Спане само върху някой

  • 6 515
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: X
Този форум ми подейства много успокояващо... Моята дъщеричка е на 6 месеца и половина, от момента в който я взехме вкъщи си спинка върху мен , но вече и е неудобно и иска да си легне до мен но да я гушкам... Така спи цяла вечер . И мен много ме критикуват че така спи , нямало да може да се отдели от мен , няма да свикне на ясла или градина, а бе доста се тревожа да не се окажат прави... На мен ми доставя изключително удоволствие да я гушкам и да спинка до мен !

Според мен децата имат затруднения със свилвамето на ясла или детска градина.Това е толкова стандартно и съм сигурна, че не зависи от това кой къде е спал.Казвам го, въпреки, че съм с едно дете на десет месеца.Не съм много опитна, но и мен ме критикуваха заради това и сега, че все още кърмя.

# 31
  • Мнения: 267
Когато спи при нас, всички се наспиваме. Така през деня и двете сме заредени с енергия за игри ! Да не говоря колко по-удобно ми е да я нахраня... Също не понася да е завита , независимо от температурата в стаята рита завивката , но до мен колкото и да е я завивам или я топля докато съм я гушнала Heart радвам се че има и други които са в нашето положение, тъй като както вече казах целия ми разказ звучи като ужас на поколенията преди мен Joy

# 32
  • Мнения: 2 560
Гледайте си децата, както намерите за правилно, поколенията, съседите и тн. да си гледат работата. И аз имам едни познати, които изпаднаха в потрес, когато разбраха, че леглото на моя син е залепено за спалнята и сутрин ме събужда,  като се покатери върху мен. Тяхното дете от първия си ден вкъщи е в отделна стая, което пък за мен е пълен ужас. 

# 33
  • Мнения: 215
Не се притеснявайте, че щяло да свикне...
И моето момче имаше много силни колики на вашата възраст и спеше само така и аз съм се схващала, нищо не можех да направя, както казвате се къпех само когато успея да се отделя за 5 мин + че моя спеше така, но само върху мен. Но ето отмина, сега си спи самичък, разбира се пак се гушкаме много[само на 5 месеца е още]
И на мен ми говореха такива неща, но това са глупости, ти си майка и слушай инстинкта си, ако той ти казва, че трябва да го гушнеш значи трябва. А бебе на 2 месеца е толко неосъзнато, че не само че не може "да свиква" с разни неща, ами то още се чувства като част от теб и е супер нормално да иска да спи върху коремчето ти.

# 34
  • UK
  • Мнения: 2 831
Moos, чак сега видях въпроса.
Разликата между двете е от земята до небето, малката е много спокойна, сдържана, слушате когато искаш да и обясниш защо едно нещо не бива и не трябва да се прави. Винаги се старае да направи нещата както съм и показала.
Голямата е импулсивна, избухлив, ако и покажа нещо тя го прави наопаки. Аз знам, че това се дължи и на характер, различна човешка индивидуалност.
Но това което със сигурност е повлияно от ранното и отделяне от мен е че ми няма доверие, не споделя, не обича да говори с мен. Даже когато се удари не идва при мен никога, не ме търси за утеха. Понякога си мисля, че когато порасне ще си тръгне и няма да и е мъчно въобще за мен.
Но ходих на много курсове, чета постоянно нови книги, говоря с учителите и, и си мисля че вече има лека промяна в нея, и в мен разбира се.
Забравих да напиша, че сме във Великобритания.

# 35
  • Мнения: 425
И аз ги слушах тези глупости - "Не го оставяй да спи върху теб, ще свикне", "Не го разглезвай с гушкане, остави го да пореве и накрая сам ще се успокои". Дрън-дрън! Бебетата имат нужда да усещат мама. Достатъчно им е стресиращо самото раждане, не може изведнъж да ги отделим напълно с цел възпитание.
Моето момче първоначално спеше върху мен заради коликите - единствено това го успокояваше и успяваше да заспи. Сега вече понякога заспива в леглото, друг път просто гушнат, а понякога все още спи върху мен. Аз пък му се радвам и ми е приятно, нищо че не ми остава време за други неща. Така и двамата сме по-спокойни. Blush

# 36
  • Мнения: 2 124
Moos, чак сега видях въпроса.
Разликата между двете е от земята до небето, малката е много спокойна, сдържана, слушате когато искаш да и обясниш защо едно нещо не бива и не трябва да се прави. Винаги се старае да направи нещата както съм и показала.
Голямата е импулсивна, избухлив, ако и покажа нещо тя го прави наопаки. Аз знам, че това се дължи и на характер, различна човешка индивидуалност.
Но това което със сигурност е повлияно от ранното и отделяне от мен е че ми няма доверие, не споделя, не обича да говори с мен. Даже когато се удари не идва при мен никога, не ме търси за утеха. Понякога си мисля, че когато порасне ще си тръгне и няма да и е мъчно въобще за мен.
Но ходих на много курсове, чета постоянно нови книги, говоря с учителите и, и си мисля че вече има лека промяна в нея, и в мен разбира се.
Забравих да напиша, че сме във Великобритания.


