Консултации с адвокат

  • 72 490
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 777
Не ги разбирам тези хора. Вместо да се радваме, че имаме живи и здрави деца. Егото не им позволява на някои бащи (майки също има такива) да спрат да тормозят децата. От всичко най-много те страдат. Честно да ви кажа преди си мислех, че не трябва да търпим лошото поведение на половинката и раздялата е най доброто решение. След всички мъки, които преживявам сега пък взех да си мисля, че по добре да го търпя докато детето стане пълнолетно и тогава да се разделяме. Поне няма да се налага да висим с години в съда. Понякога се чудя да отстъпя ли и да му дам детето и издръжка и да го видя как ще го гледа. Честно много е тежко всичко. Знам, че заради детето не трябва да отстъпвам и да се боря за бъдещето му докато то само не порастне и започне да се грижи за себе си.

# 121
  • Мнения: X
А що наистина не го пробваш като му кажеш, че искаш той да гледа детето, а ти да даваш издръжка? И само гледай реакция как ще свие перките и панически ще забие отбой Grinning От това, което виждам повечето се правят на важни, докато нямат никакви задължения към детето, освен една мижава издръжка и от висотата на безгрижния ергенски живот и се чудят каква мизерия да направят на бившата чрез детето. Но усети, ли, че безгрижието и ергенуването му са заплашени ужасено дава заден. Просто идея и можеш да играеш тая карта всеки път като ти прави спънки.

# 122
  • Мнения: 4 733
Той ще се съгласи и това ще е в ущърб на детето.Него нищо не го притеснява в това ежедневно да я оставя да я гледат чужди хора,да я мята на училище с облекчение,да не решава една задача с нея и т.нат.Даже ще му е удоволствие аз да плашам за бездействието му по отношение на детето.Щото аз ще се и се гърчабот притеснения.Той си дебелее повече от успешно

# 123
  • Мнения: X
Те тия чужди хора няма ли да им писне в един момент да се ангажират докато истинския родител си вее байрака? Тогава реалността ще му се стовари с пълна сила, хеле пък детето като стане тийн и ще трябва да се справя с всичките му там тийнейджърски бунтове и гадни настроения. Не знам, доста самоотвержени трябва да са тия хора, дето с лека ръка се съгласяват да им стоварят такава смазваща отговорност.

# 124
  • Мнения: 4 733
Чуждите хора в случая е гаджето—17 годишно.За детето ми е чуждо и е от друг етнос с различно възпитание от това,което аз се стремя да давам на децата си.Ако тя я поотглежда още малко дъщеря ми до две години ще почне да води и полов живот.Няма как да се съглася с нищо от това.Съд до последно ако не получа някой инфаркт.Но аз и това няма как да си позволя,щото ей тогава с децата ми е свършено.
 Да питам,домът ми е мой-дарен ми е.Ако нещо се случи с мен и децата ми са наследници,той ли ще се намести в него?

# 125
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
прехвърлете си лафа в съседните теми. Laughing

# 126
  • Мнения: 10 598
прехвърлете си лафа в съседните теми. Laughing

И дайте линк към темата, че ми е интересна.

# 127
  • Мнения: 5 244
До навършване на пълнолетие на децата родителят им настойник може да ползва наследството.

# 128
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 187
И дайте линк към темата, че ми е интересна.

от средата надолу теми колкото искаш. според вкуса  Laughing
https://old.bg-mamma.com/?board=431

# 129
  • Мнения: 378
Здравейте!Може ли да ми препоръчате адвокат ,печелил дела за попечителство на децата в полза на бащата.За София се интересувам.Благодаря!

# 130
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте, с бащата на малкия ми син имаме внесена молба за  одобрение на извънсъдебно споразумение за родителски права, режим на свиждане и издръжка.Първата дата мина, той не се появи. Втората предстои скоро, но явно пак няма да се появи, защото ми каза, че щял да решава в последния момент и зависело изцяло от мойто държание към него. Един вид, не се държа добре, с нужното уважение и почит, не се моля, не се умилквам и не се кланям. Въпросът ми е мога ли в момента преди втората дата да променя внесената молба и да стане по съдебен ред или няма смисъл и дали при това положение мога да подам поне молба за привременни мерки, защото той сега прави точно каквото си иска и никой нищо не може да му каже, няма задължения, ангажименти и когато му е удобно вижда или взима детето. Комуникацията между нас не върви, държи се лошо, надменно, говори едносрично, държи ми сметка за всичко, не дава обяснения, казва едно, върши друго и изобщо - много е сложно да се разберем.

# 131
  • София
  • Мнения: 20
Здравейте!Може ли да ми препоръчате адвокат ,печелил дела за попечителство на децата в полза на бащата.За София се интересувам.Благодаря!

Адвокат Алмишева

# 132
  • Мнения: 378
Здарвейте!Някой може ли да даде лично мнение за адвокат НАДЯ ХРИСТОВА ,гр.София.За бракоразводно дело и взимане на правата в полза на бащата

# 133
  • София
  • Мнения: 10 577
Здравейте.
Каква е процедурата при връчване на нотариална покана за доброволно плащане на издръжка, при полижение, че бащата най-вероятно не живее на адреса си, последно известен. Там са майка му и баща му.
Също и работата си си е сменил и нямам данни за работата му.
Важат ли разпоредбите на ГПК за връчване на роднини.
Вероятно няма да ги плати и ще стигнем до съд. Искам всичко да е изпипано преди това.

# 134
  • Мнения: 5 244
Здравейте, имам въпрос. Става дума за дете български гражданин родено в България живеещо на територията на Франция от 4 години и 6 месеца , като детето е на 5 в момента. Първия му паспорт е издаден със съгласието на двамата родители. И двамата родители в момента живеят там, но с течение на годините се разделиха. Паспорта на детето изтича 2020г март месец. Бащата не иска да се прибере за да го подновят, не иска и да подписва пълномощно и декларация за съгласие. Майката има трудов договор и договор за наем на нейно име, както и детето е записано в училище (там са от 5 годишни в подготвителна група и го наричат училище) и го посещава редовно. Въпросите са три. Първо- може ли ако бащата се съгласи доброволно, българското посолство там да издаде паспорт на детето? Втори въпрос- ако бащата не се съгласи, колко време преди изтичането на паспорта майката трябва да си дойде тук и да заведе дело за заместващо съгласие? Трети въпрос- може ли майката да си дойде без детето за да води дела, защото авиокомпаниите не резервират билети на деца чиито паспорти имат  6 месеца срок до изтичането и няма да може да го върне във Франция и то ще изтърве материал от учебната година?

Общи условия

Активация на акаунт