Захранване - въпроси и отговори - ТЕМА 4

  • 37 873
  • 724
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 248
Ягоди кога може да се предложат?
След 1 годинка и най-добре когато им е сезона

# 271
  • Мнения: X
Имаме домашни много хубави, но бебка ще е на 10-11 м. тогава.

# 272
  • Мнения: 7 776
Ако няма алергии в семейството, може, но с повишено внимание. Аз също ще дам домашни след няколко месеца.

# 273
  • Мнения: X
Благодаря! Още един въпрос. Захранена е с пюрета месни и зеленчукови, плодове, каши, глутен. Иска ми се да пробваме ЗБВ, но не знам как да започна. Тя мачка храната с ръчички.

# 274
  • Мнения: 7 776
Прочетете мненията ми от 18та страница, там има препоръки как сда се започне звб.

Мачкането и играта с храната е нормално и е част от опознаването на храната, оставете детето да го прави. Хубаво е да се предлагат няколко неща, за да има избор детето. Другото съм описала в предните постове 😉

# 275
  • Мнения: X
Предстои ни рожден ден и тук някой беше постнал рецепта за здравословна торта без захар с фурми и кленов сироп. В рецептата се използва брашно от спелта. Интересува ме дали ще се получи с кокосово брашно?

# 276
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Аз я правих с брашно от лимец. Само с кокосово брашно мисля, че ще стане ронлива. Може да сложиш малко като добавка

# 277
  • Мнения: X
Аз я правих с брашно от лимец. Само с кокосово брашно мисля, че ще стане ронлива. Може да сложиш малко като добавка

А, смес кокосово и бадемово? Искам да е с брашно, което не е толкова въглехидратно, че ние с таткото сме на НВХ диета, а и цялата торта малката няма да я изяде. А за гостите ще поръчаме друга.

# 278
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
В такъв случай аз бих опекла блата в голяма квадратна тава, тези на фурните, които са. После ще изрежа кръгчета. Така мисля, че и да е ронлив блата няма да се разпадне, както ако го срежеш на две напречно.

# 279
  • София
  • Мнения: 2 565
Имаме печени червени и зелени чушки, консервирани в буркан. Без никакви добавки. Подходящи ли са за 9-месечно бебе?

# 280
  • Мнения: X
В такъв случай аз бих опекла блата в голяма квадратна тава, тези на фурните, които са. После ще изрежа кръгчета. Така мисля, че и да е ронлив блата няма да се разпадне, както ако го срежеш на две напречно.

Или освен да си играя да пека 4 блата поотделно Wink

# 281
  • Плевен
  • Мнения: 1 222
Да и това е вариант

Аз давам печени чушки отдавна. Щом нямат добавки можеш да ги даваш.

# 282
  • Мнения: 5 478
Аз дадох печена чушка на 8 и малко. Първо зелена, после червена.

# 283
  • Мнения: X
Аз много рано дадох зелена чушка.Тук прочетох, че се бели с белачка и се вари. Червена дадох по-късно.Но бебето не харесва натрапчивият вкус на чушка в ястие.

# 284
  • Мнения: 4 660
Моето бебе също не хареса чушката в пюре , но онзи ден и цацох от нашия мишмаш много и хареса яде доста.
Какви купенни каши давате ?

Общи условия

Активация на акаунт