Не мога да забременея

  • 6 972
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9
Здравейте,
Казвам се Цветелина и съм на 22; скоро 23та гоня . С приятелят ми сме заедно от няколко години, вече сме сгодени и плануваме бебче. И двамата желаем това страшно много. Чувстваме се готови ( много хора ще кажат, че няма как да се чувстваш , докато не станеш родител) може и така да е, но все пак ЖЕЛАЕМ. Нека минем по същество:
От 3 месеца насам правим опити, следя си овулацията също. Но нещо не се получава.. Всеки месец, когато наближи периода на МЦ,  нямам симптоми за започването му. Този месец даже ми и закъсня и реших да си направя тест за бременност- два пъти. Но и двата бяха отрицателни . И бум на следващия ден ми дойде. Някой може ли да сподели мнение, възможно ли е нищо да не става, при положение че си следя всичко? Интересно ми е как се е случило при вас, дами, от първия път ли всичко се получи?
Наистина моля за съвет, за това пиша и тук .

😊😊

# 1
  • София
  • Мнения: 13 014
Как следиш овулацията? Дано не е само с приложение в нета, защото те не са точни.
Рядко става съвсем от раз. Купи си тестове за овулация.
Проблем на твоята възраст се търси след повече от година неуспех.

# 2
  • Мнения: 9
Как следиш овулацията? Дано не е само с приложение в нета, защото те не са точни.
Рядко става съвсем от раз. Купи си тестове за овулация.
Проблем на твоята възраст се търси след повече от година неуспех.


С тестове за овулация . МЦ ми е редовен - на 32-рия ден ми идва като по часовник . Значи е нормално да не се получава. Благодаря много, предполагам има и други такива теми, но реших и аз да споделя какво се случва.
Надявам се най-скоро време да видим и ние двете чертички.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 014
Единици са тези, при които се получава от раз. И недейте да правите секс всеки ден. Добре е през ден в дните около овулацията, а през другото време през 2-3 дни. А ти сигурна ли си, че отчиташ правилно тестовете за овулация. Изчакваш ли тестовата черта да стане по-наситена?

# 4
  • Мнения: 9
Единици са тези, при които се получава от раз. И недейте да правите секс всеки ден. Добре е през ден в дните около овулацията, а през другото време през 2-3 дни. А ти сигурна ли си, че отчиташ правилно тестовете за овулация. Изчакваш ли тестовата черта да стане по-наситена?

Да, изчаквам разбира се. Благодаря за съвета .

# 5
  • София
  • Мнения: 10 642
Положителният тест за овулация засича покачването на ЛХ, но не гарантира, че тя се случва в действителност. За това е добре да се следи и базалната температура. А още по-добре 2-3 месеца да се ходи на фоликулометрия.

# 6
  • Мнения: 2 721
Следи овулацията по цервикалната слуз(засилено течение в дните на овулация) и не правете по повече от 2опита на ден. И следи базалната температура, купи си и фолиева киселина и я започни от сега. 😊

# 7
  • Мнения: 9
Следи овулацията по цервикалната слуз(засилено течение в дните на овулация) и не правете по повече от 2опита на ден. И следи базалната температура, купи си и фолиева киселина и я започни от сега. 😊

Добре, благодаря ви много!

# 8
  • София
  • Мнения: 10 642
И не е лошо кандидат таткото да отиде да си направи една спермограма, но в репродуктивна клиника, не в лаборатория

# 9
  • Мнения: 8 217
Личното ми мнение е първо да минеш през АГ. Казва се цикъл защото следва цикъла на луната през 28 дни. Всяко отклонение трябва да се провери.  Така че си запиши час за АГ когато предполагаш че е овулацията ти.

# 10
  • Мнения: 9
Личното ми мнение е първо да минеш през АГ. Казва се цикъл защото следва цикъла на луната през 28 дни. Всяко отклонение трябва да се провери.  Така че си запиши час за АГ когато предполагаш че е овулацията ти.

Да, ще си запазвам час за началото на февруари за АГ. Благодаря !

