Септемврийски бебета 2018 - Тема 3

  • 61 956
  • 737
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 124
Полагат се по здравна каса, но за да се ползват трябват направления от педиатъра на детето, без направление се заплаща.
Ще си платим щом трябва. а за кръв направо в лаборатория ли се ходи? Според теб какво е най - добре да се посети? Питам защото ще хванем само 3 работни дни и ми се иска приоритетно да си подредим нещата Hug
Ако искаш да стане бързо вземи урина от бебораната и газ направо в лабораторията там кажи, че искаш да й вземат кръв за ПКК и си ги плати, те са някакви смешни пари тези изследвания.

Аз като ходя пускам и един носен секрет за проверка.

Добре е да я заведете да  й направят и абдоминална(коремна ехография) важно изследване е.
Харесайте си някой специалист и направо отидете при него може и предварително да се обадиш да запазиш час конкретно за дните, в които сте си в БГ.

Преглед при ортопед също е препоръчителен, но не и задължителен.
Там гледат тазобедрените стави, но едва ли имате проблем, ако е наличен такъв досега е щял да бъде забелязан.

# 511
  • Мнения: 131
anelka87 Даа  събрахме се Grinning Ние сме в Бавария. Малката е на 6 месеца и половина. А вие в коя провинция сте?

Никиии много много ти благодаря, както винаги изчерпателна. Възлагам на Свекито задача да издирва специалисти и да запазваме часове.
А този коремния ехограф е Нефролога или? Важно ми е да и се видят бъбреците, че нали имаше по едно време Кетони в урината и... Flushed

# 512
  • Мнения: 601
Ние сме в провинция Рейханд Пфалц и ние сме на 6м.и половина (на 7.09 сме родени).

# 513
  • Мнения: 442
Мамии здравейте, да попитам днес бяхме да взимаме кръв на малчо от пръстчето и  като му взе вече, шурна доста кръв, а пък докато стискаше не течеше толкова. И се чудя нормално ли е и смятам после да звънна на ЛЛ, но да попитам при вас как е било

# 514
  • Мнения: 237
Ние не сме имали такъв проблем, но тя беше повече от час с лепенка после. Не се притеснявай. Сега тече ли?

# 515
  • Мнения: 442
Ние не сме имали такъв проблем, но тя беше повече от час с лепенка после. Не се притеснявай. Сега тече ли?
Мисля, че спря, че и той е с лепенка още, беше заспинкал и като стане сега ще я махна да видя как ще е

# 516
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Мамии здравейте, да попитам днес бяхме да взимаме кръв на малчо от пръстчето и  като му взе вече, шурна доста кръв, а пък докато стискаше не течеше толкова. И се чудя нормално ли е и смятам после да звънна на ЛЛ, но да попитам при вас как е било

Според мен е нормално. Те инстиктивно сгъват юмруче или се стягат като стискат. Като отпуснат ръката после съответно тече повече. И при нас беше така и от двете пръстчета, дет уж нищо не пускаха.

# 517
  • Мнения: 505
И ние бяхме на консултация онзе ден. Сложиха й лепенка, но имаше само точка кото я махнах. Вече тежи 6600 и е 61,5 см. При ехографа всичко е наред. Кръвните също са добре. Хемоглобина е 106 и от пониделник почвам с месото. Вече хапва по 100гр пюренце,   пре останалото време кърма. Вие кога влючихте кашите и плодовите пюрета?

# 518
  • Мнения: 2 068
Мамии здравейте, да попитам днес бяхме да взимаме кръв на малчо от пръстчето и  като му взе вече, шурна доста кръв, а пък докато стискаше не течеше толкова. И се чудя нормално ли е и смятам после да звънна на ЛЛ, но да попитам при вас как е било
вторият път когато му взимаха кръв на моят хубавец много му тече кръв. Едвам я спрях. Беше си омазал дрехите.


Момичета аз напоследък много взех да се замислям за нашата алегрия. Имам съмнение, че изобщо не е алергия.
Последният път когато му излязоха пъпки беше след като втори ден беше ял ориз с царевица, а пък по принцип ориза и царевицата вече отдавна бях въвела. Започнах да си мисля, че тия пъпки са му от нитратите в марулите, които ям. Thinking и затова вчера му дадох пак ябълка. Еми няма пъпки от ябълката. Днес и морков му дадох пък да видим дали пак ще се обрине. Вие какво мислите? Дали тия пъпки са му от нитратите?

# 519
  • Мнения: 237
А ползваш ли омекотител? Дали не е от него или праха за пране? Мъжът ти има ли брада? Защото моя като не е гладко обръснат и целува бебка и после цялата е на ситни пъпчици...
Не изключвам да е и от твоята храна. Аз не смея да ям салати още ☹ И с бобовите още съм внимателна

# 520
  • Мнения: 2 124
Да не е от козметика, прах за пране, омекотител.

# 521
  • Мнения: 2 068
Ами аз нищо не съм сменяла като марка от както се е родил. Омекотител не ползвам и мъжът ми има брада, обаче пъпките се появяват главно на ръцете, малко на вратлето и последният път на единия крак, а и той първо минава през банята след работа и след това започва да му се радва. Simple SmileЕдинственото което е ново е че ям марули и затова се замислих, че може да е от тях. Преди малко говорих и с ЛЛ и тя каза, че може и това да е причината. Сега и от моркова ако не излязат ще съм сигурна, че е от салатата.

# 522
  • Мнения: 2 124
Дано да е от салатата наистина да може детето да се храни без проблеми.

# 523
  • Мнения: 2 068
Днес нямаше нито една нова пъпка Simple Smile значи е от салатата. Продължавам смело със захранватето.

# 524
  • Sofia
  • Мнения: 263
Ох, да се оплача.. 😁
Нашият летящ старт със захранването май е тръгнал към катастрофа.. След като тази седмица почнахме тиквата - два дена изяшдаше по цяло бурканче на Хип+дохранване с кърма, в сряда ѝ сварих тиква и с такъв апетит изяде едно доволно количество и... до там. Вчера смесих тиква с пащърнак и сладък картоф (и двете ги е яла вече и харесала) и почти не хапна, а днес категорично отказа всякакви комбинации и даже се прави, че повръща.
Утре пак ли да я залъгвам с купешко.. или да направя ден-два пауза? Някой в подобна ситуация да е бил?

Общи условия

Активация на акаунт