Консултации с адвокат

  • 72 181
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 645
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Само да уточним- отказала сте се от наследство чрез специалната процедура за това пред съответния районен съд, нали така?

Аз смятам, че натрупаното в персоналната партида спада към масата на наследството и следователно не можете да изтеглите сумата. Ако има други наследници- евентуално те могат да я изтеглят. Но пък ще трябва да отидат с Вашия акт за отказ от наследство, за да става ясно, че те наследяват по-голям дял.

# 646
  • Мнения: 69
Само да уточним- отказала сте се от наследство чрез специалната процедура за това пред съответния районен съд, нали така?

Аз смятам, че натрупаното в персоналната партида спада към масата на наследството и следователно не можете да изтеглите сумата. Ако има други наследници- евентуално те могат да я изтеглят. Но пък ще трябва да отидат с Вашия акт за отказ от наследство, за да става ясно, че те наследяват по-голям дял.
Да, отказах се от наследство като ме вписаха в книгата в съда. Няма други наследници. За пенсията от Нои ми казаха, че пенсията няма общо с отказа от наследство и ми се полага, но още няма изплащане. Но за втората пенсия не съм запозната законово.

# 647
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Аз нямам практика по въпроса, но може другите колеги да имат, затова се надявам и те да дадат становище.

# 648
  • Мнения: 29
Имате ли писмо до чси с което питате още колко се дължи по един ИЛ? Да променя данните и да го изпращам.
5 м му надплащам фирмата продължава да си удържа сумата, клепчото чси не отговаря 1 месец на имейл. Даже не смее снимка да си сложи в собствения му сайт.

# 649
  • Враца
  • Мнения: 2 142
По изпълнителното дело се дължи освен сумата от изп. лист И допълнителните разходи, направени в самото ИД, адвокатски хонорар по ИД, лихви, които се трупат междувременно, докато се изплати цялото задължение и т.н. Затова субективното Ви усещане, че надплащате, вероятно е грешно.
Направило ми е впечатление, че Вие кокретно редовно се изказвате в тази тема, която е за помощ от адвокати, като юрист /какъвто очевидно не сте/. Затова не се съмнявам, че ще можете сам/сама да си напишете едно "писмо" до ЧСИ.

# 650
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Имате ли писмо до чси с което питате още колко се дължи по един ИЛ?
имаме.
 Да променя данните и да го изпращам.
отиваш на място и го правиш.
5 м му надплащам фирмата продължава да си удържа сумата, клепчото чси не отговаря 1 месец на имейл.
Даже не смее снимка да си сложи в собствения му сайт.
това не е задължително да го прави.
нещо ти куца в изказа.

# 651
  • Мнения: 29
В твоя изказ всичко куца.

Трън, в ИЛ дистатъчно хонорари са си писали. А и затова искам писмо да отговори още 100 000 лв дали ще покрият поне 50% от 4000 лв дълг.

# 652
  • Мнения: 4
Здравейте,
можете ли да ми обясните каква е процедурата за припознаване на дете, което е родено преди брака, и е родено в Германия (с бащата сме български граждани)...?
Благодаря!

# 653
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 669
Здравейте,
можете ли да ми обясните каква е процедурата за припознаване на дете, което е родено преди брака, и е родено в Германия (с бащата сме български граждани)...?
Благодаря!
Тоест детето не е припознато в Германия?
Кога е родено? Има ли издаден акт за раждане? Защо не е припознато в Германия?
Искате припознаването да бъде извършено в България ли?
Дайте малко повече подробности.

# 654
  • Мнения: 4
Здравейте,
можете ли да ми обясните каква е процедурата за припознаване на дете, което е родено преди брака, и е родено в Германия (с бащата сме български граждани)...?
Благодаря!
Тоест детето не е припознато в Германия?
Кога е родено? Има ли издаден акт за раждане? Защо не е припознато в Германия?
Искате припознаването да бъде извършено в България ли?
Дайте малко повече подробности.

Не е припознато в Германия. Родено е през 2016 г., има издаден български акт за раждане. Бяхме разделени, когато се роди синът ни и затова не е припознато тогава, но миналата година се събрахме и сключихме брак. Заради пандемията се наложи да се приберем окончателно в България и искаме да стане тук припознаването.

# 655
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 669
Ясно. Отивате в общината двамата с бащата, с акта за раждане на детето. Там ще ви дадат заявление и ще ви обяснят всичко.

# 656
  • Мнения: 4
Ясно. Отивате в общината двамата с бащата, с акта за раждане на детето. Там ще ви дадат заявление и ще ви обяснят всичко.

В общината, от която е издаден акта му за раждане или става и в друга?

# 657
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 669
Ясно. Отивате в общината двамата с бащата, с акта за раждане на детето. Там ще ви дадат заявление и ще ви обяснят всичко.

В общината, от която е издаден акта му за раждане или става и в друга?
да

# 658
  • Мнения: 4
Ясно. Отивате в общината двамата с бащата, с акта за раждане на детето. Там ще ви дадат заявление и ще ви обяснят всичко.

В общината, от която е издаден акта му за раждане или става и в друга?
да

Благодаря!

# 659
  • Мнения: 528
Здравейте,

преди няколко дни разбрах, че бащата на детето (4г.) ми е подал искова молба за режим на виждане.
Ние нямаме сключен брак и сме разделени от 2 години. През това време не сме имали никакви разногласия по повод издръжка или режима на виждане. Факт е, че покрай пандемията техните срещи се разредиха, но е невярно твърдето, което е написал той, че детето е отчуждено от него. Включително не е упоменал, че са се виждали и че заедно я водихме на море.
От друга страна, до този момент не сме имали ситуация, в която той иска да вижда детето, а аз отказвам. Въпреки това е решил да подаде режим за виждане. Това, което предложих аз е да разрешим спора чрез медиатор, като искането ми е срещите им да бъдат в мое присъствие. В момента той обмисля това мое предложение.
Чисто правно, би ли имало проблем да се добави такава клауза към споразумението ни?

В случай, че не се разберем и стигнем до съдебна зала, какъв е шансът съдът да се произнесе в моя полза, относно това ми искане?

Общи условия

Активация на акаунт