# 11
  • София
  • Мнения: 10 642
Казва се цикъл, защото се случват циклично поредица от неща, а не защото следва цикъла на луната!

# 12
  • Сан Франциско
  • Мнения: 1 698
Освен това, луната има два "цикъла", не един, и те са 27.3 и 29.5 дена, не 28, та женският цикъл, който се приема за нормален между 21 и 35 дена, няма нищо общо с луната.

Иначе момичетата са ти дали добри съвети и дано скоро да се зарадвате.

# 13
  • Мнения: 9
Освен това, луната има два "цикъла", не един, и те са 27.3 и 29.5 дена, не 28, та женският цикъл, който се приема за нормален между 21 и 35 дена, няма нищо общо с луната.

Иначе момичетата са ти дали добри съвети и дано скоро да се зарадвате.

Благодаря !

# 14
  • Мнения: 8 217
Освен това, луната има два "цикъла", не един, и те са 27.3 и 29.5 дена, не 28, та женският цикъл, който се приема за нормален между 21 и 35 дена, няма нищо общо с луната.

Иначе момичетата са ти дали добри съвети и дано скоро да се зарадвате.
Интернет пространството е пълно с имформация ако човек не желае да се рови в книги и учебници. И е хубаво че всеки ден научаваме нещо ново.
Изследване на д-р Шенет доказва това. А ето и бързо инфо :https://zdravjivot2.wordpress.com/2017/02/27/женски-менструален-цикъл-и-връзката-м/

# 15
  • Мнения: X
При мен дълго време не се получаваше. След всички прегледи и изследвания се оказа, че няма причина да не забременея, но просто не се получаваше. Толкова много исках да забременея и се бях вманиачила в проследяване на цикъл, овулация и т.н , но без успех. В един момент просто се уморих от цялото това напрежение и стрес, примирих се, че няма да изпитам щастието да стана майка, престанах да мисля за това и се успокоих психически. След няколко месеца забременях. Сега съм щастлива майка на две рожби. Успех.

# 16
  • София
  • Мнения: 10 642
Освен това, луната има два "цикъла", не един, и те са 27.3 и 29.5 дена, не 28, та женският цикъл, който се приема за нормален между 21 и 35 дена, няма нищо общо с луната.

Иначе момичетата са ти дали добри съвети и дано скоро да се зарадвате.
Интернет пространството е пълно с имформация ако човек не желае да се рови в книги и учебници. И е хубаво че всеки ден научаваме нещо ново.
Изследване на д-р Шенет доказва това. А ето и бързо инфо :https://zdravjivot2.wordpress.com/2017/02/27/женски-менструален-цикъл-и-връзката-м/
Това НЕ е научна статия и никъде не пише как точно е обвързан менструалния цикъл на жената с луната! Просто са описани фазите на цикъла и луната. Написани са едно след друго, ама ако следваме написаното следва всички жени живеещи в по нашите ширини (както и по другите) да са със синхронизирани цикли!!!
Не само съм се ровила по учебниците, а и изпити съм държала. А интернет пространството някак не ми е най-достоверния източник на научна информация!

# 17
  • Мнения: 775
Много стресирате едно 23 годишно момиче, с едва 3 месеца опити... аз ще те посъветвам да зарежеш всички тестове, температури и т.н, да не говорим за фоликуметрия! създават излишно напрежение, не правете секс по схема(през ден, през два и т.н) ние си правихме всеки ден, когато се решихме на  тази крачка. Върви на преглед да си знаеш, че всичко ти е ОК, сподели с гинеколога ти, че искате бебе и ще ти даде най-добрите съвети! Наистина рядко се случва да стане от първия път.

# 18
  • Мнения: 107
Не се притеснявай аз забременях чак след 9 месеца редовни опити ще се получи просто трябва време

# 19
  • Мнения: 256
Какви спермограми , какви базални температури. Млади хора, момичето каза че се следи редовно , без оплаквания . Цепи ги тези 32 дни на половина и около тази дата правете през ден опити. Ще стане, просто го давай по- спокойно и не вманиачено. Първото дете го направихме на четвъртия месец опити а второто стана след два. При някой отнема 5-6 . Проблем идва чак след година, така че правите любов и бебчо ще дойде. Успех!

