Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Кападокия 2019

• 16 044
  • 186
  •   1
Отговори
Здравейте, търсих, но не видях някаква актуална тема, в която да се пише за Кападокия.
Обмислям ходене тази година, но без агенция. Има ли и други пътували така?
Ще ми е интересно всички ходили, без значение с агенция или не да споделят съвети и препоръки относно хотели, ресторанти и места, които не трябва да се пропускат.

# 1
Алия  аз също обмислям подобна екскурзия и се записвам в темата ,тъй като всяка информация ще ми е полезна!

# 2
В темата за Истанбул, в периода август- септември имаше много интересен и подробен пътепис за пътуване до Кападокия. Нямам възможност в момента да го намеря. Потърсете го, ако искате.

# 3
  • София
И аз съм с подобни намерения, так че с удоволствие ще следя темата.

# 4
  • София
Тук май се събрахме много читатели Grinning
Сега остава да намерим и писателите #Crazy newsm78
Кой каквото знае да казва, все ще е от полза да се завърти малко по малко темата...

# 5
  • София
Ами аз засега чета предимно при Магеланците. Там има доста полезни нещица.  После ще се прехвърля  „чужбинските”:)  Като събера достатъчно информация, ще я синтезирам и обещавам да я споделя. Но не знам кога ще стане това, сега подготвям друго пътуване.

# 6
  • София
Да, в Магеланци има малко повече информация, но и там има само една по нова тема.
Пътеписа на Тони от миналогодишното им пътуване през април.
Останалите теми са доста стари, отпреди 4-5 години. Или пък с по няколко отговора, почти без конкретна информация.
Иначе изчетох вече и два три от руските форуми, целия трипадвайзър.
Самолетните билети са купени. Резервирах хотел в Гьореме, две екскурзии- червената и зелената обиколка, и полета с балон. За трите дни и половина, през които ще сме там май е достатъчно..
Набелязах и няколко от най-добрите заведения за хранене.
Говорих и с няколко туристически агенции от Гьореме.
Така че горе долу зная отговорите на основните въпроси.
Ако някой нещо го интересува, съм готов да отговарям доколкото зная Simple Smile

# 7
  • гр.Добрич
Дано хванете хубаво време и балоните да летят!

# 8
  • София
дано, spinki .
Уж сме в края на май Peace. Ама времето си е божа работа newsm78.
Много ще ме е яд ако не успеем да летим, но все си мисля , че поне през единия ден ще има полети Simple Smile.

# 9
Аз тръгнах и аз да резервирам билети и хотел,свързах се и с агенция там, след съветите на Роже, и се оказах бременна. Сега аз искам да си направим пътуването, мъжът ми се притеснява, не иска да се качвам на балон така, туровете може пък да ми дойдат в повечко...изобщо голямо чудене. Мисля си ако отида, и го карам лежерно, разходки, ресторантчета, и все пак да се кача на балон, има ли смисъл. Много искам да усетя атмосферата и да се полюбувам на гледките...

# 10
  • София
Ами, честито! Simple Smile Това е чудесно. Виж, за пътуването и балона мисля, че никой няма да ти даде акъл. Това ще трябва да е изцяло твое, т.е. ваше решение, защото ти си знаеш най-добре как се чувстваш.

# 11
  • София
Алия, честито Simple Smile
За съжаление фирмите за полети с балон предупреждават да не се лети в напреднала бременност Peace
Ето може тук да прочетеш, гледай въпроса- Всеки ли може да лети с топловъздушен балон?:
http://www.poletisbalon.com/%D1%87%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE_%D0%B … D0%BE%D0%BD%D0%B8

# 12
  • гр.Добрич
Аз лично не почувствах дисконфорт в балона. Нито при издигането, нито надолу и честно казано си го представях по-романтично. Не се впечатлих много, даже ми стана досадно да се въртим 1 час в кръг. Отделно на мен ми беше много студено. Бях октомври месец.

Май ще ти е по-добре по заведения и разходки, защото в организираните екскурзии не виждаш нищо от тези красиви тераси с черги и килимчета, които рекламират по сайтовете. Тъпчат те в скапан хотел и само където те заведат.

# 13
  • София
Хайде и аз при вас. На нас ни предстои пътуване от Истанбул до Невшехир в края на март. Търсих паркинги близо до летище Ататюрк. Имаше вероятност полетите да се изместят на новото летище, но засега се отмени. Даже ни смениха вчера часовете на полетите. Също така установих, че в Турция няма зимно часово време, та на отиване ще има разлика с БГ часовата зона.
Резервирах си вече полет с балон на много добра цена само за мен. Мъжът ми и детето няма да летят. Установих също, че при някои фирми за полети с балон има разлика в цените за силния и слабия сезон. Аз хванах последния ден от слабия сезон на фирма, която предлага полети с по-малък брой хора и всъщност излезе по-евтино от масовите полети, които вече са по цени за силен сезон.
Имаме и хотел. В Кападокия ще наемем кола за обикаляне.
Бих искала да си сверя часовника с вас за цени на балони, други атракции и обиколки. Искам да резервирам билети за церемонията на Въртящите се дервиши. Доколкото разбрах се предлагат представления на 2-3 места около Гьореме.

# 14
  • София
dechy, както сама си установила има разлика в цените на големите фирми за полетите с балони в силния и слабия сезон Simple Smile. Копърките не ги коментираме... Grinning
Аз мога да ти кажа цена за силен сезон  и фирмата, която ще изпълни полета.
30 май, 160€ /засега, към датата на резервиране/на човек - Еър Кападокия. Но тъй като не сме платили, няма гаранция, че ще остане същата.
Обикновените полети са с 16 човека- 4 коша по 4 човека+1 кош за пилота, стандартен полет-1 час, транспорт, закуска, сертификат за полета.
Ти с коя фирма ще летиш, каква е цената и какво включва?
Месеца го разбрахме- края на март.
Колкото до другите турове, там цените са еднакви без значение на сезона, има най-много по 5$ разлика между фирмите.
Няма да наемаме кола за обикаляне. Решихме, че ако няма местен екскурзовод  с нас, който да ни разказва какво посещаваме, ще гледаме само скали, пещери и камъни, без да знаем нищо повече.
Просто във форумите няма достатъчно подробна информация за обектите, а и са доста пръснати като разстояние.
Затова и резервирахме двата тура, които обхващат всички основни забележителности на Кападокия, червения тур за 50$ на човек и зеления тур за 55$ на човек.
Хотел сме наели в Гьореме...

# 15
  • София
Аз ще летя с Бътърфлай за 130€ при плащане кеш, иначе  е 140€. От следващия ден цената става 180€ - кеш и 190€ с карта. 16 човека в балон е добре. При мен също са от 12 до 16 човека. Но срещах полети с по 24-28 човека, т.е. във всеки от 4-те коша по 7-8 човека. Иначе включва същите неща - закуска, транспорт, шампанско и сертификат накрая.
Роже, вие няма ли да ходите на церемонията на Въртящите се дервиши? От същата агенция ли резервира туровете. Моите Бътърфлай мисля, че само балони предлагат. От друга агенция намерих Дервишите на 2 различни места има представления - съответно за 20 и за 30€ без транспорт.
Ние ще бъдем в хотел Harman Cave. Вие кой сте резервирали?

# 16
  • София
Браво,  dechy Simple Smile
Супер компания сте избрали за полета Peace. Заедно с Роял балонс и Аир Кападокия са трите най-популярни компании за полети с балони в Гьореме.
Вярно че е висока цената им, но пък сигурността е много важна, когато си на 1000 метра над земята Simple Smile
Ами да ти кажа няма да ходим на дервиши. Ходили сме на такова шоу в Истанбул / до гара Сиркеджи/.
Да, и балоните, и двата тура ги резервирах от една и съща компания.
Само трансфера от летището до хотела ще е от хотела- 30 лири на човек.
Браво и за избора Ви на хотел, на хубаво място, много хубав и  с отлични отзиви! Въобще поздравления за изборите Ви!
Ние ще сме в хотел Arch Palace. Не е много далеч от Вашия, пак е  на височина и с отлична панорама към Гьореме Simple Smile

# 17
  • София
Може ли малко подробности за полетите - откъде ще летите и какви са цените? Половинката ми си мечтае за Кападокия отдавна и събирам информация Simple Smile

# 18
  • София
Ние ще летим от Истанбул с Търкиш до Невшехир. Цените са нещо от рода на 25€ в посока. Летят засега от Ататюрк. От другото летище Сабиха Гьокчен летят Пегасус до Кайзери на леко по-ниска цена. Кайзери е малко по-отдалечено от Гьореме.

# 19
  • София
И ние ще летим до Невшехир с Търкиш.
Интересно е, че като купувах билетите цените на Пегасус до Кайзери бяха малко по-високи. Ама много малко по-високи- 3-4 евро повече за двама, двупосочни  Simple Smile

# 20
  • София
Сега видях, че някои турагенции предлагат екскурзия с три нощувки около 20 септември с директен полет до Невшекир. Но цената е почти като стандартната програма с 3 нощувки в Кападокия и 4 в Анталия...
Благодаря ви, ще проуча още малко и ще решим!

# 21
  • гр.Добрич
dechy, това с дервишите го провери хубаво, защото аз гледах по телевизията едно представление и си представях, че ще е това, а те ни заведоха в една кръчма с програма и момчетата от програмата бяха и дервиши и руски танци и каквото се сетиш. Разочарована бях.

