За всички кандитат-студенти!

  • 1 061
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Ориентирайте се добре.
Подредете интересите си.
Намерете специалност, която съдържа предмети, с които до сега сте се справяли добре и би ви било интересно занапред!
Запомнете, че не всеки ще одобри решението ви! Важно е вие да го одобрявате и харесвате!
Ако учите нещо, защото родителите ви или някой друг ви казва, че е добро за вас, защото ще получавате хубава заплата, а вие нямате интерес, просто ще загубите повече от 4 години в учене, а после цял живот в практикуване, само за да имате ,,хубава заплата”. Целта на живота не е това. Чували ли сте за израза: ,,Ако обичаш това, което правиш, няма да имаш и един работен ден.” Това е целта!

 Коментар на българи относно специалностите.

Медицина. - Ти луд ли, бе? Ще учиш цял живот да лекуваш старци за два бона! Недей го учи т’ва.

Право. - Айде и ти! Всеки втори право.. Една приятелка на майка ми го е учила и с’я работи кат’ сервитьорка за повече пари.

Информатика. - Всичките стават учители с грозни очила. Не се занимавай!

Психология. - К’во ще прайш тая психология. Интересно звучи ама няма пара,бро.

Гошо съседа. Абе к’во ще учиш?! Нищо не стаа в тая държава. Няма смисъл.
 
Докато слушате другите, никога няма да намерите кое е подходящо за вас. Познавам чистаци, които след време са отворили собствена фирма за почистване и от ,,най-ниското” стъпало стигат до най-високото. Няма срамна работа, но е срамно да имаш възможност да правиш това, което искаш, а да не го правиш, защото не се харесва на някого.

# 1
  • Мнения: 7 560
Привет, Линда. Стана ми любопитно - на колко години си? 11-12 клас? Кандидат-студентка?

# 2
  • Мнения: 136
Каква изобщо е целта на темата, авторке?
И ако са само “съвети” към кандидат-студенти, според тебе колко хора на възраст 18-19 г четат БГ-мамма?

# 3
  • Мнения: 38
Каква изобщо е целта на темата, авторке?
И ако са само “съвети” към кандидат-студенти, според тебе колко хора на възраст 18-19 г четат БГ-мамма?

 Напротив! Много млади хора търсят информация в интернет и в БГ- мамма. Аз самата съм чела, както и мои познати, на които тепърва им предстои кандидатсване. Търсят мнение.

Общи условия

Активация на акаунт