# 20
  • Мнения: 150
Здравей!
Фолиевата киселина и вит Д3 са задължителни преди бебеправене. И двете са за бебето, а Д3 направо го изсмуква от теб.
Не се доверявай на тестове за Ову. Аз също правех - и нямах ову. Покачването на хормона, не значи ову за съжаление.
Споменали са по-горе за "схемата на секса" също мога да потвърдя, че работи (от мои познати). Те заченаха на 4ти месец.
Относно теб - фоликуметрия и витамините ^
Относно него - спермогарама и като добавка може да си вземе L-Arginine / L-Carnitine, фолиева киселина (чиста)

Това относно "на твоята възраст за проблем се счита ако не забременееш до/ след една година" - не съм съгласна. Аз се доверих на тоя съвет и вместо да си обърна внимание стана мазало.
3-4 месеца е достатъчно време преди да тръгнете по лекари. Намери си добър АГ ! Ако трябва чети в темите, момичетата имат списък по градове, аз лично съм от Русе и препоръчвам само Зарзаланов тъй като само той се занимава с репродуктивна медицина както би следвало.
Пожелавам ви успех, скъпи гълъбчета !

P.S.: Аз чаках две години, преди да отидем на лекар. Вървете, просто за да сверите дали това, което мислите се случва реално. Няма нужда да се шашкаш. Не забравяй, че вие сте били заедно достатъчно време, ако не се пазите по принцип отдавна, е възможно да отнеме малко повече време, защото организма ти е свикнал. Всичко, което съм написала съм го говорила с лекари, МНОГО, и репродуктивни клиники, цели трички.  ОБичайте се, дайте си още малко време и ще те чакаме в темата за бъдещи мамчета !

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 15:05 от allexcheto

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Не забравяй, че вие сте били заедно достатъчно време, ако не се пазите по принцип отдавна, е възможно да отнеме малко повече време, защото организма ти е свикнал.
Всичко останало ОК, но с това няма как да се съглася. Няма как организмът да свикне да не забременява.
Вариантите са три:
1. Ако не са искали бебе, са се пазили добре,
2. Ако са искали бебе и не се получава
а) или не налучкват овулацията
б) или има някакъв репродуктивен проблем.

# 22
  • Мнения: 367
Здравей, три месеца са прекалено кратък период за да си мислиш, че има някакъв по-сериозен проблем. Аз също като теб никога не съм имала симптоми, че ще ми идва... никакви болки и неразположения, при това един път ми е идвало през 26 дни, друг път през 28 и т.н..в редки случаи ¨като по часовник¨ факторите са много... Преди да забременeя пих около месец витамини на Doppel Herz актив мама, забременях от 2ри опит. Разбира се не казвам, че е заради витамините... Просто споделям Simple Smile Принципно, до една година опити се считат за ок, преди да се мисли, че някой има някакъв проблем, три месеца са прекалено малко... Вие сте млади, не се вманиачавайте от сега със спермограми и т.н.. Трябва да сте спокойни, да се храните добре и да се обичате.. бебето ще си дойде Simple Smile

# 23
  • Мнения: 150
Не забравяй, че вие сте били заедно достатъчно време, ако не се пазите по принцип отдавна, е възможно да отнеме малко повече време, защото организма ти е свикнал.
Всичко останало ОК, но с това няма как да се съглася. Няма как организмът да свикне да не забременява.
Вариантите са три:
1. Ако не са искали бебе, са се пазили добре,
2. Ако са искали бебе и не се получава
а) или не налучкват овулацията
б) или има някакъв репродуктивен проблем.
Всъщност, при двойки, които не са заченали дълго време, дори всичко да е наред накрая, пак е много трудно. Защото организма е свикнал, не да незабраменява, а да унищожава сперматозоидите. Не навсякъде е прието това виждане, разбира се, не го натяквам, споделям своя път. Simple Smile

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Да, при някои жени средата може да е по-враждебна за сперматозоидите, но това не е свързано с дълготрайната връзка. Средата пак ще си е "враждебна" и с друг, нов партньор.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И как организмът свиква да унищожава сперматозоидите при дълго пазене?!

