Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 924
  • 737
  •   1
Отговори
# 240
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Утре сме на консултация. Ама на 3+2 беше 68см, 6650.
Не съм започнала със захранването, ама и няма навършени 5 месеца той, не бързам за никъде.
Иначе с по-тънко космонавтче за разходки, че точно това време много лъже. Отдолу си е по ромпърче, не слагам одеала и т. н.

# 241
  • Мнения: 3 794
Аз захраних дребнта днес с пюре от морков (5м + 10д). Погледът й беше - абе, вие луди ли сте? защо ме мъчите - мамо, дай ми млякото Stuck Out Tongue Closed Eyes Изяде 2-3 лъжички, но нямаше особено възторжен вид.

# 242
  • Мнения: 2 068
Ние още се мъчим с картофа. Ами не го иска. В началото отваря уста с очакване и радост след като го опита се започва едно плюене. И утре ще го пробвам с картоф за последно и ако пак откаже ще пробвам с тиква.

Относно килограмите, роди се 2830, а сега е 8900 на 6 месеца и 13 дни. Така, че при нас случая е утроил теглото си Simple Smile

# 243
  • Мнения: 134
Бебка я тормозя с едни каши. Обаче нещо хич не им се кефи. Ако съм и давала няколко дни оризова каша и тя е изяждала на хранене по около 2 лъжички от кашата, брои ли се, че е захранена с ориз Confused Изобщо не мога да преценя хапва ли нещо или всичко изплюва, защото като и дам с лъжичката каша, е едно количество, но после тя го мота в устата, олигавя го, и със все лигите почва да плюе Disappointed

# 244
  • Мнения: 2 068
То и аз това се чудя, като плюе всичко брои ли се захранен с картоф Thinking

# 245
  • Sofia
  • Мнения: 263
Аз още не съм започнала захранването. Вие как преценихте кога точно да започнете? Например в деня, когато бебето става на 4-5-6 месеца? Или понеделник? Или от утре 😁

Иначе да се оплача.. Моето добро момиче е голям мрън от четвъртък насам. Голяма борба с това заспиване през деня, особено следобед, накрая остава будна и заспива в 18ч, та до някое си време през нощта (до сега имахме такъв хубав режим с баня и заспиване около 21 и ядене чак към 5, 5.30ч.)
Ето я и сега - събудила се е в 7 и добре, че е хубаво времето, та на втората минута от излизането откърти.
За капак има и някаква хрема, хърка доволно и се дърпа, ако взема да ѝ вадя сополите.
Въобще.. веселба 😁

# 246
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
7300, 68см (66 е бил предния път Grinning не знам що съм писала 68 горе  явно поглед в бъдещето). Говорихме за захранването, пак се убедих, че си харесвам педиатърката. Каза да започна като му мине обрива със зеленчуци, за да могат после да се смесват с богати на желязо храни като жълтък и месо. В САЩ започвали с обогатена с желязо оризова каша пак по линия на обичайния железен дефицит при кърмачетата.
Та идеята й е до кръвните изследвания на 6 месеца да е пробвал няколко зеленчука и спрямо изследванията да преценим какво, как и колко трябва да се вкара в менюто.

# 247
  • Мнения: 250
Ивет след 2 дни става на 5 м, проявява голям интерес към храната която ядем.иска да хапва и тя. Пробвах зеленчуково пюре по 1 лъжичка. Яде го лакомо.,но явно не и понася на стомахчето. След 5 мин. Започва с газове и голямо мазало на памперса. Пробвах морков, картоф и сладък картоф. За сега спирам, но се чудя ако и на 6месеца реагира така с какво ще я захранвам.

# 248
  • Мнения: 2 124
Моята госпожица е захранена с картоф, сладък картоф, морков, тиква, тиквичка, пащърнак (изяжда по 190 гр. на обед) не съм. въвеждала месо и жълтък (малка е още), когато ги въведа ще редувам през ден заленчуково с месо, зеленчуково с жълтък на обед.
Следобед яде безмлечна, безглутенова био оризова каша, която приготвям с нейното АМ.
Утре ще въведа плод скоро ставаме на 6 месеца.

После бавничко ще въведа жълтък и месо, но не бързаме, защото хемоглобинът и е екстра за възрастта й, минахме всички изследвания.

Тя сама си показа, че има нужда от друга храна, беше започнала да изяжда по над 1 литър мляко за денонощие.

# 249
  • Мнения: 162
Аз всичко почвам от понеделник 😂 Примерно днес реших да почнем с месото, но след използване на всички уреди за пасиране и ефект почти нула, отложих нещата за утре 😂
Аз не знам защо тези каши не са ми по вкуса. На бебка и правя от елда и слагам вътре плодово пюре и доста и се услажда , иначе ако е чиста ,без плодово пюре изобщо не го харесва.

Как рабирате, че има хрема. Защото при нас от 2 дена има едно хъркане като хрипове, но пък няма сополки и не мога да преценя дали е от лигите или има хрема..

# 250
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850

Тя сама си показа, че има нужда от друга храна, беше започнала да изяжда по над 1 литър мляко за денонощие.

Наш господин отдавна яде 5 по 180мл с 6 лъжички, което е над литър готова смес.
Не съм срещала като критерий количеството, по-скоро промяната в него, буденето за нощно хранене след като вече е изключено отдавна и т. н.
Плюс обективни признаци - интерес към храната, стабилност, слюнкоотделяне, изчезване на рефлекса на избутване и т. н. При него повечето до скоро не бяха на лице изобщо.

# 251
  • Мнения: 2 124
За мен обаче е критерий, защото тя не ядеше по толкова много,  започна да скъсява интервалите между храненията да се буди по често през нощта и т.н, затова съм писала тя сама си показа.

Моята госпожица беше започнала да се буди да яде по 2-3 пъти през нощта, и изяждаше над литър за денонощие, което  беше необичайно за нея.
Млякото не я засищаше, сега когато си хапва и друга храна се буди само за 1 ядене през нощта и яде между 700-800 на денонощие.

Едва ли има някой който няма да усети кога е готово бебето.

# 252
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Критерий е всичко останало, което си описала, заедно с необичайното количество.
Количеството само по себе си може да си е нещо обичайно за конкретния бебок и не следва да е водещ. Малкият е на това количество от 2 месеца вече, на една приятелка е на 6 по 180мл и пак не е готов за захранване.

# 253
  • Мнения: 2 124
А мисля, че не ме разбираш какво имам предвид.

Казвам, че това количество конкретно за моята беборана е критерий (а не попринцип, затова и в поста съм писа моята госпожица си показа)) в съвкупност с всичко останало.
Когато бебето ти изведнъж започне да яде по 1 100-1200 мл на денонощие с 2-3 будения през нощта незнам колко заспал трябва да е човек, че да не се усети, че не се засища само с мляко.

Дори и в общия случай над 1л мляко на денонощие е страшно много като количество, далеч не всички бебоци хапват по толкова (това вече го пише и по книгите).

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 11:18 от Mn.nikol

# 254
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Разбрахте, за едно и също говорим.

Интересно кърмените бебета как им засичат литъра Grinning Препоръчителните дози на кутиите с АМ също са над литър след 4 месеца.

Не казвам, че е грешно ранното ти захранване, а че количеството само по себе си не е фактор.

Общи условия

Активация на акаунт