Предюбилейна 199-та НЕМСКА тема

  • 33 986
  • 747
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 547
Така ли? Купували сме билети с дебитна мастеркард, точно за това я извадихме, защото тя става за самолетни билети.

# 616
  • Мнения: 1 536
Представата ми за кредитна карта е за карта с един вид кредит.
Примерно разполагам с карта с таван 2500 Евро.
Купувам си мебели за 2000 днес и покривам вноските по картата плюс лихвата за определен срок от време.
Това не е ли кредитната карта? За какво ми е нужна кредитна карта като по-рано описаната от мен?
Понеже пише виза на нея ли?Какъв й е смисъла на тази карта?
Както и да е. Изкарах си една нормална кредитна карта ,без годишна такса дори.
Ако реша да похарча някаква сума от нея ,пак си дърпа от сметката ми всеки месец,но не цялата сума за покупката ,а на вноски.
Дори мога да си настроя размера на вноските онлайн,дали ще са по-големи или минималното.
За това и се нарича кредитна карта това Blush
Въпроса беше, че нагледах на подобни небивалици в Германия.

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 15:08 от скитниче

# 617
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
Споделям мнението за кредитната карта. На нас не ни пречи, че е така тук, но неприятното е, ако нямаш пари в сметката накрая на месеца, може да ти я запорират (реален случай). И всъщност не е кредитна карта. Сигурно съм писала в минали теми как ми обясняваха в DB, че скоро при всички плащания с карта ще се иска ПИН, а не подпис на бележката. Както са напред в някои неща, така са и назад в други. Голяма държава, много народ, голяма бюрокращина и сигурно бавно се случват промените.

# 618
  • Мнения: X
А, банковите им услуги са много зле по всякакви начини. И си умират за хартиите. То писма, то папки, то чудо. Но така са си свикнали.
В един филм за войната споменаха, че нацистите правели по 15 копия на всеки документ и ги съхранявали на различни места, някой заровени в сандъци под земята. От намерени такива сандъци след войната са заловили и обвинили някой от военнопрестъпниците.

Иначе пък не се работи трудно с институциите им. Поне аз проблеми досега съм нямала, но всичките тези писма ме побъркват и почнах повечето да ги поглеждам и хвърлям. Те и без това нищо не ми връчват срещу подпис.

Последна редакция: сб, 15 юни 2019, 19:20 от Анонимен

# 619
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Така ли? Купували сме билети с дебитна мастеркард, точно за това я извадихме, защото тя става за самолетни билети.
Мастеркард не е картата към жироконтото ти, която може да е Маестро. Мастеркард пак е кредитна карта.
Аз летя с Уиз-те приемат кредитна карта и банков трансфер и Райън-те от известно време предлагат и пейпал, но не е било винаги така.

# 620
  • София
  • Мнения: 5 547
Така ли? Купували сме билети с дебитна мастеркард, точно за това я извадихме, защото тя става за самолетни билети.
Мастеркард не е картата към жироконтото ти, която може да е Маестро. Мастеркард пак е кредитна карта.
Аз летя с Уиз-те приемат кредитна карта и банков трансфер и Райън-те от известно време предлагат и пейпал, но не е било винаги така.
Не е кредитна, тая година сме купували 3 пъти билети на Уиз точно с мастеркард.Кредитна карта не ползвам

# 621
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Аа, ясно, не знаех. Но нея пак сте си я заявили допълнително, не е стандартната карта към жироконтото. Ако е така, дали ще си “изкараш” такава мастъркард, дали кредитна, няма голямо значение.

# 622
  • Мнения: X
Аз имам мастър кард дебитна от N26. Самолетни билети обаче отдавна не съм купувала с нещо различно от Пейпал.

# 623
  • Мнения: 1 465
Миленски,към коя банка е тази дебитна Мастеркард с която можеш да купуваш самолетни билети,в моята банка не ми предлагат такова "животно"! Simple Smile Нали трябва да има 3те секюрити цифри на гърба на картата,но такива в Германия имат майче само кредитните карти,или бъркам ? Stuck Out Tongue Winking Eye

# 624
  • София
  • Мнения: 5 547
Картата е българска. Но с нея купуваме билети,вземали сме от Уизеър и през сайта на trip, никъде няма отказано плащане.Да има код на гърба за плащане.

# 625
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
Е, това е друго. Ние говорим за немските “кредитни” карти.

# 626
  • София
  • Мнения: 5 547
Е, това е друго. Ние говорим за немските “кредитни” карти.
Знам, и се учудвам как пазарувате от Амазон не се ли иска такъв код, за немските?
 За моята карта ми искат.
 А и като гледам какви са таксите за обслужване на Спаркасе, на сметка, то е по- изгодно с нашенска карта.

# 627
  • Мнения: 9 342
Имам българска карта, с която пазарувам в Амазон с 3-цифрен код, но когато другаде искат кредитна карта, системата не я приема, защото е дебитна. Така че, не навсякъде става и с нея.
Още се чудим дали да си изкараме кредитна карта и то само заради резервирането на хотели. Сега си резервираме само такива, където става без кредитна карта.

# 628
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Аз имах към предишната ми банка предплатена виртуална кредитна карта именно заради резервации. Зареждах я от дебитната сметка, после при нужда се теглеше съответната сума за резервация. Netbank беше банката, не знам, дали и други банки предлагат такава опция.

# 629
  • Мнения: 9 342
Благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт