Лидл 124 - Февруари

  • 151 555
  • 2 043
  •   1
Отговори
# 1 305
  • Мнения: 9 050
Какви сезонни зеленчуци има зимата?  Никакви. Затова нямаме особено избор. Иначе трябва да не консумираме нищо.
Е как да няма? Кореноплодни бол - моркови, ряпа, цвекло, картофи. Зеле също.

# 1 306
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
И все пак изборът е доста ограничен. Simple Smile

# 1 307
  • Мнения: 9 050
Е колко да е ограничен? Ако се замислиш кои са сезонните зеленчуци през лятото, няма да ги докараш повече. Домати, краставици, чушки.
Просто липса на навици да се храним със сезонни плодове и зеленчуци. Навремето домати и краставици през зимата просто не се продаваха и толкова. И да видиш как не ни се струваше, че няма избор. Напротив. Има много зимни салати със зимни зеленчуци.

# 1 308
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 328
А тиквички, патладжани, салатки, репички... не са ли към летните?

# 1 309
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 912
Зимата сурови плодове и зеленчуци нямаше, но имаше консервирани бол.
Вече само домати чери употребявам, че са вкусни за разлика от пластмасовите на вкус големи техни събратя.
Тук крушите са други сортове и сладките са Конференция. Много ми харесват. Ето тези:

# 1 310
  • Мнения: 9 050
А тиквички, патладжани, салатки, репички... не са ли към летните?
Не, зелените салати и репичките са пролетни. Както и останалите зелении. Обикновено до края на май са приключили.
За патладжанът и тиквичките - да, но за мен те не са салатни зеленчуци. Но може би си права, че трябва да се включат към летните.

# 1 311
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
Да, разбира се, че се включват. Аз имах предвид като цяло зеленчуците през зимата и лятото. Не само салатните. Simple Smile Макар че и патладжанът е чудесен за салата. При все че повече бие на зимна такава.

# 1 312
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 780
Нашето семейство много тачи чери доматите. Може 3 да си срежеш, но са невероятно вкусни, зависи и от сорта. Аз чери купувам само от К в черни картонени касетки.

# 1 313
  • русе
  • Мнения: 1 315
На каква цена са ?

# 1 314
  • shumen
  • Мнения: 17 899
Утре ще ходя за круши и аз,че моето дете много обича.

# 1 315
  • В градината...
  • Мнения: 15 928
Да не забравяме и гулията - невероятна за салата и полезна. В градината само я подмятаме.

# 1 316
  • Мнения: 324
Може ли днес ако видите някъде прахосмукачките от събота, да пишете? Звънях на Лидл, още не се бях доизказала и оператор кара ми каза че навсякъде са изчерпани... Благодаря!

# 1 317
  • In transit
  • Мнения: 11 701
От 25.02 - италианска седмица и детски дрешки.
От 28.02 - комплекти чаршафи и долни на ластик.

Ухууу доживях! Дано да пуснат повече неща, че малко постни ми се виждат тая година тематичните седмици.

# 1 318
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Здравейте!
От тази седмица Зехтина е хубав. От гръцките неща ще разгледам да си избера. Харесах си комплекта ножици.
Дано Италианската седмица да е с повече неща. Миналият път разни неща липсваха.

# 1 319
  • Мнения: 8 084
Чух рекламата по телевизията и установих, че любимите ми сърмички с лозов лист са с 10% по- скъпи.  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт