Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 843
  • 737
  •   1
Отговори
# 435
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
И нашият младеж се бори със съня от вчера и е рев и драма. Но не му давам да ме щипе и дере, баща си го беше посинил от щипане. Мама се гали и туй то. Не се пробва вече в интерес на истината. Само пипа и гали.
Утре сме му планирали извънградски уикенд, да видим как ще е Grinning Толкова дълго в Сф не съм стояла никога, та дано и на него му хареса разходката.
Продължаваме си с зеленчуците.
Вчера бяхме на консултация. Педиатърката препоръча ние с баща му да се реваксинираме за коклюш, щото малкият нямал пълен имунитет пък имало много случаи. Аз и Хепатит А обмислям за мен.
Даде ни направление за ПКК урина и нефролог. Ще хофим при Желязков.

# 436
  • Мнения: 2 124
И на нефролог ли се видят бебетата профилактично?
Профилактично не се ли прави коремна  ехография, там гледат всички органи, вкл. и бъбреци, замерват ги, описват ги и прилагат снимка и вече ако видят нещо нередно препращат към специалисти.

# 437
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
И на нефролог ли се видят бебетата профилактично?
Профилактично не се ли прави коремна  ехография, там гледат всички органи, вкл. и бъбреци, замерват ги, описват ги и прилагат снимка и вече ако видят нещо нередно препращат към специалисти.


Тъй де, таз коремна ехография се прави от детски нефролог. Поне такова направление имам Blush

# 438
  • Мнения: 2 124
Аааа ми незнам аз не я водих при нефролог за коремната ехография.

# 439
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Еми ти може да не си, ама по НЗОК се води "Ехографско изследване на отделнителната система" и направлението е за лекар специалист „Нефрология“/„Детска нефрология и
хемодиализа“, „Урология“ или „Образна
диагностика“. Wink

# 440
  • Мнения: 2 124
Може аз затова казах незнам, аз си плащах и двата пъти ехографа, та хич не съм и виждала направлението какво представлява Grinning

Ама от това дето пишеш явно не е задължително да е нефролог щом има и специалист образна диагностика

То в някои градове такава екстра като детски нефролог няма Grinning

Последна редакция: пт, 15 мар 2019, 18:37 от Mn.nikol

# 441
  • Мнения: 162
Ние днес бяхме на консултация и вече сме 5400-почти ви стигаме 😂 биха ни първата ваксина и сега съм малко под напрежение, дано няма проблеми. Взеха ни кръв(всичко е наред) и другата седмица сме на ехограф.
Ще въвеждам жълтък, а след около месец (7 месеца и половина) педиатърката каза да давам попара.
Не знам защо при въвеждане на нещо ново изпадам в паника-как да го приготвя, правилно ли е така, ама колко да сложа. Вие така ли сте, момичета?

# 442
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Може аз затова казах незнам, аз си плащах и двата пъти ехографа, та хич не съм и виждала направлението какво представлява Grinning

Ама от това дето пишеш явно не е задължително да е нефролог щом има и специалист образна диагностика

То в някои градове такава екстра като детски нефролог няма Grinning


Пак ни е безсмислен спора, ама целта на изследването е отделителната система, та най-добре да си е при такъв специалист.

За сега си вкарвам зеленчуци аз и нямам притеснения. Добре се приемат. Евентуално после безглутенова каша, някой друг плод и ще видим месото и жълтъка кога и как. Blush

# 443
  • Мнения: 2 124
Е , то не е спор, не гледат само отделителната система, сама си изброила специалистите от направлението.

# 444
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 849
Е , то не е спор, не гледат само отделителната система, сама си изброила специалистите от направлението.

Казвам ти какво е изследването по програма детско здравеопазване, което се поема по НЗОК. Пък това, че гледат общо коремни органи е отделна тема Grinning

# 445
  • Мнения: 2 124
Разбрах те аз какво казваш и СЪМ съгласна, но не е задължително да се проведе от нефролог и сама си изброила другите възможни специалисти.

# 446
  • Мнения: 172
А къде смятате да направите или сте правили изследванията и прегледа? За София питам. Възможност имам в кварталната поликлиника, препоръчаха ми Полимед или Вита, с направление.

Юнакът на 5м и 20дни е 6910 и 68 см, а от вчера казва мамамама 😊 душата ми пълни 💕

# 447
  • Мнения: 237
А къде смятате да направите или сте правили изследванията и прегледа? За София питам. Възможност имам в кварталната поликлиника, препоръчаха ми Полимед или Вита, с направление.

Юнакът на 5м и 20дни е 6910 и 68 см, а от вчера казва мамамама 😊 душата ми пълни 💕

Д-р Татяна Цанова в болница София Мед, препоръчвам я
14 ДКЦ д-р Филипова и тя била добра

# 448
  • Sofia
  • Мнения: 262
Да се похваля 😁 Без да усетя моята госпожица се сдобила с два зъба. Хваща ми тази сутрин да ми гризе пръстите и усещам нещо остро. Едва я изтормозих да ѝ погледна в устата - и двата долни резци са пробили. 😁

А я дайте идеи какво следващо да давам - тази седмица яде сладък картоф и морков, мисля другата обикновен картоф и после?..

# 449
  • Мнения: 505
Аз пет дни я захранвам с картоф и мисля следващото да е с тиква. Честити зъбки.☺

Общи условия

Активация на акаунт