Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 951
  • 737
  •   2
Отговори
# 360
  • Русе
  • Мнения: 301
И аз я водя на частно и дори не е болнично заведение няма значение, че е частно последният път дойдоха извънредно една камара народ с болни бебета дето кашляха яко.

Колкото по-малко толкова по-добре, не виждам смисъл от разделяне на ваксините аз за мен това е само проточване на нещо, което така или иначе трябва да се свърши (това си е мое мнение обаче всеки сам преценява, може би плямпам така защото моята беборана не прави реакции).

На 6 месеца сме сложили всичко без отлагане остана ни следващата хепатитна, която ще я сложим по график този месец и почивка до годинката от ваксини.
На мен лл ми обясни, че са тежки ваксини и е по добре да не товарим беба. Естествено реших, че е по-добре, за това се съгласих. Обаче вчера видя, че сме напреднали и ще сложим останалите по една на месец.
Иначе четох по темата дали заедно или поотделно. Като всяка ваксина имат си странични реакции и идеята на разделянето е, в случай, че бебето прояви от по сериозните странични реакции да се знае от коя е и да се изключи от следващ прием. Вариант е първия път отделно, останалите заедно ако няма реакция, но интересното е, че има случаи, в които при първи прием реакция няма, а в следващия има. Но всяко дете е различно и реагира различно. Аз съм страхлива за това реших така и наистина беше много тегаво през 2 седмици. Вируси и болести има по всяко време и на всякъде, не само пред лекарския кабинет за съжаление. Но важното е, че вече ще караме през месец  пък били сме закъснели - чудо голямо. Педиатър ми е казвал, че колкото по голямо детето, толкова организма се бори по-лесно. При нас рано, късно лесно няма за съжаление.

# 361
  • Мнения: 162
Здравейте, ние вчера направихме половин годинка. Имаше торта, баби, дядовци, подаръци, но госпожицата беше толкова кисела, намусена (а попринцип много се хили), а аз толкова време избирах торта, исках да си направим хубави снимки. И в крайна сметка на всичките е едно сръдливо бебе... 😂

Ние тепърва ще почваме с ваксините и като пишехте за тях малко пропусках, но сега взеха да ме хващат едни притеснения. Дано всичко мине гладко.

Относно моркова-забелязах, че от време на време и излизат едни пъпчеци по челото, подкожни, но не мога да преценя дали е реакция. Вие как установихте, че има реакция от моркова?

# 362
  • София
  • Мнения: 863
Моето дете има само по един прием на синфлорикс и хексацима. Още с каката се бях зарекла да не слагам по две наведнъж, ама пак сглупих. При бебка някоя от двете ваксини отключи атопичен дерматит. Но като са бити двете заедно, няма как да знам коя. Сега се опитваме да го овладеем и тогава ще ваксинираме пак, но с по една ваксина. Радвам се, че има разумни лекари, които предпочитат да делят ваксините.

# 363
  • Мнения: 2 124
И аз я водя на частно и дори не е болнично заведение няма значение, че е частно последният път дойдоха извънредно една камара народ с болни бебета дето кашляха яко.

Колкото по-малко толкова по-добре, не виждам смисъл от разделяне на ваксините аз за мен това е само проточване на нещо, което така или иначе трябва да се свърши (това си е мое мнение обаче всеки сам преценява, може би плямпам така защото моята беборана не прави реакции).

На 6 месеца сме сложили всичко без отлагане остана ни следващата хепатитна, която ще я сложим по график този месец и почивка до годинката от ваксини.
На мен лл ми обясни, че са тежки ваксини и е по добре да не товарим беба. Естествено реших, че е по-добре, за това се съгласих. Обаче вчера видя, че сме напреднали и ще сложим останалите по една на месец.
Иначе четох по темата дали заедно или поотделно. Като всяка ваксина имат си странични реакции и идеята на разделянето е, в случай, че бебето прояви от по сериозните странични реакции да се знае от коя е и да се изключи от следващ прием. Вариант е първия път отделно, останалите заедно ако няма реакция, но интересното е, че има случаи, в които при първи прием реакция няма, а в следващия има. Но всяко дете е различно и реагира различно. Аз съм страхлива за това реших така и наистина беше много тегаво през 2 седмици. Вируси и болести има по всяко време и на всякъде, не само пред лекарския кабинет за съжаление. Но важното е, че вече ще караме през месец  пък били сме закъснели - чудо голямо. Педиатър ми е казвал, че колкото по голямо детето, толкова организма се бори по-лесно. При нас рано, късно лесно няма за съжаление.

