча парите ми са били в офис на “Еконт” в друг офис в моя град.Естествено това се оказа поредната лъжа,разбрах от приятел,който работи в “Еконт”.Парите ми бяха върнати непосредствено след ной пост в този форум Simple Smile Не са ме чакали никакви пари от 1 седмица никъде Simple Smile.Милен,Стефан...Благой...ало...върнете парите на хората,стига мазахте,възползвахте се достатъчно от търпението им!!!

# 193
  • Мнения: 8
Аз също все още не съм си получил парите , изпратих 170лв , а вече даже не мога да се свържа с тях по телефон и днес им писах ! Не мога да разбера  каква е целта  на тази фирма !

# 194
  • Мнения: 19
Целта им е да измамят повече хора,като разчитат на хората да им писне да се занимват и да им пуснат аванта,но на такива комплексари и 5 лева аванта не трябва да се бута.Ако това се случи в някоя нормална европейска държава тея господа ще плачат много.

# 195
  • Мнения: 2 433
Ей такава- сто като теб х 170лв са 17бона, а прецакалите се със сигурност са повече от 100 човека. Пък и личните ви данни може да продават на килограм, абе добре са го измислили, какво да ви кажа Simple Smile

# 196
  • Мнения: 4
Аз лично получих и подписах договор срещу скромните 170 лв. на 16-ти Март - преди 2 месеца и половина. Доста контактувахме чрез имейли и аз търпеливо си чаках сертификата. На 2 Май трябваше да попитам готови ли са и получени сертификатите, за да получа и своя. От тогава до днес съм изпратила 4 запитвания и вече 29 дни не получавам отговор. А съм убедена че мейлите ми се четат, както и се чете тук. Ще публикувам и публично цялата кореспонденция....ама Господинът е препоръчително да ми отговори и в най-кратък срок да ми върне заплатената сума.

# 197
  • Мнения: 19 687
Добре де, темата е тук от януари... Хората писаха, че са завлечени. Ти защо даде пари Sad Освен, ако не си била тук по това време, де.

# 198
  • Мнения: 4
Добре де, темата е тук от януари... Хората писаха, че са завлечени. Ти защо даде пари Sad Освен, ако не си била тук по това време, де.


Не ми се ще да се самоопределям, че ще е грубо Simple Smile

# 199
  • Мнения: 19
Ей да връщате парите на хората,стига сте се излагали....подли....!Вас бащите ви не са ли ви учили да си държите на думата...жал ми е за жените ви,жал ми е за вас!Станахте за смях,подиграхте се с толкова много хора....ако аз съм на ваше място ще се заплюя в огледалото...Връщайте парите на хората!Безсрамници такива!

# 200
  • Мнения: 19 687
Милена, усмихна ме Joy

# 201
  • Мнения: 6
Проблемът е, че са се покрили. Нито телефони вдигат, нито на имейли отговарят. А от ИТ не могат да направят нищо, тъй като все пак говорим за българска институция тук... Човек да се чуди и да се мае как да се оправи в подобна ситуация.

# 202
  • Мнения: 1
Е вие си противоречите. Какъв е смисъла да ви обясняват и да казват всеки ден примерно след седмица? Какво печелят от това? Че им цъкате мейли? Или че някой се занимава да ви отговаря? Какво точно печелят, след като до  колкото виждам не сте платили на тях за сертификат?


Здравейте, на мен лично никой не ми е тествал способностите за да ме одобри или не, само ми изпратиха договора след заплащане на сумата. Това се случи февруари месец. Сега сме юни. Известно време ми отговаряха на позвъняванията, после спряха. Факт.