# 22
  • София
анулирах резервацията за полета с балон, която бях направил през тур.агенция в Гьореме, тъй като не могат да ми гарантират, че цената, кято ми бяха казали от 160€ за края на май ще се запази.
Ами те могат на 28 май, един ден преди полета да ми кажат, че цената е 200€ и аз дори да анулирам тогава няма да намеря нищо читаво като полет на нормална цена в последния момент.
Затова резервирах директно полет през сайта на най-добрата фирма за полети в Гьореме- Роял Балонс.
Цената за края на май, ако резервираш сега е 180€ при плащане с карта, 170€ ако платиш в брой в деня на полета в офса им и 162€ ако платиш с американ експрес / тази опция за България не е приложима, тъй като Пощ.банка преустановиха обслужването на картите и ги замениха с визи и мастер кард/
Сега при резервацията не платих нищо, само си даваш данните от картата, за да могат ако анулираш в непредвидения срок за анулации да си изтеглят сумата.
Пиша всичко това по-подробно, за да могат всички, които ще искат да резервират полети с балон да са наясно с процедурата Simple Smile

# 23
  • София
Бътърфлай процедират по същия начин с плащанията. За Американ експрес не е ставало дума, може би нямат такава опция. Освен това отговарят веднага и много подробно, за разлика от някои други.

# 24
Здравейте, включвам се и аз в темата.
Обмисляме 4-5дневно посещение на Турция в края на май началото на юни. Мислим да тръгнем на 31май от Бургас, да нощуване в Истанбул и на 1 юни да продължим за Кападокия. Там планувам 2нощувки. На връщане може би пак ще разделим пътя и се чудя къде ще е най-добре да починем.
Тепърва започвам да чета и да се информирам къде да отседнем в Кападокия и какво трябва да видим там. Ще следя темата, дано някой да сподели впечатления.

# 25
  • София
Роже, не знам как ще процедират при вас фирмите за балони, но в нашия случай валя сняг в деня, в който трябваше да летя и съответно нямаше полети. Става въпрос за края на март и началото на април. Бях останала с впечатление, че ще ме пренасочат за следващия ден, но нищо такова не се случи. Просто ме насочиха към някаква туристическа фирма, която им била sister company и ако те имали нещо евентуално останало свободно, щели да се радват да ми помогнат. Цената също не беше ясно каква ще е. Аз нещо изгубих желание да се свързвам с тях и всеки ден да ставам по нощите и да дебна какво ще е времето. В следващите 2 дни отново нямаше балони, но последният ден слава богу ги дочакахме. Невероятен спектакъл беше, дори да се гледат от терасата на хотела. Бяха съвсем близо, на метри. В общи линии не съжалявам, че не успях да полетя.

Снимките със снега за съжаление не успях да прикача поради ограниченията в максимално допустимия размер.

# 26
Нашата цена взета на място беше 160 евро без никакви резервации

# 27
  • София
Роже, не знам как ще процедират при вас фирмите за балони, но в нашия случай валя сняг в деня, в който трябваше да летя и съответно нямаше полети.
dechy, много съжалявам, че сте имали такъв лош късмет Sad
Ама няма никога гаранция с времето.
Аз се надявам при нас то да е благосклонно в края на май, но нищо не е сигурно...
Но пък поне сте видели балони в полет отблизо.
На снимките е много красиво, а сигурно на живо е невероятно изживяване... Simple Smile
Krisimor, да май е такава цената на болшинството фирми в момента. Всъщност цената зависи от сезона, в който се извършва полета, броя на хората в коша и коя е компанията.
Би ли споделила с коя компания летяхте?
И малко повече подробности за полета и пътуването до там... Simple Smile

# 28
Възможно ли е на място, без предварителна резервация да успеем да се качим на балон?
И някой има ли впечатление от този хотел:
Goreme Palace Stone Hotel?
Какво друго си заслужава да се разгледа в района /с кола сме/ в рамките на 2 дена?

# 29
  • София
Възможно ли е на място, без предварителна резервация да успеем да се качим на балон?
Какво друго си заслужава да се разгледа в района /с кола сме/ в рамките на 2 дена?
Не мога да кажа дали ще намерите свободни места за балон на място и на каква цена, но буквално агенциите, които предлагат полети са на всяка крачка и ако ви се губи време да обикаляте и да търсите, вероятно ще откриете нещо. Възможно е да е по-скъпо и не толкова качествено. Освен това, ако се съберат преди това няколко дни с канселирани полети, може би задачата ще е доста по-трудна, защото ще има 2-3 пъти повече желаещи да се качат на балон.
Хотелът изглежда много добре, има високи оцени и е на много централно място. Имам предвид, че няма да ви се налага да минавате с колата по стръмните, тесни сокаци. Защото ние бяхме с рент а кар и като пристигахме навигацията ни прекара през някакви невъзможни места и ММ щеше да ми откъсне главата. Впоследствие се оказа, че си има по-нормален път до нашия хотел.
Има много места за разглеждане в района. На първо място по важност е музеят на открито Гьореме. Също много ми харесаха Пашабег и Fairy chimney , Love valley.
Трябва да се видят също и подземните градове - Деринкую и Каймаклъ. Ние бяхме само в Деринкую, който е по-дълбок - 8 етажа под земята. На места е доста трудно да се минава - тесни и ниски тунели. Масово групите се водят в Каймаклъ. Може би там е по-лесен преходът.
Останалите места, които заслужават посещение, но не са задължителни, поне според мен, са:
- крепостта в Ючхисар
- Pigeon valley
- Zelve open air museum
- Червената и розовата долина
- Three beauties
- kрепостта в Ортахисар (изключително стръмни метални стълби). За по-трудноподвижни хора не препоръчвам.
- многобройните работилници за керамика

Над Гьореме има вюпойнт, до който можете да стигнете пеша.
Ние ходихме и на церемония на въртящите се дервиши в Сарихан Кервансарай. Малко е туристическо, но не е лошо. Аз не бях ходила и ми хареса.
Във всички хотели и туристически агенции дават безплатни карти на околността и града, на които са отбелязани забележителностите.
Храната е много вкусна и сравнително евтина. Препоръчвам 2 ресторанта в Гьореме - Seten Anatolian cuisine, който е по-скъп и претенциозен, но си заслужава. И Buyuk Adana Kebap – турска кухня с много безплатни мезета.

# 30
Миналата есен първо гледах дервиши в Кападокия (20 евро билет), а след месец на Сиркеджи в Истанбул. Разбира се, мнението ми е субективно, но кападокийската проява беше „по-туристическа“ някак, очаквах повече. От Сиркеджи бях доволна.
Ние бяхме втората половина на септември, чудесно време (слънце, +25), но от трите ни дни в Кападокия само един ден беше подходящ за балони и успяхме да се впишем. Нашият балон беше 4 х 5 човека плюс пилотът (160€ на човек). Сутрин в тъмното поле, където чакахме да пуснат контролния балон и пихме чай, беше кучи студ, но на балона е по-топло заради горелката. Simple Smile Балона резервирахме на място. Успешни полети на всички желаещи!

# 31
dechy, много, много благодаря за изчерпателната информация.

Последна редакция: вт, 23 апр 2019, 09:42 от Киди

# 32
Deshi и аз много благодаря за измервателната информация!

# 33
  • София
Киди, тъй като в края на май ще сме в Кападокия следя повечето туристически форуми за региона.
И вчера в трипадвайзър имаше тема за предварителната резервация на полети.
Един от потребителите споделяше, че е търсил полети за 6 май. Обадил се е на 22 компании и от абсолютно всички е получил отговори, че няма места. В две три тур. агенции са му предложили полети за 190-200€.
Друг потребител сподели, че е успял да направи една резервация за 5 май, но опита му да направи още две са били безуспешни. В никоя от основните и сигурни компании за полети не е имало свободни места.
Май месец започва основния туристически сезон в Кападокия. Досега си беше почти зима и наскоро пак е валяло сняг и е нямало полети. И се очаква наистина все по-трудно на място поне през май и началото на юни да се прави резервация.
Затова според мен ако държите да летите е добре да направите резервацията предварително и то директно през компания за полети, а не през посредник.

# 34
Всъщност аз не държа да летя, но незнам на място като видя дали няма да ми се прииска. Мъжът ми се колебае, а децата незнам дали няма да се страхуват. Затова не искам предварително да запазвам.
От друга страна пък да отидеш в Кападокия и да не се качиш на балон...

# 35
  • София
Всъщност аз не държа да летя, но незнам на място като видя дали няма да ми се прииска. Мъжът ми се колебае, а децата незнам дали няма да се страхуват. Затова не искам предварително да запазвам.
Абсолютно си права ☺️ И за мен истината е в последното ти изречение!

# 36
Здравейте, включвам се и аз в темата.
Обмисляме 4-5дневно посещение на Турция в края на май началото на юни. Мислим да тръгнем на 31май от Бургас, да нощуване в Истанбул и на 1 юни да продължим за Кападокия. Там планувам 2нощувки. На връщане може би пак ще разделим пътя и се чудя къде ще е най-добре да починем.
Тепърва започвам да чета и да се информирам къде да отседнем в Кападокия и какво трябва да видим там. Ще следя темата, дано някой да сподели впечатления.
Нещо такова  се мъти и из моята глава Smile.. Тръгване от Бургас , първа вечер в Истанбул или малко след него, 2 и 3 та някъде из Кападокия/ най- вероятно Гьореме и Деринкую/ след това Памук кале, после Бодрум - поне 2-3  дни-искаме и  на Родос и на връщане през Бергама и Айванлък  последна нощувка и до Бургас. Общо около 2900км за 8-9 нощувки..Малко ми се струва претрупана програмата и се чудя дали да не я разделя на 2 . Въпросът е дали ще стигнат 2 дни в Кападокия- интересува ни всичко по/под земята - но на балон мен не можеш да ме качиш. dechy явно си ходила там самоорганизирано - това което си написала дали може да се види за тези 2 дни ?

# 37
  • София
Да, самостоятелно ходихме със самолет от Истанбул. Ние имахме 4 нощувки, като първия ден пристигнахме късно вечерта. За 3 дни спокойно може да се види. Може и за 2 при добра организация и пропускане на по-безинтересните места.

