Втора бледа черта на теста за бременност

  • 878 930
  • 15 079
  •   3
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 444
Само дето никой не знае кога е била в овулация... аз също съм забременявала веднага след мц при положение, че ми идва на 34, а не на 28 дни. Дори на теста преди да ми дойде пишеше 1-2 седмица. Хора, сметките някой път не са по учебник. Склонна съм да вярвам, че са положителни.

Цикълът ми е 34 дни. Въпреки един пост по-горе, че само на здравите жени цикълът е 28 дни, лично аз се считам за здрава.
Бременна съм в 4-ти месец, като последният ми цикъкл беше на 31.03 с доказана овулация на 18.04.
Положителен уринарен тест получих на 28.04.2018.
От това, което е написала потребителката с двата теста за бременност аз съм склонна да вярвам, че положителен тест на бременност няма. Може да се появи, но е все още рано.
Преди тази бременност, при опитите през месеците и аз съм получавала такива черти след 10-тата минута, но положителен резултат нямаше.
Нормално е на всеки, който иска положителен резултат да се хваща за всичко, но нека бъдем преди всичко реалисти.
Кръвен тест е напълно ненужен след уринарен. Кръвен тест се прави от здравна гледна точка и при съмнения за кухо яйце, извънматочна и т.н, а това дали има проблем с бременността може да се установи в 5-6-та седмица. Т.е минимум 2 седмици след закъснението, а понякога дори и по-късно.

# 1 066
  • Мнения: 5 468
Само не разбрах къде прочете, че някой твърди, че цикълът на здравите жени е 28 дни? Никой не е писал такова нещо, нито е вярно.

Моля, четете внимателно, защото така тръгва грешно предадена информация.

# 1 067
  • Мнения: 444
Само не разбрах къде прочете, че някой твърди, че цикълът на здравите жени е 28 дни? Никой не е писал такова нещо, нито е вярно.

Моля, четете внимателно, защото така тръгва грешно предадена информация.

Определено мога да чета.
Това имах предвид:
"Момичетата добре са ти обяснили, че най-вероятно са изпарителни. Лутеалната фаза при здрава жена е около 14 дена."

Постът е на предната страница.

П.П
Може би сега ще се хванете за това "около" Simple Smile
Лек ден пожелавам Heart

# 1 068
  • Варна
  • Мнения: 25 212
А разлика между понятията "дължина на цикъла" и "дължина на лутеалната фаза" не виждаш ли???? Щото овулацията може да е и на 20-тия ден, и на 10-тия, обаче ЛФ обикновено е една и съща и да, средно е около 14 дни, за разлика от силно вариращата дължина на фоликуларната фаза.

# 1 069
  • Мнения: 444
А разлика между понятията "дължина на цикъла" и "дължина на лутеалната фаза" не виждаш ли???? Щото овулацията може да е и на 20-тия ден, и на 10-тия, обаче ЛФ обикновено е една и съща и да, средно е около 14 дни, за разлика от силно вариращата дължина на фоликуларната фаза.

Нека не се правим на неразбрали.
Нормално е при по-дълъг цикъл да има и по-дълга лутеална фаза.
При мен тя е 16-17, че съм стигала дори и 18.

# 1 070
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Въобще не е "нормално". ЛФ обикновено е постоянна, варира ФФ. Това, че има и изключения не променя правилото. Освен това за разлика от ФФ за ЛФ е добре да не е прекалено къса, нито прекалено дълга.

# 1 071
  • Мнения: 444
Въобще не е "нормално". ЛФ обикновено е постоянна, варира ФФ. Това, че има и изключения не променя правилото.

Абсолютно.
Както казах по-горе, считам се за нормална и здрава с репродуктивната ми система.
Явно обаче съм едно чудо и хора като мен няма.
Или ако има, то те не са здрави и са изключение.

Спирам да се обяснявам, защото едно нещо, което съм научила в този форум е, че градивен спор не може да се води,

Лека седмица.

# 1 072
  • София
  • Мнения: 10 642
16-17дни лутеална фаза... а как е засечена овулацията?

# 1 073
  • София
  • Мнения: 11 411
Сигурно според календарчето, някакво течение и болки в яйчника.

# 1 074
  • Мнения: 10
Здравейте.. повторих тест ..и отново много бледа 2ра..

# 1 075
  • София
  • Мнения: 11 411
Ти преди десетина дни беше с 11 дни закъснение и бледа втора. Сега още 10 дни по-късно пак си с бледа втора. Отиди на лекар, то ще се види вече. Ако наистина имаш втора черта де, мисля че никой тук не я видя.

# 1 076
  • Мнения: 444
Сигурно според календарчето, някакво течение и болки в яйчника.

Не познахте.
Написала съм доказана овулация.
Според вас какво означава доказана овулация?
Дали е с календарче?

# 1 077
  • София
  • Мнения: 10 642
С какво е доказана е въпроса

# 1 078
  • Мнения: X
С първи ден на цикъла 31.03, ако овулацията е доказана с фоликулометрия и е на 18-ти, то това е 19-ти ден от цикъла. До 34 остават още 15 дни ЛФ. Ако е "доказана" с положителен тест на 17-ти, то за ден на ОВУ се приема 18-ти. Ако теста е бил + на 18-ти, то ОВУ е била на 19-ти(20 ден от цикъла) и така остават 14 дни ЛФ. Аз не смятам, че това е изключение от правилото.

# 1 079
  • София
  • Мнения: 10 642
С първи ден на цикъла 31.03, ако овулацията е доказана с фоликулометрия и е на 18-ти, то това е 19-ти ден от цикъла. До 34 остават още 15 дни ЛФ. Ако е "доказана" с положителен тест на 17-ти, то за ден на ОВУ се приема 18-ти. Ако теста е бил + на 18-ти, то ОВУ е била на 19-ти(20 ден от цикъла) и така остават 14 дни ЛФ. Аз не смятам, че това е изключение от правилото.
Абсолютно! Не знам от къде излизат тия 16-17 дни ЛФ 🤔

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 16:29 от Nandin

Общи условия

Активация на акаунт