Предизвикателство Рапунцел-Дълга и здрава коса до юни 2019

  • 46 602
  • 479
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 956
Чудесно косище 🌹👌

# 166
  • Мнения: 232
Bananadana разкош Heart

# 167
  • Мнения: 31 112
Направо разкош. Heart Eyes

# 168
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Иха! Страхотна коса! 🤩С кой номер се боядисваш?🤩

# 169
  • Мнения: 864
Благодаря ви много, много сте мили. 😍 Изчервих се направо. :Д

Последно се боядисах на 25.1. и май за последен път изобщо. С Диа Ричес микс от 5.00, 6.8, 6.23 и 5.3 или 6.3. Не помня точно, писала съм в другата тема. Беше в различни съотношения, но се поотми бързо заради  ш на ДМ май.

# 170
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Bananadana , страхотна коса имаш! Heart Eyes Heart
Добре дошли на новите момичета! Hug

Днешния отчет от мен:
1. Намазах дължините с кокосово масло,скалпа със серума на Икаров. Два часа стоях с тях.
2. Шампоан Меди Фолиген.
3. Маската на Епруваж - 30 минути.
4. Отмих с ледена вода.
5. Маска Кюн - 20 минути.
6. Пак ледената вода. Вече май започнах да свиквам. И подсуших с тениска Stuck Out Tongue Winking Eye
7. Серума Епруваж - две пипети по скалпа.
8. Двуфазен балсам Лакме Л2.
9. Нектар термик и сешоар.
10. Олио Елексир Керастаз.

Благодаря,Bananadana за съвета за редуването на маските! Kissing Heart Резултата ми хареса определено повече по този начин! Определено всички съвети, които ми даде са положителни за мен! Hug
Лека и усмихната вечер на всички! Kiss

# 171
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Да се разпиша за вчера с 2ч домашен еластайзер, а днес 4ч! 😎

# 172
  • Мнения: 153
Благодаря ви, момичета! Flowers Tulip

Включвам се и аз с отчета за днес (няма да пиша всеки ден, само когато правя нещо по-специално, обикновено петък, събота и неделя):
1. Био масла от бадем, рицин, иланг-иланг и екстракт от коприва в корените.
2. Еластисайзър на ФК екстрийм по цялата коса.
Стоях така 7-8 часа, докато чистих из къщи, готвих и пусках перални. Grinning След това:
3. Шампоан и басам за 15-20 мин. Marrocanoil Moisture Repair, отмити само с хладка вода.
4. Оставих леко да изсъхне (никакви кърпи, тюрбани, увиване или търкане). На влажна коса сложих малко от копринения серум на CHI, сресах и я оставих да си доизсъхне сама.
Нямаше нужда от нищо повече...

Резултатът - мека и пригладена коса, много добре дефинирани и еластични къдрички. Heart Иииии е време за лягане. Simple Smile

ПП. Сега като го написах установих, че съм пропуснала спрейчето за фоликули, пфуу.. Поне веднъж на ден се опитвам да се сещам, ама... Flushed

Последна редакция: нд, 10 фев 2019, 23:16 от Butterfly90

# 173
  • Мнения: 1 402
Арсен - повече масла по дължините и никакво търкане с хавлия?
Благодаря, не търкам, само я увивам, като излизам от банята, но ще взема и аз като вас вместо кърпа да ползвам някоя памучна дреха. От около два месеца преди всяко измиване стоя с масла в корените и д. еластисайзер  по дължините, а след измиването и всеки път при разресване слагам или хидратиращото шипково олио на орайт или кератиновото олио на Ланза, цъфтежи уж нямам. Ако ще я приглаждам с въртящата четка слагам нектар термик, но това се случва много рядко.
Принцесо решавам вече да действам по твоя начин, въобще в сухо състояние няма да я реша.
Да дам повече информация, че миналия път нямах време. Като цяло, сух скалп, все жадна коса, маслата ги измивам с едно нанасяне на шампоан, косата ги поема почти всичките и не остава кой знае какво за отмиване. Напоследък ползвах само синия джойко, понеже не понасяше никакви протеини, даже и балансираните серии ми я втвърдяваха...сега обаче усещам, че се пренасища откъм хидратиращи продукти, и предното измиване реших да пробвам провайбър на лореал как ще се отрази (само това имах, всичко друго ми е чиста хидратация) - добре се отрази, жилав косъм без да е сух и твърд. И сега се оглеждам за балансирани серии.
Прекрасни коси видях тук Simple Smile
Бананадана, особено много ми харесва цвета ти.

# 174
  • Мнения: 1 918
А някой ще разясни ли и ресането на косата? Аз моята избягвам да я реша мокра, в горния пост се споменава обратното.
И суха, и мокра, на фона на една шепа коса, дето имам, скубането е сериозно при мен.. Понякога дори става на възелчета Sad

# 175
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 434
Моята също беше така преди време. Започнах когато сложа балсама да я реша внимателно от долу нагоре, след това като отмия и изсуша не я реша повече. Не се е заплитала. И аз също съм чувала, че мокра коса не се реше, защото се къса косъма, но това ми помогна.