# 38
Благодаря dechy

# 39
В началото на септември ще бъдем в Кападокия. Ще имаме пълни 2 дни за балон + евентуално някой от маршрутите или ще наемем такси да ни разведе из забележителностите, като пропуснем комерсиалните спирки - фабрики за грънци, килими, палта и т.н.
Летим с Пегасус от Истанбул. Билетите са купени на 17.10.2018 г., два часа и половина преди да получа на имейла си съобщение от Пегасус, че билетите за лято 2019 г. са в продажба (смятам го за личен рекорд по експедитевност)  Бях резервирала Хилтън Кайсери, за да ни е по-близо до летището и оттам да предприемаме разходките. После малко съжалих, защото е на 1 час път от Кападокия. Преди известно време получих обаждане от хотела, че вече няма да е с марката Хилтън, цената на нощувката и качеството на обслужване ще се запазят. Това ми развързва ръцете да потърся нов хотел, който да е по-близо до площадките за излитане за балоните и забележителностите в Кападокия. Зарових се в tripadvisor и реших, че ще е Учхисар. Харесах си два хотела - Eyes Of Cappadocia Cave Hotel и Ansia Hotel, но се оказа, че за нашите дати няма места. Продължавам да проучвам. Иска ми се в следващите 3 почивни дни да реша и резерирам. Търся хотел с перфектна гледка към Кападокия.
Относно балоните - смятам да се допитам до OneCappadocia Tours Company - за трансфер от летището до хотела, балони + маршрутите. Който следи форумите на трипа за Кападокия, знае какви полемики се водят за тази фирма.

# 40
  • София
Според мен Гьореме е перфектното място за отсядане в Кападокия. Ючхисар не ме впечатли особено. А пък отсядане в Кайсери ми се вижда абсурдно. Особено, ако трябва на следващия ден да се става в ранни зори за полет с балон.

# 41
  • София
qq50, ние също летим от Истанбул, но сме с турските авиолинии, че кацат в Невшихир.
Ще бъдем 3 и половина дни. Това е  след три седмици.  В края на месеца.
Резервирахме хотел в Гьореме, защото и аз като dechy мисля, че това е най-доброто място за отсядане в Кападокия.
Хотелът ни е Arch Palace Hotel. Хареса ми супериорната им стая, /която и резервирахме/ с невероятната гледка от прозореца, която се открива. И страхотната тераса за закуска и почивка с невероятна панорама... поне на снимките беше така newsm78
Може да го погледнеш хотела ако искаш. Много дълго го избирахме Simple Smile и смених три хотела преди да платя този Simple Smile https://www.booking.com/hotel/tr/arch-palace.bg.html
Трансфера от летището до хотела и обратно го резервирахме от хотела. По 35ТЛ на човек на посока.
Резервирали сме два тура - Червен по 50$ на човек и зелен по 60$ през РуссКападокия. Имаше най-много хвалебствени отзиви за тях в нета Grinning
А летенето с балон пак поради същата причина резервирах с  Роял Балонс. Ако платим в брой ще е по 170€ на човек, ако с карта- 180€.
Повече мога да споделя като приключи пътуването ни Peace

# 42
Роже,
Вървя плътно по стъпките ти. От теб се запалих по Суено Белек, сега ще погледна и Arch Palace Hotel. На Adylini hill се намира, нали?
Ще летим с Пегасус, защото когато резервирах, цените бяха най-ниски. Маршрута е Истанбул-Кайсери-Анталия-Истанбул. Колата я оставяме близо до летище Сабиха Гьокчен за 10 TL на ден ... и после шапка на тояга.

# 43
Здравейте, обмисляме екскурзия до Кападокия, организирана с Дениз Травел, дали някой от вас е пътувал с тях до Турция или някъде другаде? Ще се радвам на отзиви Simple Smile

# 44
  • София...........
Здравейте Simple Smile
Септември пътуваме с колата за Анталия на море и от многото дилеми по кой път да минем и къде да правим междинни нощувки ми щукна идеята дали на отиване да не минем през Кападокия. Там да направим 2 нощувки, за да рагледаме и после да си продължим за морето Simple Smile
Искаме да разгледаме надземите красоти, но виждаме, че са много и съм в дилема къде да се насочим(2-3 места) и също да посетим единия от подземните градове Деринкую или Каймакли. На балон никой от нас не иска да се качва, но ми се иска да избера хотел(в кое населено място?) , който да е в центъра на "купона" и да мога от някоя обща тераса да направя хубави снимки на летящите балони.
Реално с двете нощувки ще имаме време за разглеждане един следобед+1 ден, което не е много, но за основните и Най-места мисля ще се вместим.
Като цяло си го представам при настаняването кратка почивка и до някое местенце разходка за 2-3 часа, на следващия ден предиобедно  и следобедно за по 2-3 часа разходки. Искам да ни е по-лежерна програмата и да имаме време за почивка на по кафенце, да похапваме, да се потопим в атмосферата на самото място ...

dechy, благодаря за информацията Flowers Hibiscus

На дадените туристически обекти има ли вход, работно време и гидове да се чака по групи или си влизаш сам, тн.?
Моля за идеи и съвети?
Благодаря

Последна редакция: ср, 07 авг 2019, 17:36 от divna_

# 45
divna_
ТА в Кападокиа предлагат основно три туристически маршрута - Red tour, Green tour, Blue tour. Виж в гугъл какво включват, погледни и youtube и си избери какво искаш да видиш. Ние сме резервирали червен - 25 EUR и зелен - 30 EUR маршрути, като в цената влиза транспорт от/до хотела, обяд и билети за музеите.
Нощувките ни ще са в Sakura Cave Hotel. Избирахме го точно заради хубавия изглед към балоните - поне на картинките така го рекламират.
https://www.booking.com/hotel/tr/sakura-cave.bg.html

# 46
  • София
divna_, виждам че си прочела темата назад. Предполагам си видяла в пост #29 на стр.2, кои места са must see  за мен в Кападокия. За двата подземни града също съм писала.
Определено препоръчвам настаняване в Гьореме.
Доколкото разбирам вие ще бъдете с лична кола, тъй че не е необходимо да се записвате на екскурзиите от червения, зеления и синия маршрут, освен ако не искате гид, който да ви обяснява. Всичко може да се обиколи идеално с кола.
Вход има на някои от местата като например Музеят на открито Гьореме, Zelve open air museum, крепостите Ючхисар и Ортахисар, подземните градове Деринкую и Каймаклъ. Май имаше и някаква карта Kaпадокия карт, която включва няколко обекта, но не сме я ползвали.
Други забележителности са безплатни като Pigeon valley, Fairy chimney, Love valley, Tree beauties, Пашабег.
Тези, които имат вход имат и работно време. Не се чака събиране на група. Може би само в подземните градове. Ние като влизахме в Деринкую някак се прикрепихме към една група с гид. Те си бяха дошли заедно с бус. Но там едва ли е възможно сами да обикаляте. Има риск да се загубите.

# 47
  • Велико Търново
Здравейте! Втората половина на юни си организирахме двуседмично пътешествие в Турция.Три нощувки имахме в Кападокия.Отседнахме в Rose valley otel в Чавушин. Много хубав малък семеен хотел със страхотни домакини. Чавушин и тихо и спокойно селце,но ние това и търсехме.В деня на пристигане от Ескишехир (там ни беше първата нощувка) посетихме езерото Туз, долината Ъхлара и подземен град Деринкую ( за Каймакли много закъсняхме).От Ъхлара си купихме музейни карти , които включват цяла Кападокия, с изключение на някои църкви и отделни музеи. На следващия ден разгледаме подземен град Юзконак, град Аванос, Пашабаа, Зелве,музей на открито Гьореме иРоуз валей. Третия ден са качихме на крепостта Ючхисар, после долината на гълъбите и спирки на панорамни гледки. Взеха да се събират облаци и тръгнахме към Юргюп.Тъкмо паркирахме и дъжда се усили и започна буря.Решихме да отидем до Каймакли,.да разглеждаме на сухо под земята Simple Smile .Като пристигнахме вече беше намалял дъжда.Върнахме се после в Юргюп и се разходихме из града.След  това отбихме на Ред валей на връщане към Гьореме, качихме се (с колата) на хълма в Гьореме с панорамната площадка, после обходихме уличките на самия град.
Навсякъде се влиза свободно,без да се чака група , но ако искате гид, може би ще трябва да се чака.Ние се бяхме подготвили с инфо за всеки обект и докато обхождахме си разказвахме на детето.Вход може да се плаща и по.отделно за всяко място,но музейните карти определено много спестяват.Паркинги има навсякъде, повечето платени, но на символична цена   5-10 лири. Тоалетни има също на всяка крачка буквално. Определено Кападокия ще бъде включена и в следващата ни турска обиколка! Страхотни три дни изкарахме, невероятни гледки, гостоприемни и сърдечни хора.

# 48
  • София
Йеее, супер че е живнала темата Peace.
Да добавя малко панорама от Гьореме от края на май.
От терасата на хотела ни и от полета ни с балон.
Страхотно преживяване е!
Не го пропускайте за нищо на света!
Скрит текст:
малко снимки от терасата на хотела ни от сутрините, в които не летяхме с балон, а се любувахме освен на полетите  им... и на полягването на някои след неуспешен опит да излетят newsm78

а сега поглед от балона ни Simple Smile

# 49
Здравейте! Втората половина на юни си организирахме двуседмично пътешествие в Турция.Три нощувки имахме в Кападокия.Отседнахме в Rose valley otel в Чавушин. Много хубав малък семеен хотел със страхотни домакини. Чавушин и тихо и спокойно селце,но ние това и търсехме.
Хей ама или вие или ние сме си вървели по стъпките - ние бяхме там от 24.06.2019-3 дни .
ПП ако кажете че сте тръгнали от Бургас ...

