Замайване от лекарства?

  • 1 080
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 42
Здравейте, искам да попитам възможно ли е да получавам замаяност от лекарствата, които приемам? Бях на ЖК и се установи, че имам възпаление и  вода в матката, и гъбична инфекция, гинеколожката ми изписа:
ФЛАЖИЛ глоб. 500 мг по 1 всяка вечер;
Клотримазол крем по 2 пъти на ден;
Индометацин по 2 пъти на ден;
Ципрофлоксацин по 2 на ден;
Гинозол
Не мога да се свържа с гинеколожката и не знам дали да продължавам с лечението. Толкова съм отпаднала, не мога да стана от леглото от умора, ще съм благодарна за съвет Hug

Последна редакция: пт, 25 яну 2019, 14:24 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 4 114
Да. Лекарствата са силни и е нормално да си отпаднала и да чувстваш замаяност. Продължи си лечението за да може да се оправи проблема.

# 2
  • Мнения: 11 253
Да. Лекарствата са силни и е нормално да си отпаднала и да чувстваш замаяност. Продължи си лечението за да може да се оправи проблема.

От кое лекарство да и се вие свят и да е отпаднала? Индометацин  е нестероидно противовъзпалително, освен ако има непоносимост няма основание за световъртеж,
Ципрофлоксацин също не би следвало да има отпадналост и световъртеж.

Моите предположения са:
1. Болна си от друго/грип например
2. Не ти понасят лекарствата - отиди на лекар възможно най-скоро.

# 3
  • Мнения: 3 157
Виж ципрофлоксацина-напълно възможно е да е от него.Оплаквали са ми се доста възрастни хора-замайване,отпадналост,дори халюцинации.
това е от листовката:
,,Първият път, когато приемате Ципрофлоксацин Актавис е възможно да получите психични реакции. Ако страдате от депресия или психоза, е възможно Вашите симптоми да се влошат по време на лечението с Ципрофлоксацин Актавис. Ако Ви се случи такова нещо, спрете приема на Ципрофлоксацин Актавис и незабавно се свържете с Вашия лекар.
Вие може да имате симптоми на невропатия, като: болка, парене, мравучкане, изтръпване и/или слабост. Ако това се случи, спрете приема на Ципрофлоксацин Актавис и незабавно се свържете с Вашия лекар.''
ай-честите странични ефекти на ФХ са гадене, повръщане и диария, които се срещат при 3-6% от пациентите. Други по-сериозни, но много по-редки и в повечето случаи медикаментспецифични странични действия са от страна на ЦНС (главоболие, световъртеж, дезориентираност), фототоксичност, кардиотоксичност (sparfloxacin), хепатотоксичност (trovafloxacin). Тревогата относно засягането на ставите се базира предимно на експериментални модели с животни. Тези медикаменти не се препоръчват при деца под 18-годишна възраст, както и на кърмачки

# 4
  • София
  • Мнения: 4 114
От гиназола аз съм имала проблеми, но си изкарах курса.

Ципрофлоксацин също не е леко лекарство и може да има проблем.

Отделно е писала, че това е остановено от ЖК, та явно е бременна и е напълно нормално ако е в началото и това да ускорява нежеланите реакции....

# 5
  • Мнения: 42
Грешка съжалявам не съм се замислила и в бързината съм написала ЖК, не съм бременна. Sweat Smile
Та за лекарствата,намалих до 1 хапче на ден ципрофлоксацина. Гинеколожката ме посъветва да прекратя лечението за няколко дни, ако не отшумят проблемите, но аз ще си довърша курса.
Сънливостта и замайването още си ги имам, особено вечер, но вече не се усеща толкова много, както първите дни от лечението.
Благодаря ви за отговорите момичета Hug

Общи условия

Активация на акаунт