Антивзлом обков

  • 2 115
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 610
Здравейте.
Живея на първи етаж в нов блок и обмислям  поставянето на антивзлом обков. Сложих окабеляване за Сот ( ще поставя и устройствата слезващата седмица), но ми се иска за по-голяма сигурност да сложа  и обков, тъй като доста време съм сама и на всичкото отгоре имам 3 доста големи тераси ( мисля си ,че по лесно може да се покатери някой)
Извиках хора от фирма за оглед, но ми обявиха цена от 2000 лева за поставянето на такъв обков за 4 прозореца и 3 балконски врати с обяснението ,че сме маха всичко от  дограмата.
Тъй като сумата не е малка, бих искала да се допитам до вас , има ли някай с подобен обков, има ли смисъл от него или всичко е маркетингов трик?
Също така, тези от вас , които имат, биха ли ми препоръчали фирма, за гр.София дтава въпрос, тъй като ми се иска да сравня цените?

Последна редакция: пн, 28 яну 2019, 22:28 от G166

# 1
  • София
  • Мнения: 7 990
Здравей, миналата година сменяхме дограмата на цял апартамент и поръчахме такава със секюрити обков Maco.
Той се предлагаше в два варианта:
* 40 лв./крило с по-висока защита, подходящ за тераси, първи етаж;
* 20 лв./крило с по-ниска степен на сигурност, подходящ за по-труднодостъпни места;
* дръжка с ключ - 58 лв./брой.
Това са цените за изначално монтиране, ако ти вършат някаква работа и биха могли да ти послужат за ориентир.
Фирмата е Лукспласт.

# 2
  • Мнения: 610
Здравей, миналата година сменяхме дограмата на цял апартамент и поръчахме такава със секюрити обков Maco.
Той се предлагаше в два варианта:
* 40 лв./крило с по-висока защита, подходящ за тераси, първи етаж;
* 20 лв./крило с по-ниска степен на сигурност, подходящ за по-труднодостъпни места;
* дръжка с ключ - 58 лв./брой.
Това са цените за изначално монтиране, ако ти вършат някаква работа и биха могли да ти послужат за ориентир.
Фирмата е Лукспласт.
Супер,благодаря, по мои сметки излиза около 700 лева за 7 прозореца. А вие доволна ли сте ?

# 3
  • София
  • Мнения: 7 990
Посочените цени са на база отваряемо крило и при първоначален монтаж, докато се изработва самата дограма. Предполагам, че има завишение за това, че обковът ще се монтира впоследствие, сигурно е по-сложно.
Което не пречи да се съберат оферти, разбира се. Simple Smile
Не живеем все още в апартамента и ми е трудно да коментирам, надявам се за качеството на обкова и да не се налага да разбирам и да се тества.

# 4
  • Мнения: 610
Много Ви благодаря. От фирмата казаха, че дограмата ни е добра като цяло , но би било да си сложим 20 точково не знам си какво.  Не искам  да пестя , но не искам да се хвърлям на първата оферта.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 742
Има райбери за дограма .Мисля че са около 15лв бройката.Иначе най добре ролетни щори отвън

# 6
  • Мнения: 610
Има райбери за дограма .Мисля че са около 15лв бройката.Иначе най добре ролетни щори отвън
Да, но дограмата ни е тъмно сива , а такива райбери не намерих. В дневната сме с щори ден и  нощ и въпросните райбери, ако са друг цвят ще е доста грозно.

# 7
  • Мнения: 40 892
Има черни райбери, според мен ще си пасват с тъмно сиво.
Аз също имам щори ден и нощ, но пред тях имам и тънко перде. Райберите изобщо не се забелязват.

Иначе и аз имам антивзломен обков на Уинкхауз май беше, но цената е същата като за нормалния. Или с малко оскъпяване. При теб обаче трябва да махнат всичко и да сложат нов, това си е скъпо.  Трябвало е навреме да се направи.

# 8
  • Мнения: 610
Има черни райбери, според мен ще си пасват с тъмно сиво.
Аз също имам щори ден и нощ, но пред тях имам и тънко перде. Райберите изобщо не се забелязват.

Иначе и аз имам антивзломен обков на Уинкхауз май беше, но цената е същата като за нормалния. Или с малко оскъпяване. При теб обаче трябва да махнат всичко и да сложат нов, това си е скъпо.  Трябвало е навреме да се направи.

Така купихме апартамента, нямахме избор.

# 9
  • Мнения: 3
Здравейте,
Ние си сменихме прозорците и вратите миналата година ,защото живеем на Партерен етаж .Сложихме си антивзломен обков и сме много доволни.На старите прозорци бяхме с въпросните райбери и да ви кажа- разликата е от земята и небето.Успех на търсещите да намерят своята изгодна оферта.

# 10
  • Мнения: 40 892
И аз имам такъв обков та ми е интересно как реши, че сте доволни? Да са правили опит да ви разбият и да не са успели? Ако е така съм съгласна, ама ако не е от какво си доволна? Е, аз понеже не знам колко работи този обков си сложих И райбери. Не пречат, а все пак са някаква пречка за крадците.

# 11
  • Мнения: 3
Вкъщи разбиха с райберите,затова имам мнение, райберите се захващат с 2малки винтчета ! Психически пазят,но само толкова...

# 12
  • Мнения: 40 892
Ама забележи, че аз не съм против специалния обков. И знам, че райберите не са кой знае какво. Но при защитата от взлом нищо не е абсолютно, а всичко е въпрос на време. А райберите са просто още една пречка, още минута може би, а тя може да е много важна, защото после идват СОТ-аджиите.

# 13
  • Мнения: X
И аз имам такъв обков та ми е интересно как реши, че сте доволни? Да са правили опит да ви разбият и да не са успели? Ако е така съм съгласна, ама ако не е от какво си доволна? Е, аз понеже не знам колко работи този обков си сложих И райбери. Не пречат, а все пак са някаква пречка за крадците.
При родителите ми е тестван секюрити обкова и е супер. На 3-4 места се виждат следите от пачия крак или отверката и не са успели да я отворят. Там сложихме най-високия клас обков плюс триплекс стъкло, но от триплекса по принцип няма нужда. В градовете не чупят прозорците, а отварят дограмата.

# 14
  • Мнения: 3
Много добре казано,а също и добро решение!

Общи условия

Активация на акаунт