Това с колкото по-късно толкова по-добре се бори организма нещо не му се връзвам те още в родилното им слагат 2 ваксини.

# 364
  • Мнения: 319
Нашата педи изобщо не е коментирала да ги слагаме заедно. Още в началото каза че ги дели и така прави с всички бебенца. Моята бебка доста зле понесе само пневмококи. Беше адски нервна и плака цял ден.

# 365
  • Мнения: 2 068
Относно моркова-забелязах, че от време на време и излизат едни пъпчеци по челото, подкожни, но не мога да преценя дали е реакция. Вие как установихте, че има реакция от моркова?

При нас ден след като дадох моркова започнаха да излизат по 1-2 на ден пъпки приличащи много на варицела. Излязоха му общо 6 пъпки. Друга реакция нямаше.

# 366
  • Мнения: 250
Дали има Бургаски мами да ме посъветват къде да заведа Ивет на коремна ехография. На 20 става на 6 месеца и педиатърката ни даде талон за кръв, урина и ехограф.

# 367
  • Мнения: 29
Относно ваксините на самото описание на шествалентната ваксина пише, че вероятността за гърч е по-голяма, ако се съчетава с пневмококовата, но пък и при двойния прием се изгражда по-добър имунитет. Иначе много често реакции има при втори или трети прием на ваксини, защото в тялото вече има внесени антитела. Понякога бустер дозата се понася най-тежко.... всичко е много индивидуално, разбира се.

# 368
  • Мнения: 2 124
Моята кокона ги отнесе и трите приема на Пентаксим и Синфлорикс накуп без
да даде някакво отражение, нито температура, нито нервност нищо само лудо крещене( а тя е много гласовита) като я боцнат в двата крака един след друг чак ми идваше и на мен да крещя и махам с ръце и крака.

Днеска пък ми спретна номер навън и не искаше да се вози в количката та цял ден бутам празна количка и я нося в ергобейбито, а досега винаги е спала като къпана в количката какво ли й става Thinking

# 369
  • София
  • Мнения: 863
Относно ваксините на самото описание на шествалентната ваксина пише, че вероятността за гърч е по-голяма, ако се съчетава с пневмококовата, но пък и при двойния прием се изгражда по-добър имунитет. Иначе много често реакции има при втори или трети прием на ваксини, защото в тялото вече има внесени антитела. Понякога бустер дозата се понася най-тежко.... всичко е много индивидуално, разбира се.
Deliana, това за изграждането на по-добър имунитет, когато се поставят заедно, много ме заинтригува. В листовките ли го пише? За първи път чувам тази теория и ми стана интересно.

# 370
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Моята кокона ги отнесе и трите приема на Пентаксим и Синфлорикс накуп без
да даде някакво отражение, нито температура, нито нервност нищо само лудо крещене( а тя е много гласовита) като я боцнат в двата крака един след друг чак ми идваше и на мен да крещя и махам с ръце и крака.

Днеска пък ми спретна номер навън и не искаше да се вози в количката та цял ден бутам празна количка и я нося в ергобейбито, а досега винаги е спала като къпана в количката какво ли й става Thinking

С летния кош ли сте? Ако не сте, се замисли за смяна Wink Или повдигай зимния да зяпа, нашият поне има опции за позиции.

# 371
  • Мнения: 2 124
С летния е и е седнала и пак не искаше вътре.

# 372
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
С летния е и е седнала и пак не искаше вътре.

Емии коконите на ръце се носят GrinningGrinning

# 373
  • Мнения: 2 124
Да, да тя претенции отсега си има ама раницата е голяма работа, муш вътре и си кротува, количката за багажно я ползвах днес, дано да е временно.

# 374
  • Мнения: 29
Deliana, това за изграждането на по-добър имунитет, когато се поставят заедно, много ме заинтригува. В листовките ли го пише? За първи път чувам тази теория и ми стана интересно.
"Infanrix hexa ще осигури анти-PRP имунен отговор
(гранична стойност ≥ 0,15 µg/ml) при най-малко 84% от кърмачетата. Той се покачва до 88% в
случай на едновременно приложение с пневмококова ваксина, съдържаща тетаничен токсоид
като носител и до 98%, когато Infanrix hexa се прилага едновременно с TT конюгатна
менингококова ваксина "

Това е записано в документацията на ваксината, качена в Европейската агенция по лекарствата. Иначе аз лично не виждам смисъл лекарите да слагат две ваксини едновременно, рискувайки повече реакции... Тоест, надявам се това да е обяснението Grinning

Общи условия

Активация на акаунт