Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 917
  • 737
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 162
Мами, някоя от вас мислила ли е да прави нещо специално за шестата месечинка на бебоците?
Аз още се чудя дали да поръчам торта и да поканя бабите и дядовците.

# 256
  • Мнения: 2 124
Не на всички АМ е над литър след 4 месец.
На Лактана макс е литър и то на 6 месец( ясно, че са ориентировъчни).

Захранването ми не е ранно на 5 месеца започнах за бебе на АМ напълно нормално.
Въвеждам изключително плавно храните, бебораната яде с охота сякаш цял живот се е хранила с лъжичка.

Ясно е че като започне да яде през два часа( скъсяване на интервала между храненията, това което описват като критерий по книгите) и общото количество мляко се вдига.



Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 11:36 от Mn.nikol

# 257
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Mn. nikol не знам за какво спорим всъщност Grinning и що пак скачаш.
Лъв ли си като зодия? Grinning

За половин годинка съм си харесала мацка, която да ни направи половин торта, та сигурно с бабите вкъщи за идеята. И може би ще си направим фотосесия, без друго само си търся повод Grinning

# 258
  • Мнения: 2 124
Grinning
Не скачам, обсъждам.

Разконспирира зодията.

# 259
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 850
Grinning
Не скачам, обсъждам.

Разконспирира зодията.



Знаех си GrinningGrinning
Толкова сте характерни на моменти лъвчетата Blush И - не се карам бе, само си говорим на висок тон Grinning

# 260
  • Мнения: 215
Мойто бебе е на границата лъв/дева и отсега виждам, че ще има борба на характери. Grinning
Аз съм дева[от добрите] Grinning

Последна редакция: вт, 19 фев 2019, 21:54 от Blossomm

# 261
  • Мнения: 93
Въй, /по бургаски/, само се включвам, защото искам да каже супер много неща, ма нямам време... Ще ви пиша довечера сладки момиченца! 😘😘😘

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 263
хаха, гледам Мама рибка,  виждам само два реда и си викам, тука има нещо нередно Simple Smile Simple Smile

# 263
  • Мнения: 93
хаха, гледам Мама рибка,  виждам само два реда и си викам, тука има нещо нередно Simple Smile Simple Smile
Хахахахах 😂😂😂, емиии да, то аз не мога в кратки коментари. Вие сте ми като излизане по женски с приятелки, на мен темата бебета не ми омръзва, вечно си намирам нови информации и неща, които да чета и да се удивлявам колко интелигентни и съвършени същества всъщност са бебетата... И децата обичам много, но при тях от около 4-5 годинки нататък е възможно да има доста преднамерени действия по посока изследване на границите на търпението на мама и татко. Засега супер много търпя нашата очарователна кака, все си трая, трая и се опитвам да не се карам и да не избухвам, но като си позви от лиготийките си да събуди най-стъклоспящата Алиска на земята... еми... губя контроллл. /сетихте ли се за Миро,а 🤣/ Чи тъй, тея дни поизлизаме с количката- купихме си нова- Jane Muum, у н и к а л н а!!! Тва е супер возило. И познайте- Алис реши, че нещо и е кривичко вчера и иска да я взема, да я кърмя за успокоение и да си я понося. Аз на тая възраст с кака и вече тоя мач съм го гледала и не се впечатлявам- между 4-6 месеца, количката я ползвахме само за пазаруване, даже ми идваше да и сложа машинка да си пускаме стотинка, както са на Кауфланд количките. Мъкнех си едно кенгуру в багажника и носех ли носееех, а количката я взимах, за да сченям на бебето памперса и евентуално,  ако заспи по-дълбоко... Но... не можах да извадя бебето, защото имаше много гадна мъгла, въздухът беше изключително гаден и влажен и в някаква тъпа комбина с досадния Бургаски вятър, от който прането ти съхне за няколко часа, обаче не е сигурно каква част от него ще завариш на простера... И се случи така, че Алисчето толкова, толкова се разстрои, че почна от рев да си блъска главичката в ръчичките. Ама буквално откачи. Аз на няколко пъти спирах, взимах я, бутах количката и някакси държах и кака и, но ми се виждаше много студено и след няколко минутки пак я връщах и я завивах с одеалата. И тя накрая напълно изгуби контрол- а пък говопя за отсечка, чието извървяване не отнема повече от 10 минутки. Ох, направо ми се разцепи сэрцето. Бях с една приятелка и не можах да си покажа какво изпитвам- да не си каже- тая пък ненормалната- кво преувеличава ся.. и като се прибрахче вкъщи- хвърлих си якета и обувки по пода- грабнах бебето и веднага му дадох да суче- то плаче със сълзи от всички възможни места и се дави и суче, подуто, червено, обезобразено беше миличкото ми бебенце. И аз рева и кърмя... и така 10 минути- нито тя се успокоява, нито аз. Много ми беше тъжно и още ми е тъжно, много се травмирах. Пък и бебето сигурно. После и се извинявах много време, до вечерта и бях казала, че страшно много я обичам поне 1000 пъти. Давам и да суче и вчепа и днес през половин час дори, ако иска. Мислих си, да вземем да си вземем един душ двете голи кожа в кожа и да се гушкаме и да ни облива топла водичка и да може да ми прости, но не посмях, че ми се стори много хладна стаята, а пък трябваше да я слагам да спи. Аз твърдо смятам, че на бебетата трябва да им се извиниш, ако си сгрешил, ако по някаква причина си наранил чувствата им, както и смятам, че те трябва да бъдат приласкани да дадат прошка. Например след тази ужасна случка Алиска вчера не ме гледаше в очите много време и въобще в лицето. А тя непрестанно търси зрителен контакт с мен по принцип и непрекъснато ми говори... А вчера известно време я навирах в себе си и заставах всякакси пред личицето и, но тя не пожела за секундичка да ме погледне...
Mn. nikol- 5 месеца не е ранно захранваве- по принцип границите са 19-26 седмица,но те варират леко, според нуждите на детето. Единствено, ако приемеш един дребен съвет- оставяй си поне 2 дни в седмицата, в които да не редуваш яйце и месо, а да няма нито едното от двете. Разтоварващ, лекичък ден, само със зеленчучета или и каши. Бебешкото организъмче има нужда да почива и от пренасищане на протеини. Особено щом желязото е в норми. Това е само. Все пак твоята преценка е един милион пъти по-важна, просто ми е попадала информация, че е хубаво да се редуват постни с месни и жълтъкови дни. Напр. : Пн-месо; Вт- зеленчук; Ср.- жълтък; Чт: месо; Пт: зеленчук; Сб: жълтък; Нд- месо. Така всъщност имаш 2 постни дни, а изреждаш комбинациите и всеки ден е различен.
Имам и въпрос, то по-скоро молба- дайте да преброим колко бебенца имат зъбчета вече. Simple Smile Още е много рано, въпреки че се среща, но имаме с една приятелка лек спор относно колко често се случва това ранно зъбоникнене.
Така- оплаках ви се- обаче наистина ми е свито сърцето два дни и направо не мога да си го простя още- как се объркаха толкова много нещата, че така се растрои неутешимо- това усмихнато, нежно бебенце. Сега съм наплашена и си седя само пред кооперацията, най-далеч на 200-300 метра... Целувки!

# 264
  • Мнения: 76
Моят мъник няма още зъбче.

# 265
  • Мнения: 1 603
Няма зъби,  но усещам,  че я дразни. Хапе ме обаче като я кърмя.
Мама Рибка Hug има такива дни  ей.
И аз си поплаквам два дни Stuck Out Tongue Winking Eye
Големия пубертет го гони вечно нещо го дразни и слушалките в ушите, а и втора смяна и умора голяма, а и гърлото го боли

Малкия батко ме изправи на нокти днес докато учи - мъжа ми вика къщата "разтресе". Ми иска да напише домашно,но урока да не чете
А преди това  услужливо не си чуваше телефона - на татнци останал ...

А бебе - то не ще и не ще да спи през деня по-дълго, само нощем. При нас е топло до София сме тази седмица -изкарахме на село, извеждам  я не и не
А като включи и само нарежда "мама" "баба" "бебе" Heart

# 266
  • Мнения: 215
И мойто няма още зъби, вика най-много гргр и гиги, бубу, а ако известно време не му обърна внимание се повиква нещо с а веднъж се получи алоууу GrinningJoy

Четох снощи, че било важно до края на 5ти месец да разпознавали непознати от познати лица и да подхождали с леко недоверие към непознати. Мисля, че прави разлика между семейството и непознатите лица, ама няма никакво недоверие... Щом някой му се радва и той се радва и ги гушка и им гука...

# 267
  • Мнения: 274
И ние нямаме зъби , но ни дават зор. С подути венци сме от около месец. На 23 стававе на 5. От три дни  много се мята из леглото и не спи спокойно , но мисля че може да се дължи на превъзбуда , ме тези дни почти не се прибираме. Все сме навън , нови хора , нови емоции. Относно познати и непознати , на непознатите трудно и рядко даваме усмивки. Бяхме пак на ортопед и всичко е напед , другия месец на 18 сме пак да си използваме вторичния преглед на талона. От вчера вече хапваме и плодови пюренца. Мамите които са захранили как се справяте с евентуален запек? Вчера ядохме сини сриви и спанак с много малко картофче и днес ще чакам разхлабване. Ама моя сладур като цяло си го мързи да се напъва.
Отивам на зъболекар и излизаме , като гледам днес пак ще све навън. Може и аз да дремна на някоя слънчева пейка.
А какво кремче използвате за слънце за мялките пухкави бузки? Ние сме с Бочко и съв доволна.
Май прекалих с този пост.



Да внесем малко пролет в темата , че от утре минаваме пак в зимен режим

# 268
  • Мнения: 93
mimka, ти ако си прекалила, значи не знам аз... много е хубав пу-пу! Да е жив и здрав и все такъв пухкаФ 😉. Алиска не обича много-много да я пипат други хора. Носят я, гушкат я, но за 10-15 минути. Но пък това е суперско- кака и не даваше да секундичка да е в други ръце от мамините. Нито бащи, нито баби, нито каки, никоооой. Сега Алиска пак е търпелива. Напоследък много се заиграва с кака си. Много са сладки... Сестричките ми те 😊. Ще изляза права за зъбите- спорим с една приятелка, че колкото бебета имали зъби на 4 м, толкова и нямали- да, ама статистиката друго сочи...
П.п- на едната снимка Алиска гледа любимото си филмче- Finding Nemo... 😁😁😁
[/img][/img]

# 269

Общи условия

Активация на акаунт