Захранване - въпроси и отговори - ТЕМА 4

  • 36 164
  • 724
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4 660
Круша, ябълка, праскова, диня,грозде - всичко сезонно с тях започнах.

# 181
  • Мнения: 115
Аз почнах със слива, защото се беше запекъл, пък и тогава си бяха в сезона. После ябълка, круша, нектарини, пъпеш, диня, дюла, банан, манго. Следвах сезонните плодове. Киви, мандарини, портокали и Т.н. ще са за догодина.

# 182
  • Мнения: 88
Здравейте! Имам въпрос за домашно приготвените пюрета и по-точно за картофеното - мога ли да приготвя пюре за два-три дни или по-добре ден за ден и ако е за няколко дни, как да го направя - просто да сваря няколко картофа, да ги прибера в хладилника и да пасирам колкото ми трябват на следващия ден непосредствено преди хранене или да си приготвя изцяло пюрето и после само да го затопля от хладилника?

# 183
  • Мнения: X
Здравейте! Имам въпрос за домашно приготвените пюрета и по-точно за картофеното - мога ли да приготвя пюре за два-три дни или по-добре ден за ден и ако е за няколко дни, как да го направя - просто да сваря няколко картофа, да ги прибера в хладилника и да пасирам колкото ми трябват на следващия ден непосредствено преди хранене или да си приготвя изцяло пюрето и после само да го затопля от хладилника?


Ако само свариш картофи и ги държиш в хладилника без вода ще се изсушат, а с вода ще се развалят много бързо. Прави си пюре слагай в бурканчета, докато е още горещо и обръщай с капачките надолу, докато поизстине и после може в хладилника, аз до 48ч. употребявам такива домашни пюрета.

# 184
  • Мнения: 2 124
Аз правя пюрето непосредствено преди хранене, не ми е ясно престояло в хладилник и после претоплено пюре и то от картофи на какво има вкус Thinking

На мен поне не ми харесва на вкус не бих го дала и на бебето си.

# 185
  • Мнения: 88
Ще пробвам да сложа в бурканчета и ако е ок на вкус, ще правя поне за два дни. Иначе и аз предпочитам да го направя на момента и досега така правех, но просто ми отнема страшно много време - докато измия, обеля, изкисна за малко картофите, сваря, пасирам и разредя до подходяща консистенция с няколко прекъсвания, защото бебка е от ревливите и мрънкащите и то времето до обяд минало.

# 186
  • Мнения: 2 124
Аз измивам и нарязвам зеленчуците набързо(нама и 5 минути работа), зарязвам ги да се киснат във вода и се занимавам с бебока, после ги мятам  в уреда на Авент (той си прави всичко сам) и се връщам при бебока, след 20 минути ги вадя от уреда и пюрето е готово.

Честно казано супер лесно и бързо става и моето не е от кротките бебета,но прясно приготвеното пюре е много по-ароматно и вкусно от престояло в хладилника.

Освен това и добавям АМ в пюрето и при това положение въобще няма как да стои в хладилника.

# 187
  • Мнения: X
Е, то АМ може да се добави и след това. Не всеки може да си позволи този уред на Авент. Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 124
В една малка порцийка пюре, колко АМ да се добави, че да стане хубава консистенция, предполагам може, но на мен не ми се получава хубаво така Grinning

Аз поне като метна например 1 картоф, 1 пащърнак и 1 морков пасирам, добавям 40 мл АМ и пасирам пак и става страхотно млечно пюренце (такива пропорции срещам и в книгите с рецепти), отделям си една порцийка за бебока а останалото го изяждам или аз или таткото Grinning

А въпросният уред не струва все пак 1000 лв, но не е в това въпроса аз споделих просто как си приготвям пюретата винаги пресни непосредствено преди хранене и малката ги яде със страшен апетит от ден 1.

# 189
  • Мнения: X
За теб 1000 са много, за други и 300 са много. Няма универсален стандарт за всеки. И щом тя самата смята цялата работа за твърде времеемко начинание, аз й казвам, че няма проблем да престои в хладилника до два дни. Все пак и ние като големи хора ядем храна стояла в хладилника и нищо ни няма. Нямам против това, което казваш за прясната храна и т. н., така е, съгласна съм, но нека тя сама си прецени кое й е по силите и възможностите.

# 190
  • Мнения: 2 124
Аз обаче не разбирам защо се хващаш и изтъкваш парите така целенасочено.

ПИШЕШ "Нека тя сама си прецени", ами то е пределно ясно, че сама ще си прецени.....

Както ти сподели какво може да прави с бурканите и хладилника, така и аз споделих, че има и пряк път за винаги прясна храна.

Защо трябва веднага да се оборва различното мнение?

Нека не сравняваме как има възрастни хора, които хапват престояла манджа и по 5 дни в хладилника с първите храни, които се поднасят на едно толкова малко бебе с още незряла храносмилателна система.

# 191
  • Мнения: 2
Здравейте имам един въпрос, чувала съм че главата на бебето растяла от АМ вярно ли е според вас?

# 192
  • Мнения: X
Бебето расте, расте му и обиколката на главичката. На консултацията всеки месец мерят и гръдна обиколка, и главичка.

# 193
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Когато сложиш горещо пюре в буркани и обърнеш надолу да вакуумира може да стои до месец. Аз съм давала до десет дни. Спанака не може да се съхранява така. Другия вариант е да стерилизираш като вариш бурканите по 10-15 минути.

# 194
  • Мнения: 4 660
Гледам моето нормална и е главата, от родилното е на АМ. Stuck Out Tongue Winking Eye
Пюрета правех всеки ден от хладилника не ги ядеше. Сега дават за събота от кухнята, стои в хладилник тях ги яде. Готвя за нея само за неделя.
П.С. мина и периода на непиене на АМ, сега пие по 100 мл. преди сън и рано призори пак толкова. Донякъде си отдъхнах чудех се преди сън какво да и дам.

Общи условия

Активация на акаунт