# 50
  • Велико Търново
Здравейте! Втората половина на юни си организирахме двуседмично пътешествие в Турция.Три нощувки имахме в Кападокия.Отседнахме в Rose valley otel в Чавушин. Много хубав малък семеен хотел със страхотни домакини. Чавушин и тихо и спокойно селце,но ние това и търсехме.
Хей ама или вие или ние сме си вървели по стъпките - ние бяхме там от 24.06.2019-3 дни .
ПП ако кажете че сте тръгнали от Бургас ...
[/quot
Ние бяхме от 19 до 22. 06 в Кападокия Simple Smile От В. Търново сме , но пък предпочитанията са ни общи явно Stuck Out Tongue

# 51
Значи следващата година  към .....Гьобекли тепе ..

# 52
  • Велико Търново
Значи следващата година  към .....Гьобекли тепе ..

Само още мъъъничко да доубедя половинката Simple Smile

# 53
  • София...........

DanielaPD, доколкото разбирам от хубавия разказ сте влизали и в двете подземни градчета Деринкую и Каймакли. Мисля ние да посетим едното само и ме интересува кое си заслужава повече и горе долу колко време продължава обиколката, че дълго време под земята в теснотия аз няма да издържа Sad, но много ми се иска да вляза ...

# 54
  • Велико Търново

DanielaPD, доколкото разбирам от хубавия разказ сте влизали и в двете подземни градчета Деринкую и Каймакли. Мисля ние да посетим едното само и ме интересува кое си заслужава повече и горе долу колко време продължава обиколката, че дълго време под земята в теснотия аз няма да издържа Sad, но много ми се иска да вляза ...
Влиза се свободно, без да се чака група и гид. И двете места са много хубави.Деринкую е по-тесен и се слиза доста надолу по съвсем.тесни.коридорчета, а Каймакли е по- просторен, с по-широки помещения и по-кратки коридори. Мъжът ми определено хареса повече Каймакли, т к малко му стана дискомфортно от теснотията в Деринкую. На синът ми.пък Деринкую се хареса повече, а на мен и двата.Различни са и двата си заслужава да се видят.Деринкую е мааалко по-екстремен, ако мога така са го нарека.

# 55
Здравейте, опитвам се да си запазя полет с балон през сайтовете на някои от педлагащите тези турове. По препоръка от темата се насочих към Еър Кападокия, Бътерфлай и Ройал Флайт. Направих запитвания през формите на сайта им, това ли е начинът или трябва да звъня по телефон? В какъв срок отговарят горе-долу?
Ние пътуваме с Бохемия през октомври и цената, която те ми дават е 180 евро за балон.

# 56
Здравейте, опитвам се да си запазя полет с балон през сайтовете на някои от педлагащите тези турове. По препоръка от темата се насочих към Еър Кападокия, Бътерфлай и Ройал Флайт. Направих запитвания през формите на сайта им, това ли е начинът или трябва да звъня по телефон? В какъв срок отговарят горе-долу?
Ние пътуваме с Бохемия през октомври и цената, която те ми дават е 180 евро за балон.
Предполагам, пътувате с програмата „Анталия и Кападокия - Земя на феномени“. И ние бяхме миналата година, но не с Бохемия (това е програма на Онекс тур, предлагана от много турагенции, но Бохемия я продават с 20-30 € отгоре от останалите). Та и аз като вас писах на няколко местни агенции за полети, така и не ми предложиха нормална цена и в крайна сметка си платих на гида в автобуса. Нашата цена за балона беше 160 €, но гледам тази година цените като цяло са скочили - миналата година бяхме на първата дата през септември (най-скъпата) на цена за екскурзията 350€, програмата е същата. Попаднахме на чудесен гид Ерат. От три дни в Кападокия само един беше подходящ за полети и не всички успяха да летят.

# 57
  • София
Не е необходимо да се звъни по телефона. Те ще отговорят на запитванията и след това се попълва форма за резервация с данните - имена, телефон, име на хотел, от който да ви вземат и т.н.

# 58
Розова маслинка, благодаря. Да, точно тази програма е нашата.
Ние сме от по-скъпите дати, цената е 395 Евро.
Получих предложение за балон от Бътерфлай, което е същото като на Бохемия, а от Роял флайтс нямат места, затова реших да не се занимавам.
Дано имаме късмет с времето.

# 59
  • София...........

DanielaPD, чета, че вие сте направили една междинна нощувка на Ескишехир и ме интересува как е пътя от там до Кападокия?
Ние ще пътуваме от София към Сиде и ще правим 2 нощувки в Гьореме.

1. Интересува ме кой вариант е по-добре?
    - София - Кападокия директно през Анкара без междинна нощувка
    - София - Кападокия през Анкара с междинна нощувка там (това най-много ми харесва, но ме притеснява, че на сутринта ще загубим много време в трафика в Анкара), а ми се иска да отделим час за езерото Туз и да стигнем ранния следобяд, за да посетим поне един от многото интересни обекти Simple Smile
    - София - Кападокия през Ескишехир с междинна нощувка там
   Ако има 4-ти по-добър вариант споделете?
2. Как е пътя Невшехир -  Сиде като време , за да си преценя тръгването?

3. Имам и дилема кой от тези два хотела да избера, ако някой е нощувал там да сподели впечатления или поне като местоположение?

https://www.booking.com/hotel/tr/goreme-palace-stone.bg.html?aid … 1&#map_closed
или
https://www.booking.com/hotel/tr/elite-stone-house.bg.html?aid=3 … s_src=hp_iw_title

Благодаря

# 60
  • Велико Търново
Пътищата в Турция са много добри навсякъде, където сме пътували.Ескишехир -Кападокия също.В Анкара не сме ходили, директно Ескишехир, езерото Туз , долината Ъхлара и от там Чавушин, където бяхме отседнали.От Кападокия ходихме в Кония, след това Памуккале, за Сиде не знам как е.Невшехир -Кония също е много добър пътя.

# 61

DanielaPD, чета, че вие сте направили една междинна нощувка на Ескишехир и ме интересува как е пътя от там до Кападокия?

- София - Кападокия през Анкара с междинна нощувка там (това най-много ми харесва, но ме притеснява, че на сутринта ще загубим много време в трафика в Анкара), а ми се иска да отделим час за езерото Туз и да стигнем ранния следобяд, за да посетим поне един от многото интересни обекти Simple Smile

3. Имам и дилема кой от тези два хотела да избера, ако някой е нощувал там да сподели впечатления или поне като местоположение?

https://www.booking.com/hotel/tr/goreme-palace-stone.bg.html?aid … 1&#map_closed
или
https://www.booking.com/hotel/tr/elite-stone-house.bg.html?aid=3 … s_src=hp_iw_title

Благодаря

Ние бяхме в хотела от първия линк. Добро местоположение, чисто и спокойно.

# 62

първия вариант без нощувка е възможен само ако имате  минимум  2 опитни шофьори .. Не знам откъде ще минавате, но споделям от нашия маршрут Бургас -Истанбул- Анкара -Чавушин - на 2км от Гьореме .. както и да го смятате това са към 1200 км път,/ при вас още 350 допълнително от София, като трябва  да отчетете граница и преминаване през  Истанбул. На границата в идеалния вариант е към 20-30мин - при нас не бе идеалния и ни отне  към 2 часа , след това  каквото и да правите - не по малко  от 3-4-5 часа е преминаването през Истанбул, след това магистрала  750км от която към  с  60км в ремонт   и пътя е отбит през нелош автомобилен път,  но  пък задръстването си е ...

# 63
  • София...........
Извинявам се къде точно се намират тези две дървета със сините очи (Назар) и с грънците?[/img]

# 64
Извинявам се къде точно се намират тези две дървета със сините очи (Назар) и с грънците?[/img]

В Pigeon Valley, тук. На снимката грънците се падат пред теб, „сините очи“ зад гърба. Сега са повече Simple Smile

# 65
  • София
На много места има дърветата със сини очи и грънци. На вю пойнта на Love valley също има. На едни сергии и ресторантчета преди Гьореме има много. Със сигурност има и на други места.

# 66
  • София...........
Роже, в началото на темата си писал , че си набелязал най-добрите заведения за хранене.
Би ли споделил кои са и твоите впечатления?
Благодаря

# 67
  • София - Бургас
Аз пътувам, и то утре за Кападокия.
Самоорганиьирано, полет от ИСТАНБУЛ ДО КАЙЗЕРИ, 30,мин. трансфер до бутиков скален хотел в Юргюп.
Чиста Кападокия за 5 дни - целта е полет с балон - стискакте палци, ако не пак ще се ходи, то е ясно:)))
Дестинацията на наргилетата - супер яко е:)

# 68
  • София
Роже, в началото на темата си писал , че си набелязал най-добрите заведения за хранене.
Би ли споделил кои са и твоите впечатления?
Благодаря
Дивна, наистина преди да отидем в Гьореме бях набелязал няколко заведения, в които да вечеряме. През деня обикаляхме по екскурзии и се хранихме в много екзотични заведения. Едното бе на брега на реката във втория най-дълъг каньон в света след Гранд каньон. Ресторантът е разположен в много отделни "плаващи" беседки с миндери за полягване. Като седнеш и не ти се става, приспива ти се от ромона на водата.
В Гьореме най-много ни хареса в ресторант Вüyük Adana kebap göreme /срещу Автогарата/. Ресторантът има всичко за да прекарате добре вечерта: добро местоположение, приятна атмосфера, приятелски настроен персонал, отлично обслужване и невероятна храна! Поръчахме си специалитета на заведението- тести кебап в стомна и си облизахме пръстите, толкова бе вкусно. Носят ти сервитьорите горщата стомна, чупят я с един голям нож и такава вкусотия, че направо не можеш да и устоиш. На всичкото отгоре кебапа дойде и с шест безплатни чинии с разядки към него и хляб. А панорамата от терасата към комините на Гьореме и залеза на слънцето бе фантастична.
Друга вечер бяхме в в Кафе Ресторант S&S. Може да си поръчаш в него комби меню от няколко ястия или отделни ястия. Имаше и любимата ни крем супа от чичивеца/леща/.
Едно от най-хубавите места за хапване в Гьореме се оказа точно срещу хотела ни Arch Palace Hotel. То наистина бе пълно всяка вечер. Собствениците няколко млади момчета имаха наистина много иновативни идеи за менюто и може би за това и толкова много клиенти. Заведението се казва-Organic Cave Kitchen.
Наблизо до хотела ни бе и ресторанта на един от най-добрите турски готвачи, ученик на Гордън Рамзи ,  много известен и популярен с нестандартното добавяне на подправки- ръси ги с шепа над храната, все едно сее пшеница Grinning.
Сигурно доста са го виждали по ТВ, тъй като постоянно дават по травъл чанъл филми с него. Но там не можахме да отидем не ни стигна времето за всичко Grinning Ресторанта се казва Оscar steak house и е доста по-скъпичък от другите заведения наоколо...
Но най-важното от престоя ни в Гьореме бе, че летяхме с балон Simple Smile

# 69
  • София...........
Роже, много благодаря за точната информация Simple Smile

# 70
  • София - Бургас
В Кападокия сме, времето е прекрасно.
Днес летяхме с балон🎈 Уникало изживяване е, наистина💖
Летяхме за дребни пари с Пегасус от Истанбул до Кайзери, наехме хотел за 4 нощ. в Юргюп - бутиков, скален с огромни стаи, с лична турска баня и джакузи в стаята, уникало огромно кръгло лего, хотелът е топ на 40 мин. с трансфер, който ни посрещна още на летище. Стаята наехме за няма и 200 евро за двама с трансферте.
Всичко организирах сама, много съм доволна💝
В период сме в който Кападокия има и празник на гроздето😂 има всяка вечер сцена с музиканти и е много интерсно
Обикаляме и ресторантите, споменати от Роже, като цяло е супер яко.
Довечера сме на Скай кафе или Креизи Али Панорама за наргиле и залез🌞🌤
Много съм щастлива, че се завърнах втори път и преоткривам нови места.
Лятото е много по - красиво, зелено, цветно и свежо🌺

# 71
Kaleia, поздрави за успешната и отлична организацив! Може ли да дадеш името на хотела? Благодаря!

# 72
  • София - Бургас
Да, разбира се Simple Smile
Haven Cave House  - Urgup, но препоръчвам супириър стаята - тя е с личната турска баня иджакузи във всяка стая Simple Smile Също така на място в хотела имат и тур. агенция на местно ниво. Жената е супер мила и любезна, тя ни даде най- ниска цена за балона. Препоръчвам:)

# 73
Записвам се, искам да посетя Кападокия и съм се спряла на тази програма. Моля за отзиви ако някой е пътувал по нея или да ми препоръчате друга, не държа на фирмата стига да е читава и с добра организация.
https://www.bohemia.bg/p/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0 … D1%8F/6000000567/

Набързо успях да прочета първите 2-3 страници и видях, че доста от вас планират или са ходили с кола или самолет. Ние тъкмо се завърнахме от Дидм с колата и се съмнявам съпругът ми да пожелае отново да шофира толкова дълго в скоро време, но все пак ще се върна да прочета и ще го обмисля като вариант. Тези, които сте пътували със самолет, предполагам оставяте колата на платен паркинг до летището? Необходима ли е предварителна резервация и каква е цената на ден? Веднъж летяхме със самолет от Солун, за 10 дни платихме около 45 евро и бях направила резервацията по-рано през сайта на фирмата.

# 74
  • София
Записвам се, искам да посетя Кападокия и съм се спряла на тази програма. Моля за отзиви ако някой е пътувал по нея или да ми препоръчате друга, не държа на фирмата стига да е читава и с добра организация.
https://www.bohemia.bg/p/%D0%9A%D0%B0%D0%BF%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0 … D1%8F/6000000567/

Набързо успях да прочета първите 2-3 страници и видях, че доста от вас планират или са ходили с кола или самолет. Ние тъкмо се завърнахме от Дидм с колата и се съмнявам съпругът ми да пожелае отново да шофира толкова дълго в скоро време, но все пак ще се върна да прочета и ще го обмисля като вариант. Тези, които сте пътували със самолет, предполагам оставяте колата на платен паркинг до летището? Необходима ли е предварителна резервация и каква е цената на ден? Веднъж летяхме със самолет от Солун, за 10 дни платихме около 45 евро и бях направила резервацията по-рано през сайта на фирмата.
това да пътувам по тази програма посмъртно не бих си го причинил.
Не те съветвам и ти да си го причиниш.
Ами виж, че за Кападокия имате оставени ден и половина.
Ден и половина. Ами не зная за тези ден и половина какво може да види човек.
Освен това настаняването е в Юргюп.
Ами цял свят асоциира Кападокия с Гьореме, само нашите туристически агенции резервират нощувки не в Гьореме, а в Юргюп. И знаеш ли защо, защото там е по-евтино, но пък се губи типичната за Кападокия атмосфера, която е в Гьореме.
Абе все едно да си във Венеция, ама да спиш в Местре. Вместо да се разхождаш рано сутрин и късно вечер и да се любуваш на природните красоти на Гьореме, които никъде другаде няма да видиш, ти ще си в най-големия  град на областта, в който обаче липсва най-важното- атмосферата и автентичността. Комини и автентични хотели в тях има само в Гьореме....
А разликата в цените не е чак толкова голяма.
Колкото до пътуването. Можете да летите от Истанбул със самолет до Невшехир, това е близкото летище до което летят Тюркиш и е за предпочитане пред Кайзери, далечното / докъдето летят Пегасус/. Когато ние ходихме цените на Тюркиш за огромно учудване бяха по-ниски.
А до Истанбул можете спокойно да отидете с автобус или с влак.
Не зная от кой град пътувате, за да преценя.
Не е необходимо да бъскате с колата до там...
Според мен за да почувствате красотата на Кападокия са Ви необходими поне три четири дни да сте там. Има много местни агенции, които организират дневни турове, най-популярните са два. Можете да ползвате и на английски, и на руски, който език Ви е по-удобен.
Но е хубаво да се отиде в Кападокия във висок сезон, независимо от по-високите цени,тоест през лятото, за да се насладите максимално на необикновената природна красота на това място.

# 75
Здравейте, ние пътуваме тази седмица на организирана автобусна екскурзия до Кападокия, като настаняването ще е в Юргюп. Аз горе-долу се ориентирах от предходното мнение, но все пак ще попитам. Има ли как/с какво да се стигне сутрин за балоните (не искаме да се качваме, а само да гледаме), виждат ли се изобщо от Юргюп или наоколо без да има нужда да хващаме транспорт до Гьореме сутринта рано?

# 76
Роже, винаги съм чела с интерес твоите разкази за пътуванията ти..., но точно за Кападокия за пътуване с автомобил - определено не съм съгласна с мнението ти  . Може би защото съм безрезервен фен на свободния туризъм - когато си с кола абсолютно от никой не си зависим -не гониш нито влакове, нито рейсове, нито самолети - където и когато и за колкото искаш там спираш. Единствения минус е,  че трябва да има читав шофьор/и. За моя радост разполагам с такъв, но пък  аз се съобразявам с него при планирането  Simple Smile. Тази година след не знам колко посещения на европейска и няколко на средиземноморска Турция решихме Анадола и Кападокия самоорганизирано - стана прекрасна почивко-екскурзия.... Напълно те подкрепям че 1-1,5 дни са малко за района -има много да се гледа. В темата се обсъждат основно най-известните и комерсиализирани места - какъвто за мен е и  Гьореме .Градът определено е загубил част от автентичността си, докато Ургюп ..Ти  посети ли го? Аз останах приятно изненадана  от градчето особено идвайки от към Мази - там м/у другото също има  неголям подземен град, но май е най-стария.В Ургюп също има скални хотели - аз лично си "нацелих" един, който поне външно много ме грабна....   А в обратна посока - определено бих препоръчала църквата Св. Жан  в Гюлшехир и манастира пред градчето

# 77
  • София
Роже, винаги съм чела с интерес твоите разкази за пътуванията ти..., но точно за Кападокия за пътуване с автомобил - определено не съм съгласна с мнението ти  . Може би защото съм безрезервен фен на свободния туризъм - когато си с кола абсолютно от никой не си зависим -не гониш нито влакове, нито рейсове, нито самолети - където и когато и за колкото искаш там спираш. Единствения минус е,  че трябва да има читав шофьор/и. За моя радост разполагам с такъв, но пък  аз се съобразявам с него при планирането  Simple Smile. Тази година след не знам колко посещения на европейска и няколко на средиземноморска Турция решихме Анадола и Кападокия самоорганизирано - стана прекрасна почивко-екскурзия.... Напълно те подкрепям че 1-1,5 дни са малко за района -има много да се гледа. В темата се обсъждат основно най-известните и комерсиализирани места - какъвто за мен е и  Гьореме .Градът определено е загубил част от автентичността си, докато Ургюп ..Ти  посети ли го? Аз останах приятно изненадана  от градчето особено идвайки от към Мази - там м/у другото също има  неголям подземен град, но май е най-стария.В Ургюп също има скални хотели - аз лично си "нацелих" един, който поне външно много ме грабна....   А в обратна посока - определено бих препоръчала църквата Св. Жан  в Гюлшехир и манастира пред градчето
tky, благодаря ти за хубавите думи!
Завиждам ти за прекрасното пътуване, което сте направили в Анадола.
И смятам, че си абсолютно права!
И аз мисля като теб, че е най-добре да си с кола там и да не зависиш от никого.
Говорих за автобуси и самолети, защото отговора ми беше за съфорумката, която не искаше мъжът и да шофира до Истанбул и там да плащат за паркинг, качвайки се на самолет до Кападокия.
Та аз предложих и такъв вариант- с автобус или влак до Истанбул. Явно не си разбрала в отговор на какво е поста ми.
Колкото до Гьореме, колкото всички силно туристически места за загубили от автентичността си толкова и Гьореме.
И Айфеловата кула, и Бъкингамския дворец, и  Колизеума, и Лувъра не са това, което ни се иска / да няма стотици хиляди покрай нас, особено китайци/, но всички ходят да ги видят.
Да отричаме най-туристическите места, защото там са хиляди освен нас за мен поне не е правилно и в повечето случаи го правим, за да докажем, че имаме свое мнение, но Лувъра и Ермитажа са единствени, останалите са просто картинни галерии...
Нормално е в темата да говорим за най-известните и комерсиални места. Те и в Трипадвайзър и в руските форуми говорят точно за тях. Е и, какво лошо има в това. Като отидеш за няколко дни да не ги видиш, защото са комерсиални ли?
Така и не разбрах какво трябва да видя в Юргюп, което го  няма в Гьореме.За обратното мога да напиша много....
Пак ще повторя примера с Венеция и Местре. Който е бил там ще разбере какво искам да кажа.
Нормално е всички да искат да бъдат там, където е най-хубаво и има най-много какво да се види.
Но пък и ти си абсолютно права, че и в Юргюп има скални хотели.
Калея предложи един прекрасен такъв в предишните постове.
Всеки сам си преценя дали да бъде в центъра или по встрани, където е по-спокойно...
И колкото повече различни мнения има толкова по-добре.
Важното е да успеем да се насладим максимално на красотите, които предлага това необикновено място.

