Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ян. 2019, 22:50 ч.

Оплождане на котка

• 2 949
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Azeroth
Не полагате истинска грижа за това животно, нямате и никаква емпатия към нея. За какво й е да ражда? Няма никаква нужда от това, образовайте се малко.

За мен това е насилие над животно, докато котките навън нямат избор, тази се предполага, че има такъв, във ваше лице.

# 76
И да му обяснявате няма да разбере.
Човекът търси обезпаразитена домашна котка. Пък дали същата има ХИВ/СПИН, дали пренася една камара вируси и наследствени проблеми е все тая ... В този ред на мисли котката му, а и 'кандидатът' вероятно нямат ни една ваксина, а за кръвни тестове и т.н. да не говорим.

# 77
  • Azeroth
Какъв е смисълът да се оплождат случайни котки? Навън има хиляди малки котета, приберете някои от тях, вместо да създавате още. И да, трябва да се забрани на сульо и пульо да правят каквото искат с други живи същества, така както е забранено и с хората да правиш каквото ти дойде на акъла.

Честно, само правилата на форума ме спират да нарека нещата с истинските им имена...

# 78
Явно много обичате да се бъркате в работите на хората и да им казвате какво да правят? Аз да съм ви казвал какво да правите и да не правите?

Разбрахме каквото ни интересува по въпроса с раждането и ние решаваме, това е. Иначе ще я тестваме в клиниката първо както и нашата е тествана

# 79
  • Azeroth
Работите на хората не включват насилието над животни. Това сте вие, един насилник.

# 80
  • Paris, France
И да му обяснявате няма да разбере.
Човекът търси обезпаразитена домашна котка. Пък дали същата има ХИВ/СПИН, дали пренася една камара вируси и наследствени проблеми е все тая ... В този ред на мисли котката му, а и 'кандидатът' вероятно нямат ни една ваксина, а за кръвни тестове и т.н. да не говорим.

Никоя котка, нито улична, нито домашна може да носи ХИВ и не може да се зарази от стопанин-носител. Домашните котки се тестват за FIV - котешкият еквивалент на ХИВ веднъж и след това само ако са избягали или по някаква причина излезли на улицата. Тестват се и за разни други вируси, особено ако са родени навън, заченати навън, единият родител не е ваксиниран, тестван, ходи навън Итн. Не сме тествали никога за генетични проблеми. Ветеринарите казват, че няма смисъл. Ние вземаме по-народни, улични котки. За породисти също не бих тествала ако няма възможно лечение.

Иван Михов, с едно раждане няма да стане. Първият път котките раждат по максимум 2 котета. Откъде ще вземете третото? Много хора казват, че искат коте, но после се отмятат. В приютите за животни е пълно с новородени котета. Съседи взеха млада красавица с две бебета с неотворени още отчета. Така се харесаха, че мацките остават с мама у тях завинаги и само ще ги заведат да ги ваксинират и кастрират всичките след 3-4 месеца. Взеха ги бързо, защото в приюта няма място.

Препоръчвам на всички, които искат котките им да раждат да идат доброволци в приют, диспансер или ветеринарна клиника. Така направихме с дъщеря ми, която искаше породисто куче. Ще ви минат мераците за разплождане и няма и да помислите за подобна дивотия. Друг е въпроса колко време ще издържите, защото емоционално е тежко.

# 81
Окей, не знаех как точно се нарича корешкият ХИВ, но всеки вет следва да знае. И никъде не твърдя, че собственикът е преносител, още повече, че ще си зарази котката ...

И не е вярно това с 'максимум две котета'. Пет родилки съм прибирала при първо забременяване и всяка беше с 4-6 котета. Само Сиса беше с 3. Броят на котетата нямат общо с броят раждания.

# 82
  • Terra incognita
Аз не разбрах защо ти е да оплождаш котката? Някаква породиста ли е? Ако е така, не е това начинът за развъждане. Другото си е чиста глупост, при наличието на толкова много бездомни котета. Само отворете някоя зоо фб страница от вашия град или окръг и ще видите сума ти обяви на котета, търсещу стопани.

# 83
  • Azeroth
Много от новородените котета умират, дори в домашни условия, просто се раждат с дефекти, несъвместими с живота. Да не говорим, че и майката може да умре. Толкова страдание заради някакви глупаци, които са си навили на пръста, че котката им ще ражда, щото "трябвало".

# 84
  • Sofia
Аз предлагам сам да си оплодите котката.
После вЕрно да ви пратят в трудов лагер и там, каквото предложихте, защото заради такива безотговорни хора като вас, сега има безброй котки по улиците.

Общи условия

Активация на акаунт