Прощавай, че не разбрах, но на кое казваш "ранно отделяне от мен" на спането в отделно креватче до теб или просто си я дала на някой да я гледа?

Защото ако казваш "ранно отделяне от мен" на спането в отделно креватче до теб извинявам се предварително, но е много преувеличено.



Моята дъщеря от ден 1 си спи в нейното си креватче, което е до мен.
 Сега е на 5 месеца и половина.
 Като беше новородена се будеше често съответно аз често ставах гущках си я, храних си я, разнасяхме се, приспивахме се и накрая пак си я слагах в нейното си креватче, което е до мен, случвало се е да ставам и през 40 минути и да повтаряме процедурата и после пак и т.н.
Заедно спим само през деня на нашето легло, но през нощта си е на нейното, истината е, че просто така си свикна.

Не е била оставяна да си реве в кревата никога и нейното креватче все пак не е накрай света а в нашата спалня.

Последна редакция: пн, 11 фев 2019, 06:33 от Mn.nikol

# 37
  • Мнения: 1 781
Благодаря ви, по спокойна съм, като няма упреци.... Че е нормално и се случва често, а не че съм го разгевезила (бебешоче на месец и нещо) то е душичка, която има нужда да му се показва топлинка и обич.
А за белия шум съм пробвала - не се получава... Никакъв шанс и с биберон
Споко, някои бебенца просто са така. Мойта дъщеря от родилното беше с проблемно коремче, свиване, гънене, напъване и след кърмене спеше спокойно и добре само върху някого. Така си изкарахме първите 3 месеца. Към 4тия коликите или каквото там я мъчеше отмина и сега не иска да спи върху никой. Аз я взимам, а тя се претъркули да си е на свобода Grinning
Трудно е и уморително обаче това си е твойто детенце, такова ти се е паднало, в други неща пък ще ти е лесно, а на други трудно, ще мине, трябва търпение и стискаш зъби. Гушкайте го, то има нужда от вас, най-вече от теб, в никакъв случай не става дума за разглезване на такова малко същество! Кураж!

# 38
  • София
  • Мнения: 1 268
Чак сега прочетох темата!
Моето бебче е на 2++ месеца.
През днея спи само, ако е гушната в някой,от време на време се случва да я оставя в шезлонга и да продължи да спи 20-30 мин, но толкова.
През деня единственото по дълго спане е в количката на раходка (или в колата на път).
Имахме 2 седмици с много тежки колики. През това време бебето спеше само и единствено при мен в леглото. Само между нас беше спокойна. Все пак всяка вечер преди да я взема при нас я пробвах да я оставя в нейното легло, като не станеше я взимах при нас.
Този период обаче отмина и един ден след повече от 2 седмици си остана да си спинка в леглото.
На мен и на таткото ни е много приятно да спи между нас и сутрин, когато се събуди към 6,7 (сутринта, когато вече не е толкова сънита) за поредното си ядене я взимаме между нас, тъкмо поспиваме до по късно и да я погушкаме.

И аз мисля, че бебето само си показва, щом иска да се гушка, значи от това има нужда. Има нужда от майчиния допир, топлота. Няма абитуриент/ка, който да спи върху майка си, нали? Всичко с времето си 😇

# 39
  • Мнения: 1 001
Няма абитуриент/ка, който да спи върху майка си, нали? Всичко с времето си 😇
Е, как! Ако четеш някои мнения тук, до сватбата ще спи при майка си и баща си. Те днешните тийнейджъри само за това си мислят.

# 40
  • Мнения: 34
Здравейте мили мами! Имам нужда от съвет - бебето ми е почти на 3 месеца и спи само върху мен! Още от родилното ми го дадоха в ръцете и акушерките доста постракаваха да спи върху мен .. (раждах в чужбина). Коликите ни почнаха на втората седмица и тогава беше неизбежно цялото това люшкане и друсане за да се успокой и заспи. Да ама сега бебо заспива само така а колики няма! Вечер с много мъки успях да го отлепя след като заспи дълбоко на гърдите ми и да го сложа в кошарката до мен, но не всеки път става от първият път. След като го накърмя почвам люшкане и песни и чакам да заспи достатъчно дълбоко за да го преместя, но в повечето пъти отваря веднага очи и почва или да реве или се разсъмва, което означава ново люшкане и пеене и то кажи речи сме почти на следващото кърмене, което за мен спане няма.😣 През деня стана вече кошмарно, защото преди си заспиваше на люлката, но последните две седмици грам не иска там и реве някой да го вземе. Пробвах метода да го оставям да плаче, но така и не заспива... резултата до момента е преуморено бебе вечер, което заспива с писъци и викове с часове.
Напоследък спря дори в количката на вън да заспива.
Моля ви много за съвет.. поне през деня да си спи в кревата за да си свърша домакинската работа. Доста ми е трудно да продължавам да стоя на дивана с бебе на гърдите по цял ден и в момента в който мръдна да отваря очи и после да киселее, защото не е спал.

