Предлагане за брак на мъж, как? И кога?

  • 9 466
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 196
Честно казано, ако казуса ти е действителен, изобщо не знам какво чакаш, за да кажеш на момчето. В коя седмица си бременна? И принципно, повод за по- романтично споделяне на тази новина виждам само и единствено в случай, че бременността е планирана, желана и за нея се работи осъзнато и целенасочено от двама, достатъчно зрели души, взели живота си в ръце и наясно с факта, каква отговорност се канят да поемат. Инак, аз бих казала още в момента, в който разбера, че съм бременна. Все пак и той има право да знае, по възможност не, когато си вече в 4ти или 5ти месец. Защото в противен случай, аз на негово място бих се ядосала. И за какви доходи и работа става дума? От кога работите, на каква заплата, ти какъв майчински ще получаваш, той ще може ли да ви издържа с детето, или ще чакате на мама и тате?

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Е той като е 11 клас,как ще може да издържа жена и дете?
Той дано поне да си признае детето.

# 17
  • Мнения: 574
Бременна 11класиничка ще предлага брак на набор.
Ще умре от радост със сигурност, завалията.

# 18
  • Мнения: 1 196
Въпросите ми са реторични, защото, ако темата не е пързалка, а тя все още не се е замисляла по- трезво над ситуацията е време да го направи.

# 19
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Ако темата не е пързалка,момичето нека да има предвид,че младежа може и да се уплаши,като чуе новината.
Освен това ,може да има проблеми с неговите родители,които също ще бъдат шокирани .
Нейните родители вероятно ще я подкрепят и ще отгледат бебето.
Едно момиче на 18 години е способно да роди и гледа дете.Все пак има някакъв майчински инстинкт.
Но момчетата на тази възраст още не са станали мъже и не са готови за такава отговорност...

Ако дъщеря ми  един ден ни сервира такова нещо,ние бихме я подкрепили...

Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 18:30 от -veni-

# 20
  • Мнения: X
Не бях прочела, че си на 18г.
Най-добре ще е да го обмислиш добре.
Съвсем нормално е на тази възраст да си безкрайно и искрено влюбена, но на 18г е едно, а няколко години след това се чудиш на акъла си. Брака не е въобще страшен, но детето - дано е желано и таткото много, много да се зарадва.
След като се отделите, не знам дали вече живеете заедно, но нещата при съвместно съжителство мъничко се променят и започваш да разбираш, че не всичко е в розово.Парите, които изкарвате за сметки, за вас и бебе ще стигнат ли? Не е лесно, да знаеш! Искрено ти пожелавам бащата да се зарадва и дори сам да ти предложи брак, но го обмислете добре.

# 21
  • Мнения: X
    Честно казано, ако казуса ти е действителен, изобщо не знам какво чакаш, за да кажеш на момчето. В коя седмица си бременна? И принципно, повод за по- романтично споделяне на тази новина виждам само и единствено в случай, че бременността е планирана, желана и за нея се работи осъзнато и целенасочено от двама, достатъчно зрели души, взели живота си в ръце и наясно с факта, каква отговорност се канят да поемат. Инак, аз бих казала още в момента, в който разбера, че съм бременна. Все пак и той има право да знае, по възможност не, когато си вече в 4ти или 5ти месец. Защото в противен случай, аз на негово място бих се ядосала. И за какви доходи и работа става дума? От кога работите, на каква заплата, ти какъв майчински ще получаваш, той ще може ли да ви издържа с детето, или ще чакате на мама и тате?
    [/list]

    Доходите ни са достатъчни ,обмисляли сме много пъти какво би било с дете и как можем да го гледаме , той,вода,квартира не плащаме , работодателите го поемат ,той взима 800 лв. На месец , аз съм на % и всеки ден различно ,но не е малко ... Работим една година вече и имаме договор и за тази година , неговите родители дори ни пожелаха да им се роди внуче 😄 а моите родители много го харесват и за тях на 18/19 да създадеш семейство не е много рано ,при всеки е различно

    # 22
    • София
    • Мнения: 22 886
    За пръв път чувам за такъв казус. Grinning Ще ми е интересно да споделиш реакцията на таткото като му кажеш.

    # 23
    • Мнения: 2 785
    Миличка, ти като си на процент, твърдо възнаграждение имаш ли? Върху какво те осигуряват? Ти ли ще си гледаш детето? Болничен, майчинство, ще ви ударят доходите доста.

    # 24
    • Мнения: 2 424
    Само не можах да разбера какво й нищите семейната ситуация на девойката. Тя не ви пита какво може или не може, чии родители са за и чии против, тя пита за идея да предложи брак и да съобщи бременност. Какво ви влиза в работата да ходите да й човъркате личната ситуация, че и да й давате акъл? Нито познавате нея, нито момчето, ами има и отговорни мъже с отговорни родители. Това, че вие и отрочето ви бихте избягали с 200 е показателно за вас, а не за нея.

    Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 23:20 от prolet_inchen

    # 25
    • Мнения: 15 221
    Връщам си идеята назад. Кажи веднага на момчето. Даже се чудя с кой акъл ще раждаш бебе на тези години. Той взима 800 лв - и това го смятате за добър доход? Работодателите му плащали ток, вода и парно - а, ако го съкратят??? После трябва да си плащате тези разходи сами. И, ако сега 800 лв ти се струват добри за момче на 18 години /а те наистина се/, то, като се появи бебето ще видиш, че не стигат за нищо. Ама за нищо. С тези големи доходи, които смяташ, че имате дори на море няма да можете да отидете, като се роди детето. Нямате образование, нямате стаж, нямате възраст. Нямате нищо. Не знам, като работиш на % колко си докарваш на месец, но ако и ти взимаш толкова направо не ви виждам как ще я карате. А, като излезеш по майчинство мъжа ти с тези 800 лв идея си нямам как ще ви гледа

    # 26
    • Мнения: 1 896
    Позволих си да я попитам, защото дъщеря ми е в 11 клас, ще навърши 18. Общувам с десетки нейни приятели- много умни и будни млади хора, интересуват се от неща, от които мои набори нямат представа, амбициозни и т.н. но са супер, хипер незрели. Обществото ни е такова и спецификата на поколенията е такава, че 18 годишните сега нямат нищо общо с 18 годишните преди 18 години, дори. Много по-незрели са, което не ги прави лоши, но когато става въпрос за създаване на семейство...хм. Вие кога последно общувахте с момче 00-01 набор? Всички, които познавам, са чудесни млади хора, но мисълта, че след някой месец могат да станат бащи, просто ме ужасява.

    Позволих си да прочета мнения на момичето от други теми. Смятам, че темата изобщо не е пързалка, затова бих я посъветвала да каже бързо на бъдещия татко и да мислят за бебето сега, кой на кого ще предлага брак никак не е важно.
    И на родителите си веднага кажете за ситуацията.

    Последна редакция: сб, 02 фев 2019, 22:26 от Елиас

    # 27
    • Мнения: 2 424
    Например на мен една от най-близките ми приятелки се омъжи на 18 и роди на 19. Всички й викахме, че е луда, още повече, че майка й беше с проблеми със сърцето, баща й възрастен. Тя работеше за малко пари сервитьорка. Той беше студент. Тя беше луда глава, като ученичка и трева пушеше, и пиеше.
    Но ето, няколко години по-късно мъжът й, не стига, че на нейната възраст, стана архитект, издържа ги, тя си намери след бебето добра работа. Завърши и тя колеж  по туризъм. Отделно и двете семейства помогнаха финансово, имаха възможност и какво, уредиха си живота. Имат апартамент, две коли.
    Момчето не само, че остана с тях, ами той беше и движещата сила да я измъкне от тази среда и вече не пие, не пуши.
    Стига сте се бъркали, където не ви е работа. Не сравнявайте вашата ситуация с нейната. Акъл не й давайте. Животът си е неин, да постъпи както намери за добре.
    И още нещо - като майка на момченце, ако той дойде някой ден при мен и ми каже, че 18 годишната му приятелка е бременна ще настоявам да си поеме в пълна степен ангажиментите и финансови, и лични като баща.

    # 28
    • Мнения: 1 503

    Вие сте супермени.
    Учите,работите..забременявате..печелите Добре а сте само в 11ти клас.

    # 29
    • Мнения: X
    Аз лично работя от много малка покрай нашите ,те имат свой бизнес и са ме научили на отговорност ,той също имаше период преди да тръгнем в който работеше за тях и е на ясно със всичко ,точно работата ни събра и след това започнахме на друго място където 1 година изкарахме и сега вече втора ... Отговорен е и е добро момче,не пие ,не пуши ,знае какво го чака ,не веднъж сме си говорили и няма проблем ,ако стане нещо дори сега да гледаме бебе , естествено само сме си говорили ,но го очаква новината ... Не се притеснява, родителите ни ни подкрепят напълно във всичко.
    Шегували сме се ,че му предлагам брак , Естествено наистина на шега и той е казвал да и казва,че се брои ...
    Но наистина искам да му предложа , познавам го много добре и сме сигурни,че искаме да прекараме живота си заедно... В добро и в лошо ,бил е до мен в много тежки моменти ,знам ,че той е моето момче...
    Благодаря за мненията и за идеите ,харесах няколко и обмислям да е около 14-ти Февруари , благодаря ви

    Общи условия

    Активация на акаунт