# 203
  • Мнения: 2 433
Като имате трудови договори плащат ли ви осигуровки, чисто любопитство, някой проверил ли е?

# 204
  • Мнения: 2
Здравейте,
И аз да се наредя на опашката с оплакванията. Изръсих се с 170 лв., лични данни и......... получих среден пръст. От февруари месец съм сключила граждански договор с конкретната фирма. Аз съм от хората, които поискаха да изчакат сертификатите, които някак си веднага след заплащането на сумата от 170лв., се оказаха страшен дефицит в лъжливата фирма на "уважавания" г-н СТЕФАН ИВАНОВ ИВАНОВ и най-вече на ЛЪЖЕЦЪТ г-н МИЛЕН АРСОВ. Скъпи потърпевши, знаете какво се случи...неграмотна кореспонденция с неграмотни хорица, после никакъв отговор, лъжи, лъжи и пак лъжи в лицето на МИЛЕН АРСОВ, който много отдавна е неоткриваем. Токова много лъжи наговори, толкова много уговорки имахме, че за цялото време от февруари месец до днешна дата.....сякаш мина година, година в която се случиха безумно много неща. За толкова време, в което човек очаква да му върнат адекватен отговор и най-вече ОТКРАДНАТАТА СУМА - аз  бях на сватба, организирах погребение, бях на розобер и бях дори в Индия (лирическо отклонение, прощавайте). И за този период - ни вест, ни кост. Не разбирам защо на някои са им върнали парите, а на други не?  И след като в по-предишни коментари самият Г-Н АРСОВ се е включил като потребител тук и коментира и се опитва да се защитава и обяснява, то г-н Арсов, ако четете и този коментар -  вие страх нямате ли? (За срам не питам. За лъжци и измамници, съвестта и срама са погребани отдавна). Не страх от хора, не само страх от органите на реда, но страх от факта, че сте излъгали и  прецакали толкова много хора, взели сте лични данни (в случая твърдя, че са крадени, защото след като парите не са върнати, най-лесното е да злоупотребят и с личните данни) и пари и рано или късно всяко ваше действие ще има съответната реакция, пряко върху вас самия. Страх от негативните емоции на всички нас, които са насочени директно върху вас. Всяка емоция , положителна или негативна неминуемо влияе върху вас, като явен антагонист. Не ви ли е страх първо за собственото ви здраве- психическо, емоционално и физическо, и второ за кармата, която сте генерирал. И да вярвате и да не вярвате, да ви пука и да не ви пука.....отражението е винаги на лице и всичко е за ваша сметка и за сметка на вашите близки. Карма - такъв е законът. Рано или късно кармата се връща. Пиша всичко това тук, където очевидно  г-н Арсов е "смел"  активно да се включи и защитава своите интереси, защото очевидно страхливците така правят – оправдават се в интернет. Страхливците не си вдигат телефона. Лъжците, измамниците и страхливците (ЕС ЕЙЧ СИ АР ЕООД) са готови да се "защитят" в интернет, от комфортната зона на техният дом/офис. Подадено е оплакване  и сигнал до съответните органи. Очаквам тези дни по-подробна информация. Бъдете така добър г-н Арсов и ми върнете откраднатата сума от 170 лв. За потърпевшите, които се насилиха да четат коментара ми - прощавайте. Няма ненаказано зло, лошото е, че когато то се върне и почука на вратата, понякога взима най-ценното.

# 205
  • Мнения: 14
Арсов не съществува, комуникацията водеше с нас Стефан.

# 206
  • Мнения: 8
Аз не мога да се свържа вече с г- н Арсов затова и подадох жалба до КЗП , но хората ми отвърнаха че  мястото на фирмата е посетено от органи на реда , но никой не е откликнал , като цяло никой не е откликнал нито на съобщения отправени към фирмата им нито когато е повикан управителя , той не се е явил ! Може би за да си получим парите останалата част от която не сме си ги получили ще трябва да се свържем с адвокат !

# 207
  • Мнения: 5
Аз също съм от увисналите със 170 лева и по абсолютно същия начин никого от т.нар. управители не се свързва с мен. А 'договорът' ми е от 28.3.2019г. или поне на тази дата се очакваше да започна работа. И сте изключително прави за кармата - ако не в този живот, то в следващия ще си платят и то - яко! А от инспекция по труда съм супер разочарована, тъй като ми казаха същото като на хората, коментирали преди мен, тоест сори ама ги няма - не можем да ги намерим никъде и само това можем да направим. Убедена съм, че в ИТ са получили купчина сигнали, а фирмата им все още си стои отворена и сигурно все още мамят хора. Отново поредното разочарование и от българските 'компании' и от българските институции.

# 208
  • Мнения: 19 687
Интересно ми е сега къде са потребителите, които уж работеха за тях...

# 209
  • Мнения: 19
Ами схемата е да си пускаме и ние такива обяви и да ходим в Бали това лято...😃Избираш си едно име,слагаш една снимка на някой човек,който изглежда умен,плащаш си да ти направят сайт,пишеш там какви ли не глупости и накрая ,че ни били обсъждали в някакъв форум...ПОТРЕСЕНА СЪМ ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ ОТ ИНСТИТУЦИИТЕ ТУК В ТАЗИ ДЪРЖАВА...!!!

# 210
  • Мнения: 19
Интересно ми е сега къде са потребителите, които уж работеха за тях...
Някъде на почивка са според мен Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт