Професионални серии за коса - тема 124

  • 67 541
  • 799
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 2 956
Какви мерки биха били подходящи в моя случай?
Прочетете поста ми малко по-горе в темата.Мисля,че за вашия случай нещата ,които използвам ще са точно в десятката 😊👌

# 391
  • Мнения: 5 659
Аз използвам тези две серии на Керастаз/шампоан,маска,олио/ Също така русокосите дами използват и серията Терапист,но аз не останах много доволна от нея.Използвам също и серум на Епруваж без отмиване,за хидратация на скалпа и заздравяване на косата.Използвам също и серум Инициалист,който е на същата основа-растителни стволови клетки.Преди миене намазвам скалп и дължини с чист зехтин или кокосово масло.
Благодаря, но не разбрах кои две серии на Керастаз използваш?

Последна редакция: нд, 17 фев 2019, 18:06 от monii

# 392
  • Мнения: 2 956
Chronologiste и Extentioniste 😊

# 393
  • Мнения: 3 994
А да попитам вие какво количество еластисайзър използвате ?
Днес ми хрумна, че може би аз го ползвам много пестеливо. Косата ми, е дълга малко под рамената, и използвам количество колкото орех. Дали е малко ?

# 394
  • Мнения: 31 126
Много малко е.

# 395
  • Варна
  • Мнения: 7 699
   Антоанета Поибренска 621158  добре дошла  Hug.
  Двата вида Еластисайзър са ОК за преуош. Можеш да ги редуваш. Уйкенда когато имаш повече време спи с домашния,а през седмицата и час с Кингсли е ОК.
  Косата,за да се възстанови иска терапийки. Вземи една две дози Колорплекс от рибата и направи две терапии през седмица. Вземи и няколко ампули Олиесета-добър протеин са.
  Сега за Керастаз....да класа е ,но не мисля,че лекува увредена коса. Да след Керастаз косата обикновено изглежда приказно,но не защото е здрава,а защото е китосана както трябва.
  Аз бих посъветвала да се вземе възстановяващата серия на Епруваж Ш и М. Със сигурност ще подобри състоянието на косата/цената е на половината на Керастазките/,а и скалпът ще е ОК. Епруваж е грижа за скалпа и за дължините 2 в1,което не мога да кажа за Керастаз. Шампоаните им са доволно агресивни.
  Ако ще се взема Керастаз нека е един Нектар термик-за изгорена коса е перфектен финиш и термозащита. Олио някакво също може тяхно,но има и по-хубави.

# 396
  • София
  • Мнения: 6 197
Аз много харесвам Хроноложист сега, когато косата ми е в добро състояние, но го купих точно когато и моята беше изгорена, късаща се и пършава и ми идеше да се изям, че съм дала такива пари за такъв резултат. Та Хроноложист не е серия за съсипана коса според моя личен опит.
Аз препоръчвам синята серия на Джойко като хидратация, Афоджии въстановяващия шампоан и двустъпкови протеин, Абсолю Рипеар Липидиум също е страхотна серия за изтормозена коса. Малко по- бюджетни, но работещи варианти давам, особено в началото като трябва да се купят повече неща.

# 397
  • Мнения: 229
Относно Керастаз - ползвала съм маска https://www.zlatnaribka.com/kerastase/irisome/podhranvashta-mask … squintense-200-ml тази мисля беше, и олио хроноложист. Честно казано, не съм особено впечатлена. Да отбележа че не съм ги използвала в домашни условия, купих си ги но ми ги слагаха на всяко миене в салон. Олиото е превъзходно!
Ориентирала съм се към ДПШ, защото корените ми се омазняват бързо, но май ще пробвам с епруваж

# 398
  • Мнения: X
Здравейте, имам питане- мога ли да ползвам 2 шампоана на едно миене? Първо с шампоан за бързоомазняваща се коса, а след това с шампоан за обем. Направих така веднъж и косата ми беше много хубава 2 дни, но се чудя дали така не се обезсмисля действието на единия шампоан.

# 399
  • Мнения: 864
Да, може, но е до мнение.
Аз съм ползвала така преди безсиликонов сулфатен био и след него някой професионален. Правех го, за да почистя първо скалпа от силиконите на втория шампоан, а втория понеже беше толкова тежък, да "хидратирам". Иначе ми излиза пърхот. Но дори и с тези 2 стъпки с времето пак ми се прецаква скалпа от шампоани на Керастас и т.н. Ползвам ги рядко. Даже ме е яд защо си взех литров Дисциплин, сега трябва да изхабявам още 500 мл. :Д

Таа да, може, ама все пак ги съчетай правилно. Такова комбо за мазна и за обем може да ти "изстърже" боята, ако ползваш.

# 400
  • Мнения: 1 224
Някой да знае покрай 8 март дали ще пускат маски за коса на намаление.

# 401
  • Мнения: X
Взех си този за мазни корени и е страхотен.
https://www.zlatnaribka.com/mediceuticals/scalp-therapies--za-pr … als-solv-x-250-ml
Мисля да го съчетавам с този за обем на Philip Kingsley.
Имам и за мазни корени на ЛАКМЕ- не е кой знае какво, но мисля да го изхабя с този за обем на Лореал.
Така смятам да ги комбинирам, иначе не се боядисвам и това не ми е проблем.

# 402
  • Варна
  • Мнения: 7 699
   1ан2  редовно го правя това с шампоаните.....Фен съм на тия на Напура и редовно ги ползвам за скалпа. Анаген,Стамиген и Енерджи. След тях ползвам шампоан грижещ се за дължините от сорта на Ланза кератин, Лалга, Хоноложист. Разликата обаче е,че тия на напура се нанасят на суха коса и ги броя за преуош  Laughing. Както каза  bananadana въпрос на мнение е. Първото шампоаниране е за почистване,второто-да подействат полезните съставки на дадения шампоан. В много случаи обаче двойно шампоаниране с корав шампоан е катастрофа за скалпа затова и много от нас търсим компромисен вариант.

   Антоанета Поибренска 621158  Олиото на хроноложист е скъп нищоправещ лукс особено на малтретирана коса. Имам го,обичам го даже скоро от размените се сдобих с още едно малко,но това е глезотия. На съсипана коса и трябва нещо наистина работещо за финиш. Ланза кератин е такова,Марокан Ойл също,Макадамия...В ниския клас Олиесета с арган и това с Камелия.
 Маскинтенз не съм ползвала никог-не я познавам. Обожавам Нутритермик,но я спряха. Мажистрал е близка като действие,но с малко по-осезаем протеин заради серамидите в състава. Ако ще е керастазка маска-виждам,че те тегли към марката Мажистрал ще е добър вариант. Хубава хидратация с леко изразен протеин,но я нанасяй далеко от корена,защото иначе ще ти е тежка.

# 403
  • Мнения: X
prinzesata, кои са корави шампоани? Кои типове? А ако се ползва обикновен магазински шампоан и след това професионален по- щадящо ли е?

# 404
  • Мнения: 229
Може ли да ме открехнете какво представляват Размените? Имам един Ш на Лакме за медни тонове, с който ще се разделя с удоволствие

Общи условия

Активация на акаунт