Консултации с адвокат

  • 72 413
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 405
  • Враца
  • Мнения: 2 205
По закон минимумът е 1/4 от МРЗ, но в решението е задължително да се впише конкретна сума.

# 406
  • Мнения: 449
Здравейте, предстои ми и на мен развод уж по взаимно съгласие.
В момента имам проблем с това да заведа съпруга си при адвокат, постоянно се оправдава, с това че няма време или пари. Въпреки всичко не ми се иска да стигаме до развод по исков ред. Та въпроса ми е, мога ли аз с помоща на адвокат да изготвим документите без неговото присъствие, а като са готови просто да му ги връча да ги прочете и ако е съгласен с условията, които така или иначе сме обсъждали, да подпише, за да могат нещата поне да се задвижат на някъде?

# 407
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Може. Дори бих казала, че е стандартна практика. Ако има забележки- връщате коментарите на колегата, преправя док. и му ги носите отново.
Успех!

# 408
  • Мнения: 449
Може. Дори бих казала, че е стандартна практика. Ако има забележки- връщате коментарите на колегата, преправя док. и му ги носите отново.
Успех!

Благодаря Ви за бързия отговор!

# 409
  • Мнения: 449
Здравейте, а какво точно означава следното изречение в споразумението по чл. 51:

Разноските по делото и държавните такси се поемат от съпрузите така както са направени до момента и така, както се дължат.

# 410
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Това означава, че всеки си поема неговия адвокат, не плаща адвоката на другия. Държавната такса за издръжката се плаща от този, който дължи издръжката.

# 411
  • Мнения: 449
Това означава, че всеки си поема неговия адвокат, не плаща адвоката на другия. Държавната такса за издръжката се плаща от този, който дължи издръжката.

Той адвоката е един, развода е по взаимно съгласие, но той така и не е бил при адвоката, предполагам в този случай, само аз дължа хонорара?

# 412
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Да.
Но това не пречи да попитате бившия си съпруг дали не е съгласен да Ви върне половината от хонорара на адвоката. За това не Ви трябва съдебно решение. Grinning

# 413
  • Мнения: X
Здравейте, запитването ми е следното, бащата на детето ми я взе от мен с уговорка за 3 дни, когато дъщеричката ми беше на 9 месеца./на 06.05./От тогава отказва да я върне и минаха почти 3 месеца. Завел е дела срещу мен, като изтъкват промяна и изменение в обстоятелствата и иска да бъде прекратено споразумението което сме подписали, влязло в сила април месец тази година, при което е определено родителските права да ги упражнявам аз,а на бащата е определен режим на контакти и издръжка,като и двете не ги спазва,без да е санкциониран изобщо до момента за това.

Мина първото заседание по Привременни мерки на 02.07. като съда отхвърли молбата на бащата като несъстоятелна. Имаше възможност да обжалва определението с частна жалба в едноседмичен срок, но това не е направено.

Същевременно е издадена обезпечителна заповед до края на делото дъщеричката ми да остане при бащата. Нямам определен режим на лични контакти, нито официално излезнало решение от съда. Цял месец не се обявява дата за делото, а днес ми отговориха, че съдия докладчика в съда в град Ямбол ще бъде в дълъг болничен целия месец август, преди 2 седмици беше, че съдийката била болна и пак решение никакво,а това изобщо не голям град с много дела. Молбата за отмяна на обезпечителната заповед също не е разгледана.

Този парадокс възможен ли е? Както и това ли са реалните срокове за обявяване на дата за делото, понеже оставам с усещането, че никой не взима под внимание, възрастта на дъщеричката ми и че съм всячески възпрепятствана да упражнявам надзор, родителските си права, да спазвам имунизационния й календар, а съда от град Ямбол издава абсурдни неща. Живея в град Пловдив и адвоката ми направи възражение на подсъдността, но делото изобщо не е придвижено до тук. Сменена е без мое съгласие адресната регистрация на дъщеря ми, по преценка на бащата, но той няма документ и присъдени никакви права, а реално всички институции на територията на Ямбол действат в ползва на бащата.

Адвокатката на бащата на детето ни има силно влияние и с едно позвъняване, се правят уговорки с прокурори, пращат се хора които  се представят от Криминална полиция и ми казват, да си тръгна както и полицията не ми съдейства в града на бащата, като инспектор от РУ в града на бащата също се опита да ме притисне, защото пуснах жалба в тяхното управление. Всичко се решава на наши и ваши във въпросното градче.

Опитаха и по закона за здравето да ми образуват наказателно производство без успех. Вътрешно преживявам някакъв ад, и това толкова месеци да си сам без детето си е покъртително и отвратително преживяване, а начина го които е направено всичко повече от коварен. Имам впечатлението, че всеки вдига ръце и реално не му се занимава на никого.

п. с. Веднъж ми спряха й изпълнителното дело 2 дни преди изтичане на срока на доброволно предаване на детето, точно с обезпечителната заповед. Сега всички органи си измиват ръцете и казват, че не могат да съдействат без съдия изпълнител,а обезпечителната заповед продължава да си стой и да не се отменя.
Утре отивам отново в закрила на детето за да търся съдействие понеже веднъж отказаха поради сменаната адресна регистрация на дъщеря ми и че нямат правомощия да реагират при положение, че дъщеря ми не се води с адресна регистрация тук.Не зная колко дълго ще продължи всичко, искрено искам да вярвам, че скоро ще се разкрият всичките абсурди и ще се понесат последствията и подведени под отговорност всички замесени лица.

