Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 фев. 2019, 13:38 ч.

Консултации с адвокат

• 13 989
  • 280
  •   1
Отговори
# 270
  • София
Наистина, може би някаква дисциплинарна отговорност може да се реализира... Тук Вие като учител знаете по-добре.
Аз отговарям като юрист  Simple Smile

# 271
Аз имах такъв случай и пуснах жалба до кварталния с копие от решението на съда и повече не взеха детето от училище.

# 272
  • София
Аз имах такъв случай и пуснах жалба до кварталния с копие от решението на съда и повече не взеха детето от училище.
Интересно. Може би е имало някакъв "разговор".  Simple Smile
Включително и в Закона за закрила на детето се говори само за отговорност при "застрашаване" на детето, каквато в случая няма.
Да, съдебните решения следва да се спазват, те имат силата на закон. Но масово в последните години /при развод по взаимно съгласие, а и не само вече/ в решенията има текст, че бащата може да взима детето по всяко време по взаимна уговорка между родителите,така че е "врата в полето"- върви, че доказвай, че не сте се разбрали с бащата предварително...
Идеята е добра, но пак не разбирам на какво основание са въздействали на учителя.

# 273
Моята жалба беше срещу бабата на бащата, която казва  на учителката, аз аз съм разрешила  детето да е взето. Учителката не е длъжна да се занимава и да звъни да ме пита и ако и кажа, че не е така да търпи простотиите и панаирите.

# 274
  • София
Моята жалба беше срещу бабата на бащата, която казва  на учителката, аз аз съм разрешила  детето да е взето. Учителката не е длъжна да се занимава и да звъни да ме пита и ако и кажа, че не е така да търпи простотиите и панаирите.

Мерси за споделената идея. Simple Smile

# 275
На мен от училището днес ми.поискаха копие от решението.Нямах време да ровя и чета,имат ли право или не.Не държа цялата администрация да е в течение с делото и дадох такова с особено нежелание.Щяло да бъде входирано да се знаело официално чии са родителските права.

# 276
  • София
На мен от училището днес ми.поискаха копие от решението.Нямах време да ровя и чета,имат ли право или не.Не държа цялата администрация да е в течение с делото и дадох такова с особено нежелание.Щяло да бъде входирано да се знаело официално чии са родителските права.
За да го прилагат, трябва да са запознати с него.  Simple Smile

# 277
  • София
Здравейте, може ли да ми кажете какъв е официално срокът за връчване на призовка (дело за родителски права и издръжка) и колко реално би могъл да се проточи? Благодаря предварително.

# 278
  • Дълбоката Провинция
Здравейте, може ли да ми кажете какъв е официално срокът за връчване на призовка (дело за родителски права и издръжка) и колко реално би могъл да се проточи? Благодаря предварително.
Зависи дали става въпрос за първоначално връчване на книжата, или вече веднъж ги е получил и сега следва само да го призоват за делото.
Тук е много важно дали ответникът /бащата предполагам/ може да бъде намерен на адреса или не, а ако не може да получи книжата лично, дали на този адрес има лице, което може и е съгласно да ги получи. Законово регламентираните срокове са следните - търсят го в продължение на 1 месец, като призовкарят трябва да посети най-малко три пъти адреса. Ако обаче от съседи, домоуправител и др. е събрал данни, че лицето не живее изобщо на този адрес, тогава и първото ходене е достатъчно.
Ако в този едномесечен срок и след 3-4 посещения лицето не бъде намерено, се залепва уведомление на вратата или на пощенската кутия, че книжата са оставени в канцеларията на съда и че те могат да бъдат получени там в двуседмичен срок от залепването на уведомлението. Ако и в този срок не се яви, и ако е открит друг адрес, се започва търсене там, или евентуално по адреса на работата му. Ако не бъде открит никъде и няма кой да получи книжата вместо него, или не се яви след залепване на уведомлението, съдът му назначава особен представител.
Ако вече веднъж на адреса си е получил книжата по делото, вашата искова молба, разпореждания, определения и т.н., при следващо връчване - например на призовката, ако не бъде открит, ще се приложи към делото и ще се смята за връчена. Може да е посочил адрес на адвокат, тогава ще се случи по-бързо връчването.

# 279
  • София
Благодаря ви, AIDA_N Flowers Hibiscus
За първоначално връчване става въпрос.
А има ли как да се проследи и попита до къде се е стигнало, до коя стъпка?

# 280
  • Дълбоката Провинция
Благодаря ви, AIDA_N Flowers Hibiscus
За първоначално връчване става въпрос.
А има ли как да се проследи и попита до къде се е стигнало, до коя стъпка?
Като страна по делото няма пречка да си правите справки в деловодството на съда.

Общи условия

Активация на акаунт