Бременност след преждевременно раждане

  • 2 935
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 107
Здравейте мили майки и бъдещи такива. Мъчи ме един въпрос дали след като съм родила преждевременно следващото раждане нямада е, пак така. Моля мамите който са имали моята съдба или поне имат близка или позната на която се е случило, нека сподели опит. Много благодаря предварително на всички одзовали се..


# 1
  • София
  • Мнения: 10 642
Зависи каква е била причината за преждевременното раждане и дали ще се вземат мерки при следваща бременност.

# 2
  • Мнения: 107
Причината беше абрупцио плацента без признаци..

# 3
  • София
  • Мнения: 10 642
Риска това да се случи отново не е по-висок, от този при всяка една бременност

# 4
  • Мнения: 107
Благодаря за бързия отговор малко ме успокоихте

# 5
  • София
  • Мнения: 10 642
Во при нова бремонност трябва да се следят нещата, които могат да доведат до това състояние

# 6
  • Мнения: 107
Интересното е че бях при двама лекари от който единия който ми следеше  ременноста и казаха че немогат да кажат причина защо се е случило. И че дори на ултра звук не се виждало нищо. Защото аз бях ходила на преглед 4 дни преди да родя и всичко беше наред.

# 7
  • София
  • Мнения: 10 642
Кръвното следено ли е? Високото кръвно е една от честите причини.
Аборти преди това (травми на лигавицата)? Сега като го написах се сещам, че всъщност абрупциото също предизвиква травма на лигавицата, та може би малко се вдига вероятността за повторение. Но ако се знае и нещата се следят изкъсо не би трябвало да има пробрем.

# 8
  • Мнения: 107
Кръвного ми през цялата бременнос беше 110-80 а аборт не съм имала беше ми пътва бременност родих секцио по спешност

# 9
  • София
  • Мнения: 10 642
Лош късмет Sad
Надявам се всичко е ок с детенце.
Ако се решиш на второ, вече ще се знае, и ще те следят повечко.

# 10
  • Мнения: 107
Там е проблемът че бебенцето ми живя 6 дни в неонатологията и почина от кръвоизлив в белия дроб. Ние много искахме да имаме дете но сега се страхувам че всичко ще се повтори.

# 11
  • София
  • Мнения: 10 642
Съжалявам миличка 🤗
Говорила ли си с лекарите ти?
Според мен със стриктно следене нещата ще се случат.
Дано се вкючат момичета които са минали през това, че моето инфо е само на “книга” (за щастие)

# 12
  • Мнения: 921
Имам  2 преждевременни раждания. Едното в 26, другото въпреки всичките ми усилия в 32. С първото ми дете борбата за оцеляване беше жестока, продължи с месеци. Но слава Богу, детенцето се пребори и е добре. След близо 4 години се престрашихме отново. Взех абсолютно всички мерки, включително и серклаж, но пак родих преждевременно. Все пак съм благодарна че децата ми оцеляха, въпреки трудностите.
Бих те съветвала да намериш правилния специалист, които да успее да докара една бременност ако не до края, поне максимално дълго, за да има шанс бебето. Късмет!

# 13
  • Мнения: 107
Много благодаря за информацията лекарите казват че в моя случай не вярват пак да се случи подобно нещо. И дано не се случва аз също родих в 32 седмица момченце, но съдбата е жестока дано при следващо забременяване имаме повече късмет с мъжа ми, и най сетне да гушнем и ние здраво бебче.

# 14
  • Мнения: 152
Скъпа Ai-djini, искрено съжалявам за това, което сте преживели, но според мен проблемът не е толкова преждевременното раждане в 32гс, колкото настъпилите в последствие усложнения. А те няма как да се предвидят 😔 Аз родих първото си детенце в 34гс, но и при нас настъпиха усложнения, които обаче не се дължаха на недоносеността... В момента съм  в 39гс и въпреки, че бях убедена, че отново ще родя преждевременно, тива не се случи. През цялата ми сегашна бременност лекарят ми повтаряше, че това е нова и различна бременност и не бива да сравнявам с първата. И е прав ☺ Просто намери добри специалисти, които да те следят и се впускай смело!!! И помни, че гръмотевицата никога не пада 2 пъти на едно и също място! Успех и кураж, заслужава си!