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 04:35 от Анонимен

# 414
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Доколкото зная адресната регистрация на детето следва да е като адресната регистрация на майката. Предполагам, че ако има съдебно решение, тогава е възможно детето да има адресната регистрация на бащата.
Възможно е съдията да е болен и е възможно сега, през лятото, делата да се гледат по-бавно. Без да защитавам никого, но едва ли съдията ще се компроментира заради Вашия случай. Просто сте изтеглили "късата клечка". Възможно е другия адвокат да има влияние, но изпитвам съмнения то да е толкова голямо.
От друга страна бащата си подготвя почвата за това, че е способен да гледа детето сам. По-скоро затова се правят нещата. Защото при тази възраст на детето родителските права се дават на майката заради изградената връзка, заради необходимостта от контакт с майката, но той в момента обръща обичайното правило в своя полза.

Хрумват ми някои неща:
1. Да смените адресната регистрация на детето отново /при Вас/. След това да сезирате социалните служби за неправомерната смяна на адресната регистрация.
2. Да пуснете молба за определяне на срок при бавност.

Адвокатът Ви какво предлага в тази ситуация?

Последна редакция: чт, 30 юли 2020, 08:28 от Трън в Очите

# 415
  • Мнения: X
Благодаря, Трън в очите за бързия отговор. В момента изчаквам служителка та да разговаря с въпросната община и да разберат какво се случва с адр. регистрацията, щом установят, че няма проблем ще мога пак да я направя наново.
Сега ли е момента да се подаде тази молба за срещу бавност, при положение, че делото не би следвало да се разглежда от въпросния съд в Ямбол. А е заведено за удобство на ищеца.
Моят адвокат казва, че всичко е направено, и само стоим и чакаме от тук нататък. Въпроса е, че вече 2 седмици е болен и не знае кога и дали ще има възможност да работи изобщо,на легло е.
Междувременно излизат и нови неща, и се налага сама да търся правна информация и да се справям, просто ми каза да правя от тук нататък каквото преценя сама.

А до мината седмица, го изчаквах да ми каже ценовата листа и да започнем ново дело за неспазване на влязло в сила съдебно решение, както по режима на контакти и изплащане на издръжка, което адвоката предложи, но просто отказа да поема каквато и да е работа. А аз самата не знам какъв е срока за започване на такова дело, или пак чакане на свършване на летните отпуски.

# 416
  • Враца
  • Мнения: 2 205
Молба за определяне на срок при бавност може да се подаде за всяко действие, което според страните, се е забавило. Молбата се подава по номера на делото в същия съд и се разглежда от горестоящия съд. Той определя срок за извършване на действието. Дори конкретния съдия да е в отпуск по болест от съда може да определят друг съдия да извърши действието. По граждански дела няма такава пречка. Молбата може да е и за това- че съдът бави определението за прекратяване на делото и изпращането му на друг съд по подсъдност.
За последния абзац- това дело е наказателно. Не, няма такова нещо като срок и лято. Съдилищата си работят, прокуратурите- също. Напишете сигнал до прокуратурата по местоизвършване на престъплението и опишете точно кой /с имена и ЕГН/ е направил точно какво. Само не разбрах защо Ви предлагат такова дело, след като в привременните мерки не е определен режим на контакти с Вас. Ако няма режим- няма нарушаване на съд. решение. Ако има режим- да, тогава може.
Прокурорът си прави разследване и върши това, което Вие не можете- изисква документи, разпитва лица и т.н.

# 417
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Estell22,

А как така няма определени привременни мерки? Какво е определението на съда?
Това, което ми хрумва, без да съм в детайлите на казуса е, да се поискат нови привременни мерки.
Направете и искане за отвод на състава.

# 418
  • Мнения: 14 966
Ако има влязло в сила решение на съд, не може с Определение по ново дело да се променят
Авторката не излага всички факти по казуса, затова е трудно да и се помогне.
Гадаем каква е тази обезпечителна заповед.
Аз предполагам, че става дума за мярка по Закон за защита от домашно насилие, иначе няма как бащата да държи детето , без да го връща. Нека поясни, за да бъдем полезни.

# 419
  • Мнения: 87
Добър ден.Имам развод с бащата на сина ми от 2014 г.Детето е при мен и бащата има режим.Бащата е в Германия вече една година.Неговите родители(баба и дядо) също имат собствен режим за контакт с детето 2 седмици през лятото.Детето беше там за 2 седмици.Пуснах го от 16 юни до 30 юни.Не ми го върнаха обаче.Все още е при тях.Моля за съвет как да постъпя.Бабата е напълнила главата на детето с глупости от рода:ти си достатъчно голям и можеш да стоиш колкото искаш....майка ти не е никоя да ти казва вече...Детето ми е на 12год и при молбите ми да се прибере ми казва че когато реши той тогава и да не съм ходила да го вземам...
Аз молих полицията за помощ-немогли да помогнат...писах жалба в прокуратурата-още чакам...ходих в закрилата-нииищщоооо
Вече съм отчаяна и незнам как да си върна детето

Общи условия

Активация на акаунт