Втора бледа черта на теста за бременност

  • 878 875
  • 15 079
  •   4
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 1 247
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Благодаря ти, знам че с добро ми го казвате, просто малко съм изнервена, но ще ми мине. И аз вземам предвид тези 2 стойности и вярвам, че всичко ще е ок.

# 1 186
  • София
  • Мнения: 10 642
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Не, не е посочено така, защото някои проби ги пращат в Цибалаб. Просто лабораторията е на Цибалаб.

# 1 187
  • Мнения: 3 794
Дакота, прави ли тест днес?
Катето, не се притеснявай. Знам какво ти е. Стискам палци всичко да е наред и да се успокоиш. Според мен всичко ще е наред.
laura_dv правих тази сутрин в 5 че се събудих и пак бе с бледа втора черта.

Понякога се случва в началните седмици да има прокървяване. Има шанс, с подходяща терапия, да се задържи бебчето. На твое място не бих си губила времето с писане във форума, а бих отишла веднага на преглед.

# 1 188
  • София
  • Мнения: 1 247
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Не, не е посочено така, защото някои проби ги пращат в Цибалаб. Просто лабораторията е на Цибалаб.
Виждам, че явно си лаборант по професия. Само от интерес ще попитам. Аз лично ходя в Цибалаб по лични съображения. За тези, които ме познават, знаят че миналата година на последната ми пункция ми повредиха една вена, която си остана запушена и така ще е цял живот, 6 месеца лекувах с какво ли не този повърхностен тромбофлебит безуспешно. От тогава гледам да си пестя дупченето на вени. В цибалаб централата правят този компромис, въпреки че е по трудоемко за тях да събират капка по капка от пръстта. Прежалих се вчера в Щерев, защото ми обясниха, че е невъзможно да ми вземат от пръстта, тъй като апарата им работи само с венозна. Каква е разликата, ако лабораториите са едни и същи и се предполага, че и апаратите са едни и същи?Питам само от любопитство, днес също в централата на Цибалаб ми взеха от пръстта.

# 1 189
  • София
  • Мнения: 10 642
Катето, когато кръвта се взима от пръста, вероятността да има хемолиза (еритроцитите се разпадат и хемоглобина преминава в серума) в серума е огромна, а това пречи на повечето изследвания. Отделно, капилярната кръв съдържа повече лимфа и това също влияе на повечето показатели. За апарата е важно количеството серум, което ще му подам, той не различава дали кръвта е венозна, артериална или капилярна. Когато кръвта е взета от пръста е малко количество и е възможно да не стигне за анализа.
Аз лично предпочитам да работя с венозна кръв, хем имам достатъчно количество (може да се наложи да повторя изследването, хем съм сигурна в резултата. Дори на сина ми (1г. и 5м) взимам венозна кръв когато се наложи (първото му изследване беше на 6м)

Дай боже всичко да е наред с бременността ти, ама да знаеш, че бая бодене ще има Simple Smile

# 1 190
  • София
  • Мнения: 1 247
Катето, когато кръвта се взима от пръста, вероятността да има хемолиза (еритроцитите се разпадат и хемоглобина преминава в серума) в серума е огромна, а това пречи на повечето изследвания. Отделно, капилярната кръв съдържа повече лимфа и това също влияе на повечето показатели. За апарата е важно количеството серум, което ще му подам, той не различава дали кръвта е венозна, артериална или капилярна. Когато кръвта е взета от пръста е малко количество и е възможно да не стигне за анализа.
Аз лично предпочитам да работя с венозна кръв, хем имам достатъчно количество (може да се наложи да повторя изследването, хем съм сигурна в резултата. Дори на сина ми (1г. и 5м) взимам венозна кръв когато се наложи (първото му изследване беше на 6м)

Дай боже всичко да е наред с бременността ти, ама да знаеш, че бая бодене ще има Simple Smile
Знам, но поне когато мога избягвам. Много е важно и кой и как ти вземат кръв, това не е за всеки. Да взема при теб да идвам, ако си в София. 🙂 Щом с детето се справяш, значи знаеш как.

# 1 191
  • София
  • Мнения: 10 642
От София съм да Simple Smile
Заповядай, ама още съм майчинство Simple Smile
Аз и на мен сама си взимам кръв 🤭

# 1 192
  • Мнения: 5 468
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Не, не е посочено така, защото някои проби ги пращат в Цибалаб. Просто лабораторията е на Цибалаб.

