Какви хора/черти от характера харесвате и не харесвате

  • 7 205
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Харесвам позитивни хора, весели,
справедливи,добри(общо - взето).
Знаещи какво искат.
Умните, от тях винаги ще научиш нещо, което не знаеш.
Амбициозни, но..
Спокойни, "луди", рискуващи, но в рамките на нормалното. Емпатични, но не крайно.
Разговорливи, приятни.Харесвам искрените хора, но знаещи кога да бъдат такива.
Харесвам възпитаните и не толкова, важно  да носят добро със себе си. Работливи.
Оправни хора.Креативни. Добронамерени.
Искащи да знаят и да се развиват.
Знаещи кога да помогнат и да го правят.
Харесвам борбените хора, борещи се за своето и за справедливото.
Харесвам и рязките хора, но отново знаещи кога да бъдат такива.
Майтапчиите, също.
Оптимистите, реалистите.
Хора разбиращи от майтап.
Смелите хора, но не глупаво смели.
Целенсаочените, също.
Хора, които са упорити и постоянни.
Отговорни за дейстията си хора.


Не мога да дишам хора, които вечно бързат.
Те винаги грешат в бързината си, но и не се учат от грешките си.
Не харесвам хора, които не могат да се поучат от грешките си, правят 100х една и съща грешка, заради еднаквия си подход, но очакват евентуално на 101х да се случи нещо по - различно, това е невъзможно.
Действие =противодействие! Еднакво действие =еднакво противодействие!
Не харесвам нагли хора, това наистина ме изкарва извън кожата ми.
Подлите хора също адски ме дразнят.
Общо взето всичко, което приемам за несправедливо и не правилно ме дразни.
Не харесвам хора, които нищо не знаят, но си вярват, че всичко знаят, а такива дето и се подиграват, че друг не знае нещо, което те знаят направо ми идва да ги удуша. 😊
Не харесвам фалшиво добри хора, казващи "истината" в очите и правещи го за уж добро пред още 10 човека. За мен това е абсолютен фалш и лицемерие!
Не понасям хора виждащи кусурите на всички останали все едно те нямат никакви, а такива, които се подиграват на външния вид на някой.. тц, тц. НЕ!
Не мога и не искам да бъда около хора, които всичко и всеки мразят, и всеки им е виновен за всичко, а те милите вина нямат никога и винаги са милата, невинна жертва.
Мързеливи хора също не харесвам, но не са ми проблем, щом не ми се налага да им върша работата.
Хора говорещи на висок тон😂🔊🔊НЕЕЕ. Просто се изнервям около такива хора, дори и да съм спокойна.
Тънкообидни, също не харесвам. Просто не ми е приятно да стоя на тръни и да се чудя за всяка моя дума "с това ще го обидя ли".

Виждам, че сякаш "не харесвам" са повече, но не е така, просто там обяснявам защо, а при "харесвам" , мисля, че е ясно и няма нужда да обяснявам.
Безотговорни хора, изобщо.

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 18:21 от Анонимен

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не харесвам многословните и празнодумците.

# 2
  • Мнения: 1 117
alexs969, много добре си го формулирала.
Не харесвам хора, които проявяват "фалшива доброта"  и правят нещо, което не е изисквано от тях, а после пред останалите се оплакват как са жертвали себе си и личното си време в стил "Майка Тереза".

# 3
  • Мнения: X
Харесвам хора директни, честни, откровени, искрени, да се изразяват кратко и разбираемо, отговорни, състрадателни, помагащи, уверени, оправни, да умеят да работят с ръцете си, да могат да си признават грешките, да не ги е срам да искат помощ, да харесват животни, спокойни, уравновесени, да умеят да си защитят мнението.
Не харесвам лъжци, изопачаващи всичко в тяхна полза, нехаресващи животни, агресивни, обидчиви за няма нищо, мързеливи, скатавки, да искат всеки да се съобразява с тях, завършени егоисти.

Има и още, засега това се сещам.

Трябва да уточня, че има хора, които уж притежават всичко, което харесвам, обаче някак са ми противни. Обикновено се оказва, че просто градят някакъв имидж, тоест - оказват се от лошите 😁

# 4
  • Мнения: 7 006
Харесвам само едно нещо и себе си.
Това,че не спирам да се променям.

У другите..
Харесвам и всичко и нищо.

# 5
  • Мнения: 3 250
Не харесвате тези, които бързат?
А аз не харесвам флегматичните.
Особено флегматичен мъж, даже и да трябва да съм в една стая с такъв ми е като наказание.

# 6
  • Мнения: 7 172
Харесвам позитивни, мъдри и разумни хора, с добър изказ, може и да не са много забавни. Не харесвам глупави.

# 7
  • Мнения: 2 375
Алекс с нова тема. Нека има разнообразие. Разписвам се. Харесвам откровенни хора. Да не ми говорят зад гърба, а право в очите. Най-добрата ми приятелка е така. Чист, прозрачен човек, това ценя.

# 8
  • Мнения: X
Да, и прекалено бавни хора не харесвам, но всъщност с тях много се ядосвам и се забавлявам, хем ми е смешно, хем се ядосвам и съм по средата, сигурно защото лично аз понякога съм баааавна,не и когато е нещо важно, тогава съм на време. А другите -прекалено бързите ме изнервят🤣"давай, давай, давай", "хайде, хайде, хайде" ме кара да бързам още по - бавно 🤦‍♀️🤣Освен, ако не е нещо важно.
Имам близък, който не бърза никога, бавен, бавен, бавен и накрая вече си загубил време и час и си каваш закъсняваме, няма смисъл, както и да е и в същия момент той започва" хайде бе, ще закъснеем заради теб" 🤣🤷‍♀️🤦‍♀️🤣🤣🤣🤣Съвсем сериозно си го вярва🤣И се чудя да се ядосвам ли, да се смея ли.
И да добавя.. винаги стига на време и никога не закъснява🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️А, ако закъснее винаги друг е бил по-бавен според него и затова е закъснял🤣

Последна редакция: сб, 26 яну 2019, 19:55 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 3 250
На теб може да не ти е важно. А на останалите?

# 10
  • Мнения: X
Ааа, схванах. Ми да не бързат бе! Хайде, хайде, обясних как ми действа! Пък и знам кога е важно или не!За глупости - нееее бъъързам.
Бързата работа е срам за майстора!
Доказано е!

На теб може да не ти е важно. А на останалите?

# 11
  • Мнения: 3 250
Бързата работа срам...
Това вече не е точно така.
Представи си, че работиш в цех за торти. Задължението ти е да украсяваш с шприц тортите и ти плащат на брой украсена торта.
Тортите се правят от други твои колежки и след като станат готови идват при теб за украсата.
Схващаш ли?
Сега те са преценили, че на тях не им е бързо, защото се чустват незнам как си. Спокойнички са си.
Дали ти ще си ок с това?

# 12
  • София
  • Мнения: 28 109
Харесвам интелигентни хора с добро чувство за хумор и за самоирония, които се чувстват добре в кожата си, знаят какво искат и се стремят да го постигнат.
Не понасям вечно мрънкащи, вечно плямпащи, вечно чакащи някои друг да им свърши работата, да ги оправи, вечно добронамерени, вечно оптимистични.
А, и скромни. Не понасям скромни.

# 13
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
На времето много се харчеше един виц за любими черти у хората:

Питали един селски коя черта най-харесва у жена си, а той рекъл: оная, дето дели задника ѝ на две равни части.

# 14
  • Мнения: 3 250
Сигурно е голям проблем това със скромните. Така гъсто са населили планетата.

Общи условия

Активация на акаунт