Дете на две годинки и 2 месеца тотално обърна деня с нощта

  • 2 768
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, нашето момиченце от повече от половин година, 7-8 месеца някъде обърна деня с ноща. Дайте идея как да я накараме да спи нормално. Заради нея и ние вече не сме хора, аз скоро започвам работа, жена ми и тя, детето трябва да започне да ходи на ясла, и то след 1-2 месеца. Не си представям как ще стане това с яслата, а и ние като тръгнем на работа, особено аз след няколко дни започвам работа на смени. Днес цял ден съм спал станах преди половин час. Не сме хора вече заради тоя режим, станахме парцали, на нищо не приличаме. Какво да правим че да се стабилизират нещата?

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 08:29 от Фран

# 1
  • Мнения: 2 721
Няколко дни не и позволявайте да спи през деня и я изморявайте повече.
Моят син е на 2г и 7м и от както се е родил не спи нормално. Сутрин в 5:30ставаме и ни буди по 2-3пъти без причина. Знам колко е неприятно и изтощително .

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 681
Будете детето през деня. Колкото и да е трудно, събуждате го за да не си взема съня а само да придремва преди и след обяд, а да компенсира през нощта.

# 3
  • Мнения: 7
Добра идея, но сме пробвали, стращно кисела е.

# 4
  • Мнения: 8 148
Добра идея, но сме пробвали, стращно кисела е.
За около седмица нещата ще се нормализират.

# 5
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
И какво прави по цяла нощ? Сина ми като беше бебе се опита да ни спретне такъв номер. Будеше се и не заспиваше по 2-3 часа. С баща му го вземахме между нас на спалнята и се правехме че спим. Като не намираше кой да го занимава от скука си заспиваше обратно. За няма и месец това приключи. Ако се бяхме поддали дори веднъж на желанието му да си играе в 3 посред нощ нещата щяха да са брутални просто.
Опитайте се да си създадете някакъв режим цялото семейство. Ставане в определен час, закуска, игра, разходка, обяд, следобедна дрямка и т.н в точно определени часове. Децата много се влияят от рутината в ежедневието. Ако вие не го направите, какъвто и съвет да ви се даде е безсмислен.

# 6
  • Мнения: 46 403
В кои часове спи и в кои е будно?

# 7
  • Мнения: 503
Сина ми като беше бебе се опита да ни спретне такъв номер. Будеше се и не заспиваше по 2-3 часа. С баща му го вземахме между нас на спалнята и се правехме че спим. Като не намираше кой да го занимава от скука си заспиваше обратно. .

Аз и следобед така правя като не е на градина. Казвам, че заспивам, а той, ако толкова иска - да си играе наоколо. Бърбори, играе, повтарям му няколко пъти, че спя, след 20 минути е заспал.

За обръщането на времето - ами ние сме връщали с детето 7 часа разлика преди година /презокеански полет/. Започнахме да го слагаме да спи както си е по българско време, което не се получи на момента, но след 2 седмици постоянство навакса разликата.  Будехме го, разбира се, около обичайното му време за ставане, според зависи кога е легнал, и нагаждаме. А по принцип си правим там ритуалите вечер - къпане, четене, гасим, гушкане, пиене на вода 3 пъти поне - лека нощ. Рутината помага, пък като му омръзне - от време на време и лека промяна в нея, но да е като цяло същата.

Последна редакция: пн, 04 фев 2019, 00:31 от Lyn

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря ви за съветите на всички ви приятели. Отговарям на човека с профил "Не се сърди, човече." Заспива сутрин в 7-8 и става вечер към 6, към 10 ляга за 2 часа и после до 7 сутринта палува. Научила се е да ни бута с майка и и да ни събужа...

# 9
  • Мнения: 46 403
Като начало пробвайте да избегнете заспиването в 22 ч., нека заспи към 1-2 ч. После постепенно ще изтеглите назад часовете. Като тръгне на ясла няма да може да спи през деня и ще се обърне лесно. Не се притеснявайте, децата се приспособяват бързо.

При нас не бяха толкова драстични нещата. Но дъщеря ми заспиваше вечер в 24 ч. и спеше до обяд, с което не сме имали проблем и не сме се опитвали да променяме нищо. Дневен сън нямаше.
Малко преди да тръгне на градина на 3 г. сама си нормализира спането, ставаше сутрин в 8-9 ч. и лягаше в 22 ч.

# 10
  • Мнения: 1 755
Благодаря ви за съветите на всички ви приятели. Отговарям на човека с профил "Не се сърди, човече." Заспива сутрин в 7-8 и става вечер към 6, към 10 ляга за 2 часа и после до 7 сутринта палува. Научила се е да ни бута с майка и и да ни събужа...
А кога се храни? Обяд, следобедна закуска през нощта ли са?

# 11
  • Мнения: 7
Ами с храненето сме малко трудни, ту хапва ту неще....

# 12
  • Мнения: 18 241
Ако темата не е шега, защото ми се струва направо невероятно, бих направила следното - следващия път, когато заспи в 7, ще събудя детето в 11 и няма да го оставя да заспи до вечерта (8-9). Ако заспи, въпреки опитите да го държа будно, 30 мин. по-късно го будя. Ако се събуди през нощта, лампите не се светват в никакъв случай, с детето не се играе и не се говори. До сутринта.

# 13
  • Мнения: X
Знам за един такъв случай при мои близки. Беше ад.
Решението - рано сутринта, когато му се спеше на малкият, го качиха на колата с баба му. Отведоха го в зоопарк, увеселителен парк, парка при децата и на плажа. Това първият ден.  То, милото спинка само едни 30 мин. до зоопарка. От там по пътя бабата надула класическа музика и малкият не мигнал. Цял ден бил по разходки и вечерта спал като .... Дърво, да кажа. Blush  само още три дни така, без да му дават дори и спане след обяд, и то се научи да спи нормално.
Дано да проработи и при вас. Успех!

# 14
  • Мнения: 7
Знам за един такъв случай при мои близки. Беше ад.
Решението - рано сутринта, когато му се спеше на малкият, го качиха на колата с баба му. Отведоха го в зоопарк, увеселителен парк, парка при децата и на плажа. Това първият ден.  То, милото спинка само едни 30 мин. до зоопарка. От там по пътя бабата надула класическа музика и малкият не мигнал. Цял ден бил по разходки и вечерта спал като .... Дърво, да кажа. Blush  само още три дни така, без да му дават дори и спане след обяд, и то се научи да спи нормално.
Дано да проработи и при вас. Успех!

Ами казах на жена ми подобни неща, ама мързела си е мързел.

Общи условия

Активация на акаунт