Втора бледа черта на теста за бременност

  • 884 222
  • 15 079
  •   3
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 444
С първи ден на цикъла 31.03, ако овулацията е доказана с фоликулометрия и е на 18-ти, то това е 19-ти ден от цикъла. До 34 остават още 15 дни ЛФ. Ако е "доказана" с положителен тест на 17-ти, то за ден на ОВУ се приема 18-ти. Ако теста е бил + на 18-ти, то ОВУ е била на 19-ти(20 ден от цикъла) и така остават 14 дни ЛФ. Аз не смятам, че това е изключение от правилото.

Доказана овулация чрез фоликулометрия на 18-ти.
Не всеки месец има 30 дни и не всеки месец цикълът ми е по часовник 34 дни. Поради тази причина съм написала, че съм стигала и до 18 дни ЛФ, отново доказана чрез фоликулометрия от лекари в Надежда, ама те лекари и не разбират. Тук знаят повече.
Да приемем, че май месец е трябвало да ми дойде на 3-ти или 4-ти. Пак не излизат 14 дни, а по-скоро 16.
Важното тук(в тази тема) е да затапваме другите, защото сме всезнаещи.
Предлагам след като родя(живот и здраве) и ми дойде цикъла да поканя някоя от вас да ми свети кога ми идва цикъла, кога съм в овулация и колко дълга ми е ЛФ, защото някак си всичко трябва да е точно.
Лека седмица пожелавам отново на всички.
Повече не смятам да отговарям на никой.
Махам се от темата.

П.П
За да е шокът още по-голям, да кажа, че съм имала и овулация(да овулация!!!!!) по време на менструация. Отново доказана от лекар в Надежда чрез фоликулометрия. Беше настанал един хаос с хормоните.
Ужас. Обърках ви вече съвсем "схемите", нали?

# 1 081
  • София
  • Мнения: 11 482
Ама хем не можете да смятате, хем се сърдите.

# 1 082
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Ама няма защо да се шокираме, организмът не е машина и случаи има всякакви. Обаче "хаос в хормоните" някак не се връзва със "Здрава жена", нали така... Т.е. тя пак може да си е здрава във всякакво друго отношение, но цикълът ѝ да е далеч от нормите. За другото съм на мнението на Miamim.

# 1 083
  • София
  • Мнения: 10 642
Ама хем не можете да смятате, хем се сърдите.
Че може и да ни набият

# 1 084
  • Мнения: 444
Ама хем не можете да смятате, хем се сърдите.
Че може и да ни набият

АААХАХАХАХАХААХ!
В амок изпадам Simple Smile))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Благодаря, че правите денят ми толкова цветен и усмихнат днес Simple Smile
До месечинка: не мисля, че е работа на който и да е било да обяснявам защо са ми били объркани хормоните. За да бъда правилно разбрана в случая ще обясня, че хормоните са ми наблъскани в тялото поради процедура, но тази процедура не е заради грешка в моето тяло. Хващате се за елементарни неща в тази тема. Наблюдавам ви от година-две, без да пиша и без да имам регистрация. Пишете едни и същи хора и вкарвате "справедливост" по ваши си критерии, но дали са правилни тези критерии, то само вие си знаете. Безцеремонни сте и почти всичко, което не ви се е случвало и което е извън нормата е един вид "анатема".
Специално споделих това за овулация в менструацията, защото една-две страници назад в темата бе написано от друга всезнайна потребителка, че това е един вид абсурдно.
Отново ви пожелавам спорна седмица. Не, че на мен някой ми отвърна със същото Simple Smile

# 1 085
  • София
  • Мнения: 11 482
Благодаря. Спорна седмица и на теб.

# 1 086
  • Мнения: 2 515
Като кажете, че в Надежда лекари са ви казали еди си какво, сякаш се опитвате да придадете тежест на това, което може би не сте разбрали.
Или се опитвате да убедите себе си. И аз не знам какво се случва, ама това е 'щото и на мен хормоните ми бушуват и сигурно ще вляза в графата на злобните, ама понякога пишете, без да четете. Някак избирателно и заядливо отговаряте. Пфу!

# 1 087
  • Мнения: 444
Като кажете, че в Надежда лекари са ви казали еди си какво, сякаш се опитвате да придадете тежест на това, което може би не сте разбрали.
Или се опитвате да убедите себе си. И аз не знам какво се случва, ама това е 'щото и на мен хормоните ми бушуват и сигурно ще вляза в графата на злобните, ама понякога пишете, без да четете. Някак избирателно и заядливо отговаряте. Пфу!

Това, че отстоявам дадена позиция не ме прави заядлива. Напротив, заядливите в повечето ситуации сте вие. Четете под лупа всеки пост и се започват едни безплодни и елементарни коментари по страници, които обикновено нямат общо със зададения въпрос на дадена потребителка. Както в случая е с мен.
Захванахте се с това, че ми е правена фоликуметрията в Надежда и че едва ли не се опитвам да обедя себе си в достоверността й. Като четете и пишете, осъзнавате ли какво всъщност пишете? Благодарение на тези 2 фоликуметрии, които споменах съм бременна. Коя сте вие, за да знаете какво мисля и чувствам? Да знаете в какво се опитвам да се обедя? Какви са тия неща, които пишете и мислите? 👀
За пореден път се опитвате да вкарате думи "в устата" на жена. Спирка нямате.
Аз от своя страна наистина спирам да се занимавам с вас.

Последна редакция: пн, 15 юли 2019, 20:12 от peycheva

# 1 088
  • Мнения: 6 604
Заядлива си и то доста. Пази си нервите, вредни са не само по време на бременност. Не знам кой в какво се опитваш да Обедиш, но не е зле да разпиташ малко повече лекарите в Надежда. Може пък да са на едно мнение с момичетата от темата 😉
Здраво бебе на финала пожелавам.

# 1 089
  • София
  • Мнения: 11 482
Еееее, то пък били само две фоликулометрии. За едната се сметна, че ЛФ си е нормална, а не 17-18 дни. Интересно другата какво е показала, и там не вярвам да са били 18 дни, та така да твърдиш, че категорично твоята ЛФ е доста по-дълга. Всеки месец.

# 1 090
  • София
  • Мнения: 10 642
Еееее, то пък били само две фоликулометрии. За едната се сметна, че ЛФ си е нормална, а не 17-18 дни. Интересно другата какво е показала, и там не вярвам да са били 18 дни, та така да твърдиш, че категорично твоята ЛФ е доста по-дълга. Всеки месец.

Е  другата е овулация по време на менструация с разбутаните хормони

# 1 091
  • Мнения: 562
Еееее, то пък били само две фоликулометрии. За едната се сметна, че ЛФ си е нормална, а не 17-18 дни. Интересно другата какво е показала, и там не вярвам да са били 18 дни, та така да твърдиш, че категорично твоята ЛФ е доста по-дълга. Всеки месец.

Е  другата е овулация по време на менструация с разбутаните хормони
Абе това за овулация по време на менструация съм го чувала и преди. Жена не е можела да има дете и и казали да правят секс по време на менструацията и и тя забременяла. Но това е във времена, когато нито техниката, нито методите са били на това ниво. А това, че има овулация по време на кръвотечение е сигнал, че нещо не е наред. Предвид нива на прогестерон и естроген през различните фази. Не е изключено, но е сигнал за нещо нередно.
Хубаво е, че има положителен финал и е хубаво, че се следи от лекари, защото при такива съмнения за хормонален дисбаланс е нужно строго наблюдение. Забременяването е само началото, от там нататък има още едни 9 месеца до отделянето на бебето от майката, а до тогава нейните хормони влияят върху него. Успех и здрав финал.