# 78
Здравейте, търсих, но не видях някаква актуална тема, в която да се пише за Кападокия.
Обмислям ходене тази година, но без агенция. Има ли и други пътували така?
Ще ми е интересно всички ходили, без значение с агенция или не да споделят съвети и препоръки относно хотели, ресторанти и места, които не трябва да се пропускат.

Миналата година ходихме семейно с нашата кола за 4 дни с три нощувки, преди да отпрашим за основната ни почивка в Анталия. Бяхме супер доволни от това си решение. Резервирахме чрез Букинг хотелче почти на върха на скалите в Гьореме. Там препоръчвам посещение на открития музей със скалните църкви. Само да не е в горещото време през лятото.
Посетихме и подземния град Деринкую, ходихме до крепостта Ючхисар. Минахме и през Юргюп.
Лично за нас общите екскурзии с много хора с разни претенции са неудобни. Ние обичаме сами да си планираме, тъй като обикаляме на много места за единица време, не ходим много-много по магазини и не стоим с часове в заведенията за хранене. На някои обекти искаме да отделим повече време. А такива "претенции" не можем да заставим цяла група да ни ги удовлетворява. Затова от години си ходим сами и сме доволни.
Специално за нас това е едно от най-интересните места, на които сме били и горещо го препоръчвам. Бихме отишли пак и за повече дни. Kissing Face

# 79
Роже благодаря ти за коментара. Особено сравнението с Местре, ние точно там спахме и си спомням, че тогава се зарекох ако втори път съм във Венеция да си спим в самия град Simple Smile
Така или иначе се оказа, че октомври няма кой да гледа децата и няма да можем да отидем, ще имам повече време да прочета, да събера мнения и да се подготвя евентуално за напролет. Пътуваме от София, но ако караме малките при баба им е възможно да тръгнем от  В. Търново. Варианта самолет от Истанбул и рент-а-кар на място ме устройват, също и с нашата кола ако съпругът ми се навие да шофира до там. На място може би бих предпочела турове на английски, руски не разбирам.
Тук бих искала да попитам червения тур в розовата долина ли е? Съжалявам ако ми е странен въпроса, но пътеводителят на Нешънъл Джиографик в момента не е в мен и си спомням, че една от долините, която бяха препоръчали за обиколка пеша /имаше и карта с маршрут / беше розовата долина.
 Там какви са температурите през лятото? Аз обмислях вариант пролетната ваканция, ако решим да вземем дъщеря ни с нас или пък края на май месец, защото юни обикновено ходим на море.

# 80
  • София
anbibian, края на май е перфектното време за посещение на Кападокия.
Това е точно в началото на високия туристически сезон.
Ние  бяхме в Кападокия за 4 дни от 28 май до 2 юни, и след това заминахме за Анталия на море.
Температурите са нормални. Около 24-25 градуса. Това за Кападокия е много важно, защото там растителността липсва и да стоиш на по-високи температури през деня си е истинско изпитание.
Основните турове червения и зеления се предлагат от всички местни агенции без значение дали ще са на руски или английски.
Аз също не обичам организираните пътувания с тур. агенции.
И досега сме използвали само три четири такива с местни екскурзоводи за еднодневни посещения. Едното бе на остров Бали, където наехме гид и шофьор за обиколки на острова, другото бе в Исландия. Ползвахме организирана екскурзия и в Големия Кремълски дворец в Москва / парадната резиденция на Путин/, просто няма друг начин за достъп и посещение на двореца.
И последното бе използването на турска тур. агенция за Червения и зеления тур в Кападокия, тъй като бяхме без кола. Но сега си мисля, че дори и да бяхме с кола пак бих използвал този местен ескурзовод, роден и израсъл в Гьореме, от който научихме наистина неща, които няма как да прочетеш в нито един пътеводител.
Червеният тур обхваща: панорамната площадка в Гьореме, Музея под откритото небе в Гьореме, долината на любовта, долината на монасите, Аванос- града на грънчарите, долината на въображението, Ургюп.
Зеленият тур обхваща: Крепостта Учхисар, подземният град Каймакли, 4 км. разходка из долината Ъхлара и каньонът, обяд на брега на реката Мелендиз, църквата Ала, долината на гълъбите, и посещение на работилница и магазин за оникс и султанит.

# 81
Радвам се Роже за единодушието ни, че Кападокия е прекрасна дестинация.Не искам да споря за Гьореме и Ургюп - в предния си пост споделих моето мнение и впечатление ......  И още: въобще не поставям под въпрос  посещението на най-известите места, най- малко да ги отричам,  просто обясних, че  освен тях има много "скрити" бисери, които определено ще те изненадат ..
ПП  ще си взема забележка за Венеция - досега не съм отсядала в града - а в Пунта Сабиони и  ... Местре

# 82
Здравейте! В момента сме в Юргюп на организирана екскурзия с туристическа агенция Бохемия/Bohemia. Днес (23.09.2019г.) разбрахме, че утре (24.09.2019г.) няма да се осъществи летене с балон за 10те човека, които сме платили предварително по 315лв. И ме интересува дали това е обичайна практика, случвало ли се е и при друга туристическа агенция, защото основната цел  (три приятелки сме) на екскурзията ни до Кападокия беше летенето с балон. Никой не ни предупреди предварително, пътят до тук е дълъг с автобус от София и за мен това не е коректно. Обяснението, което получихме, е че за нашите места е платена по-висока цена и ние няма да летим, а парите ще ни бъдат върнати.

# 83
Здравейте, след като от Бохемия в последния момент казаха, че не могат да запазят полет с балон, може ли да ми препоръчате  към кого да се обърна?
Бътерфлай, Роял флайт и Драгон флайт нямат места.
Писах на Гореме.
Много съм разочарована.

# 84
  • София - Бургас
Здравейте, след като от Бохемия в последния момент казаха, че не могат да запазят полет с балон, може ли да ми препоръчате  към кого да се обърна?
Писах на Гореме.
Много съм разочарована.

KAYA Ballons

+ намясто, още щом стигнете влезте  в  2-3 агенции и проверете цена.
На място е много по - евтино  + коректни са, ако не става за балон, ще върнат сумата.
Пълно е с агенции на място.

# 85
Kaleia  а как се търси на място? Чрез хотела ли? Допускам, че ще ни оставят в хотела.

# 86
  • София
В Юргюп не знам как е, но в Гьореме буквално през 2 крачки е пълно с туристически агенции, които предлагат полети с балон и турове. Те предлагат полети от много компании, така че би трябвало да имат поглед върху ситуацията със свободните места. Не съм търсила обаче на място и не мога да кажа как стои въпросът с местата за след ден-два и цените.
Не пречи да потърсите съдействие и от рецепцията на хотела

# 87
В Юргюп не знам как е, но в Гьореме буквално през 2 крачки е пълно с туристически агенции, които предлагат полети с балон и турове. Те предлагат полети от много компании, така че би трябвало да имат поглед върху ситуацията със свободните места. Не съм търсила обаче на място и не мога да кажа как стои въпросът с местата за след ден-два и цените.
Не пречи да потърсите съдействие и от рецепцията на хотела

Подкрепям.
Ние, нали сме без агенции, също видяхме, че може да се наеме на място директно от фирмите, които предлагат полети с балони.

# 88
  • София - Бургас
Kaleia  а как се търси на място? Чрез хотела ли? Допускам, че ще ни оставят в хотела.

Да, ние взехме отрецепция на хотела. Собствениците имат и тур агенция и ни предложиха сами екскурзии  и цени.
Ние проверихме и ня място в 5-6 агенции, но о тхотела ни дадоха най - доброто прдложение и си взехме оттях.

# 89
  • Велико Търново
Скрит текст:

Да, ние взехме отрецепция на хотела. Собствениците имат и тур агенция и ни предложиха сами екскурзии  и цени.
Ние проверихме и ня място в 5-6 агенции, но о тхотела ни дадоха най - доброто прдложение и си взехме оттях.
Здравейте!
Кога ви е полета с балон и на каква цена го взехте? Вие самостоятелно ли пътувате?
Бихте ли споделили името на вашия хотел, защото и на нас ни предстои екскурзия до Кападокия и много искаме да летим, но от туристическата агенция ни казаха, че няма да могат да организират летене с балон.

Скрит текст:
Здравейте, след като от Бохемия в последния момент казаха, че не могат да запазят полет с балон, може ли да ми препоръчате  към кого да се обърна?
Писах на Гореме.
Много съм разочарована.
Здравейте!
Кога пътувате и успяхте ли да си резервирате полет с балон?

Последна редакция: сб, 28 сеп 2019, 02:33 от AnMary

# 90
Здравейте, пътуваме на 16.10.
Не сме резервирали още, защото ми дадоха цена 200 евро за полет с 18 човека от една агенция, но мои приятели ми казаха, че при толкова много хора в балона, може нищо да не се види.
А и цената ми се струва висока. Пред месец ми дадоха цена 180 евро за 10 човека.
Другото, което не ми е ясно, питах Бохемия, в Юргюп или Гьореме ще сме, защото ме питаха от агенцията с балоните, а аз не можах да отговоря. От Бохемия също нямам отговор.
Ще звънна на Бохемия и ще реша. Честно казано аз мога и без летеното с балон, летяла съм на други места, но синът ми искаше. Иначе ми идва малко too much.

