Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 ян. 2019, 23:42 ч.

Частни училища във Варна

• 5 424
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
За съжаление не успяхме. Но и отпадна като вариант заради дългия път.

# 61
Като майка на дете в частно училище бих искала да споделя мнение от първа ръка. Детето ми е в Мечтатели още от детската градина и след това премина в първи клас. Учителите са чудесни, атмосферата е спокойна, а от смяната на ръководството насам всичко тръгна в положителна насока. Относно "родителското присъствие" мога да кажа, че има хора с които не бих искала да съм на една планета, но за щастие са малцинство. Таксата, която изглежда стрястаскащо и демотивиращо, всъщност след направена обстойна проверка от мен, излиза по- ниска отколкото за целодневно обучение на дете (вкл. платена занималня, храна, транспорт, тетрадки, консумативи и т.н.) в държавно училище. Не смятам, че учейки в частно училище детето ми е по-специално от което и да е друго, както и че е по - изостанало или нещо такова. Към момента не съжалявам за взетото решение, дано и за бъдеще остане така. Надявам се да съм била полезна

# 62
Здравейте. Относно притесненията на родителите за дългия път до Камчия. Дъщеря ми учи в "Юрий Гагарин" от втори клас, тази година ще бъде пети. Не знам защо всички изпадат в ступор, като чуят за пътуването, но признавам, че и аз бях така. После се успокоих. Децата пътуват 35 минути, което в някои случаи се равнява на пътуване със задръствания и светофари във Варна. Определено не е болка за умиране, а и те се забавляват, докато пътуват, някои дори спят (като дъщеря ми). От тази учебна година фирмата-превозвач е сменана, ще се ползват нови автобуси, всеки ученик ще има свое собствено място, а слагането на колан става абсолютно задължително.
Относно чуждоезиковото обучение /по принцип/ - мога доста дълго да говоря /филолог съм по образование, действащ преводач от 20 години/, но  за момента само ще се въздържа до коментара, че се прелива от пусто в празно и излишно много с драматизира и акцентира обучението по чужд език от първи до четвърти клас. Всички без изключение дъвчат едно и също и го забравят максимум половин година след като са го научили. Няма как да е другояче, след като не живят в средата от носители на езика.   

# 63
Здравейте някой има ли впечетления за ЧОУ Монтесори ?

# 64
  • Варна
Милена, не съм съгласна, дъщеря ми е вече гимназистка в държавно у-ще, но от ДГ до 7 клас беше в Малкия принц. Тази година започна с тотално нов и непознат език, но се яви на тест за определяне на ниво по английски и за огромно мое учудване я класираха в група Б2.2 ( с деца от 9 и 10 клас), това е от подготовка само в училище, без да посещава допълнителни каквито и да е курсове. В класа й имаше деца, които на годишната презентация не можеха да вържат 2 думи без грешка, но и такива, които говорят прекрасен английски, разсъждават и презентират свободно - пак се опира до мотивация и самостоятелно учене вкъщи. Каквито и да са учителите, по колкото и часове да имат, ако не се учи и надгражда у дома - няма ефект.
Синът ми е 4 клас в същото училище, не пипва нищо по английски, изпитвам го и знае всичко, получи си онзи ден Кембридж сертификата с максимален брой точки, твърди, че всичко запомня в час...
Децата ми са от първа група в ДГ в Малкия принц, нямам опит с държавни училища до тази година. За мен най-големият плюс беше спокойната среда, възпитанието в любов и уважение към Училището, невероятния начален педагог, която беше класна на дъщеря ми 1-4 клас, а после и на сина ми, нефиксирането само върху ученето, а разнообразяването на ежедневието с дейности като театър, танци, рисуване, спорт, невероятните тържества и спектакли за всички празници през годината, които децата подготвят с голям мерак.
Имам забележки за прогимназиален етап, там общо взето се спасявахме поединично, тези, които бяха решили да остават в училището след 7 клас не си даваха много зор, дъщеря ми влезе в спиралата с частни уроци, защото целта беше ЕГ. Изключено е да се подготви детето за НВО само от училище, всички часове ФУЧ са за руски и френски, българския и математиката са крайно недостатъчни, но това е решение на училището, те държат на чуждоезиковата подготовка и програмата е съобразена с това.