Благодаря предварително!

# 41
  • Мнения: 7 776
Научи се да кърмиш легнала,така хем бебето яде и заспива, хем ти почиваш и заспивш и спите заедно  А в последствие може и д започнеш да го местиш в кошарата му, но на тоя етап,докато имаш нощни кърмения, общото спане е по-удобно.
В първи пост на тази тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1089745 ще видиш видеа как да кърмиш легнала.

Друго нещо, което ще ти помогне да приспиваш лесно детето е носене в слинг (тъкан или май тай за тази възраст), детето ще се приспива лесно от допира до теб, а може и да кърмиш, докато го носиш. Дъщеря ми заспиваше почти веднага в слинга,другите ползи на носенето няма да ги споменавам,но е само в плюс бебеносенето.

# 42
  • Мнения: 1 781
Здравейте мили мами! Имам нужда от съвет - бебето ми е почти на 3 месеца и спи само върху мен! Още от родилното ми го дадоха в ръцете и акушерките доста постракаваха да спи върху мен .. (раждах в чужбина). Коликите ни почнаха на втората седмица и тогава беше неизбежно цялото това люшкане и друсане за да се успокой и заспи. Да ама сега бебо заспива само така а колики няма! Вечер с много мъки успях да го отлепя след като заспи дълбоко на гърдите ми и да го сложа в кошарката до мен, но не всеки път става от първият път. След като го накърмя почвам люшкане и песни и чакам да заспи достатъчно дълбоко за да го преместя, но в повечето пъти отваря веднага очи и почва или да реве или се разсъмва, което означава ново люшкане и пеене и то кажи речи сме почти на следващото кърмене, което за мен спане няма.😣 През деня стана вече кошмарно, защото преди си заспиваше на люлката, но последните две седмици грам не иска там и реве някой да го вземе. Пробвах метода да го оставям да плаче, но така и не заспива... резултата до момента е преуморено бебе вечер, което заспива с писъци и викове с часове.
Напоследък спря дори в количката на вън да заспива.
Моля ви много за съвет.. поне през деня да си спи в кревата за да си свърша домакинската работа. Доста ми е трудно да продължавам да стоя на дивана с бебе на гърдите по цял ден и в момента в който мръдна да отваря очи и после да киселее, защото не е спал.

Благодаря предварително!
Мила сякаш описваш мен, нещата се промениха към 5-6 месец, започна и в количката навън да заспива и аз се отлепих от дивана...
Не мисля, че в родилното така са го “научили” просто след като полвин година си блъсках главата разбрах, че някои деца са си така. Друго спят като голям човек от 1вия ден. Късмет...
Успех, ще мине!

# 43
  • Пазарджик
  • Мнения: 100
Здравейте мами,чета ви от началото и добре,че ви намерих.Мислех,че само аз съм в това положение(нито едно бебе не е така около нас).Вече почнахме 10 месец и все още най обича да спи у мен.NatPat све едно аз съм го писала.Сега е малко по добре и вънка взе да заспива ,но той спи по малко....дали вън или у нас,как спи се стряска и се буди( гледам да съм до него ,ако мога веднага да го приспя,но не всеки път става),а после реве че се не наспал.Откакто започна да спи между нас се поуспокои и спинка малко по спокойно,но най дългият му сън е 3-4 часа през нощта.Вече се примирих,че това е положението явно момчетата са по галеници.😘

# 44
  • Мнения: 1 781
Този форум ми подейства много успокояващо... Моята дъщеричка е на 6 месеца и половина, от момента в който я взехме вкъщи си спинка върху мен , но вече и е неудобно и иска да си легне до мен но да я гушкам... Така спи цяла вечер . И мен много ме критикуват че така спи , нямало да може да се отдели от мен , няма да свикне на ясла или градина, а бе доста се тревожа да не се окажат прави... На мен ми доставя изключително удоволствие да я гушкам и да спинка до мен !

Според мен децата имат затруднения със свилвамето на ясла или детска градина.Това е толкова стандартно и съм сигурна, че не зависи от това кой къде е спал.Казвам го, въпреки, че съм с едно дете на десет месеца.Не съм много опитна, но и мен ме критикуваха заради това и сега, че все още кърмя.
Moos ти надявам се не обръщаш внимание на тези критики. Blush
Световната здравна организация препоръчва кърмене до 1г паралелно със захранването. Хората не обичат много да се осведомяват, но да наставляват и критикуват, да.
Малко офф топик отивам, но леко ме хваща яд като видя как майки си дърпат, влачат, викат, че и шамаросват децата на има няма 2г ( че и на колкото и да са) по улици и градинки и всички мълчат и се правят, че не са там. После обаче ей такава уста отварят къде спи детето и че е кърмено. Close

Общи условия

Активация на акаунт