# 91
  • Велико Търново
Здравейте, пътуваме на 16.10.
Не сме резервирали още, защото ми дадоха цена 200 евро за полет с 18 човека от една агенция, но мои приятели ми казаха, че при толкова много хора в балона, може нищо да не се види.
А и цената ми се струва висока. Пред месец ми дадоха цена 180 евро за 10 човека.
Другото, което не ми е ясно, питах Бохемия, в Юргюп или Гьореме ще сме, защото ме питаха от агенцията с балоните, а аз не можах да отговоря. От Бохемия също нямам отговор.
Ще звънна на Бохемия и ще реша. Честно казано аз мога и без летеното с балон, летяла съм на други места, но синът ми искаше. Иначе ми идва малко too much.
Ние пътуваме на 08.10. и мислим на място да търсим агенции, дано да намерим нещо, може да помолим за съдействие и местния екскурзовод или в хотела. Честно казано 200 евро са наистина много, но пък изживяването било невероятно и затова ми се иска да летим. А защо от агенциите отказват да запазват полети с балон, имате ли някаква представа?

# 92
От Бохемия ми отговориха, че местният оператор им е казал, че не може да потвърди полети. Или искат по-високи цени вече, или нещо в договорните отношения им куца.

# 93
  • Велико Търново
Здравейте! В момента сме в Юргюп на организирана екскурзия с туристическа агенция Бохемия/Bohemia. Днес (23.09.2019г.) разбрахме, че утре (24.09.2019г.) няма да се осъществи летене с балон за 10те човека, които сме платили предварително по 315лв. И ме интересува дали това е обичайна практика, случвало ли се е и при друга туристическа агенция, защото основната цел  (три приятелки сме) на екскурзията ни до Кападокия беше летенето с балон. Никой не ни предупреди предварително, пътят до тук е дълъг с автобус от София и за мен това не е коректно. Обяснението, което получихме, е че за нашите места е платена по-висока цена и ние няма да летим, а парите ще ни бъдат върнати.
Здравейте!
Върнахте ли се от екскурзията? Ще споделите ли впечатленията си и на място не успяхте ли да намерите агенция за полет с балон?

# 94
Ние разбрахме следобяда на 23.09,че сутринта на 24.09 няма да летим. Не сме търсили, първо разбрахме късно, а и да се бяхме наели да търсим, сме в хотел  извън Югрюп, като междудругото от него половината автобус си тръгнаха с повръщане и/или разстройство, и бяхме зависими от автобуса на агенцията. Екскурзоводът каза, че намерил места за  летене, но за 270 евро. Всъщност се оказа, че Бохемия явно не е предплатила на фирмата с балоните или не работи с фирма, която гарантира, че полетът ще се осъществи на предварително уговорената цена, но по-скоро от Бохемия са разчитали на плащане на място, при положение, че ние сме платили предварително цялата сума.

# 95
Кой е хотела?

# 96
# 97
  • София...........
Завърнахме се от нашето Турско пътешествие Simple Smile Тук ще пиша само за Кападокия.
На отиване за Сиде/Анталия минахме за две нощувки до Кападокия - уникално магнетично място!
Тръгнахме с колата от София 18:30ч. и бяхме предиобяд 11:20ч. пред хотела в Гьореме и след 10-ина минути ни настаниха.
Хотелчето Goreme Palace Stone Hotel - малко семейно в центъра на Гьореме на тиха уличка. Чисто и приятно, любезни домакини и хубава закуска. От там веднага се отправихме да обядваме Buyuk Adana Kebap Goreme приятно местенце, вкусно и сервират алкохол.
И ето ни пак в колата на път за Каймакли. Беше ми голяма дилема в кой от подземните градчета, но реших това като уж по-малко и с по-малко тесни участъци, защото страдам от клаустрофобия. Нямах проблеми , даже много ми хареса Simple Smile Голямо обикаляне и снимане, много се забавлявахме ...
После Pigeon valley и крепоста Uchisar, където се качихме до върха и се насладихме на уникална гледка, но на слизане умората от дългия път и недоспиване започна да се усеща и газ към хотела да дремнем за 2 часа.
За вечеря бях набелязала няколко ресторантчета, някои с помоща на Роже.
Единия р-т Седеф с много висок рейтинг, чака се за маса и препоръчан от хотелиера ни - установяваме, че не сервират никакъв алкохол. Следващия също и в един момент решихме на първия, където има алкохол да седнем Fat Boys р-т - пълно с хора и сервират алкохол, но храната и обслужването под всякаква критика ...

Ден втори колкото и да ми звънеше алармата на телефона не можех да стана, а другите даже и не я чуваха. Станах чак 7:25ч., когато в небето бяха останали само няколко балона(провал с идеята ми да отидем на стартовите пощадки). Насладихме се на прекрасната закуска в хотела и ето ни в Goreme open air museum, после отсреща в Tokali kilise. Всичко е уникално, едните сте видяли- другите ще видят, заслужава си всеки един цент...
От там в посока  Urgup за да видим Twin Fairy Chimneys, но нещо много се изморихме и огладняхме и ето пак в  Buyuk Adana Kebap Goreme. Един час хоризонтално положение в хотела и вече сме на път за Çavuşin – интересно и мистериозно. На моменти страшно ми ставаше - сами се движим в изоставено селце и камънаци с дупки от тук от там ... хммм. Разминахме се с няколко китайчета също разглеждащи, но оборудвани със строителни каски, което беше правилно, в предвид, че мястото наистина е изоставено и не е обезопасено.
Времето доста напредва, а на следващия ден ще си тръгваме, затова се запътваме към Love valley, но да го видим отгоре и да си направим снимки на Aşk vadisi salıncak cafe. От там тръгваме за Pasabag, но когато паркирам и слизаме установяваме, че вече нямаме сили да се движим – няколко снимки от разстояние и тръгваме към Devrent (Imaginary Valley). За съжаление минаваме покрай Zelve open air museum, но няма смисъл, защото затварят след 10-ина минути, а и нямаме сили. Виждаме Камилата  при Devrent и се прибираме за вечеря в Goreme.
Тази вечер сме в Organic Cave Kitchen по съвет на Роже, Много ти благодаря!!! Уникално ресторантче в пещера, нямаше места отвън и бяхме вътре – супер яко и автентично Simple Smile Много вкусно беше всичко, пихме страхотно бяло вино Turasan Cappadocia – (совиньон+ мискет+шардоне). Разходка из центъра за сувенири и Лека нощ.

Ден трети ставаме в 6:15 и се качваме на хълмчето над Goreme да се насладим на уникалната гледка с балоните. Не мога да намеря думи, за да опиша усещането – чувстваш се като в приказките, буден си ... гледаш, а все едно сънуваш, балоните хем се движат хем не ... - жестоко!
Закуска, пак се качихме за още снимки на Love valley – за 10 мин. и газ към Анталия.

Кападокия е уникално и понеже бяхме ограничени от към време видяхме едва половината – следващата година пак ще се разходим до там с идеята вече и на балон да се качим.
Искам да благодаря на всички, които пишат в темата и много ми помогнаха да си организирам всичко сама и по специялно на Роже, dechy, DanielaPD, Киди.Kissing Face

# 98
Divna ,прекрасен разказ и на мен ми се доходи!

# 99
  • Велико Търново

Здравейте! Divna, голямо ли е разстоянието от центъра на Гьореме до този хълм над градчето? Мисля, ако не може да летим с балони, поне да отидем и ние да се насладим на гледката. Но понеже сме организирано и ще трябва да си вземем такси до там, дали може да се осъществи това като идея? А как е времето в Кападокия по това време? Благодаря!

# 100
Ние го минавахме това разстояние за 15-20 минути. Зависи кое се има предвид под център. Горе е направо задължително да се качите. Страхотна е гледката, и денем, и нощем.
Гьореме не е голямо, обхожда се цялото спокойно пеша за час от край до край. С влизане в магазините за сувенири.
За мен разхождането с кола, вкл. такси, там е безсмислено - тясно е и няма да ви спести много време. А е и приятно и интересно ходенето пеша - може да се разгледат пътьом много неща, да се усети атмосферата. Трябва човек никак да не може да ходи, за да се вози.

# 101
  • Велико Търново
Ние го минавахме това разстояние за 15-20 минути. Зависи кое се има предвид под център. Горе е направо задължително да се качите. Страхотна е гледката, и денем, и нощем.
Гьореме не е голямо, обхожда се цялото спокойно пеша за час от край до край. С влизане в магазините за сувенири.
За мен разхождането с кола, вкл. такси, там е безсмислено - тясно е и няма да ви спести много време. А е и приятно и интересно ходенето пеша - може да се разгледат пътьом много неща, да се усети атмосферата. Трябва човек никак да не може да ходи, за да се вози.
Здравейте!
Благодаря за отговора! Мен не ме притеснява ходенето пеша, по скоро времето дали ще ни стигне , защото сме с организирана екскурзия и предполагам, че след закуска тръгваме и до тогава трябва да се качим, да разгледаме и да се върнем. Но щом в едната посока е 20 минути ми се струва, че ще имаме достатъчно време, като тръгнем преди изгрева.

# 102
Като ви е организирана екскурзията, организаторът няма ли да ви каже как ще се организирате с ходенето?

# 103
  • Велико Търново
Като ви е организирана екскурзията, организаторът няма ли да ви каже как ще се организирате с ходенето?

От агенцията ни предупредиха, че няма да могат да ни организират летене с балон и затова ние сами ще пробваме там на място. Ако не успеем, поне ми се иска да отидем на хълма, за да се насладим на гледката и да направим снимки. Предполагам, че сами ще трябва да се оправяме и затова всяка информация ще ми бъде от полза.

