Консултации с адвокат

  • 72 179
  • 1 341
  •   1
Отговори
# 540
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 668
Нещо не представяте казуса правилно.... Не разбрах какъв договор е сключен, за продажба на идеални части ли? И защо баща Ви няма право на продажба, тук не ми стана ясно...

# 541
  • Мнения: 6
Не започнало делото има само превременимерки по който съм осъден на 250 +50 издръжка , мога ли да като започне делото да се намали издръжката, целта ми беше да се разберем с добро но няма да се получат нещата явно.

# 542
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Не започнало делото има само превременимерки по който съм осъден на 250 +50 издръжка , мога ли да като започне делото да се намали издръжката, целта ми беше да се разберем с добро но няма да се получат нещата явно.
Да, когато съдът постанови решението е възможно да определи и по-ниска издръжка от първоначалната от привременните мерки. Но за целта трябва да се преценят едновременно нуждите на детето и възможностите на родителя, дължащ издръжката.
Какви са тези 250 плюс 50? Така ли е написано? За какво са тези 50 допълнителни? Странно е...

# 543
  • Мнения: 6
Не започнало делото има само превременимерки по който съм осъден на 250 +50 издръжка , мога ли да като започне делото да се намали издръжката, целта ми беше да се разберем с добро но няма да се получат нещата явно.
Да, когато съдът постанови решението е възможно да определи и по-ниска издръжка от първоначалната от привременните мерки. Но за целта трябва да се преценят едновременно нуждите на детето и възможностите на родителя, дължащ издръжката.
Какви са тези 250 плюс 50? Така ли е написано? За какво са тези 50 допълнителни? Странно е...

250 са издръжка, 50 лева са към спестовна сметка на детето, поисках медиация да се разберем но ще трудно по скоро се чудя дали да вървя към дело за да определи съдът вижданията ми и парите, става въпрос за 3 годишно дете.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 11:52 от Ivan Shikov 641444

# 544
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Делото е заведено вече.
Но пък в следващото съд. заседание може да кажете пред съдията и да наблегнете на това, че искате да посетите медиатор. Може съдията да ви даде възможност. Даже те са задължени по закон да предлагат на страните медиация, но в общи линии това "се пуска покрай ушите" като информация. Ако сте съгласни на медиация делото се отлага и ако постигнете споразумение при медиатор- внася се споразумението по делото и делото се прекратява. Ако не се споразумеете пред медиатора делото продължава.
Моят опит с медиаторите към СРС е еднократен и не е добър. Не беше професионално. Медиаторът не беше запознат с казуса, държа се така, сякаш изобщо не знае за какво е там, не успя да ни помогне с нищо по темата, за която бяхме отишли. Друго очаквах и честно казано не бих препоръчала медиация на никого. Не за друго, а защото идеята е добра на теория, но приложението- не.
В същото време аз обикновено се опитвам да помиря страните и да ги накарам да действат разумно, особено ако има дете в "картинката". Понякога успявам, понякога- не. Но зависи от хората и от това дали искат да чуят едно професионално мнение или не. Видяла съм доста в практиката си и обикновено имам поглед над животите не само по време на развода или раздялата, но и след това. Така че знам и какви са последствията. Разбира се, не всички колеги действат така. Wink

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 14 210
И защо баща Ви няма право на продажба, тук не ми стана ясно...
И аз не разбрах защо да няма право.
За другото предполагам, че някой е купил идеалните части на двама наследници и после е отдал под аренда целия имот.

П.П. Хората много обичат нещата да са в проценти, и то неточно изчислени. Един познат на бившето гадже на една приятелка, с една баба българка и другото - арменци, казваше, че е 20 процента българин (те са 25 всъщност). Даже при идеални части от типа на 5437/567352 пак понякога опитват да преизчисляват в проценти. Другият вариант е в квадратни метри. Wink

# 546
  • Мнения: 447
Здравейте, какви са вариянтите да разбера дали ми е излязло решението за развода?

# 547
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Проверете в сайта на съда по номер на делото и година.

# 548
  • Мнения: 447
Благодаря много за бързия отговор, това трябва да е в раздел "съдебни актове" нали? А имате ли представа на какъв принцип излизат решенията в сайтовете, т.е. примерно на следващия ден сутринта за предходния ден?

Проверете в сайта на съда по номер на делото и година.

# 549
  • Враца
  • Мнения: 2 142
По-скоро в раздел "Справки по дела".
Не мога да кажа кога ще го качат на сайта. Би трябвало да е в същия ден или следващия, но...

Последна редакция: вт, 20 окт 2020, 14:05 от Трън в Очите

# 550
  • София
  • Мнения: 15 198
По брачните дела не винаги качват решенията. Понякога- само диспозитива, понякога- само се изписва “Решено”, без да качват нищо.
Проверявайте кога вместо “Обявено за решаване” в сайта вече ще пише “Решено”.
Може да направите справка и по телефона. Обадете се на деловодителя на състава.

# 551
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Здравейте, какви са вариянтите да разбера дали ми е излязло решението за развода?
отиди в деловодството и провери.

# 552
  • Мнения: 4 665
Не ми е внесена вноската по изпълнителното дело,както и издръжката за текущия месец.Трябва ли да информирам ЧСИ поне за вноската по ИД,макар че бившия ми мъж дори не ги превежда през тях,а по личната ми сметка?Питам,защото също от там ми казаха че относно издръжката трябвало поне три поредни месеца да не я плати,за да се предприеме нещо.Благодаря,момичета предварително.

# 553
  • Враца
  • Мнения: 2 142
Здравейте, какви са вариянтите да разбера дали ми е излязло решението за развода?
отиди в деловодството и провери.
Мхм.
Ако отиде в деловодството да провери вероятно ще й го връчат директно. А понякога не трябва да се бърза Wink

# 554
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Здравейте, какви са вариянтите да разбера дали ми е излязло решението за развода?
отиди в деловодството и провери.
Мхм.
Ако отиде в деловодството да провери вероятно ще й го връчат директно. А понякога не трябва да се бърза Wink
аз си мисля, че по-скоро е от бързащата страна. Smiley

Общи условия

Активация на акаунт