Липсата на автомобил прави ли те неуспял в очите на околните в България?

  • 11 651
  • 155
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 4 808
За нашето семейство колата е необходимост. Никога не сме живели в центъра на града, живеем в крайградски квартал, където автобусите са по разписание. Предните две седмици бях без кола, защото ме блъснаха и беше на ремонт и направо ми се ревеше. И да се твърди, че за 15–20 минути можеш да стигнеш до всяка точка на града с ГТ си е несериозно за големите градове. В нашия град май можеше, преди, а сега с новата транспортна схема, дето хората пропищяха от нея, е някакъв ужас. Обаче аз карам служебна кола, която имам право да ползвам и за лични нужди, по този начин са ми спестени всички разходи. ММ кара неголяма кола, която гори 5–6 на 100, на извънградско даже по–малко. Стана въпрос за годините на колите, ами тя всяка кола остарява, нашата беше нова, а вече стана на десет години, но е перфектно поддържана, защото ММ работи в сервиз, пък и си държи на колата. Много сме далеч от стандарта на американците да си сменяме колите на всеки няколко години. Животът в крайградски квартал ни спестява и разходите за гараж или паркинг. Освен това поне три–четири пъти в годината пътуваме из България, не бих си го причинила с автобус.

# 151
  • Мнения: 1 091
Има хора ,които имат кола ,но не смогват да я подържат - това е равносилно на лукс.
Има хора ,които имат кола и шофьорска книжка /такива като мен/ ,но не карат.
Живея в малък град.
Работата ми е на 15-20 Мин. от нас....
Ходя пеша и се прибирам пеша.
Центъра е на 30 Мин. от нас ,пак отивам и се връщам пеш.
По автобуси не се качвам ,из целия град се движа пеш.
Изобщо не изпитвам необходимост да карам кола или да се качвам в автобус ,при положение че работата ми е близко.
Странно ми е как някой живее близо до работа и ходят до там с кола.
Но това е избор на всеки един от нас.
Всеки е с различни нужди ,живеят в големи или малки градове ,пътуват по села.....
Така че ,според мен дали имаш или нямаш кола ,на никой извън семейството не трябва да му влиза в работата.
Който иска да има кола - да има!
Който не иска - да няма!
Хорското мнение ,не е от значение! Grinning

# 152
  • Мнения: 143
Интересно ми е мислите ли, че липсата на автомобил те прави неуспял в очите на околните?

Живеем в държава в която във всяко семейство има поне една кола. Всеки който може и не може да поддържа - има автомобил. Може тази зима да няма пари за зимни гуми но е с автомобил, може да няма кинти за гараж и 20 000лв в ламарина да гният пред блока но сме с автомобил! Може на пролет да ни прилошава от данъци и винетки, но сме с автомобил - не можело без него...нямало как...
Наскоро в разговор с приятел ИТ специалист с доста добър доход с ирония отбелязахме, че що няма автомобил често е бедняк в очите на другите(когато не знаят дохода му)...
В големите мегаполиси не е така и богатите нации мислят малко по-различно...Да вярно там има добре развити и чисти алтернативи за придвижване...

ще се радвам да прочета мнението Ви Simple Smile
Донякъде автомобилът тук е нужда, с лош и скъп градски транспорт. Напоследък много пътувах в големи европейски столици. Много по-малко коли има и не се усеща въздухът да е замърсен. Но имат евтин и много удобен градски транспорт.

# 153
  • Мнения: 8
Живия в центъра на града. Ходя на работа с метро. Имам шофьорска книжка. Дохода ми позволява кола за около 20 000 лева ( закупена със спестени пари) ,но съм избрала да нямам автомобил. За града не ми трябва....понякога ми трябва за пътувания...но на този етап взех решение да нямам. Не мисля, че съм не успяла.

# 154
  • Мнения: X
Търсих друга тема за автомобили и случайно попаднах на тази.
Не мисля, че липсата на автомобил прави човек успял или не. Лично аз винаги съм шофирала, защото съм имала необходимост, понеже живеем на километри от града, в който детето ми като малко ходеше на ясла, дг и в момента на училище. Та без кола няма как да се справим, понеже и мъжа ми е нон -стоп на работа.

# 155
  • Мнения: 5 262
Зависи къде живееш и как живееш . Както и на всякъде. Ако имаш нужда от кола и желание да имаш кола и нямаш ... е признак на неуспех в нещо. Ако пък нямаш нужда и не ти и трябва но имаш ... е вид трупане. Всеки има избор.

Общи условия

Активация на акаунт