Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 848
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 162
Честито на печелившите Cry
Направихме алергия към картофа
На втората - третата лъжичка цялото й лице пламна
В началото беше само под устата и реших, че е от лигавенето... но, уви
Сега спираме със захранването и след седмица - пробвам с тиквичка
Така каза педиатърката

Ох, ужас. А как и пламна лицето? Пъпки ли излязоха и след колко време след като даде картофа? И как процедира, някакво лекарство или изчака да мине от самосебе си.

Дано скоро се оправите и да продължите със захранването.

# 226
  • Мнения: 274
Ние ядем по 90-100гр пюре наобяд и след него почти не цока мляко. След това на следващото хапване също не пие много

# 227
  • Мнения: 237
Честито на печелившите Cry
Направихме алергия към картофа
На втората - третата лъжичка цялото й лице пламна
В началото беше само под устата и реших, че е от лигавенето... но, уви
Сега спираме със захранването и след седмица - пробвам с тиквичка
Така каза педиатърката

Ох, ужас. А как и пламна лицето? Пъпки ли излязоха и след колко време след като даде картофа? И как процедира, някакво лекарство или изчака да мине от самосебе си.

Дано скоро се оправите и да продължите със захранването.

В началото се зачерви само под долната устна и аз реших, че е от плюмченето. Но за няма и минута стана алено червена около цялата уста. Точно като уртикария. Обадих се на педиатърката и тя каза да вземем капки финистил и да дам три пъти по пет.
Още след първия прием лицето се изчисти.

Иначе, да, спираме за една седмица и сега си писах с педиатърката да продължа с оризова каша

# 228
  • Мнения: 2 124
Моята госпожица когато не иска повече  просто стиска уста и това е знака, че сме приключили.

Според моята педиатърка обаче такова нещо като разширяване на бебешкото коремче не съществува.
Не съм задълбавала да я питам какво има напредвид.

Аз оставям бебето само да определи колко храна да поеме, винаги правя повечко мляко, когато се засити избутва биберона с език и си обръща главата.
Давам лъжички пюре, докато спре да отваря уста и пак си извръща главата, когато се е заситила.

# 229
  • София
  • Мнения: 863
Моята госпожица когато не иска повече  просто стиска уста и това е знака, че сме приключили.

Според моята педиатърка обаче такова нещо като разширяване на бебешкото коремче не съществува.
Не съм задълбавала да я питам какво има напредвид.

Аз оставям бебето само да определи колко храна да поеме, винаги правя повечко мляко, когато се засити избутва биберона с език и си обръща главата.
Давам лъжички пюре, докато спре да отваря уста и пак си извръща главата, когато се е заситила.


Никол, и аз това казвам, че бебето е най-добрият индикатор за нужното му количество храна Blush
Иначе за разширяването на стомахчето точно педиатърката ни е говорила, но явно всеки лекар си има собствена теория. Затова най-достоверни за сигналите, които ни подават бебетата.

# 230
  • Мнения: 29
Тя е 7,200 и е 66 см. На 4 м++ дали не са малко тея кг... почвам да се чудя. По принцип знам, че са нормално, ама всички около нас са повече...
За килограмите все се оглеждам в останалите бебета. Моето момиче е 6.900 и 68 см в пет месеца и половина. Педиатърът ни никога не е казвала нищо за килцата, четох и разни стандарти на сзо, ама като гледам бебетата на другите - много е извън класацията... 😀да са живи и здрави само всички

# 231
  • Мнения: 215
Ивчо е 7200кг, 65 см на 5 месеца и половина, иначе има големи бузки и баджачета. Laughing

# 232
  • Мнения: 162
Ехааа, какви пухкави бебета..нашата манекенка е 4900 гр, 59 см на 5 месеца 😀

# 233
  • Мнения: 335
Мамита, пускам ви 2 таблички, който може да са ви от полза, ние вървим точни по табличката.

# 234
  • Мнения: 96
Моята сладуранка е на 5 м и 4 дни и е 6200 кг и 60 см 🙁

# 235
  • Мнения: 1 598
Ние на 24.2 бяхме 7960. И 68 см. На пет м. И три дни е днес.

# 236
  • Мнения: 319
Ние сме 7 700гр и 66см. На 26ти става на 5м.

# 237
  • Мнения: 3 794
Моята сладуранка е на 5 м и 4 дни и е 6200 кг и 60 см 🙁
И моята кукла на 5м и 6д я измериха 6200, 64см Simple Smile

# 238
  • Мнения: 131
Нашата е  7600гр и 65см Joy Тука идва обаче факта, че е родена 3900 и ни изписаха 3850. Някъде бях чела, че до 6тия месец трябва да си удвоят теглото от изписването.
А иначе ние започнахме на 13 захранването със сладък картоф. За сега не е много очарована, ама да видим Joy
А иначе вие като въвеждахте следващите зеленчуци, как го правехте? Отделно ли давахте или смесено? А по колко дни въвеждате зеленчуците?

# 239
  • Мнения: 274
Мами в това топло лудо време как се обличате? Още ли сте със зимните якета?
Аз захранвам много странно извън всякакви схеми. Давам всеки зеленчук по два дни отделно. Но вече изредихме всички и ядем по почти 100гр. пюре та от утре сме на комбинирани.

Общи условия

Активация на акаунт