# 176
  • Мнения: 902
Здравейте, ето ме и мен. Изкарах отвратителен уикенд понеже ми беше много, ама много зле. Не помня да съм била така някога, не знам какви вируси са тия в момента и от къде излизат но това си беше наистина нещо невероятно гадно. Добре че най-после антибиотикът действа. Болничен съм тая седмица и  поне ще имам малко време да се позанимая с косата си (от много лежене в момента е плескава и никаква Sad ) Но като бях преди до доктора минах и през пощата и си взех пратката с продуктите, които си поръчах и след малко ще си направя маска за коса и ще се наклепам.
Ето поръчката:
шипково-, бадемово- и авокадо-олио.
Скрит текст:

А интересното е че в моят фейсбук в момента тече много реклма за нашите продукти на Милва , с хининова вода, които тук в Германия от няколко седмици добиват огромна полулярност в мрежата и се поръчват масово. Да сте ги ползвали? Направо взех да умувам дали да си поръчам и аз. Хининова вода си имам иначе, мама ми донесе последният път като беше тук...
Снимка направо от сайта на Милва:

Скрит текст:

Така, изчезвам сега да се погрижа за косата си. Преди малко с ножичката хванах съвсееем лекичко няколко изтощени връхчета. Планът е:
1. Измислена маска за коса от смес от горните продукти, мед и яйце. Правила съм си навремето един подобен буламач за подхранване на косъма , но с друго олио, и много добре ми действаше.
2. След два часа измиване с шампоан на Ревлон. (посочен в един от постовете по горе)
3. Маска за коса "храна за коса"- да се доизхарчи
4. Балсам за коса на Ревлон.
Тениска си взимам тоя път предварително в банята. Ледената вода тоя път няма да я прилагам, че още ме тресе, но ще гледам да е поне хладка.

После ще докладвам.

Бананадана, и да точно така беше: болна, гола и мокра под душа с наклепана коса чисти банята за да минава време за маската... Побъркана жена в акция.. Simple Smile



# 177
  • Мнения: 5 319
Момичета, респект към всички ви,  не съм и подозирала, че на пазара има толкова много продукти за коса, колкото изброявате тук. Не съм фен на много дългата коса, вероятно защото възрастта ми не предполага коса до кръста. Но обичам косата си, и като започнах да ви чета си замислих дали се грижа добре за нея. Къпя я веднъж седмично, позвам muthic oil с арган. След измиване нанасям балсамът който върви с боята ми за коса. От дълги додини се боядисвам с olia. В общи линии това е.  Косата ми е чуплива, обичам пяна за коса на pantene, за съжаление в БГ  не я намирам , но в съседна Гърция я има в изобилие, така че се снабдявам редовно.
От темата разбрах за продукт тип еластайзер ( не че знам какво значи думата), но тъй като ползвам много често сауна и парна баня, където косата ми е увита добре във влажна кърпа, се замислих, дали не би било добре да влизам в сауна с навлажнена и напоена с този еластайзер коса?  Дали така, затоплена, няма да поема по-пълноценно съставките на този продукт?
И още един въпрос - защо памучна тениска, а не хавлия?

# 178
  • Варна
  • Мнения: 7 699
  Gerrche обяснявам за ресането....Това,което препоръчах на Butterfly90  е да НЕ реше косата суха,защото е с буйна,гъста чуплива към къдравакоса. Къдравата коса ако не се изправя за мен е кощунство да се реше суха. Най-малкото визуалния ефект е Тина Търнър бръкнала в контакта  Laughing.
  Къдравата коса се реше мокра омазана обилно с продукт/балсам маска/. Суха се оформя сутрин с навлажняване и някакъв продукт за подреждане на къдриците.
  Лятото си правя една мъгла за коса от Детанглър на ДМО разреден с вода. Пръскам сутрин на суха коса и намачквам. Перфектно хидратира и оформя прелестни къдрици.

  G..D.. хич не ни се връзвай  Laughing Laughing. Повечето тук сме смахнати манячки от темата за профи продуктите  Wink Joy. Не ни слушат главите определенено.... newsm78. Терминологията е малко тежка,а продуктите бюджето разбиващи,но то евтино хоби няма....
  Еластисайзър  е продукт на марката Филип Кингсли- една от най-добрите в средния клас профи козметика за коса.  https://www.zlatnaribka.com/philip-kingsley/elasticizer--za-izto … htena-i-suha-kosa

  Това е един от топ продуктите в грижата за коса на повечето от нас.
  Има си бюджетна алтернатива измислена тук във форума от Тайра преди години. Представлява смес от Глицерин,рицин,бадемово масло и витамин А/всичко това го има и в продукта на Кингсли,но има и някой скъпарски съставки. Спокойно можеш да си сготвиш бъркоча и да се омазваш с него преди сауна. Гарантирам божествен ефект.
  Памучната тениска е гладка и не тормози механично косата като хавлията. Но...косата не се търка дори с тениската. Само се завива в нея.
   

# 179
  • Мнения: 4 395
Само да питам  - на вас начупват ли ви се косите след кокосово масло? Намазах си крайщата и получих това  - (мноого ми харесва да имам букли.. па макар и 3 Grinning но трябва да се изкъпя..)

Общи условия

Активация на акаунт