Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 34 003
  • 747
  •   1
Отговори
# 465
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Като федербал е, но ракетата е по-стабилна като изработка, ракетката е минимално по-тежка.
Леки са като цяло.

# 466
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Но първо е ужасно презадволен, второ основните му интереси са математика и лего.

аз това го намирам за доста проблематично  Peace
опитвам се да ограничавам покупките, като гледам какво имат като играчки приятелчетата на детето - у нас е Спарта  Whistling

една идея за следващия път: вземи му calliope да програмира с легото  Wink
моето дете е на 7г. и в момента започна да програмира и иска такава платина. към лего няма особени интереси, но и Fischer Тechnik имат Schnittstelle за програмиране. Peace
в момента още го държа на софтуерно програмиране (представи си проектите даже в училище), обаче настоява сега и за хардуер Whistling
аз съм се ориентирала обаче към друг мини компютър, защото не ми трябва за лего  Peace

speedminton имаме ние отдавна, още като излезна. преди с мъжа ми играехме доста в парка.
после като се преместихме и нямаше къде да играем и сега само стои.
нещо средно между федербал и тенис е.  Peace
ние сме фенове, сега няма кога и къде Crossing Arms

# 467
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Ася,много ми беше полезна. Благодаря ти.
Иначе за презадоволяването - и аз мислих,че е прекалено всичко,което правят/правим. Но той е специален - учи много сериозно, постоянно ходи на математически състезания и се връща с медали, отлично възпитан е, не се лигави. В неговия случай презадоволеността не го прави л@йно. Засега. Уф, размисли ме със сутршното кафе. И за това ти благодаря

# 468
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
В неговия случай презадоволеността не го прави л@йно.

ами аз не го имах предвид в този контекст.


Скрит текст:
въпросът е съвсем другаде: една презадоволеност води до разпиляване. в днешно време никой в нищо не се задълбочава, защото от всички страни е атакуват от информация или нещо за гледане/правене/коментиране. индивидът е в постоянна готовност, изложен е постоянно на стимули, а това за мен не е здравословно.

затова ми е важно от сега да сложа стриктни граници, за да може после детето да разбере, че зад тези граници може да се успокои/да намали стимулирането.
иначе съм наясно, че тези граници ще бъдат прекрачени. не е в това въпросът.

ако от сега се научи, че това постоянно излагане на стимули е ок, то пътят към бърн оут и обезсмисляне на всичко е доста праволинеен. докато аз се опитвам да го науча, че излагането на стимули е ок, но трябва да има и фази на нищоправене/пустота, време за регенерация.

поне това е мое мнение. Peace
като гледам децата в днешно врем колко са hippelig, си мисля, че не всичко е от липса на дживение. всички спортуват, ама това нон стоп стимулиране не им дава възможност да се върнат във фазата на спокойствие/регенерация.

# 469
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Какво е hippelig? За първи път срещам тази дума Relaxed Иначе напълно подкрепям мнението ти.

# 470
# 471
  • Мнения: 11 314
Hippelig е израз за някой , който не може да стои спокойно на едно място.

# 472
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да, съжалявам, мозъкът ми бавно и полека изтича от някъде... Crazy
Вечка е обяснила какво е... Peace

Скрит текст:
аз водех в училището на детето 2 различни избираеми занимания следобед ( 1. експерименти, 2. ръчен труд) и просто наблюдавах колко малко деца успяват да се съсредоточат.
очаквах повече проблеми при експериментите, защото е директно след като се наобядват и не им се занимава да се концентрират, но децата бяха доста будни. 2/3 от тях понася повече стимули и можеха да ги обработят, знаеха си границите и след 40мин. изключваха. пращах ги навън да играят.
две момичета от самото начало не успяваха да влезнат в работен режим и ги оставях да правят нещо друго, защото не пречеха и виждах, че просто са във фаза регенерация.

