Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации с адвокат

• 20 205
  • 429
  •   1
Отговори
# 420
  • Варна.....
Estell22,

А как така няма определени привременни мерки? Какво е определението на съда?
Това, което ми хрумва, без да съм в детайлите на казуса е, да се поискат нови привременни мерки.
Направете и искане за отвод на състава.

# 421
Ако има влязло в сила решение на съд, не може с Определение по ново дело да се променят
Авторката не излага всички факти по казуса, затова е трудно да и се помогне.
Гадаем каква е тази обезпечителна заповед.
Аз предполагам, че става дума за мярка по Закон за защита от домашно насилие, иначе няма как бащата да държи детето , без да го връща. Нека поясни, за да бъдем полезни.

# 422
Добър ден.Имам развод с бащата на сина ми от 2014 г.Детето е при мен и бащата има режим.Бащата е в Германия вече една година.Неговите родители(баба и дядо) също имат собствен режим за контакт с детето 2 седмици през лятото.Детето беше там за 2 седмици.Пуснах го от 16 юни до 30 юни.Не ми го върнаха обаче.Все още е при тях.Моля за съвет как да постъпя.Бабата е напълнила главата на детето с глупости от рода:ти си достатъчно голям и можеш да стоиш колкото искаш....майка ти не е никоя да ти казва вече...Детето ми е на 12год и при молбите ми да се прибере ми казва че когато реши той тогава и да не съм ходила да го вземам...
Аз молих полицията за помощ-немогли да помогнат...писах жалба в прокуратурата-още чакам...ходих в закрилата-нииищщоооо
Вече съм отчаяна и незнам как да си върна детето

# 423
  • София
В кой град/село сте Вие и в кой- бабата и дядото?
Кога сте писала на социалните? Има ли отговор или няма? Ако има- какъв?
За прокуратурата- там е по-бавно. Евентуално след някой друг месец ще има резултат.

# 424
И аз и бабата и дядото сме от един град Панагюрище.Ходих в социалните преди 1 седмица и те ми казаха че не могат да вземат детето.Мохли само да го изслушат

# 425
  • София
Извадете си изпълнителен лист, образувайте изпълнително производство при ЧСИ или ДСИ.

# 426
Чакам да минат 7 дни за да ми е готов изпълнителния лист и действам.за колко време ще се задейства ЧСИ знаете ли.Мисля да заведа и дело по чл.182  ал.2 но първо прокурора да си свърши проверките

# 427
  • София
Всъщност с подаването на сигнала до прокуратурата делото е "заведено"- тоест образувано е досъдебно производство, след приключването му вероятно прокуратурата ще внесе обвинителен акт в съда. В момента няма нужда да правите повече там. Евентуално след удостоверявяне от ЧСИ и от социалните, че детето не е върнато, може да вземете преписи от документите и да ги предадете на разследващия полицай по досъдебното производство.
Допълвам: Ако Ви откажат да Ви издадат преписи, уведомете разсл. полицай /писмено/ и напишете молба да изиската съответните преписи служебно по досъдебното производство.
За съдебния изпълнител- не мога да кажа. Попитайте го лично кога ще извърши удостоверяване, че не Ви връщат детето. То ще послужи пред съда и прокуратурата. Съд. изп. също може да наложи и глоба.

Последна редакция: нд, 02 авг 2020, 15:44 от Трън в Очите

# 428
  • Буркина Фасо
искаш да ги съдиш или да си вземеш детето ?
ако  е за взимане - отиди и си го вземи сама.
за образуване на нак.производство по чл.182 ал.2  по всяка вероятност ще има отказ.
остава вариант за  дело от ЧХ.

# 429
  • Дълбоката Провинция
Напълно съгласна с горното мнение. Отиди и си вземи детето. Апропо, ти ходи ли да го вземеш и те не ти го дадоха, или само от думите на 12-годишния ти син, който ти каза "не идвай", ти реши, че не можеш да го вземеш?

Общи условия

Активация на акаунт