Последна редакция: нд, 29 сеп 2019, 20:25 от slavena

# 65
slavena, а в коя гимназия е сега дъщеря ти? Защо не продължихте в частното? Все по-често попадам на мнения, че гимназиалният етап н частните не струва. За Варна имам предвид.

# 66
  • Варна
Дъщеря ми е в Четвърта с испански, тя завърши с пълен Отличен Малкия принц и беше поканена да остане със стипендия в Гимназията Екзюпери, но там водещия език е немски, а профила е Инф.технологии - нещо, което моето момиче тотално не иска Simple Smile. Немски и математика са двете неща, които категорично отказа да учи, английския й е на добро ниво и изборът беше между френски и испански Simple Smile, харесахме Четвърта и заради големия набор от извънкласни, свързани с Изкуствата, както и малко по-артистичния дух на училището. Баща ми също е завършил Френската и за него няма друго училище във Варна, но това не изигра съществена роля в избора Simple Smile Simple Smile Simple Smile.
Тази година в Гимназията Екзюпери има 2 осми класа, единия от учениците, които за били досега в Малкия принц, другия е изцяло от нови деца, някои от приятелките на дъщеря ми останаха там заради немския и заради по-затворената и контролирана среда, като цяло се изкарва по-спокойно, без много стрес и драми, ако ти се учи - има какво да научиш, моето мнение е, че училището е по-подходящо за момчета, набляга се на инф.технологии, роботиката, имат страхотен преподавател, участват в много състезания и олимпиади и печелят призови места.

# 67
Мерси за мнението! Беше много полезно.

# 68
Скрит текст:
Милена, не съм съгласна, дъщеря ми е вече гимназистка в държавно у-ще, но от ДГ до 7 клас беше в Малкия принц. Тази година започна с тотално нов и непознат език, но се яви на тест за определяне на ниво по английски и за огромно мое учудване я класираха в група Б2.2 ( с деца от 9 и 10 клас), това е от подготовка само в училище, без да посещава допълнителни каквито и да е курсове. В класа й имаше деца, които на годишната презентация не можеха да вържат 2 думи без грешка, но и такива, които говорят прекрасен английски, разсъждават и презентират свободно - пак се опира до мотивация и самостоятелно учене вкъщи. Каквито и да са учителите, по колкото и часове да имат, ако не се учи и надгражда у дома - няма ефект.
Синът ми е 4 клас в същото училище, не пипва нищо по английски, изпитвам го и знае всичко, получи си онзи ден Кембридж сертификата с максимален брой точки, твърди, че всичко запомня в час...
Децата ми са от първа група в ДГ в Малкия принц, нямам опит с държавни училища до тази година. За мен най-големият плюс беше спокойната среда, възпитанието в любов и уважение към Училището, невероятния начален педагог, която беше класна на дъщеря ми 1-4 клас, а после и на сина ми, нефиксирането само върху ученето, а разнообразяването на ежедневието с дейности като театър, танци, рисуване, спорт, невероятните тържества и спектакли за всички празници през годината, които децата подготвят с голям мерак.
Имам забележки за прогимназиален етап, там общо взето се спасявахме поединично, тези, които бяха решили да остават в училището след 7 клас не си даваха много зор, дъщеря ми влезе в спиралата с частни уроци, защото целта беше ЕГ. Изключено е да се подготви детето за НВО само от училище, всички часове ФУЧ са за руски и френски, българския и математиката са крайно недостатъчни, но това е решение на училището, те държат на чуждоезиковата подготовка и програмата е съобразена с това.
Няма как да се съгласите с мен, защото погледите ни към езика са други.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 11:36 от AnMary

# 69
slavena, кой е началният педагог в Малкия принц, от който сте доволна? Имам бъдещ първокласник и ме интересуват преподавателите, които сега водят 4 клас и ще поемат 1 клас на есен. Simple Smile

# 70
  • Варна
Учителка Надя Simple Smile, Надя Попова е нашия човек. Другата учителка, която води 4 клас се казва Нина Стоянова, също е страхотна.

# 71
Благодаря за отговора! Simple Smile
Еха, сега ме затруднихте с избора, щом и двете са страхотни Wink

Общи условия

Активация на акаунт