Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 33 988
  • 747
  •   1
Отговори
# 585
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Здравейте!

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 13:30 от Шехи

# 586
  • Мнения: 11 308
Шехи, това е Сбъдваща мечти, която по стечение на обстоятелствата се наложи да си смени ника. Тя просто не се е сетила, че няма да я познаеш под новото ѝ име.

# 587
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Мерси!

Съжалявам за правописа, клавиатурата ми е за смяна.

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 13:39 от Шехи

# 588
  • Мнения: 6 430
Извинявам се, Шехи.

# 589
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Кой ник е сега Сбъдваща? Съвсем се обърках...

# 590
# 591
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Тцтцтц и аз да не се сетя 🤣

# 592
  • Мнения: 21
Здравейте! От 2 месеца съм в Германия, не говоря немски и съответно няма кой да попитам. Как мога да изпратя писмо до България? Благодаря предварително!

# 593
  • Мнения: 601
В пощата в населеното ти място !Там продават и пликове пишеш подател твоите имена,на получателя имената  и така ,искай квитанция за изпратеното писмо,там има код за да може да проследиш  писмото при загуба.

# 594
  • Мнения: X
Даже и пощенска кутия на улицата върши работа.
Това майтап ли е и кой въобще праща хартиени писма освен германците? 😂

# 595
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
Тези, които трябва да пишат на германците. 😄

# 596
  • Мнения: X
Е то това са отчаяни действия при отчайващи обстоятелства. 😂

# 597
  • Мнения: 21
Не е майтап, след като питам. И аз не съм изпращала скоро писмо, но този път се налага. 🙂

# 598
  • Мнения: X
Значи или го пускаш в произволна пощенска кутия след купена и залепена марка., или го слагаш в надписан плик, носиш го в клон на Deutsche Post и казваш "Einschreiben". Второто е доста по-скъпо естествено.

# 599
  • Мнения: 21
Значи или го пускаш в произволна пощенска кутия след купена и залепена марка., или го слагаш в надписан плик, носиш го в клон на Deutsche Post и казваш "Einschreiben". Второто е доста по-скъпо естествено.
Благодаря! Може ли да го изпратя без да напиша моя адрес и има ли вариант да платя дори малко повече, но да съм сигурна, че ще пристигне, нещо като препоръчано или с приоритет?

Общи условия

Активация на акаунт