# 15
  • Мнения: 107
Благодаря ти за отговора ти ми вдъхна надежда че може би следващия път няма да се случи същото и най сетме и аз ще държа в ръцете си така желаното.от над машко съкровище.

# 16
  • Мнения: 39 289
Дъщеря ми е родена 1400, 32 гс. Не бих се подложила отново на бременост, защото съм с букет от мутации на тромбофилия. Даже, че се роди и оцеля е пълно чудо на природата.

# 17
  • София
  • Мнения: 10 642
Сигме, твоят случай е друг.
А и според мен заглавието не е правилно. Причината е важно в случая.

# 18
  • Мнения: 39 289
Защо? Нали казах защо аз не бих забременяла отново.

# 19
  • София
  • Мнения: 10 642
Защо? Нали казах защо аз не бих забременяла отново.

Да, ама причината за твоето преждевременно раждане е съвсем друга и вероятността при теб да се повтори е огромна.
А Аз го пиша заради момичето, защото има мн причини за преждевременно раждане.

# 20
  • Мнения: 107
При мен причината беше абрупцио плацента ( разкъсване на плацентата). Получих сташно силен кръвоизлив и огоромни съсиреци които бъквално падаха от мен. Когато стигнахме в бърза помощ казаха че няма време за губене и трябва спешно секцио. Най лошото е че никой не се ангажира да каже каква може да е причината за всичко тива такава нямало според лекарите, това се случвало много рядко и причини и до днес не са остановени. Казаха че уш причината не била в мен и всичко си ми е наред, нямало причина за притеснение че можело да се повтори пак.

# 21
  • Мнения: 152
Благодаря ти за отговора ти ми вдъхна надежда че може би следващия път няма да се случи същото и най сетме и аз ще държа в ръцете си така желаното.от над машко съкровище.
А защо трябва да се случи същото? Нито е генетично, нито има предвидими предпоставки за абрупцио( поне така разбирам, че са ти обяснили лекарите).
Ако това ще те успокои намери компетентен лекар и се консултирай, за да бъдеш напълно спокойна и започвайте да работите за мечтаното бебче! Но миличка, разбери, че както в живота, така и по време на бремеността има хиляди неизвестни, които няма как да бъдат предвидени. Както казва една приятелка “ Ако ти е писано да умреш в самолетна катастрофа, няма да те блъсне кола” ...малко черен хумор, но на мен много ми помага 😊😊😊 Да, на страха очите са големи и го казвам от личен опит, но трябва да вярваме в добрия финал. А такъв ще има, когато повярваш, че ти го заслужаваш!

# 22
  • Мнения: 8 949
Ai-djini, а имаше ли контракции по време на самата бременност?

За отлепване на плацентата не мога да кажа какъв е риска да се повтори. Не вярвам да е висок.

При мен първото раждане беше преждевременно. През цялата си бременност, още от четвъртия месец имах контракции. Тогава бях студентка и се случи така, че не ми обърнаха много внимание, а и аз не бях много запозната. Не взехме никакви мерки по повод контракциите и се стигна до преждевременното раждане.

С втората ми бременност контракциите отново започнаха от четвъртия месец. През цялото време пих в големи дози магнезий по предписание на лекар, както и други медикаменти. Изкарах в болничен и на щадящ режим с повече почивка, никакво натоварване - пазих се много. Износих нормално.

# 23
  • Мнения: 107
Ai-djini, а имаше ли контракции по време на самата бременност?

За отлепване на плацентата не мога да кажа какъв е риска да се повтори. Не вярвам да е висок.

