Атопичен дерматит с хомеопатия

  • 1 431
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте,
дъщеря ми е на 2год и половина. От 1 годишна се появява периодично атопичен дерматит, но последната година и последните месеци направо стана страшно. Отчаяна съм. Трима дерматолози ми казаха, че е атопичен дерматит у ще го израсте, но ми изписват и кортикостероидни кремове, които бе желая да използвам. Посетихме  хомеопат, който на 2 пъти ми е помагал, което беше изненадващи за мен, по други въпроси. От два дни приемаме едно хомеопатично лекарство, което ми предписа той, но пък дерматитът доста се обостри. В интернет това, което четох за лекарството, отговаря на 95% за проблемите на дъщеря ми. Бях изумена. Четох стари статии тук по темата, но моля ако някой има опит да сподели. Повече от отчаяна съм!

П.С. дали сте спазвали някаква хранителна диета при атопичен дерматит при съпътстващото лечение и с какво сте потушавали сърбежа?!
Аз ще попитам и хомеопата, но сега ми изникнаха въпросите и ми се искаше да чуя и мнението и на други майки.

Благодаря

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 689
Доколкото съм запозната, диета също е част от лечението на АД. Т.е. АД често е и реакция на организма към даден алерген.

# 2
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Направете тестове на детето за алергии. Сина ми имаше АД само по лицето, не правихме тестове тогава, но после се оказа че има инхалаторни алергии. Когато при дъщеря ми се появиха същите признаци- суха и зачервена кожа на лицето и обриви по тялото пуснах кръвен тест в Геника и се оказа, че е с АБКМ и консумацията на мляко и млечни обостря петната по лицето. 11 месеца на диета и израсна алергията. Вече рядко и се появяват петна по лицето. Обикновено ако е много студено и я изведа без да я намажа. Не всички деца с АД са алергични, но по- добре е да го изключите като причина.

# 3
  • Мнения: 2 616
Здравейте,
дъщеря ми е на 2год и половина. От 1 годишна се появява периодично атопичен дерматит, но последната година и последните месеци направо стана страшно. Отчаяна съм. Трима дерматолози ми казаха, че е атопичен дерматит у ще го израсте, но ми изписват и кортикостероидни кремове, които бе желая да използвам. Посетихме  хомеопат, който на 2 пъти ми е помагал, което беше изненадващи за мен, по други въпроси. От два дни приемаме едно хомеопатично лекарство, което ми предписа той, но пък дерматитът доста се обостри. В интернет това, което четох за лекарството, отговаря на 95% за проблемите на дъщеря ми. Бях изумена. Четох стари статии тук по темата, но моля ако някой има опит да сподели. Повече от отчаяна съм! П.С. дали сте спазвали някаква хранителна диета при атопичен дерматит при съпътстващото лечение и с какво сте потушавали сърбежа?! Аз ще попитам и хомеопата, но сега ми изникнаха въпросите и ми се искаше да чуя и мнението и на други майки. Благодаря
В процеса на лечение с естествени методи, каквито са  хомеопатия, гладолечението и някои други, винаги настъпва обостряне на кожните проблеми, когато са били третирани преди това с кортикостероиди. Sunglasses Също и ако са били мазани с антибиотични и цинкови унгвенти. Но кортикостероидните потискат най-тежко и могат да доведат както до влошаване на самия АД, така и до развитие на по-сериозен вътрешен проблем!  Sunglasses  Идеята да се провери за алергии е много добра. Кожните прояви в някои случаи може да са резултат на дълбоко подсъзнателно чувство и убеждение за отделеност от семейството.  Sunglasses На подсъзнателно ниво всичко се регистрира и интерпретацията може да доведе до създаване на определени отношения и съответно психологически проблеми без значение от възрастта на човека, които да се изявят във физическото тяло като здравословни проблеми.  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 5
Благодаря за бързата реакция на всички! Ние правихме кръвен тест за алергия към глутен, който излезе отрицателен! Но ще  направя тест за алергия. Определено ми се струва, че се обостря от някакъв вид храна. Имам и по-голяма дъщеря, която беше с АБКМ, но тя беше на 6мес. логато го спряхме за 6 месеца и след захранването нямаше сериозни проблеми като в началото.

# 5
  • Мнения: 136
Здравейте, от много време използвам Protopic 0.1 % и съм много доволна. В момента обаче не го доставят. Имате ли идея с какво може да бъде заменен?

# 6
  • Мнения: 18
Продава се в Турция или може да бъде поръчан в аптека Ерудита

# 7
  • Мнения: 3
Моята дъщеричка също е с АД и направо вече не знам с какво и как да го боря Frowning Иначе полага доста усилия да поддържам кожата и. Използваме за баня предимно препарати на Биодерма. Правили сме всякакви тестове за алергия, пу пу нямаме такива.
Този препарат ПРОТОПИК унгв. 0.1 % само с лекарско предписание предполагам, че мога да го прилагам ? Имам познати могат да ми го доставят от чужбина ако все още тук е трудно да се намира.

# 8
  • Мнения: 136
Пробвайте както е казала cookie_bg да си го поръчате от аптека Ерудита. На мен лично ми донесоха от Гърция. Тук не са ми искали рецепта, както и на приятелката ми, която ми го взе от там.

# 9
  • Мнения: 18
Като звъннах в Ерудита ме питаха дали имам рецепта. Като цена казаха 40 лв, което май е двойно повече отколкото е Турция.

# 10
  • Мнения: 136
Моята от Гърция е 57 лв. за 30 гр. Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 001
За дъщеря ми ползваме серията на А-Дерма за атопична кожа, мажа с кокосово олио, къпане само веднъж на седмица (само дупето мия всеки ден).

Общи условия

Активация на акаунт