Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 949
  • 737
  •   2
Отговори
# 390
  • Русе
  • Мнения: 301

Честит празник, момичета!
При изследванията на 6м има ли урина? И как се взема при момиченцата. С баткото сме правили, но той си имаше проблеми с бубата и не помня дали на 6м сме правили, но знам, че имаше нещо което се слагаше на бубата, а с момичетата как става?

# 391
  • Мнения: 134
Има от аптеката едни специални приспособления (забравих как се казваха, аз им казвам контейнерчета) в аптеката знаят, като кажеш за бебе за урина и ще дадат. Универсални са за момичемца и за момченца, просто се поатавят по рязличен начин. Тегавичко е. Вземете поне 2-3,ако не стане от първия път, да имате под ръка.

Честит празник, момичета!
При изследванията на 6м има ли урина? И как се взема при момиченцата. С баткото сме правили, но той си имаше проблеми с бубата и не помня дали на 6м сме правили, но знам, че имаше нещо което се слагаше на бубата, а с момичетата как става?

# 392
  • Мнения: 2 124
Ние понеже и на 4 месеца пускахме изследвания на урина, нещо не ми се получи с тези приспособления та сложих стерилен памук на памперса и после със стерилни ръкавици го изцедих в контейнерчето за урина, притеснявах се да не съм замърсила пробата, но беше ок изследването.

Сега на 6 месеца за изследването се справих с тези колектори  на 3 път. Grinning

# 393
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ами, както казахте, навсякъде пише различно и всеки доктор казва различно. Не питах защо морковът да не е самостоятелен. А забавното е, е таткото купи някакви пюрета миналата седмица и са морковени Simple Smile

А за изследванията също носих урина. Колектор за бебешка урина се казва. От аптеката ни дадоха един, на който си пише, че е за момичета. Лесно се поставя и трябва дори малко да се събере, достатъчно е за изследванията.

# 394
  • Мнения: 505
Здравийте. Някой захранвал ли е от 5м и половина? Аз мисля да почвам, тъй като вечер не й стига кърмата. При последната консултация педиатъра каза, че мога да я захраня.

# 395
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
За глутенът знам, че е най-добре да се вкара между 6 и 7 месец. За това реших да захраня на 5++, за да може до 6 навършени да сме вкарали зеленчуците.
Първата тиква вкарвах 5 дни, мисля картофа да е макс 3. Ама почнах пак от 2 лъжички, не ми е зор да замествам хранене бързо.

# 396
  • Мнения: 237
Здравийте. Някой захранвал ли е от 5м и половина? Аз мисля да почвам, тъй като вечер не й стига кърмата. При последната консултация педиатъра каза, че мога да я захраня.

Зависи дали детето е готово за захранване. Иначе да, няма никакъв проблем да се започне сега.

Морковът е силен алерген и може би затова така казват, знам ли. А и нали запича.

Урината я събрахме много лесно с колектора. На тези, които купихме от аптеката, пишеше за момиченца. Но според мен няма разлика.
А правилният начин за събиране на урина, така че да не се замърси пробата е следния: измивате детето хубаво, лепите колекторчето и го държите изправено завито с хавлийка през дупето. Т.е. Не се слага памперс. Като се изпишка, режете отдолу пликчето и директно да се изтече в стерилното шишенце.

Първата храна я захраних седем дни, втората пет, третата три. Както каза педиатърката “няма на сватбата да й даваме боб” Grinning

# 397
  • Мнения: 2 124
Само да уточним, че не се прави изследване на стерилна урина а общо химическо и седимент.

# 398
  • Мнения: 237
Само да уточним, че не се прави изследване на стерилна урина а общо химическо и седимент.

Така е, но е добре пробата да е чиста, нали, за да няма ошашкани майки ако излязат левкоцити. Съветите за взимане на урина са от една от най-добрите детски нефроложки в София

# 399
  • Мнения: 2 124
Мисля, че ако пробата е замърсена ще покаже наличие на плоски епителни клетки, не на левкоцити, завишените левкоцити не говорят  ли по-скоро за инфекция  някаква доколкото съм запозната.

Разбира се, че е добре пробата да е чиста, но дори и да се замърси това няма да промени общо химичният състав на урината.

