Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Консултации с адвокат

• 24 405
  • 548
  •   1
Отговори
# 540
Отказът от наследство е подходящ ход когато наследодателят няма имущество, но има задължения, или задълженията надхвърлят значително имуществото. Във Вашия случай ми се струва, че не е подходящо да правите отказ от наследство.
На второ място е възможно да сте приели наследството чрез т.нар "конклудентни действия", но това е трудно да се установи чрез писане по форуми. При една реална консултация на живо с предоставяне на документи и подробен разговор е възможно адвокат да открие дали това се е случило или не.
Приемането на наследство по опис също има специфики и не винаги е подходящ вариант за действие.
Тъй като кредитът е доста голям се питам дали няма застраховка "Живот" сключена към него. Заслужава си да проучите.

Във всеки случай Ви съветвам да се обърнете към адвокат за консултация, защото има много детайли, които е трудно да се установят без личен контакт и разговор, и които са съществени за това какъв вариант е най-подходящ за Вас.

В резюме моят съвет е следният:
Първо- проверете в банката дали има застраховка "Живот".
Второ- направете консултация с адвокат.
Само да напомня,че кредитът е към ЧСИ.Тогава има ли значение,дали при теглене на кредита е имал застраховка живот или не?

# 541
  • София
Ами то хубаво кредитът е предсрочно изискуем /вероятно защото не е плащал вноските  в срок/, но трябва да се запознаете с договора. Възможно е при събиране на кредита от ЧСИ да се събира и сумата за застраховката, ако е по договор. Тук не можем да Ви помогнем за това, защото не само различните банки практикуват различно, но и имат различни видове кредити, които се отпускат при различни условия.
Ако разполагате с копие от договора и Общите условия ги предоставете на адвоката при срещата и го помолете да проучи нещата- може да се свърже с банката и да попита, може да разбере от ЧСИ каква е сумата, която се събира принудително и дали включва вноска за застраховка, може да направи справка по делото, по което е издаден ИЛ и т.н... има варианти.

# 542
  • София
Имам казус, ще се опитам да съм максимално подробна.
Земеделска земя, четирима наследника. Двама от тях сключват ''договор'' с арендатор, който придобива 26% (не съм сигурна за процентите), които му позволяват да отдава под аренда дяловете на всичките наследници за период от 10г. Има много статии в Интернет точно за такъв тип измами.
Баща ми е единият от другите двама наследника, които не са подписали нищо. Той няма право на продажба на имота, а се цели точно това.
 Баща ми иска да  заведе дело за делба, а след това и за незаконното отдаване под аренда. Вече е разговарял с адвокат, но ви моля и за други насоки, които биха били полезни. Той е пенсионер и не съм сигурна дали ще запомни/направи всичко необходимо, а аз съм далече, за да присъствам на срещите с адвоката му.

# 543
  • Дълбоката Провинция
Нещо не представяте казуса правилно.... Не разбрах какъв договор е сключен, за продажба на идеални части ли? И защо баща Ви няма право на продажба, тук не ми стана ясно...

# 544
Не започнало делото има само превременимерки по който съм осъден на 250 +50 издръжка , мога ли да като започне делото да се намали издръжката, целта ми беше да се разберем с добро но няма да се получат нещата явно.

# 545
  • София
Не започнало делото има само превременимерки по който съм осъден на 250 +50 издръжка , мога ли да като започне делото да се намали издръжката, целта ми беше да се разберем с добро но няма да се получат нещата явно.
Да, когато съдът постанови решението е възможно да определи и по-ниска издръжка от първоначалната от привременните мерки. Но за целта трябва да се преценят едновременно нуждите на детето и възможностите на родителя, дължащ издръжката.
Какви са тези 250 плюс 50? Така ли е написано? За какво са тези 50 допълнителни? Странно е...

# 546
Да, когато съдът постанови решението е възможно да определи и по-ниска издръжка от първоначалната от привременните мерки. Но за целта трябва да се преценят едновременно нуждите на детето и възможностите на родителя, дължащ издръжката.
Какви са тези 250 плюс 50? Така ли е написано? За какво са тези 50 допълнителни? Странно е...

250 са издръжка, 50 лева са към спестовна сметка на детето, поисках медиация да се разберем но ще трудно по скоро се чудя дали да вървя към дело за да определи съдът вижданията ми и парите, става въпрос за 3 годишно дете.

Последна редакция: сб, 17 окт 2020, 11:52 от Ivan Shikov 641444

# 547
  • София
Делото е заведено вече.
Но пък в следващото съд. заседание може да кажете пред съдията и да наблегнете на това, че искате да посетите медиатор. Може съдията да ви даде възможност. Даже те са задължени по закон да предлагат на страните медиация, но в общи линии това "се пуска покрай ушите" като информация. Ако сте съгласни на медиация делото се отлага и ако постигнете споразумение при медиатор- внася се споразумението по делото и делото се прекратява. Ако не се споразумеете пред медиатора делото продължава.
Моят опит с медиаторите към СРС е еднократен и не е добър. Не беше професионално. Медиаторът не беше запознат с казуса, държа се така, сякаш изобщо не знае за какво е там, не успя да ни помогне с нищо по темата, за която бяхме отишли. Друго очаквах и честно казано не бих препоръчала медиация на никого. Не за друго, а защото идеята е добра на теория, но приложението- не.
В същото време аз обикновено се опитвам да помиря страните и да ги накарам да действат разумно, особено ако има дете в "картинката". Понякога успявам, понякога- не. Но зависи от хората и от това дали искат да чуят едно професионално мнение или не. Видяла съм доста в практиката си и обикновено имам поглед над животите не само по време на развода или раздялата, но и след това. Така че знам и какви са последствията. Разбира се, не всички колеги действат така. Wink

# 548
  • Пловдив
И защо баща Ви няма право на продажба, тук не ми стана ясно...
И аз не разбрах защо да няма право.
За другото предполагам, че някой е купил идеалните части на двама наследници и после е отдал под аренда целия имот.

П.П. Хората много обичат нещата да са в проценти, и то неточно изчислени. Един познат на бившето гадже на една приятелка, с една баба българка и другото - арменци, казваше, че е 20 процента българин (те са 25 всъщност). Даже при идеални части от типа на 5437/567352 пак понякога опитват да преизчисляват в проценти. Другият вариант е в квадратни метри. Wink

Общи условия

Активация на акаунт