# 1 092
  • Мнения: 23
Сайтът нали е за споделяне на мнение и обмяна на информация? Защо тогава се избиват комплекси! Току виж изскочи по оперена жена и насмете комплекса!Само че умния няма смисъл да се занимава..... Нужно ли е такова подскачане?!
Всеки пита каквото не му е ясно,всеки отговаря доколкото му е посилно,доколкото е преживял! Глупави сме че сме дали мнение,а безразличието дали няма да бъде по добре? Не сме лекари,това е ясно!Всяка обаче е преживяла нещо което друга не е! От години чета сайта без регистрация и съм намирала много полезна информация от дамите,които са отделяли време да помогнат колкото могат"нали са всезнаещи" .....
 Хора сме преди всичко!  ХОРА!!! Уважавайте положените усилия,с тактични плюнки и заяждане не става!
Надали някой ще дойде в дома Ви да се интересува,кога ще Ви дойде и кога ще бъдете в овулация..........По добри отговори на зададените въпроси се получават от докторите,тук всезнайките ние защо изобщо ни питате???????

# 1 093
  • Мнения: 5 468
Въпросът тръгна оттам, че потребителката каза, че е било написано, че здравите жени имат 28 дневен цикъл и беше добре да се изясни, че дължина на ЛФ е нещо съвсем различно от дължина на МЦ. Тук четат много жени и е добре да сме коректни в информацията.

По отношение на ЛФ, за нормална се счита такава с дължина 12-16 дни. По-къса от 12 дни и по-дълга от 16 дни говори за наличие на проблем. В масовия случай ЛФ е 14 дни, но разбира се, това не е при всички жени. Друго характерно е, че ЛФ при една и съща жена е еднаква всеки месец, докато ФФ може да е с различна дължина и оттам да се мени и дължината на цикъла.

Peycheva, ти говориш за изключения от приетото за нормално при нормално функциониране на женската репродуктивна система, но самата ти казваш, че си имала проблеми и са те следяли лекари. Овулация по време на менструация може да се случи, но не се приема за нормално явление, тъй като говори за някакъв проблем с функционирането на хормоните. Затова нека правим разлика между нормално и не съвсем нормално функциониране на репродуктивната ни система. Това не е с цел да те обидя, а само да изясня какво имам предвид. Много жени се сблъскваме с проблеми под някаква форма и е добре да сме наясно кое е нормално и кое не.

# 1 094
  • Мнения: 444
Въпросът тръгна оттам, че потребителката каза, че е било написано, че здравите жени имат 28 дневен цикъл и беше добре да се изясни, че дължина на ЛФ е нещо съвсем различно от дължина на МЦ. Тук четат много жени и е добре да сме коректни в информацията.

По отношение на ЛФ, за нормална се счита такава с дължина 12-16 дни. По-къса от 12 дни и по-дълга от 16 дни говори за наличие на проблем. В масовия случай ЛФ е 14 дни, но разбира се, това не е при всички жени. Друго характерно е, че ЛФ при една и съща жена е еднаква всеки месец, докато ФФ може да е с различна дължина и оттам да се мени и дължината на цикъла.

Peycheva, ти говориш за изключения от приетото за нормално при нормално функциониране на женската репродуктивна система, но самата ти казваш, че си имала проблеми и са те следяли лекари. Овулация по време на менструация може да се случи, но не се приема за нормално явление, тъй като говори за някакъв проблем с функционирането на хормоните. Затова нека правим разлика между нормално и не съвсем нормално функциониране на репродуктивната ни система. Това не е с цел да те обидя, а само да изясня какво имам предвид. Много жени се сблъскваме с проблеми под някаква форма и е добре да сме наясно кое е нормално и кое не.

Ще отговоря само на този коментар, защото ми се вижда нормално написан.
По-горе съм написала за хормоните ми и защо ме е следял лекар.
Ако трябва ще се повторя, но в повече детайли - мъжът ми имаше репродуктивни проблеми, а не аз. Поради тази причина сме били в Надежда. Поради тази причина съм се следяла и аз.
Който не се е сблъсквал с това, той не може да каже през какво минава и жената, за да стигне до бременност.
Потретвам - нямам проблеми и се считам за нормална.
Пожелавам приятен ден.

Общи условия

Активация на акаунт