Отговори
# 330
  • Мнения: 6
...той ме пази и съм сигурна, че не се  свършвал в мен...
На колко години сте? Не може да те пази, защото сперматозоиди се отделят по време на самия акт, не само накрая при еякулацията. Ако няма бременност, то просто случайно сте избегнали овулацията, не че те е пазел, няма как.
Отивай на лекар, това е сериозно закъснение.
Дано не си бременна, щом не искате сега бебе и вече задължително с презерватив.
  На 18 години съм. Днеска пак си направих тест и пак е отрицателен.

# 331
  • Мнения: 46 437
Достатъчно големи сте, за да ги знаете тези неща, не допускай повече секс без презерватив.
За закъснението не знам какво да ти кажа, може и да е еднократно отклонение, но може и да е бременност, киста или друг проблем. Един преглед при лекар е най-доброто решение.

# 332
  • Мнения: 38
Снощи приятелят ми, след като го изкара и свърши извън мен, ми каза че не е сигурен, но е възможно и малко да е свършил и в мен, по календар се води, че овулацията ми е след 3 дни, да пия ли ескапел или няма начин да забременея като не е свършил изцяло в мен и като просто се съмнява? И също така знам, че не е лесно да се забременее и че трябва да свърши изцяло в мен, за да бъде спермата изтласкана със скорост и в голямо количество и в рамките на овулацията, която трае 12-48 часа, има ли нужда от ескапел?

# 333
  • Sofia
  • Мнения: 5 803
Може да се забременее и без да е свършил в теб. Сперматозоиди се отделят по време на целия акт, не само при свършване. Освен това при благоприятна среда могат да преживеят до 3 дни и да дочакат яйцеклетката. Ползвайте презервативи, вместо Ескапел. Ескапел не е контрацептив.

# 334
  • Мнения: 38
Може да се забременее и без да е свършил в теб. Сперматозоиди се отделят по време на целия акт, не само при свършване. Освен това при благоприятна среда могат да преживеят до 3 дни и да дочакат яйцеклетката. Ползвайте презервативи, вместо Ескапел. Ескапел не е контрацептив.
а сега мога ли да мина без ескапела?

# 335
  • Sofia
  • Мнения: 5 803
а сега мога ли да мина без ескапела?
На този въпрос едва ли някой тук може да ти отговори.

А какво означава "по календар" овулацията ти е след 3 дена ?

Редовен ли ти е цикълът ? Защото ако не е, няма как да знаеш кога ти е овулацията. Но дори и да ти е редовен, този календар (най-вероятно става въпрос за приложение) не е достоверен, ако не си си засичала овулацията при гинеколог и ако не си знаеш продължителността на лутеалната фаза - това говоря ако имаш редовен цикъл. Да не говорим, че и при редовен цикъл може да се случи да ти подрани овулацията - жив организъм е все пак, а не машина.

Аз на твое място не бих разчитала на какъвто и да било календар (било то броене на дни или приложение). Така забременях първия път, мислейки, че е прекалено рано за овулацията... (аз съм с нередовен цикъл, но най-често е над 35 дена. Е, аз разчитах, че няма как да е по-къс от 30 дена и стана тя каквато стана  Blush).

# 336
  • Мнения: 38
Редовен ли ти е цикълът ?
да, с редовен 28дневен цикъл съм

Последна редакция: пн, 20 май 2019, 17:45 от Не се сърди, човече

# 337
  • Мнения: 46 437
Честно казано бих изпила Ескапела в този случай.
И бих се заредила с един кашон презервативи + статия за прекъснатия полов акт за господина.

# 338
  • Мнения: 6 582
И аз бих изпила Ескапел вместо да се чудя ако и дали. По-добре е от аборт.
Прекъснатият полов акт е за хора, за които една бременност не е съвсем нежелана - ако не стане добре, ако стане пак добре.

# 339
  • Мнения: 1
Здравейте на всички!
Бих искал да ви задам въпрос по една случка. Аз и приятелката ми правихме секс (с презерватив) и половия акт мина добре. Накрая обаче аз тръгнах да свъшвам и първите 5-10 секунди (две изпомпвания,ако може така да се нарече) докато свършвах още не го бях извадил. Когато погледнах презерватива цялата семенна течност беше вътре и презерватива не пропускаше от никъде. Въпроса е такъв:има ли шанс от цялата тази случка  да има някаква семенна течност в нея и тя да забременее? Благодаря Ви предварително на всички,които бихте споделили нещо по въпроса!

# 340
# 341
  • Мнения: X
Не,бъди си спокоен.
Презервативите дават 99% надеждност,пък и не могат да се спукат така лесно,както и изхлузването не е лесно ако си и в полуеректирало състояние.

# 342
  • Мнения: 6
Здравейте, преди седмица моя приятел свърши в мен веднага след това пих ескапел , закъсня ми три дена но количеството и цвета на цикъла се промениха и продължи вече 9 дена . Днес бях на лекар и каза че има вероятност бебето да падне и след две седмица да си направя сутринта тест и да отида. Възможно ли е бебето да падне въпреки че пих това хапче преди две седмици?

# 343
  • София
  • Мнения: 28 110
Здравейте, преди седмица моя приятел свърши в мен веднага след това пих ескапел , закъсня ми три дена но количеството и цвета на цикъла се промениха и продължи вече 9 дена . Днес бях на лекар и каза че има вероятност бебето да падне и след две седмица да си направя сутринта тест и да отида. Възможно ли е бебето да падне въпреки че пих това хапче преди две седмици?
Dizzy Face
Какво бебе?!?

Според теб Ескапел за какво се пие?

# 344
  • Мнения: 1 195
Преди седмица си пила ескапел, а цикъла ти продължава вече 9 дни, като е закъснял с 3. Нещо не ми излиза математиката.

Общи условия

Активация на акаунт