Ясно, значи ми е грешна информацията. Grinning

Но съм забелязала, че в Щерев имат някои разлики от другите Цибалаб. В Щерев взимат кръв по всяко време, а в другите Цибалаб-само до обяд. Преди бях забелязала и някои разлики в ценоразписа, не знам дали още е така.

Скрит текст:
Катето, да предстои ти много взимане на кръв. Grinning На мен за две бременности не знам колко кръв ми източиха. Освен стандартните, които пускат през бременността, трябваше всеки месец да си изследвам и ТСХ. В Щерев съм се изследвала и там винаги са били много внимателни с взимането на кръв, докато веднъж в централата на Цибалаб така ми взеха кръв, че после няколко дни ме боля.

# 1 193
  • Мнения: 105
ДАКОТА, теста ти изглежда положителен. Отиди на лекар задължително. Стискам палци всичко да е наред.

# 1 194
  • София
  • Мнения: 1 247
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Не, не е посочено така, защото някои проби ги пращат в Цибалаб. Просто лабораторията е на Цибалаб.

Ясно, значи ми е грешна информацията. Grinning

Но съм забелязала, че в Щерев имат някои разлики от другите Цибалаб. В Щерев взимат кръв по всяко време, а в другите Цибалаб-само до обяд. Преди бях забелязала и някои разлики в ценоразписа, не знам дали още е така.

Скрит текст:
Катето, да предстои ти много взимане на кръв. Grinning На мен за две бременности не знам колко кръв ми източиха. Освен стандартните, които пускат през бременността, трябваше всеки месец да си изследвам и ТСХ. В Щерев съм се изследвала и там винаги са били много внимателни с взимането на кръв, докато веднъж в централата на Цибалаб така ми взеха кръв, че после няколко дни ме боля.
Да права си за разликата в цените, нищожна е, но в Щерев е с 0.70 ст по евтино. А за боденето, то е ясно, дано нямам такива случаи повече. Готвех се за нова процедура, там боденето щеше да е повече за 10 дни, отколкото за една цяла бременност.

# 1 195
  • Варна
  • Мнения: 10
Катето, според мен, коректни резултати са първият и третият, защото са през ден и са в една и съща лаборатория. Тоест има удвояване.

Да, по принцип и в Щерев е посочено, че са Цибалаб, но за мен са си отделно от тях, доколкото знам си обработват кръвните проби на място и функционират като отделна лаборатория. Някъде във форума бях чела, че някои проби ги изпращат в Цибалаб и затова така е посочено.
Не, не е посочено така, защото някои проби ги пращат в Цибалаб. Просто лабораторията е на Цибалаб.

Ясно, значи ми е грешна информацията. Grinning

Но съм забелязала, че в Щерев имат някои разлики от другите Цибалаб. В Щерев взимат кръв по всяко време, а в другите Цибалаб-само до обяд. Преди бях забелязала и някои разлики в ценоразписа, не знам дали още е така.

Скрит текст:
Катето, да предстои ти много взимане на кръв. Grinning На мен за две бременности не знам колко кръв ми източиха. Освен стандартните, които пускат през бременността, трябваше всеки месец да си изследвам и ТСХ. В Щерев съм се изследвала и там винаги са били много внимателни с взимането на кръв, докато веднъж в централата на Цибалаб така ми взеха кръв, че после няколко дни ме боля.
Да права си за разликата в цените, нищожна е, но в Щерев е с 0.70 ст по евтино. А за боденето, то е ясно, дано нямам такива случаи повече. Готвех се за нова процедура, там боденето щеше да е повече за 10 дни, отколкото за една цяла бременност.
Успех

# 1 196
  • Варна
  • Мнения: 10
3 дни преди датата ,какво мислите

# 1 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
Здравейте, качвам тази снимка в помощ на момичетата, които се чудят изпарителна ли е втората чертичка. Това е изпарителна чертичка- сива и тънка Wink

# 1 198
  • Варна
  • Мнения: 10
това за моя тест ли

# 1 199
  • Мнения: 18
ДАКОТА, теста ти изглежда положителен. Отиди на лекар задължително. Стискам палци всичко да е наред.
Имах прокървяване 6 ден, вчера ми бе 7 ми и ходих в майчин дом, каза че има кръв малко но не кърви и не вижда да ми идва, не видя сакче, каза че вижда жълт мехур ако не се лъжа и че това показвал че е имало овулация. Направих си ЧХГ и ми бе 27,75. След като видя резултата каза че има някаква бременност, но в сряда втори ЧХГ и ако се е повишил значи има бременност вече

Общи условия

Активация на акаунт