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Ще да е някакъв вид резистентност към сперматозоиди с точно определено ДНК.

# 27
  • Мнения: 775
Дано момичето не чете повече темата...🙄

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте, от около година правил опити с приятеля ми  да забременея, но НЕ.
Може ли да ме насочите към клиника към , която да се обърна за изследваня.
Благодаря предварително Simple Smile

# 29
  • Мнения: 10
Здравейте, от около година правил опити с приятеля ми  да забременея, но НЕ.
Може ли да ме насочите към клиника към , която да се обърна за изследваня.
Благодаря предварително Simple Smile

Здравей, препоръчвам ти медицински център "Св. Иван Рилски" в гр. Тутракан!
https://invitro-tutrakan.bg - това е сайтът им, има посочени телефони! Пожелавам ви успех, ще се радвам скоро и при нас да се получат нещата... Имаме записан час, ще видим какво ще ни кажат на нас. 😊 Хубава вечер!

# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
...
Всъщност, при двойки, които не са заченали дълго време, дори всичко да е наред накрая, пак е много трудно. Защото организма е свикнал, не да незабраменява, а да унищожава сперматозоидите. Не навсякъде е прието това виждане, разбира се, не го натяквам, споделям своя път. Simple Smile
Направо става мелачка  Joy Joy Joy Joy

# 31
  • Мнения: 1 501
А какво се случи с авторката на темата ? Посетихте ли репродруктивен специалист ?

# 32
  • Мнения: 150
Все по-често във форума се намира повод някой да се изсмее за нещо, което не е чувал. Това не го прави невъзможно, нарича се привикване. Точно заради това все още нямам деца. Смейте се колкото искате, тестовете за съвместимост не са изникнали на някое дърво, чакащи да бъдат откъснати Wink Както и въпроса с увреденото ДНК - да, нашия организъм не ги приема, защото не ги "разчита" за правилни. Което не се отнася до автора. Не мога да разбера, защо обръщате всяка тема, всяко мнение и съвет в ринг на теореми и хипотези, освен че ви е скучно.
Девойката пита, всяка казва нещо. Ако някой си направи труда да чете между редовете - много двойки са заченали след прекратяване на опитите и "пазене" с кондом и са имали големи, здрави деца накрая. Организма се учи, като всяко дете... ние от 5г сме заедно, НИКОГА не сме се пазили, преди 1г започнахме със здравословни проблеми, това ме е посъветвал репродуктивен лекар, това споделям. Не, при мен няма ефект, защото съм болна. При други - има. Като не ви харесва написаното, подминете го, напусувайте ме на ум и това е. Коментарите ви не помагат на девойката, може би и за това не знаем какво се случва с нея.

# 33
  • Мнения: 775
Алексчето, не се обиждай, половината неща, които си написала звучат супер несериозно. Първо препоръчваш в първия си пост разни добавки и т.н, което е абсурдно! Ти лекар ли си? Да вметна, че преди да се пие Вит Д първо се прави изследване, след това ЛЕКАР преценява в каква доза да се пие, защото предозирането му е много вредно за бебето. Всеки месец изследвам Вит Д и дозата ми се променя спрямо резултата, така че... второ л-карнитин?! Ти добре ли си? Единствено съм съгласна за фолиевата киселина! Тя е хубаво се започне преди забременяването.
Какво значи организма помни? Ние не се пазим от 5 г? Не мисля, че са особено много двойките, които са от дълго време заедно и се пазят, но въпреки това жената си забременява. При едни става от първия път, при други от 10я, 20я и т.н. Пращаш момичето на фоликуметрия след 3я, 4я опит. Стига, стига..нямам думи. Единствено според мен в момента трябва да са спокойни, че имат чисти микробиологии, защото като забременее момичето, да не се тревожи, че една нелекувана инфекция, може да и пукне мехура и да трепери до 12-16 седмица, докато АГ-то не и изпише терапия. Точно вманиачаването по забременяване може да попречи на една девойка да зачене, а това излишно ходене по лекари, тестове, температури ще доведе до това. Сигурна, че всеки един лекар, видял чиста микробиология, добър ехографски преглед, ще посъветва момичето да се върне след около година неуспешни опити, ако е да кажем 28-30 г 6 месеца и т.н
Иска ми се някой да заключи вече тази тема. Няма смисъл да се обсъжда. Ще се включи някой и ще я посъветва да си слага чесън под възглавницата. Лек ден!

