Втора бледа черта на теста за бременност

  • 884 774
  • 15 079
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 153
Ти ако тръгнеш така всеки месец да си правиш кръвни тестове, а бременността се забави, къде ще му излезе края?

Да така е ,но така или.иначе ми е годишния преглед при личната  и ще ми взима кръв за изследвания  реших и за този хормон до й кажа да ми изледват Simple Smile

# 1 021
  • Мнения: 125
Момичета, направих си тест на 12 ден от Ову, който излезе положителен във времето за отчитане с бледа, но розова чертичка. Реших да направя още един тест 48 часа по-късно, който отново показа бледа черта. Притеснението ми е, че очаквах на втория тест чертичката да е започнала поне малко да потъмнява, а тя си стои съвсем същата. С първата бременност направих теста на 5 ден закъснение и след няколко дена видяхме плодното сакче. Сега това ми е направо като средновековно мъчение. Нито мога да се зарадвам, нито мога да споделя с някого. Дори и на таткото не съм казала още. Ще направя още един тест, но на друга марка след 2 дена, но това чакане ме убива...


Всяка втора черта е положителен тест. След 48 часа не е задължително чертата да е по-тъмна. Освен това, наситеността на чертичката в ранна бременност не е показателна, защото зависи и от концентрацията на урината. Безсмислено е да следиш дали потъмнява. Само си създаваш излишни притеснения.

П.П. Не знам кое чакане те убива, но после имаш 9 месеца чакане, така че се въоръжи с търпение.

Аз веднъж да чуя сърчицето, няма да бързам, ама неведението е кофти. И хем ми е второ и се предполага че вече имам опит Grinning

# 1 022
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз веднъж да чуя сърчицето, няма да бързам
Да бе, да, вярваш ли си  Laughing И аз бях така, да чуя сърцето няма да се притеснявам, да мине първата ФМ няма да се притеснявам, да го усетя да рита няма да се притеснявам. Да, ама не Crazy

# 1 023
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Ти ако тръгнеш така всеки месец да си правиш кръвни тестове, а бременността се забави, къде ще му излезе края?

Да така е ,но така или.иначе ми е годишния преглед при личната  и ще ми взима кръв за изследвания  реших и за този хормон до й кажа да ми изледват Simple Smile

мисля че не се поема от касата Simple Smile

# 1 024
  • Мнения: 23
Здравейте Simple Smile
Понеже четох доста различни неща по темата  и малко се обърках ...
С приятеля ми имахме опит за бебе  на 02 юли.
Та въпроса ми е   трябва ли да изпитвам вече някакви признаци?  Понеже нищо различно и необичайно не усещам  Simple Smile
На 15 сти ще си направя кръвня тест  Simple Smile
Благодаря на отзовалите се  Simple Smile
Защо ще си правиш кръвен тест? При всички случай се прави първо домашен тест за бременност купен от аптеката и то обикновенно след закъснение на цикъла. Правила ли си такъв тест? Това, че сте правили опити не означава, че е станало и че трябва задължително кръвен тест. За симптоми преди закъснение на цикъла, че и след това не е задължително да имаш. Основния симптом е точно закъснението на цикъла. Кога трябва да ти идва? Ако не е станало важното е да не се отчайваш почти никога не става от първи опит.

Чета,че най рано може да покаже резултат кръвния тест с този хормон ЧХГ  10-13дена след п.акт
До сега не сме правили опити това е първия
Знам ,че не винаги става от първия опит,но ми се иска Simple Smile  
Датата която трябва да ми дойде е на 18сти
???? Извинявай.......100 процента коментара ми е излишен! Това със забременяването не е като пазаруването,може да стане от първия път,може да мине време,не малко дори. Разочароващо е чакането!Защо прибързваш с кръвни тестове,защо изобщо в момента го мислиш.....Остави нещата сами да се случат. Рибата в морето ти тигана слагаш....