Аз поне първият път на 4 месеца не се справих с колекторите и сложих стерилно памуче в памперса, което после изцедих и пробата не беше замърсена, обаче и бързах за изследването та нямах много време за опити.

Сега на 6 месеца имах успех с колекторите ама от 3 път, щото моето е много шавливо Grinning

Чаках я 1 час да се изпиша, няма шанс да стои в хавлия увита толкова време.

# 400
  • Мнения: 162
Ами, както казахте, навсякъде пише различно и всеки доктор казва различно. Не питах защо морковът да не е самостоятелен. А забавното е, е таткото купи някакви пюрета миналата седмица и са морковени Simple Smile

А за изследванията също носих урина. Колектор за бебешка урина се казва. От аптеката ни дадоха един, на който си пише, че е за момичета. Лесно се поставя и трябва дори малко да се събере, достатъчно е за изследванията.

А като се събере урина в колектора, после трябва ли да присипваме урината в стерилен контейнер или я оставяме в колектора?

# 401
  • Мнения: 237
Ами, както казахте, навсякъде пише различно и всеки доктор казва различно. Не питах защо морковът да не е самостоятелен. А забавното е, е таткото купи някакви пюрета миналата седмица и са морковени Simple Smile

А за изследванията също носих урина. Колектор за бебешка урина се казва. От аптеката ни дадоха един, на който си пише, че е за момичета. Лесно се поставя и трябва дори малко да се събере, достатъчно е за изследванията.

А като се събере урина в колектора, после трябва ли да присипваме урината в стерилен контейнер или я оставяме в колектора?

Трябва, по-горе обясних подробно как е правилно. А и няма как да го пренесеш в колектора

# 402
  • Мнения: 134
Оставяла съм я и в колектора. Сложих я в пластмасова чашка цялата чудесия и директно в лабораторията под нас. Но ми е на 2 минути пеша. Там си я оправиха.
Ами, както казахте, навсякъде пише различно и всеки доктор казва различно. Не питах защо морковът да не е самостоятелен. А забавното е, е таткото купи някакви пюрета миналата седмица и са морковени Simple Smile

А за изследванията също носих урина. Колектор за бебешка урина се казва. От аптеката ни дадоха един, на който си пише, че е за момичета. Лесно се поставя и трябва дори малко да се събере, достатъчно е за изследванията.

А като се събере урина в колектора, после трябва ли да присипваме урината в стерилен контейнер или я оставяме в колектора?

# 403
  • Мнения: 215
Здравейте, много са пораснали бебоците. Браво на тях! Моят момък е 69см, 7700 кг. Още не сме били на изследванията, притеснявам се за боцкането когато се дава кръв, въпреки че на последните ваксини изобщо не плака юнака.
Опитва се да седи сам, но не издържа много и се килва, казва ги-ги, бу-бу и пее АаАаааа 😁 прави и опити за пълзене но вместо да се повдигне на ръце, забива глава и така се отласква назад, а когато е по гръб напред 😁 днес времето беше много хубаво и "игра футбол" с баща си и вуйчо си, много беше щастлив.

Онзи ден и той за първи път плака в количката и се зачудих много [в летния кош е, но в зимно чувалче] и се оказа, че му е топло, като го събляках и се успокои веднага.

# 404
  • Русе
  • Мнения: 301
Мамита, мерси за съветите! Ще се запася с тези колектори и ще се справим. Изследванията при бебета нали може по всяко време на деня, понеже за тях не важи правилото да са на гладно? Искам да изследвам и кръвната група, защото нито на баткото знам, нито на беба. В епикризите и на двамата не я пише. За баткото преди 8години питах защо така и ми казаха, че за да се разбере кръвна група трябва кръв от вената. Да изчакам като порасне. Скоро пък разбрах, че в някои лаборатории изследват и от пръстче, някой правил ли е такова изследване?
И последен въпрос, някоя мама има ли наблюдения относно летни колички mothercare, mamas and papas, cosatto и maclaren? Интересувам се относно маневреност, плат проветрив или спарващ, коя е с по здрава конструкция / според мм, на всяка лятна количка конструкцията е ненадеждна! /? Знам, че искам да е задължително тип "чадър" сгъването, че нямам място в колата.

Общи условия

Активация на акаунт