При мен първото раждане беше преждевременно. През цялата си бременност, още от четвъртия месец имах контракции. Тогава бях студентка и се случи така, че не ми обърнаха много внимание, а и аз не бях много запозната. Не взехме никакви мерки по повод контракциите и се стигна до преждевременното раждане.

С втората ми бременност контракциите отново започнаха от четвъртия месец. През цялото време пих в големи дози магнезий по предписание на лекар, както и други медикаменти. Изкарах в болничен и на щадящ режим с повече почивка, никакво натоварване - пазих се много. Износих нормално.
                                                                Да имах контракции от 5  месец и на мен не ми обърнаха много внимание.. Вие секцио или нормално родихте и при кого си водихте бременноста? 

# 24
  • Мнения: 8 949
Нормално раждах и двата пъти.
От Добрич съм аз.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Родих синът си в 35 г.с. + 1 д., точно защото се отлепи плацентата - абрупцио  и получих голям кръвоизлив, едва са успели да ни спасят и двамата, по-скоро Господ ни е спасил. Синът ми е жив и здрав, но беше подготвен с КК терапия и не е имал проблеми за щастие! Имах много тежка бременност, постоянни контракции, аз мислех, че ме следят адекватно, но съм била в заблуда ... Оказа се, че съм с вродена тромбофилия, уж леки мутации. За сега друго живо и здраво дете не съм успяла да родя. Преди месец и 2 дни се наложи да прекъсна бременност по медицински показания в 13 г.с. + 2 д. Пак имах отлепване на плацентата, но не това беше причината за прекъсването ...
Направи си генетични изследвания, консултирай се преди това с генетик, с добър АГ, даже няколко и най-добре в София. Искрено ти пожелавам никога повече да не преживяваш подобен ужас! Успех!

# 26
  • Мнения: 107
Много ти благодаря за отговора ако си от София би ли ми препоръчала.добър генетик и съответно аг, че аз не съм от Сф и не знам а и не съм чувала за някакви по извести имена в тази област.

# 27
  • Мнения: 4 759
Здравей, авторке. Аз имам едно преждевременно раждане в 23-а седмица с фатален край за бебетата и една успешна бременност година след това. Причината за преждевременното раждане беше скъсяване на шийката на матката - без болки, контракции или друго. Съвсем случайно на феталната морфология се установи, че шийка вече няма, оставиха ме в болница уж за задържане и 12 часа по-късно родих. Следващата бременност я изкарах със серклаж, шепа лекарства и шестмесечно лежане у дома. Родих в края на 38 седмица.

Не съм лекар, нямам идея от твоята диагноза, но бих те посъветвала да поразпиташ лекарите за случилото се и какви мерки биха могли да се предприемат, за да не се повтори. Ясно е, че 100 % гаранция никога няма. Може да не възникне същият проблем, може да се появи нов, но поне да се направи всичко възможно. Останалото е божа работа!

За момента си изживей мъката, поплачи си, пострадай, колкото ти е необходимо. После обаче се стягаш, защото ако искаш дете, ще трябва да се съхраниш психически и да си наясно, че ще трябва да минеш през същия път и да се бориш ежедневно със страха от нова загуба. А това, повярвай ми, е адски натоварващо.

Желая много сили и успех!

# 28
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Не съм от София, но бих ти препоръчала да отидеш в НГЛ при проф. Кременски - генетик е. Необходим ти е и хематолог, тук момичета от София трябва да препоръчат, че и аз не съм сигурна кой бих посетила, трябва още мнения да събера.

# 29
  • Мнения: 107
Много ви благодаря момичета за подкрепата. Чувствам се по добре когато има с кого да поговоря, някой като вас който ме разбира напълно и е минал по същия трънлив път за да достигне до най голямата си мечта, а именно дете.

Общи условия

Активация на акаунт