Помощник-фармацевт или учител по химия/физика?

  • 1 836
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте.
Бихте ли ме посъветвали към коя специалност да се насоча - пом.фармацевт или учител по химия/физика?
Знам, че магистър-фармацевт е по-добрия вариант от пом.,но след завършено Висше образование - държавна поръчка (нещо което не ме влече, но трябваше...), ще се наложи да плащам по 7500лв. на година/ платено обучение/. Именно затова алтернативен вариант е помощник...От друга страна харесвам химията/физиката и би ми било интересно да преподавам, но не съм сигурна, че нервите ми биха издържали да бъда учителка...
Моля за съвет от фармацевти и учители.

# 1
  • Мнения: 7 562
Помощник фармацевт със сигурност. Ще имаш спокойна работа и добри доходи. Като дете на учител ти гарантирам, че учителската работа е много трудна, отговорна и ниско платена.

# 2
  • Мнения: 3 250
Това са предмети, които по-трудно се усвояват от децата.
Ще ти трябва невероятно търпение. Не само към децата /там е ясно/, но ще трябва да се справяш и с родителите.
Надали искаш да чуваш, че си лош учител и заради теб на децата не им е интересно.
Пък ти обяснявай, че не всички деца имат "ресурс" за тези предмети. Никой родител няма да се съгласи.

# 3
  • Мнения: 2 050
Преди години имах подобна дилема. Завърших Биология и сега съм учител. Обожавам си работата, но на моменти се отчайвам. Понякога имам чувството, че последното нещо с което се занимавам е преподаването. Почти не се гледат професионалните ти успехи, постиженията на децата . Важното е да си добре с документацията. Това в днешно време е добър учител.
Зависи в какво училище си, в какъв град.  В провинцията нещата не са розови. Училищата се борят за ученици и няма подбор. Налага се да да ходим по домовете и да ''убеждаваме'' родители. Ужасно е.

# 4
  • Мнения: 1 842
Здравейте.
Бихте ли ме посъветвали към коя специалност да се насоча - пом.фармацевт или учител по химия/физика?
Знам, че магистър-фармацевт е по-добрия вариант от пом.,но след завършено Висше образование - държавна поръчка (нещо което не ме влече, но трябваше...), ще се наложи да плащам по 7500лв. на година/ платено обучение/. Именно затова алтернативен вариант е помощник...От друга страна харесвам химията/физиката и би ми било интересно да преподавам, но не съм сигурна, че нервите ми биха издържали да бъда учителка...
Моля за съвет от фармацевти и учители.
Здравейте, за да Ви дадат обективен отговор трябва да са учили и работили това. Simple Smile
Другото важно нещо е, къде евентуално ще има по-голямо търсене което надали някой може да Ви каже, много е относително. Ако не Ви се отдава химия/физика защо да го учите? Дали ще се мъчите да давате 7000 или по-малко пак ще е мъка, предвид написаното от Вас по-горе. Помислете, кое ще е по-приложимо и по-търсено и може би ще вземете правилно решение, защото няма как да решим вместо Вас. Лично аз се отказах от пом.фармацевт поне за сега! Simple Smile Пожелавам Ви успех.

# 5
  • Мнения: 73
Възможно ли е обучението в Мед.колеж / за пом.фармацевт/ да се съчетава с работа? Не бих искала да напускам работа/пълен работен ден....Disappointed/, има ли вариант да мога хем да уча, хем да работя?
Преподавателите от колежа държат ли на присъствие, влизат ли в положение?

Общи условия

Активация на акаунт