# 34
  • Мнения: 1 501
Това, че като се пазиш дълго време трудно забременяваш не е вярно. С ММ бяхме 5 години заедно преди да се оженим и да имаме дете. Бебето се получи от първия опит. Пробвахме и стана. Тъй, че няма нищо общо според мен това с пазенето. То по тая логика днешните тийнейджъри като почнат да правят секс на 14 и до 25-30 трябва да нямат никакъв шанс да забременят...

# 35
  • Мнения: 478
Три месеца опити не са чак толкова много време. Има вероятност и овулацията да не изчислявате правилно. Като за начало се успокойте и не се вглъбявайте само в това. В случай, че н9е става обаче още 3 месеца например моя съвет е да се обърнете към специалист. Да ви се направят необходимите изследвания и съответно ако има някъде проблем да се започне лечение и да се стигне до желаното забременяване. Изследванията са микробиология цитонамазка, уреаплазма, Мико плазма, хламидия. Имунологични пълен пакет, генетични пълен пакет. Това са най-общите и често правени при проблеми със забременяване. Има и още много други разбира се,но според вашия случай конкретния специалист ще прецени кои трябва да направите вие и кои не. Успех!

# 36
  • Мнения: 1
Поръчай си Пресийд гел. Върши работа.

Последна редакция: пн, 04 мар 2019, 01:07 от Не се сърди, човече

# 37
  • Мнения: 38
И аз съм с проблем при забременяване. от поне година се мъчим и нищо.
миналата седмица петък отидох на доктор каза че имам много тясна лигавица сложи ми една лепенка на кръста и каза трябва да се разшири и вчера пак бях на доктор и каза всичко е нормално наби ми една инджекция за да се спука фоликула и каза тази вечер и утре трябва да правите опити ако не стане ще е чудо да видим какво ще стане ...... Та въпроса ми е има ли някаква болка при спукване на фоликула трябва ли да правя упражнения за да се спука как да усетя пък и нали ми би инджекция за да се спука какво да правя незнам

# 38
  • Мнения: 53
Три месеца според мен не е притеснително. Ако не стане до година се ходи при репродуктивен специалист. От друга страна за ваше спокойствие може да направите една спермограма.   

# 39
  • Мнения: 9
Здравейте хора,

Още януари си купих фолиева киселина и отидох на гинеколог . Всичко ми е наред. Вече видяхме двете чертички . 🤗🤗🤗 благодаря на всички за коментарите!

# 40
  • Мнения: 775
Браво момиче! Много се радвам за теб:) сигурна бях, че е въпрос на време. Много лека и прекрасна бременност ти пожелавам! Simple Smile

# 41
  • Мнения: 9
Браво момиче! Много се радвам за теб:) сигурна бях, че е въпрос на време. Много лека и прекрасна бременност ти пожелавам! Simple Smile

Благодаря ти много. Явно наистина е било въпрос на време. Дано мине всичко както трябва!

# 42
  • Мнения: 53
Здравейте хора,

Още януари си купих фолиева киселина и отидох на гинеколог . Всичко ми е наред. Вече видяхме двете чертички . 🤗🤗🤗 благодаря на всички за коментарите!
Браво и честито! Аз също започвам с фолиева киселина, за преглед също съм се записала. Дано по твоите стъпки да вървя!

# 43
  • Мнения: 478
Честито! Лека и безпроблемна бременност желая и прекрасно бебче на финала! 😊

Общи условия

Активация на акаунт