# 104
Е значи е както си организирате. Ако не вали - вървете си пеша. Така ще видите наистина Гьореме.
Ние за четири дни дам си оставихме колата в хотела и я ползвахме само при ходенето до Ергюп, подземния град и крепостта. Дори до музея на открито си отидохме пеша. Беше интересно.

# 105
  • Пловдив
divna_, интересно ми е да напишеш оринтировъчна цена за виното. Това лято, където имаше по пътя ни алкохол, беше наистина безобразно скъпо.

# 106
  • София
Емилия Цонева 610877, не помня вашият хотел в Гьореме ли беше или в Юргюп?
Ако сте в Гьореме, има хотели с отлична видимост към балоните. Особено ако са във високата част на градчето.
Всички мои снимки са правени от покривната тераса на нашия хотел. Някои балони преминаваха буквално на метри от терасата. Повечето хотели имат такива наблюдателни тераси.
Ето това е една от причините за отсядане в Гьореме. Нагоре имаше някакъв спор Гьореме vs Юргюп.

# 107
  • Велико Търново
Dechy, предната група през септември са били в хотел Турист в Гьореме, предполагам, че и ние ще сме там. И като гледам снимки, хотелът е на доста добро място, с хубав изглед. Но все пак си събирам информация.

# 108
  • София...........
Здравейте! Divna, голямо ли е разстоянието от центъра на Гьореме до този хълм над градчето? !
Емилия Цонева 610877, 15-ина минути пеша, но ние ходихме с колата Relaxed

# 109
  • София...........

Това е виното Simple Smile

divna_, интересно ми е да напишеш оринтировъчна цена за виното. Това лято, където имаше по пътя ни алкохол, беше наистина безобразно скъпо.
jul, 200TL беше виното, а Йени Ракъ 150TL за 200мл. (малките бутлчици).
 По принцип в заведения алкохола е много скъп и заведенията , които предлагат алкохол са с доста по-високи цени за храната (почти двойна)

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 13:00 от divna_

# 110
  • Пловдив
Е, малко по-евтино от цените, които видях аз. Важното е, че има. Хубава вечеря без чаша вино не върви Simple Smile

# 111
Преди 20 дни се върнах от Кападокия, Анкара, Истанбул.
Бях с туристическа агенция. Хотелът в Кападокия беше в Учхисар.
В областта Кападокия  гледката е уникална. Не съм се качвала на балон, защото цената ( 180 евро) е висока за мен, но хора от групата споделиха, че е неповторимо преживяване. Разгледахме  скалните манастири  в музея на открито , видяхме гълъбарниците, също така  подземния град и един много голям каньон. Името  не запомних. Хотели и храна  има навсякъде и не е скъпо. От Истанбул до Кападокия е 800 километра. С автобус- 12 часа с почивките.
Ето няколко снимки, направени от мен.

Последна редакция: сб, 05 окт 2019, 19:40 от K.A.G.

# 112
  • София
Аз пък нямам спомени да е бил чак толкова скъп алкохолът или някъде да не се е сервирал. Ама всъщност не сме го търсили специално и липсата му не би ми направила впечатление. Може би в по-скъпите ресторанти е бил скъп и алкохолът.
Но например до Музея на открито Гьореме имаше малки заведенийца, в които сервираха чаша вино с различни аромати на плодове - къпиново, дюлево, малиново и много други на съвсем прилични цени.

# 113
  • София
Обмислям ходене с ТА

# 114
  • Велико Търново
K.A.G., би ли ми казала вашата туристическата агенция ли ви организираше полетите с балон или там на място с местните?

# 115
Да, агенцията Руал Травел  прави предварително записване, но можеше и на място.

# 116
Здравейте, може ли да ме ориентирате каква горе-долу сума ми трябва в турски лири за организирана екскурзия с включена закуска и вечеря за 1 седмица. Знам, че е относително, но си признавам, че нямам абсолютно никаква идея. Таксите в музеите са ми написани, тях ги имам предвид. Не планирам някакви крупни пазарувания, става въпрос за разходи за храна, кафе, някакви такива неща, стандартни.
Благодаря

# 117
Моята седемдневна екскурзия беше 490лв. Включва път, нощувка със закуска, 2 вечери, постоянен екскурзовод и местен екскурзовод.  Входовете бяха общо около 100 лири,  корабче по Босфора-20 евро. Другите разходи са според финансите,  с които разполагате. Според  мен с общо 700 лв.може да си изкарате прилично.

# 118
  • Пловдив
Ripple, щом са ти включени закуска и вечеря, значи питаш за обяд и кафе/чай. 10-20лв. на ден на човек са напълно достатъчни и то ако се сяда на заведение, а не ядеш храна на крак. Не знам къде отиваш, но порция храна, където аз съм била, е 18-25 лири (изключвам риба, тя меже и 70-200 да е). Кафе/чай - обикновено 2-4 лири, освен ако не се сервира с някакви глезотийки в скъпо заведение - тогава може и 20 лири да е.

# 119
Според вас до каква степен това, което се случва между Турция и Сирия ще притеснително в аспект пътуване до Кападокия?
Ще бъда с дете и честно казано много се притеснявам.

# 120
Не искам да ви паникьосвам, но аз бих отложила Турция , още повече в район далеч от Европа.Към момента по притеснително е,  не толкова от случващото се м/у Турция и Сирия,  а по скоро от намесата/ ненамесата на "великите" сили

# 121
Здравейте, търся хотел с подобна гледка.
Ако може да ми препоръчате. Има доста които на снимките изглеждат прекрасни, но всъщност гледката не е добра.

# 122
Здравейте, търся хотел с подобна гледка.
Ако може да ми препоръчате. Има доста които на снимките изглеждат прекрасни, но всъщност гледката не е добра.

По мои наблюдения, действително доста хотели имат такава гледка. От личен опит - Sultan cave suites и хотелите около него ( Kelebek, Tulip и т.н.), Rox Cappadocia, хотелите до т. нар. Lover’s hill. Някои от хотелите обаче все още не са сложили всички килимчета, масички и т.н., ако това Ви интересува. Мястото, от което излитат и се приземяват балоните, както и “пътят” им зависят от вятъра, но при всички положения минават над долините, така че ако хотелът има гледка към тях, то и Вие ще       имате гледката, която търсите.  ☺

# 123
  • в света на илюзиите
Момичета, мислите ли че по време на Рамазан балоните ще летят? Дали за туристи все пак нещо ще работи?

# 124
Момичета, мислите ли че по време на Рамазан балоните ще летят? Дали за туристи все пак нещо ще работи?
Доколкото знам, не би следвало да има промяна, стига времето да позволява да полетят. Може да пишете на която и да е компания, със сигурност ще ви кажат най-точно. И ковид мерките в Кападокия са доста “по- леки”реално, отколкото в други градове.  🙃

# 125
И като се качиш на балон да не получаваш оргазъм? Питам, че да знам какво толкова може да те накара да хвърлиш едни 100-200 евро без гарантиран  хепи енд?

# 126
  • София
И като се качиш на балон да не получаваш оргазъм? Питам, че да знам какво толкова може да те накара да хвърлиш едни 100-200 евро без гарантиран  хепи енд?

Напълно е гарантиран.
Още повече, че оргазъм и огромно удоволствие е едно и също нещо.
А на балона това е сигурно, понякога парите не са най-важното нещо.

# 127
За мен, преживяването си струва напълно, включително да се повтори, потрети и т.н..  Цената в момента е доста добра в сравнение с други места, в това число и в България не е по-евтино.
ПП: Не разбирам защо изобщо се коментират подобни неща - никой не принуждават да си плати, а да правиш сметка на чужди пари...

# 128
За мене преживяването е средна работа. Ако човек не се страхува - бива да опита. Но не е и задължително.
Който за каквото си реши - за това ще си даде парите. На един му е голям кеф, друг се плаши, трети се чувства кофти, на четвърти му е "общо взето". Затова и няма какво да му се обсъжда, освен ясни параметри - цени, времетраене, безопесност.

# 129
  • София и там където не се пуши
Не съм тръгнала, но ми е интересно каква е цаната на балоните в момента, защото октомври 2019 беше стигнала 300 евро.

# 130
  • София
Не съм тръгнала, но ми е интересно каква е цаната на балоните в момента, защото октомври 2019 беше стигнала 300 евро.
между 50 и 70€

# 131
За “стандартен полет”  между 45 и 120 евро на човек с включен трансфер и нещо като закуска преди полета, в зависимост от това колко хора сте в коша, коя е компанията, как резервирате и т.н..

# 132
Старите хора имат няколко приказки за това:  Simple Smile

"Кефа цена няма" и "Мерак се гаси с пари"   и т.н   Wink

# 133
Здравейте, може ли някой да ми каже откъде точно излитат балоните - конкретна локация до която трябва да стигнем. Необходима ли е предварителна резервация?
Също така бихте ли могли да ме ориентирате за фирма, която предлага полет с балон?
Благодаря предварително

# 134
Здравейте, може ли някой да ми каже откъде точно излитат балоните - конкретна локация до която трябва да стигнем. Необходима ли е предварителна резервация?
Също така бихте ли могли да ме ориентирате за фирма, която предлага полет с балон?
Благодаря предварително
Балоните излитат от различни сектори, в зависимост от метеорологичните условия. От фирмата, в която сте запазили полет,  ще ви вземат и върнат от/до хотела (предполагам ще резервирате в района), в който сте отседнали (включено е в цената). При резервация това се уточнява. Компании - колкото искате, аз бих се доверила на Voyager, Turquaz, Butterfly, Royal, AirKapadokya. Пишете им в сайт, на мейл или в социалните мрежи, WhatsApp, ще Ви кажат всичко, което Ви интересува. Имайте предвид, че поне до 17 май полети няма, носят се слухове, че ограничението ще продължи поне още седмица след това. Следете, защото информацията се променя често.

# 135