Кое от тези две имена за момче да избера?Спешно!

  • 8 743
  • 85
  •   1
Отговори

Анкета

Кое от тези две имена да избера

Опции:

  • Мнения: 56
Привет на всички. Скоро влизам в 9-тия месец и така и не успяхме да решим кое име да изберем за момченцето ни. Спряхме са на две имена. Ангел е първото - много харесвам цялото име, но не харесвам никое от галените му форми- Ачо, Анко, Анчо. Та, как ще се обръщам към детето си ежедневно? Другото което е, че това е името и на свекъра. Той е страхотен човек, много го уважаваме, допитах се до нашите ,те казаха,че няма да се сърдят, ако изберем неговото име и нямат нищо против, но все пак ???
Второто име на което се спряхме е Денислав. Денис не ми харесва, тъй като го свързвам с познат. Има хубави галени форми- Дени, Денчо,но установих, че това име не е сред най-харесваните и освен това на много хора им звучало женствено , а и мъжът ми не го хареса особено. Моля ви помогнете с мнения , че наистина съм много объркана вече!

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 14:35 от AnMary

# 1
  • Мнения: 2 083
Аз, доколкото разбирам, нито едно от двете имена не ви харесва на 100% или греша?

Галено на Ангел за мен най-сладко е Ачи.

Денислав не ми звучи никак женствено.

А на свекъра ти как му казват на галено?

# 2
  • Мнения: 56
Аз, доколкото разбирам, нито едно от двете имена не ви харесва на 100% или греша?

Галено на Ангел за мен най-сладко е Ачи.

Денислав не ми звучи никак женствено.

А на свекъра ти как му казват на галено?
На свекъра си му казват "Ангеле."
Харесват ми двете имена, но наистина не мога да реша кое, заради минусите, които изброих...Разгледали сме всички останали предложения за мъжки имена и това са единствените, на които се спряхме. За момичета изборът е мнооого по-голям. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 991
Денислав хич не ми е по вкуса.
Ангел от мен.

# 4
  • Мнения: 2 083
Ами не можете ли и вие да му казвате Ангел, Ангелче (докато е бебе), Ангеле?

# 5
  • Мнения: 221
Ангел и от мен. Може и да не му казвате на галено.

# 6
  • Мнения: 89
Бих избрала Ангел. Не ми харесват производни с Дени- и Дани-.

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Ангел

# 8
# 9
  • Мнения: 218
Ангел - Ани

# 10
  • Мнения: 1 418
Ангел,  другото име хич не ми харесва.Познавах един Ангел, казваха му Ангелчо/Ангеле. Името и на мен ми се вижда хубаво, а галеното ще ве дойде отвътре.

# 11
  • Мнения: 1 348
Диалектна форма на Ангел е Геле.

# 12
  • София
  • Мнения: 22 886

E, как Ани за момче...

Иначе и аз съм за Ангел, не ми харесва Денислав.

# 13
  • Мнения: 2 691
И на мен Ангел ми харесва повече.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 854
Още един глас за Ангел People Angel

Общи условия

Активация на акаунт