Дайте си малко време на тези неща! Дайте време да се случи,дайте време да Ви се наситят чертите! Нищо не става еднакво и с магическа пръчка!

# 1 025
  • Мнения: 5 468
И аз се чудя каква е тази драма още на първия месец опити, та чак и кръвен ще пуска. Според статистиката по-малко от половината двойки постигат зачеване през първите 3 месеца, т.е. вероятнастта да не се получи от първия месец е по-голяма, отколкото да се получи. За съжаление, като се тръгне с такава нагласа още от първия опит, после разочарованието е много много по-голямо, ако не се получи веднага. Такива жени след няколко месеца опити вече изперкват. Реалистичната нагласа помага много повече, отколкото наивните  очаквания.
 

# 1 026
  • Мнения: 215
Момичета, преди малко си направих тест за бременност и е отрицателен, днес чхг ми е 392, възможно ли е теста да не ми е отчел правилно или да е от това че пия по 3 литра вода на ден, а теста не е направен с първата урина?

# 1 027
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Престани да си правиш повече тестове.

# 1 028
  • Мнения: 450
Мислех, че за теб вече всички разбрахме, че си бременна. За чий ги правиш тези пикливи тестoве всеки ден? Пък и кръвен имаш нов... 🤔

# 1 029
  • Мнения: 215
Мислех, че за теб вече всички разбрахме, че си бременна. За чий ги правиш тези пикливи тестoве всеки ден? Пък и кръвен имаш нов... 🤔
Защото се притеснявам супер много... чхг ми е много ниско за седмицата в моята трябва да съм

# 1 030
  • Мнения: 450
И като ги правиш тези тестове нон-стоп, освен да се филмираш, какво друго постигаш? ЧХГ расте различно при различните жени.

Сама се напрягаш и това би могло да ти навреди. Успокой се малко, живей си живота. Бременността не е болест, не е нужно да се притесняваш толкова. Личи ти, че е много желано и наистина си много притеснена, но просто се успой. Не можем да отговорим на въпросите ти адекватно и със 100% точност, не сме АГта.
Пухкаво финалче ти желая ✌🏻

# 1 031
  • Мнения: 625

И като ги пускаш всеки ден и виждаш чхг постоянно, по-спокойна ли си? Това, че го изследваш постоянно не дава по-добър резултат... разбрахме, че си била в доста тежки ситуации и е дълго чакана Б, ама според мен каквото и да има да става ще стане, дали за хубаво, или за лошо, ако ще и на всяка минута кръвен да пускаш... спокойствие и малкооо търпение с прегледи в подходящото време, а ние ти стискаме палци всичко да е наред.. Hug

# 1 032
  • София
  • Мнения: 10 642
didiiva, ако трябва да ти дойде на 18, то на 2ри не си била в овулация, а е била 3–5дни по-късно

# 1 033
  • Мнения: 153
didiiva, ако трябва да ти дойде на 18, то на 2ри не си била в овулация, а е била 3–5дни по-късно


Мии  аз се водя от едно приложение което изтеглих и  там ми изписа  шанс за забременяване високо  Simple Smile  Simple Smile

# 1 034
  • Мнения: 2 515
Това календарче си е за теб-ти да си отбелязваш разни работи. И, ако не си го настроила ще дава фабрични ориентировъчни данни.
Настроила ли си дължина на лутеална фаза? И твоята дължина на цикъла.
Всъщност, дори и да ги настроиш, пак гаранция кога ще е О, няма. Да не говорим, че е възможно и липса на О.

Пробвай с тестове за овулация + мерене на БТ и ще се ориентираш най-добре дали има и кога е овулацията. Ама календарчето с нищо не ти помага, а повече те обърква.
Аз, например, с цъкъл 30 дни(до 34 стига), винаги съм смятала, че трябва да е по средата - около 14-15 ден. Да, ама не!  Около 18тия ден е.

Общи условия

Активация на акаунт