другата група по ръчен труд - те не могат да започнат, т.е. не могат да минат на ниво занимаване с ръцете, никаква концентрация, освен 2 момчета, които ги водеха проблемни.
аз казвах: който си свърши задачата може да излезне да си играе. само 2мата успяваха.
другите въобще не успяваха да се отграничат от стимулирането (дърдоренето) на другарчето до тях и не успяваха нищо да свършат. имаше едно мимиче, което се опитваше да се отграничи, за да свърши нещо, даже се отделяше и ходеше на друго място, но другите я преследваха като черва и й дуднеха на главата  ooooh!

поне покрай дърдоренето "чух" колко от рано започва мобинга, колко деца играят на комп. игри и Нинтендо и други подобни, което за мен е важна информация, понеже не поддържам връзка с майките на децата (училището е в съседното населено място).

# 473
  • Мнения: X
Като стана дума за Fischer Technik... май Бибит ме беше помолила за отзиви. От известно време имаме този и този комплект. На детето (8 1/2 г.) му харесват, занимава се сам и се справя без проблем. На мен частите ми изглеждат малко паянтови в сравнение с лего. Rolling Eyes
Сега искал да програмира. Имаме вкъщи Raspberry Pi и съм взела една книга да видя какво е подходящо за деца, защото аз хич не мога да измислям разни задачки. Обаче се чудя дали изобщо да го занимавам още отсега. Други неща предпочитам да правим заедно.

# 474
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Wizz са отменили полети от Кьолн и Хамбург за Варна, за началото на юли. На мен ми каза приятел и видях промяната, но нямам писмо от тях, само в профила е информацията.

# 475
  • Мнения: 1 162
Ще се радвам на съвет за частна стоматологична застраховка.
Към момента трябва да направя една коронка ,но след време ще има и други за съжаление ....
Сега ми искат 600€ за коронка с щифт ..и според мен е добре да си направя частна осигуровка  ,защото няма как да ходя до бг всеки път и да седя там толкова дълго за лечение.
Колко се плаща на месец ,за колко години се сключва договор или е за винаги ,какво трябва да се внимава присключване на договора ..и може ли да си я направя онлайн ,че без немски лоша работа  Blush Ще се радвам на всякакви съвети bouquet

# 476
  • Мнения: X
Wizz са отменили полети от Кьолн и Хамбург за Варна, за началото на юли. На мен ми каза приятел и видях промяната, но нямам писмо от тях, само в профила е информацията.

От Хамбург не знам, но от Кьолн поначало ги пуснаха от 18 юли и не са отменени.

# 477
  • Berlin
  • Мнения: 11 254
А те нямаше ли да пускат полет и до Берлин? Уиз? Май четох такова нещо преди време, но няма нищо още.

Онлайн съм си правила застраховки с ERGO, там може, при други застрахователи не съм проверявала.

# 478
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
Wizz са отменили полети от Кьолн и Хамбург за Варна, за началото на юли. На мен ми каза приятел и видях промяната, но нямам писмо от тях, само в профила е информацията.

От Хамбург не знам, но от Кьолн поначало ги пуснаха от 18 юли и не са отменени.

Чек аз имах билет за 04.07 от Кьолн, за мен и децата, купен на 15.01.2019г. и полета е отменен и ме пренасочват да летя от Дортмунд. Не съм получила писмо за тази промяна, за това го написах тук.

# 479
  • Берлин
  • Мнения: 4 483
Artemis,ние сме с KDV85. Първите 3 години поема до 500 e  на година,след това без ограничение. Направих миналата година сериозни ремонти. Пример :костен план за над 2000. Здравната каса пое около 400,а аз 15% от остатъка (минус тези 500 зс година с натрупване). Много добра застраховка е. Всички застраховки са ни при дама с бг произход,която препоръчвам горещо. Така ти отпада и проблемът с езика. Всичко съм правила в реда :тел. Разговор с нея,или чат, документи по пощаъа,подписвам и й пращам. На лични мога да ти дам координатите

Общи условия

Активация на акаунт