За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 44 243
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 9 107
Да, всяка сгъната на 2_3, навивам с хартия на руло и после добре увита в свежо фолио, или торбичка и във фризера, размразявам на стайна Т.

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
Здравейте, имам 5 бр. големи турски кори за баница. Корите са пресни, закупени от място където ги точат, всяка е сгъната като плик. Мога ли да ги за мразя и как - поотделно, загънати с какво...??? Благодаря ви.

Да,аз ги замразявам,слагам в найлонова торбичка(от тези,които са фризер),така замразявам и пресен кадаиф,и корите за баклава.

# 242
  • Norge
  • Мнения: 2 311
…….. замразени белтъци. Мога ли да ги използвам за айсинг?

Хулиганке, идвам с рапорт.
Естествено, че замразих един белтък  Mr. Green
След което го размразих и току-що, от направения с него айсинг, украсявах бисквитки.
Идеален, никакъв проблем!  Peace

# 243
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Имате ли подръка рецепта за ориз с гъби на тиган. Нещо като ризото, но с бисерен ориз, да си е напълно сварен и да не стане на каша!?

# 244
  • Мнения: 22 867
Имате ли подръка рецепта за ориз с гъби на тиган. Нещо като ризото, но с бисерен ориз, да си е напълно сварен и да не стане на каша!?

Ето една рецепта, понякога просто запържвам гъбите, слагам и ориза, като стане стъклен, наливам вода или бульон, слагам подправки и заглупвам на тих огън. Като не се разбърква непрекъснато оризът, не става на каша.

# 245
  • под тепетата
  • Мнения: 9 271
Аз правя тези, но не вярвам да не станат и на тиган.
 http://www.cookwithasmile.com/гъби-с-ориз-на-фурна/

# 246
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Скрит текст:
Имате ли подръка рецепта за ориз с гъби на тиган. Нещо като ризото, но с бисерен ориз, да си е напълно сварен и да не стане на каша!?

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/11/blog-post_9.html

# 247
  • Мнения: 12 624
Имате ли подръка рецепта за ориз с гъби на тиган. Нещо като ризото, но с бисерен ориз, да си е напълно сварен и да не стане на каша!?

Ето една рецепта, понякога просто запържвам гъбите, слагам и ориза, като стане стъклен, наливам вода или бульон, слагам подправки и заглупвам на тих огън. Като не се разбърква непрекъснато оризът, не става на каша.
И аз така процедирам, не точно в тиган де, в тенджерка. Добре си става. Къде с гъби, къде с грах или с други зеленчуци, по същата методика. Разкашкан би станал ако се бърка много и/или ако се превари и в повечко течност.

# 248
  • Русе
  • Мнения: 5 201
Това можеш да си го направиш и с гъби. Първо ги запържи и после по рецептата.

# 249
  • Мнения: 3 360
Докато сте на вълна ориз, искам да сготвя кафяв каква е разликата в приготвянето?

# 250
  • Мнения: 39 238
Много трудно се разварява. Предварително се накисва.

# 251
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Благодаря ви за ориза!
Ще помоля и за идея/рецепта за баница с кайма. Имам кори фамилия и към 650 гр. смесена кайма. На ММ се прияло баница с кайма. Аз имам идея, но не съм правила досега и ще се доверя на вашия опит.

# 252
  • Мнения: 39 238
Знам за баница с кайма и праз. Била много вкусна. Много хора я хвалят. Потърси я в нета.

# 253
  • Мнения: 4 859
Благодаря ви за ориза!
Ще помоля и за идея/рецепта за баница с кайма. Имам кори фамилия и към 650 гр. смесена кайма. На ММ се прияло баница с кайма. Аз имам идея, но не съм правила досега и ще се доверя на вашия опит.

Тази правих за нова година-много се хареса
http://pep-4o.blogspot.com/2018/10/blog-post_14.html?m=1

# 254
  • Мнения: 1 210
…….. замразени белтъци. Мога ли да ги използвам за айсинг?

Хулиганке, идвам с рапорт.
Естествено, че замразих един белтък  Mr. Green
След което го размразих и току-що, от направения с него айсинг, украсявах бисквитки.
Идеален, никакъв проблем!  Peace

nelka.nelka, благодаря тиии!  Heart Eyes bouquet

Общи условия

Активация на акаунт