Рецепти за Airfryer фритюрник PHILIPS HD9220/20 BLK - втора тема

  • 95 224
  • 766
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 542
Аз още не съм мила моя в миялната. Накисвам с гореща вода и препарат и всичко пада.

# 706
  • Мнения: 2 768
Е ако са нови добре, моят е на три години 😂 бая неща е видял. Като при тефлоновите тигани е, захабява се.

# 707
  • Мнения: 12 696
То зависи също и от каква мазнина е налепът. От слънчогледово олио най-много ми се захабяват с такъв налеп и тигани, и всичко. Последните години почти не използвам такова и разликата е осезаема по съдовете ми.
И моят е на година вече някъде и не изглежда както като беше нов, ама нещо дето не съм успяла да го сваля с гореща вода, препарат и гъба, набързо решавам че не ми пречи - то явно ще си стои там а не да иде по храната ми.
С Циф със сигурност не е оферта... макар че пък има някаква фирма дето прави ново тефлоново покритие при нужда Grinning

# 708
  • Мнения: 7 856
Още ли използвате тефлонови неща? Просто не мога да го проумея. Аз като собственик на фурничка, съм много доволна, че няма нищо тефлоново, само неръждавейка.
Какво му е здравословното на приготвянето на храната, като има тефлон?

# 709
  • Мнения: 5 946
То до тефлона да го докараме да ни е проблема.... Тези фурнички на мен пък никак не са ми симпатични - хиляда приставки, шишчета, кошници...
Преди седмица си получих кошницата от фирмата, която тефлонира - много съм доволна, с изкл. на една малка точица, която се отлюпи, понеже имаше наслагване на материал и като го отлюспих, се оголи. В ъгъла е и е съвсем мъничко. Писах на фирмата и ме увериха, че не е проблем, разбрахме се, че  отчитат грешката и ако започне по-сериозно лющене, пак ще им го пратя, надявам се вече за тяхна сметка.

# 710
  • Мнения: 1 377
Аз пък се чудя доколко храната във фраер тип фурна докарва пържена, за печени си имам достатъчно уреди. Моля за мнения

# 711
  • Мнения: 3 137
За мен си е чисто печене. Вътре има един реотан и една духалка - какво да е друго?

# 712
  • Мнения: 14 072
И за мен си е печене, колкото и да ме убеждават, че "пържи с горещ въздух". Но си е удобство, спор няма. Често го използвам, особено лятото. А от два месеца съм се "отворила" на лидълските лучени кръгчета и през ден си правя. За девет минути се пекат, през това време бъркам сосче и вечерята ми е готова. Повечето неща стават много по-бързо, отколкото в обикновена фурна.

# 713
  • Мнения: 6 552
Естествено, че е печене. Като мини фурничка. Но предимството е, че не се занимаваш. Аз ей сега ще сложа две пържолки вътре, врътвам таймера и приключвам. И да го забравиш, то си писука като свърши.

# 714
  • Мнения: X
Картофите стават като пържени, не като печени.
В никакъв случай не оприличавам еър фрайъра на фурничка и за първи път чувам такова сравнение.

# 715
  • Мнения: 14 072
Замразените ми стават пържени, но те стават такива и във фурната. С пресни картофи още не съм докарала същия вкус и вид.

# 716
  • Мнения: 1 377
Soft Click има такъв вид фраери:
Скрит текст:

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 176
От скоро съм с такъв тип фрайър (взехме на Финлукс от черния петък). Още не мога да докарам пържени картофи.  Пробвахме и кюфтенца, по-скоро ги запечатва отвън, а от вътре са сочни. Но пак не мога да кажа , че имат вкус на пържени. Може би в класически фрайър технологията е друга, знам ли...

# 718
  • Мнения: 6 552
Моят си е "класически" фраър, на Филипс. Не е като пържено, то няма и как да е, понеже дефакто не се пържи в мазнина. Но на мен ми харесва, свикнах му, отвън стават с коричка нещата, а вътре сочни.

# 719
  • Мнения: 493
Ако приемем, че пърженето осигурява "шоково" излагане на продукта на силна темперарура, която го обгръща от всички страни и го "запечатва" така, че отвън се образува хрупкава коричка, а вътре остава сочен: при пърженето с мазнина този ефект се постига при потапяне в загрятата мазнина, при фраера се постига с обдухване с горещ въздух. Вкусът, който се постига при потапянето в мазнина и попиването на част от нея в самия продукт, няма как да се постигне без мазнина. Ефектът на коричката и запечатването обаче - може. Разликата на фраера с фурната е много по-интензивното обдухване от минимално разстояние, което не може да се получи във фурната. Фурната е доста по-голяма, струята въздух е по-слаба, не е така завихрена, че да преминава от всички страни и е от по-голямо разстояние. Също така фурната загрява по-бавно и не се получава това "шоково" излагане на топлина. Ако пък я загреем предварително, при отварянето също се губи част от температурата. Даден продукт във фурната винаги го слагаме в някакъв съд, който най-малкото пречи на въздуха да стигне до долната и страничната част на продукта. Дори при печенето във фурна да разбъркваме или обръщаме, вече образувалата се горна коричка се разваля, защото сосът, който пуска продукта остава в съда. При фраера решетката и конструкцията му позволяват директно обдухване от всички страни и оттичане на този сос. Ето как се движи въздухът във фраера, което е непостижимо в нормална фурна:


Та това са в общи линии приликите и разликите. Разбира се, става дума за хубави, нови и качествени уреди.
Личният ми опит е силно положителен, но ние вкъщи по принцип нищо никога не пържим и това ни е страхотна алтернатива. Който е свикнал на класическо пържене, може да не му допадне.

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 17:36 от EdeIweiss

Общи условия

Активация на акаунт