Почистване на зъбен камък на куче с пълна анестезия!?

  • 6 450
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Нека съберем мнения и съвети относно темата за зъбен камък при кученцата и по-конкретно методите за почистването им.Предлага се масово пълна анестезия(интубация с инхалаторна анестезия).Методът,не е ли прекалено драстичен(за големи и агресивни породи-ок,но за мънички пинчерчета,например,които тежат по 2-3кг-няма ли алтернатива)?.Моля ,който се е сблъсквал с този въпрос да сподели,за да сме си максимално полезни едни за други.Благодаря Ви!

# 1
  • Мнения: 5
Пинчерчето ми е на 7г.Тежи около 3кг.почистваха й зъбния камък веднъж,но сега отново й се налага,предложиха ми отново пълна анестезия(интубация,след това инхалация),стори ми се много крайно и страшно,моля дайте мнение или съвет,ако ви се е налагало,има ли по-щадящи методи?!

Последна редакция: вт, 05 фев 2019, 09:42 от monic45

# 2
  • София
  • Мнения: 11 945
В serdika groom by p&t почистват зъбен камък без упойка.

# 3
  • Мнения: 5
В serdika groom by p&t почистват зъбен камък без упойка.

Благодаря Ви много !

# 4
  • Мнения: 2 433
След като вече е почистван веднъж и се установява, че има натрупване, не може ли да се предотврати повторно образуване по някакъв начин? Изобщо не се заяждам, от сега го казвам, питам по-скоро с въпросителен тон.
Хранене с твърда гранула, а не с консерва, дентални играчки/лакомства и миене на зъбите с четка и паста (кучешки) няма ли да помогне да не се образува или поне да се случва по-бавно?

# 5
  • Мнения: 5
Благодаря Ви,след първия път(ужасно е да гледаш как кучето ти изпада в “премедикация”,гледайки те,а не можейки да си помръдне дори езичето,сковано от мускулните релаксанти)започнахме корекция в храната,точно както препоръчахте,твърда гранулка Роял Канин,почти всеки ден уж с най—хубавите дентални стикчета,които дори отлепяха част от натрупания зъбен камък,но венците й много се възпаляват и надуват..,опитахме с четка,но признавам ,че не бяхме много упорити,защото тя бягаше ...казват ,че има някакви капки за храната,които предотвратявали..дали са полезни.??

# 6
  • Мнения: 2 433
Аз съм купувала таква течност, сипва се във водата,но моята просто не пие вода, докато не я сменя, та не го препоръчвам. Капките имат специфична миризма/вкус и поне нашата отказва да ги пие.А и не знам дали са полезни/ефикасни. Според мен си трябва постоянство с миенето във вашия случай, има пасти за зъби с вкус на дроб, нещо все ще я залъжете?
Венците се възпаляват ако е свикнала на мека храна, с времето според мен и това ще отмине.

# 7
  • Мнения: 118
И как точно си представяте кучето да стои мирно, докато му чистят зъбния камък? 😁 извинявайте, ама...

# 8
  • Мнения: 5
И как точно си представяте кучето да стои мирно, докато му чистят зъбния камък? 😁 извинявайте, ама...

Никой не е казвал,че очаква това,моля ако няма да сте полезни—не “се хабете” в заяждане 🤗

# 9
  • Мнения: 85
Аз преди месец кастрирах моята ръселка и използвах упойката за почистване на зъбите.. Тук във Варна всички работят с пълна упойка или поне повечето клиники ...

# 10
  • София
  • Мнения: 7 802
Днес чистиха с пълна упойка зъбния камък на моето куче, на 12 години е, това ѝ е за четвърти път. Миналата година ѝ извадиха един зъб, а сега откриха сериозно възпаление на венците, предписаха антибиотик.
Притеснявам се от упойката, но мисля, че е по-малкото зло от възпаление и евентуално загуба на всички зъби. Иначе я храня с гранули и редовно ѝ давам дентални стикчета, така че доста години нямаше проблеми в устата, но с възрастта и това се появява. В момента е много омърлушена и ми е жал за нея, сигурно я боли, но няма как иначе.  Sad

# 11
  • Мнения: 85
Здравейте!

Може ли да ми препоръчате добър ветеринарен стоматолог в София?

Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт